2018-09-25
Wejherowo,
Świećmy przykładem, podajmy odblask dalej, bądźmy świadomi i bezpieczni na drodze!


 2018-09-25
Wejherowo,
Wczoraj policjantka ds. profilaktyki społecznej była gościem w Szkole Podstawowej w Gowinie (Gmina Wejherowo). Podczas pogadanek przypomniała najmłodszym jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, kiedy nie ma chodnika i dlaczego należy używać odblasków. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu.


 2018-09-24
POLICJA,
Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest na pierwszym miejscu spośród ocenianych instytucji. Policja oceniana jest wyżej m. in. od samorządów czy telewizji, a ponad dwukrotnie lepiej od instytucji sądów. - Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście. Jest to najlepszy prezent jaki możemy otrzymać za codzienną wytężoną pracę, trud i poświęcenie policjantów i pracowników Policji z całego kraju – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.


 2018-09-24
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, odwiedzili uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Podczas spotkania omawiano kwestie naboru do służby w Policji. W spotkaniu wzięło udział około 200 uczniów.


 2018-09-21
Rumia,
Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Seniorzy mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat nurtujących ich problemów oraz dowiedzieć się więcej na temat działań Policji. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości jego uczestników na temat związany z zagrożeniami głównie w ruchu drogowym. Ponadto seniorzy zapoznani zostali z aplikacja mobilną Moja Komenda oraz Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2018-09-21
Wejherowo,
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 42-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Po zdarzeniu nietrzeźwy kierowca został doprowadzony do wejherowskiej komendy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2018-09-20
Wejherowo,
W środę 19 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie przeprowadzili akcję pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). Dzieci manifestowały swoją obecność na drodze i zwracały uwagę kierowcom na różne wykroczenia. Ponadto policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wzmożone kontrole drogowe.


 2018-09-20
Wejherowo,
32 oraz 40-latek z Rumi, podejrzani po czynną napaść na policjantów, zostali tymczasowo aresztowani. Mężczyźni zostali zatrzymani bezpośrednio po zdarzeniu. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2018-09-18
Rumia,
W dniu 20 września 2018 roku o godzinie 11:00  w Rumi w Miejskim Domu Kultury odbędzie się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Inicjatorem oraz organizatorem spotkania jest Komisariat Policji w Rumi wspólnie z Radą Seniorów w Rumi.


 2018-09-18
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, funkcjonariusze z posterunku w Łęczycach, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel Urzędu Gminy w Łęczycach wczoraj spotkali się wczoraj na drodze gminnej w miejscowości Strzebielino w miejscu, w którym w piątek wieczorem br. doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.


 2018-09-17
Gmina Łęczyce,
W piątek w Strzebielinie (Gm. Łęczyce) doszło do wypadku drogowego, w którym motocykl zderzył się z samochodem dostawczym. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2018-09-14
KGP,
Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.


 2018-09-14
Rumia,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Rumi na drodze krajowej nr 6, gdzie zderzyło się 5 samochodów. Cztery osoby zostały ranne. Funkcjonariusze apelują aby dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności, jak również stosowną odległość między pojazdami.


 2018-09-13
Wejherowo,
Kryminalni zatrzymali 26-latka w związku kradzieżami rowerów oraz deskorolki elektrycznej. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty za kradzieże. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-09-12
Wejherowo,
Policjantki z Wejherowa uczestniczyły wczoraj w spotkaniach z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie w ramach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W  pogadance tej uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Celem tej akcji było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na różne sytuacje, jakie dzieci napotkać w drodze do szkoły.


 2018-09-12
Wejherowo,
Dzisiaj policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci.


 2018-09-11
Wejherowo,
Od 17 września wszystkie jednostki Policji województwa pomorskiego przełączą numer alarmowy 997 na numer 112. Zmiana polega na usprawnieniu procedury zgłoszeniowej, zebraniu kompleksowej informacji oraz przyspieszeniu reakcji policji na zgłoszenie.


 2018-09-10
Wejherowo,
Policjanci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 w trosce o bezpieczeństwo dzieci, prowadzili wzmożone kontrole w okolicach szkół i przejść dla pieszych. W tym tygodniu rozpoczną spotkania w szkołach, podczas których będą nauczać podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.


 2018-09-10
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 z ul. Ofiar Piaśnicy doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Ranny 33-letni motocyklista został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2018-09-10
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci w sobotę uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii oraz Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Wejherowie. Podczas festynu mundurowi opowiadali o bezpieczeństwie oraz rozdawali elementy odblaskowe. 


 2018-09-08
Wejherowo,
W najbliższy poniedziałek pomorscy policjanci przeprowadzą działania, których celem jest ujawnienie pojazdów do nauki jazdy, które nie spełniają wymogów warunków technicznych, ujawnienie nieprawidłowości w prowadzeniu zajęć praktycznych oraz zminimalizowanie wykroczeń w ruchu drogowym popełnianych przez kandydatów na kierowców.


 2018-09-07
Wejherowo,
Policjanci ruchu drogowego codziennie ujawniają wykroczenia drogowe, w tym kierujących bez uprawnień. W ostatnich dniach dwaj kierowcy zostali ukarani przez sąd grzywną w łącznej wysokości 5000 zł. Obaj także otrzymali sądowy zakaz kierowania na kilka lat.


 2018-09-06
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy wczoraj przeprowadzili spotkanie z rodzicami uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom konsekwencji zachowań dotyczących m.in. przejawów demoralizacji i niedostosowania społecznego, zażywania narkotyków czy dopalaczy oraz stosowania cyberprzemocy. Ponadto została omówiona także odpowiedzialność nieletnich za popełnione czyny karalne oraz przejawy demoralizacji.  


 2018-09-05
Wejherowo,
Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci z wejherowskiej drogówki, dzielnicowi oraz inni funkcjonariusze prewencji prowadzili wzmożone kontrole w okolicach szkół i przejść dla pieszych. Już niebawem funkcjonariusze rozpoczną spotkania w szkołach, podczas których będą nauczać podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.


 2018-09-05
Wejherowo,
Od lat policjanci i strażnicy miejscy wspólnie prowadzą działania prewencyjne, mające bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w danym rejonie. Każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców na poziomie lokalnym poprzez wspólne patrole, razem podejmowane interwencje, wspólnie realizowane programy profilaktyczne co też jest odpowiedzią na społeczne oczekiwania. Ich efektywna służba, zaangażowanie oraz dobra współpraca przyczyniają się podnoszenia poziomu bezpieczeństwa oraz wzrostu jego poczucia wśród obywateli.


 2018-09-04
Wejherowo,
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie mł. insp. Marcin Potrykus wczoraj uczestniczyli w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019. Rozpoczynający się rok szkolny do okres wytężonej pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu.


 2018-09-03
Wejherowo,
4 września pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący – rowerzysta.


 2018-08-31
Wejherowo,
Policjantka z Wejherowa na co dzień zajmująca się profilaktyką na plaży nad jeziorem w Bieszkowicach rozmawiała o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z mieszkańcami i turystami. Mundurowa w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” rozdawała dzieciom i dorosłym elementy odblaskowe.


 2018-08-31
Wejherowo,
Policjanci z Redy zatrzymali mężczyznę w związku z przestępstwem oszustwa. 72-latek zbierał do puszki pieniądze na rzekomo chorą córkę, której nie miał. Został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2018-08-30
KWP,
30 sierpnia br. nastąpi inauguracja akcji pn. „Bezpieczna autostrada”. Policja wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym przygotowała specjalną broszurę dla kierowców. Mundurowi będą ją rozdawali podczas kontroli drogowych. 


 2018-08-30
Wejherowo,
Od jutra przez trzy kolejne dni wejherowscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny Weekend”. Głównym celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwianie ruchu pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych.


 2018-08-30
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci wczoraj w parku miejskim rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Celem tej inicjatywy jest przygotowanie pieszych do bycia świadomym i bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Mundurowi w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły oraz Bezpieczny Powrót z Wakacji rozdawali dzieciom i dorosłym zawieszki odblaskowe.


 2018-08-29
Wejherowo,
W Dworku Rajska Góra wczoraj odbyło się spotkanie m.in. z dyrektorami szkół ponadpodstawowych powiatu wejherowskiego. Tematem spotkania była współpraca Policji z placówkami oświatowym i w kwestiach dotyczących m.in. promocji zawodu policjanta wśród uczniów najstarszych klas.


 2018-08-28
Wejherowo,
Policjantka z Wejherowa odwiedziła dzieci i młodzież wypoczywającą na półkolonii. Z uczestnikami rozmawiała o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, z uwagi na rozpoczynający się już za kilka dni nowy rok szkolny. Po zakończonym spotkaniu wręczyła dzieciom i młodzieży elementy odblaskowe.


 2018-08-28
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa wczoraj zatrzymali trzy osoby posiadające narkotyki. Niebawem zostaną przesłuchane. Za posiadanie substancji zabronionych ustawą grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. 


 2018-08-27
Wejherowo,
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie uczestniczyli wczoraj w festynie rodzinnym „Święto Chleba” na terenie Konwiktu przy parafii Św. Leona w Wejherowie. Mundurowi opowiadali o bezpieczeństwie rozdając przy tym elementy odblaskowe. Każdy uczestnik mógł usiąść w radiowozie oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny.


 2018-08-27
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 28-latka jadącego mazdą do kontroli drogowej. Badanie narko-testem wykazało, że był pod wpływem narkotyków. Ponadto kierował autem mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy.


 2018-08-24
POLICJA,
Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.


 2018-08-24
Wejherowo,
Wejherowscy wczoraj na drogach powiatu przeprowadzili działania „Motocykle”. Akcja prowadzona była na drogach całego garnizonu pomorskiego. Policjanci kontrolowali nie tylko motocyklistów ale także innych uczestników ruchu drogowego, reagując przy tym na wszelkie zagrożenia.


 2018-08-23
KWP GDAŃSK,
W najbliższy weekend na pomorskich drogach pojawi się więcej patroli Policji wyposażonych w mierniki prędkości. Należy spodziewać się także pojazdów nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestrator. Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Policjanci sprawdzą także czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.


 2018-08-23
Wejherowo,
Policjanci z komórki do walki z przestępczością narkotykową z wejherowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego oraz Straży Granicznej na terenie Gminy Wejherowo zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który posiadał kilkaset tabletek ekstazy oraz krajankę tytoniową bez akcyzy. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Został wobec niego zastosowany policyjny dozór. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2018-08-22
Wejherowo,
Trwa sezon motocyklowy, więc gdy tylko jest ładna pogoda, na drogach pojawia się więcej jednośladów. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów i kierują się rozwagą. Już jutro na drogach powiatu policjanci prowadzą działania “Motocykle”, podczas których funkcjonariusze przede wszystkim będą kontrolować stan techniczny motocykli, nie będzie też pobłażliwości dla jeżdżących niebezpiecznie.


 2018-08-21
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wczoraj zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. 26-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2018-08-21
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywającą na kolonii. Z uczestnikami rozmawiali przede wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i ogólnie o zasadach zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, w tym w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Po zakończonym spotkaniu uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.


 2018-08-20
Wejherowo,
17 sierpnia 2018 roku w Redzie na drodze krajowej nr 6 doszło do wypadku drogowego z udziałem kierowcy skody i rowerzysty. Na miejsce zdarzenia został skierowany policyjny patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze teraz szczegółowo wyjaśniają jak doszło do tego zderzenia.


 2018-08-17
Wejherowo,
W najbliższą sobotę, 18 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.


 2018-08-17
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą przebywającymi na półkoloniach i zajęciach zorganizowanych podczas trwania wakacji. W trakcie spotkań funkcjonariusze poruszali tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w trakcie wakacji letnich. Mundurowi opowiadali najmłodszym jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omawiali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto przypominali także o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków.


 2018-08-16
Wejherowo,
Już dzisiaj policjanci przeprowadzą działania „Alkohol i narkotyki”. Celem działań jest eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierujących oraz uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pod wpływem alkoholu lub narkotyków.


 2018-08-14
Wejherowo,
We wtorek, 14 sierpnia na drogach województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy w wideorejestratorami będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się pojazdy.


 2018-08-14
Gdańsk,
W dniach 7 - 10 sierpnia 2018 roku policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zorganizowali eliminacje wojewódzkie do „XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji”, których zawody ogólnopolskie zostaną przeprowadzone w dniach 4 - 7 września br. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej CSP z siedzibą w Sułkowicach. Przewodnik psa służbowego z wejherowskiej komendy zajął 2 miejsce.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.