2015-11-25
Wejherowo,
Wczoraj na terenie Gminy Gniewino w miejscowości Rybno doszło do wypadku drogowego. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci ruchu drogowego, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusze z pionu dochodzeniowo – śledczego. Ciężko ranna 23-latka została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. 


 2015-11-25
Wejherowo,
Wczoraj w nocy w Bożympolu Wielkim doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 6, gdzie 31-latek kierujący skodą uderzył w drzewo. Ranny pasażer został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wyjaśniali jego okoliczności. 


 2015-11-24
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa realizowali działania „Pieszy i Odblaski”. Podczas tych działań funkcjonariusze ukarali 5 pieszych za brak obowiązkowych elementów odblaskowych. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. 


 2015-11-25
Wejherowo,
Wczoraj w Choczewie w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej przy ul. Szkolnej 2 w Choczewie o godzinie 17:00 odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce bezpieczeństwa na terenie Gminy Choczewo w sezonie letnim. 


 2015-11-24
Wejherowo,
W piątek w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał informację o zdarzeniu na torach w mieście. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna został potrącony śmiertelnie przez pociąg relacji Wejherowo - Gdańsk. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. 


 2015-11-24
KWP GDAŃSK,
Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu prowadzi działania mające na celu odnalezienie 3-letniego Fabiana. Dziecko zostało uprowadzone spod klatki schodowej przy wyjściu z bloku. Każdy, kto widział zaginionego chłopca lub ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z Policją. 


 2015-11-23
Wejherowo,
W piątek po południu na trasie Kostkowo – Wejherowo doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ranna w wyniku tego wypadku 29-latka została przetransportowana do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowców. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-11-23
Wejherowo,
W 1999 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała oficjalnie 25 listopada Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Ten dzień rozpoczyna Międzynarodową Kampanię 16 Dni działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć.


 2015-11-20
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego przystąpili do egzaminu strzeleckiego. Jest to jeden z ostatnich w tym roku egzaminów. Treningi strzeleckie prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego. Egzamin ten odbył się na strzelnicy policyjnej w Gdyni.


 2015-11-20
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 26-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Podczas pracy nad sprawą kryminalni ustalili, że mężczyzna również handlował narkotykami. Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego został przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzuty dotyczące posiadania oraz sprzedaży narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2015-11-19
Wejherowo,
Praca kryminalnych z Wejherowa zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który ukradł kilka rowerów górskich w Redzie oraz włamywał się do piwnic. 25-latek został już przesłuchany i usłyszał łącznie 6 zarzutów. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat.


 2015-11-18
Reda,
Wczoraj w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Redzie. Jak się okazało, do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych doszło na Rekowskiej Górce. Kierowca jednego z samochodów został przetransportowany do szpitala- jego stan jest ciężki. Kierowca bww prawdopodobnie był nietrzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-11-17
Wejherowo,
Wczoraj wieczorem policjanci z wejherowskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie wiaty przystankowej. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-11-17
Wejherowo,
Policjanci ze wejherowskiej komendy wczoraj spotkali się z przedszkolakami. Podczas pogadanki dzieciom przekazano podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa związanego ze bezpieczeństwem w drodze do przedszkola, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, kontaktem z osobą nieznajomą i bezpieczeństwem podczas zabawy na podwórku.


 2015-11-17
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z wejherowskiej komendy spotkali się z uczniami Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gowinie. Tematem spotkań były skutki nagannych, nieodpowiednich zachowań świadczących o demoralizacji osoby nieletniej.  Mundurowi opowiadali o negatywnych skutkach spożywania alkoholu czy też palenia papierosów.


 2015-11-16
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa ustalili tożsamość sprawców kradzieży roweru górskiego oraz e-papierosów. Kobieta została już przesłuchana i usłyszała zarzuty. 16-latek już niebawem zostanie przesłuchany. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Nieletni za popełnione czyny karalne odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.


 2015-11-13
Wejherowo,
Zarzuty dotyczące kradzieży roweru usłyszało dwoje mieszkańców powiatu wejherowskiego. 22-latka i 16-latek zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Mundurowi odzyskali ukradziony rower. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-11-13
Rumia,
Wczoraj dyżurny Komisariatu Policji w Rumi otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Starowiejskiej w Rumi. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta została potrącona prawdopodobnie podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Ranna 39-latka została przetransportowana do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-11-10
Wejherowo,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzali policyjną akcję BEZPIECZNY PIESZY. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych. Akcja ta jest realizowana cyklicznie i będzie powtarzana.


 2015-11-10
Reda,
Praca kryminalnych z Wejherowa zakończyła się ustaleniem tożsamości mężczyzny, który ukradł rower górskich na terenie miasta. 32-latek już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2015-11-09
Wejherowo,
W sobotę w Wejherowie na ul. Ofiar Piaśnicy doszło do wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci, kierowca toyoty zjechał na pobocze i uderzył w skarpę, następnie samochód przewrócił się na dach. Kierowca był trzeźwy. Sprawą zajmują się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności wypadku.


 2015-11-09
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 30-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Podczas pracy nad sprawą kryminalni ustalili, że mężczyzna również handlował narkotykami. Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego został przesłuchany przez policjantów i usłyszał 4 zarzuty dotyczące posiadania oraz sprzedaży narkotyków. Sąd w Wejherowie zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2015-11-09
Rumia,
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rumi  ustalają tożsamość mężczyzny, którego zwłoki ujawniono w 6 listopada 2015 roku w Rumi przy ul. Dębogórskiej.


 2015-11-06
Wejherowo,
   Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie oraz Wójt Gminy Choczewo zapraszają mieszkańców na debatę społeczną poświęconą poprawie bezpieczeństwa w gminie oraz podsumowaniu minionego sezonu letniego. Spotkanie odbędzie się w dniu 23 listopada 2015 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Choczewie, ul. Szkolna 2.


 2015-11-03
Wejherowo,
   Policjanci z wejherowskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj około godz. 12.45 przy ul. Jeziornej w miejscowości Orle. Mundurowi ustalili, że przejeżdżająca przez drewniany most ciężarówka uszkodziła jego konstrukcję. W wyniku tego pojazd stoczył się do pobliskiej rzeki.


 2015-11-02
Wejherowo,
W miniony piątek, w trakcie pełnionej służby, policjanci w czasie patrolowania Wejherowa, zatrzymali 21- latka posiadającego środki odurzające. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-11-02
Wejherowo,
  Policjanci od piątku 30 października prowadzą akcję ZNICZ 2015. Mundurowi nadal czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w drogę, by odwiedzić groby swoich bliskich. W trakcie działań na drogach powiatu doszło do jednego wypadku drogowego oraz 2 kolizji drogowych. Podczas wzmożonych kontroli policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę oraz 3 będących po użyciu alkoholu.


 2015-10-30
Wejherowo,
   Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 7 krzewów tej nielegalnej rośliny oraz przygotowany susz roślinny. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi  do 3 lat pozbawienia wonności.


 2015-10-30
Wejherowo,
  W związku z tym, że w najbliższych dniach przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego pomorscy policjanci informują, że w wielu miejscach zmianie ulegnie organizacja ruchu, a część ulic zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów. Podczas tegorocznej akcji ZNICZ szczególnym nadzorem policyjnym zostaną objęte rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. Ponadto prowadzone będą działania ukierunkowane na kontrolę prędkości, trzeźwości oraz obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych.  


 2015-10-29
Wejherowo,
  Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzali policyjną akcję BEZPIECZNY PIESZY. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, jak i kierowców. Akcja ta jest realizowana cyklicznie i będzie powtarzana.


 2015-10-29
Wejherowo,
W miniony czwartek wejherowskie policjantki w ramach działań prewencyjnych spotkały się z uczniami wejherowskiego gimnazjum oraz szkoły podstawowej. Tematem szkolnych pogadanek były zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy, spożywaniem alkoholu oraz innych używek. Dodatkowo mundurowe poruszyły kwestie zachowania dzieci i młodzieży w szkole oraz zasady odpowiedzialności nieletnich  przejawiających demoralizację oraz popełniających czyny karalne.  


 2015-10-28
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły małych pacjentów wejherowskiego szpitala. Podczas pogadanek z dziećmi omawiano zasady bezpieczeństwa, w tym bezpiecznego poruszania się po drogach. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.


 2015-10-28
Wejherowo,
Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie realizują działania prewencyjno – kontrolne pn. „Bezpieczny Pieszy”. Akcja jest od wczesnego poranka prowadzona na terenie powiatu wejherowskiego.


 2015-10-28
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci rozpoczynają przygotowania do akcji "Znicz 2015". Już niebawem na drogach będzie więcej policjantów. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli prędkości i trzeźwości. Mundurowi zwracać będą uwagę także na stan techniczny samochodów i sposób przewożenia dzieci, a także czy kierowca i jego pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Dla kierowców, którzy łamią przepisy i tym samym narażają inne osoby na niebezpieczeństwo, policjanci przewidują surowe kary.


 2015-10-27
Wejherowo,
Szybka i trafna ocena sytuacji, zdecydowane działanie i profesjonalnie udzielona pomoc przedmedyczna to okoliczności policyjnej interwencji, która prawdopodobnie uratowała życie 79-letniemu mężczyźnie. Policjanci wraz ze strażakami weszli do mieszkania, w którym zastali leżącego na podłodze mężczyznę, który nie mógł się podnieść. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało 79-latka do szpitala.


 2015-10-27
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedzili najmłodszych uczniów z Szkole Podstawowej w Nowym Dworze Wejherowskim. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Ważnym punktem spotkania było uwrażliwienie najmłodszych, aby przypominali rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, właściwym przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych.


 2015-10-26
Wejherowo,
Policjanci z Redy zabezpieczali budynek wielorodzinny, w którym doszło do wybuchu gazu. Z czterech lokali ewakuowani zostali mieszkańcy. W wyniku wybuchu 3 osoby zostały ranne, udzielono im pomocy medycznej. W czynnościach na miejscu zdarzenia brał udział technik kryminalistyki, który wykonał oględziny oraz zabezpieczał ślady.


 2015-10-26
Wejherowo,
Policjanci każdego dnia kontrolują kierowców i zatrzymują tych, którzy jeżdżą samochodami pod wpływem środków odurzających czy pod wpływem alkoholu. Również w czwartek funkcjonariusze podczas patrolowania Redy skontrolowali kierowcę bmw. Okazało się, że 24-latek był pod wpływem narkotyków i miał narkotyki w mieszkaniu. Kryminalni ustalili, także, że zatrzymany handlował narkotykami. Za kierowanie pod wpływem substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, za posiadanie do lat 3, za sprzedaż narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2015-10-23
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na terenie powiatu realizowali akcję „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Podczas tych działań funkcjonariusze ukarali 20 pieszych, naruszających przepisy ruchu drogowego. Celem takich akcji jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.


 2015-10-23
Wejherowo,
Wczoraj dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Sobieskiego w Wejherowie. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna został potrącona podczas przechodzenia przez jezdnię. Ranny 23-latek został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-10-22
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali kobietę w związku ze sprawą uszkodzenia ciała. Funkcjonariusze ustalili, że 29-latka w trakcie kłótni ze swoim partnerem uderzyła go kilkukrotnie nożem. Oboje byli pod wypływem alkoholu. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Kobieta ostatnie noce spędziła w policyjnym areszcie. Dzisiaj została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy.


 2015-10-22
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch kierowców samochodów osobowych do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że żaden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z przepisami popełnili przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-10-22
Wejherowo,
Policjanci ze wejherowskiej komendy wczoraj spotkali się z przedszkolakami. Podczas pogadanki dzieciom przekazano podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa związanego ze bezpieczeństwem w drodze do przedszkola, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, kontaktem z osobą nieznajomą i bezpieczeństwem podczas zabawy na podwórku.


 2015-10-21
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych był uczestnikiem zdarzenia drogowego. Nietrzeźwi kierowcy już niebawem zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty, Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-10-21
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę citroena do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-10-20
Wejherowo,
Okres jesienno - zimowy, zwłaszcza teraz gdy na zewnątrz jest bardzo zimno, to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Wejherowscy policjanci apelują już teraz o zainteresowanie osobami, które mogą potrzebować pomocy.


 2015-10-20
Reda,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Redzie. Jak się okazało, do zderzenia czołowego dwóch samochodów doszło na Rekowskiej Górce. Kierowca jednego z samochodów został przetransportowany do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-10-20
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy kryminalni w związku z kradzieżą telefonu zatrzymali 34-latka. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-10-19
Wejherowo,
Policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą wejherowskiej komendy ustalili tożsamość mężczyzny, który na podstawie sfałszowanego oświadczenia o zatrudnieniu wyłudził kredyt w wysokości prawie 3 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-10-19
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci podczas ostatniego weekendu zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych był uczestnikiem wypadku drogowego, natomiast inny dwukrotnie naruszył sądowy zakaz. Ponadto mundurowi wyjaśniali okoliczności 23 zdarzeń drogowych. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2015 r.