2014-10-20
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku z kradzieżą samochodu. Jak się później okazało kradziony pojazd został przez sprawców spalony. 19,20 i 21-latek zostali już przesłuchani przez śledczych oraz usłyszeli zarzuty. Za kradzież samochodu oraz zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-10-20
Łęczyce,
W minioną sobotę dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Bożepole Wielkie. Z wstępny ustaleń policjantów wynika, że 29-latka kierująca bmw najechała na tył przyczepy ciągnika rolniczego. Samochód został zabezpieczony do sprawy. 59-letni kierowca ciągnika został przetransportowany do szpitala w Lęborku. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-10-17
KWP GDAŃSK,
Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.


 2014-10-17
Wejherowo,
Policjanci z prewencji oraz kryminalni pracując nad sprawą kradzieży skarbony ze sklepu zoologicznego ustalili i zatrzymali dwóch nieletnich mających związek ze sprawą. Jak się okazało byli nimi 14 i 16-latek. Obaj zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Wejherowie.


 2014-10-17
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami ds. nieletnich pracujący nad sprawą kradzieży skarbony z jednej ze sklepów w mieście zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Policjanci także ustalili, że ci sami sprawcy odpowiedzialni są za kradzież z włamaniem do przedszkola. Obaj zatrzymani już niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2014-10-16
Wejherowo,
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ustalili sprawców, którzy na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudzili kredyty. Za przestępstwo oszustwa i przedłożenia fałszywej dokumentacji grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


 2014-10-16
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego angażują się w kampanię edukacyjną „Pozwól do siebie dojechać”. Celem tego przedsięwzięcia jest uświadamianie dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych dlaczego tak ważne jest aby każdy dom czy budynek wielorodzinny był właściwie oznakowany.


 2014-10-16
Rumia,
We wtorek policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym ranne zostały dwie piesze kobiety. Do zdarzenia doszło w Rumi na ul Wybickiego. 67 i 68-latka zostały przetransportowane do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-10-15
Wejherowo,
Wczoraj po godzinie 17:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na drodze krajowej nr 6. 79-letnią kierującą oplem przetransportowano do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-10-15
KWP GDAŃSK,
31 sierpnia br. weszła w życie zmiana ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym rozszerzająca obowiązek stosowania elementów odblaskowych przez pieszych. Znowelizowany przepis nakazuje wszystkim pieszym noszenie elementów odblaskowych, w przypadku gdy poruszają się oni po zmierzchu po drodze znajdującej się poza obszarem zabudowanym. Pomorscy policjanci dbając o bezpieczeństwo w szkołach i na spotkaniach na terenie całego województwa systematycznie rozdają elementy odblaskowe.


 2014-10-14
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość uczestników wypadku - kierujące były trzeźwe. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-10-14
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. 25-latek noc spędził noc w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2014-10-14
Wejherowo,
Wczoraj około godziny 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że jedną z wejherowskich ulic spaceruje prawdopodobnie pijana kobieta z małym dzieckiem w wózku. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i tam potwierdzili tą informację. Kobieta miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę babci. O zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny.


 2014-10-14
KWP GDAŃSK,
Mimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający między innymi metodą "na wnuczka", wciąż wyłudzają pieniądze od starszych osób. Nie bądźmy obojętni - zadbajmy o bezpieczeństwo naszych najbliższych!


 2014-10-13
Wejherowo,
Ponad dwustu skontrolowanych kierowców oraz zatrzymanie kierowcy motoroweru pod wpływem alkoholu - to efekt akcji "Trzeźwość", którą przeprowadzili w piątek po południu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


 2014-10-13
Rumia,
Za posiadanie narkotyków odpowie 3 mieszkańców powiatu wejherowskiego. Policjanci z Wejherowa i Rumi zatrzymali ich w piątek. Śledczy przesłuchali już zatrzymanych mężczyzn. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-10-13
KWP GDAŃSK,
Na terenie województwa pomorskiego rusza nowa kampania edukacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Realizowana będzie we wszystkich powiatach naszego regionu. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na to, jaki wpływ ma właściwe i widoczne oznakowanie budynków na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych. Drugim elementem działań będzie wskazanie prawidłowej formy zgłoszenia w sytuacjach nagłych oraz zasad korzystania z numeru alarmowego 112.


 2014-10-10
Wejherowo,
Dziś na terenie powiatu wejherowskiego przeprowadzone są działania policyjne prewencyjno - kontrolne ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowych można spotkać w wielu różnych miejscach w okolicach przejść dla pieszych na terenie powiatu wejherowskiego.


 2014-10-10
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie realizowały spotkania profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Bolszewie. Podczas prelekcji funkcjonariuszki opowiadały dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o innych aspektach bezpieczeństwa dzieci.


 2014-10-10
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły milusińskich z Przedszkola „Szkrabik” w Wejherowie. Podczas spotkania opowiadały dzieciom o bezpieczeństwie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały odblaski.


 2014-10-09
Wejherowo,
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Gdyni zatrzymali 28-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Podczas pracy nad sprawą kryminalni ustalili, że mężczyzna również handlował narkotykami. Zatrzymany mieszkaniec Wejherowa został przesłuchany przez policjantów. Wczoraj sąd w Wejherowie zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


 2014-10-08
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, dzięki zgłoszeniu i reakcji innego kierowcy.  Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ujętego 42-latka i okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy.


 2014-10-08
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego systematycznie zatrzymują kierowców, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Tak też było podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, czwartego pod wpływem narkotyków, a piątego po spożyciu alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-10-06
Wejherowo,
Wczoraj (06.10.2014) Komendę Powiatową Policji w Wejherowie odwiedziły dzieci ze Szkoły w Domatówku. Podczas spotkania policjanci omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz opowiadali o służbie w Policji. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. 


 2014-10-07
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły małych pacjentów wejherowskiego szpitala. Podczas pogadanek z dziećmi omawiały zasady bezpieczeństwa, w tym bezpiecznego poruszania się po drogach. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.


 2014-10-06
Wejherowo,
Dziś w nocy dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu na torach w Wejherowie. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna został potrącony śmiertelnie przez pociąg relacji Kołobrzeg - Kraków. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-10-03
Szemud,
Policjanci zatrzymali mężczyznę, w związku ze sprawą kradzieży żaków do połowu ryb. 45-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.  


 2014-10-02
Wejherowo,
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru górskiego. Warty około 500 złotych jednoślad zginął z klatki schodowej na terenie miasta Reda. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 26-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2014-10-01
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych. Wśród nich były osoby poszukiwane sądowym nakazem oraz osoby nieletnie, które powinny znajdować się w ośrodkach. Jedna z osób została zwolniona, dwoje nastolatków trafiło do ośrodków natomiast dwóch mężczyzn zostało przez policjantów przetransportowanych do Aresztu Śledczego w Wejherowie.


 2014-10-01
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego systematycznie zatrzymują kierowców, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Tak też było wczoraj. Funkcjonariusze w ciągu jednego dnia zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących i trzeciego pod wpływem narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-09-30
Rumia,
W miniony piątek w Rumi na ul. Gdańskiej doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 11-letni chłopiec wybiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód, zza autobusu, w wyniku czego doszło do potrącenia. Kierowca był trzeźwy. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-09-29
Rumia, Wejherowo,
Policjanci zatrzymali w pościgu kierowcę volkswagena, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Okazało się, że 18-letni mieszkaniec Gdyni, chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę kradzionym samochodem pod wpływem narkotyków. Jak się okazało, zatrzymany był poszukiwany, gdyż miał do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał  już 9 zarzutów i już niebawem ponownie stanie przed sądem. Za kradzieże z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2014-09-26
Wejherowo,
Policjanci z Rumi zatrzymali 37-latka w związku z podejrzeniem kradzieży sklepowej. Mężczyzna w swoim samochodzie miał kradzione ubrania i dokumenty, które nie należały do niego oraz torby przygotowane do kradzieży. Został już przesłuchany przez śledczych i usłyszał 3 zarzuty dotyczące kradzieży mienia. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd. Kradzież jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-09-29
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili nocne działania na terenie powiatu wejherowskiego. Działania były ukierunkowane głównie na ujawnianie kierowców pod wpływem alkoholu bądź substancji narkotycznych. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, jeden kierował w stanie nietrzeźwości, drugi był pod wpływem narkotyków. Obaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie samochodem lub innym pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-09-25
Wejherowo,
Od 8 do 12 września br. w mieście Solna w Szwedzkiej Krajowej Akademii Policji odbyło się szkolenie dotyczące miejskiej przemocy. Organizatorem kursu było Europejskie Kolegium Policyjne (CEOPL). W przedsięwzięciu tym uczestniczyli policjanci ze stanowisk kierowniczych miejskich jednostek Policji większości krajów europejskich. Polską Policję reprezentował mł. insp. Mariusz Świniarski I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie oraz kom. Michał Nowak Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.


 2014-09-24
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego wzbogacili się o kolejny nowy radiowóz kia ceed kombi.  Jego zakup współfinansowany był przez Komendę Główną Policji oraz Gminę Wejherowo. Nowy pojazd trafił do rewiru dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.


 2014-09-22
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego wzbogacili się o nowy radiowóz kia ceed kombi.  Jego zakup współfinansowany był przez Komendę Główną Policji oraz miasto Wejherowo. Nowy pojazd trafił do rewiru dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.


 2014-09-23
Wejherowo,
Wczoraj rano policjanci z wejherowskiej komendy spotkali się z dziećmi Społecznej Szkoły Podstawowej w Wejherowie. Podczas pogadanki funkcjonariusze opowiedzieli milusińskim jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w drodze do szkoły. W prelekcjach wzięli udział uczniowie z klas 0- 3.


 2014-09-23
Wejherowo,
Policjanci prewencji na podstawie zgłoszenia obywatelskiego zatrzymali mężczyznę, który kierował traktorem w stanie nietrzeźwości. Podczas badania na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna ma ponad 2 promile w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.


 2014-09-22
Wejherowo,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali mężczyznę, który uszkodził trzy szyby w drzwiach wejściowych w jednym z budynków wielorodzinnych. 21-letni mężczyzna za to co zrobił może ponieść odpowiedzialność finansową i karną. Został już przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał zarzuty.  Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-09-22
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci otrzymali wezwanie do wypadku drogowego na terenie Gminy Łęczyce. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący daewoo nubira najechał na tył motoroweru, jadącego przed nim. Motorowerzysta bardzo ciężko ranny został przetransportowany do szpitala. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 48-letniego kierowcy samochodu, był nietrzeźwy. W sobotę Sąd Rejonowy w Wejherowie wobec 48-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


 2014-09-22
Wejherowo,
20-letni mieszkaniec Wejherowa odpowie za posiadanie marihuany, natomiast 28-latek za posiadanie oraz sprzedaż narkotyków. W piątek wieczorem obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. W sobotę usłyszeli zarzuty. Wobec 28-latka został zastosowany przez wejherowską prokuraturę policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat natomiast za sprzedaż narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-09-18
Wejherowo,
Dzisiaj przed południem policjanci z wejherowskiej komendy spotkali się z dziećmi Przedszkola Raj Malucha w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza nim, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2014-09-18
Rumia,
Za kradzież znalezionego telefonu komórkowego odpowie 23-letnia gdynianka. Kobieta ukradła warty ponad 1 tys. zł telefon komórkowy, który wypadł 21-latkowi z kieszeni. Za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-09-17
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ustalili wczoraj, że zgłoszony na początku września br. rozbój, do którego miało dojść na terenie dworca PKP w jednej z miejscowości powiatu wejherowskiego, został wymyślony przez 16-latkę. Teraz dziewczyna odpowie za składanie fałszywych zeznań.


 2014-09-16
Wejherowo,
24-letni motocyklista uciekał przed policją z prędkością ponad 170 km/h. Jego wyczyny zarejestrowała policyjna kamera. Motocyklista stracił prawo jazdy i grozi mu areszt albo kara grzywny w wysokości do 5 tys. złotych .


 2014-09-15
Rumia,
Kryminalni z Rumi zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Podczas jego przeszukania jego mieszkania znaleźli ponad 400 sztuk amunicji oraz ponad 700 gramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 41 - latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania substancji narkotycznych. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy w prokuraturze zarzuty dotyczące posiadania amunicji. Tytoń zgodnie z właściwością zostanie przekazany do Urzędu Celnego w Gdyni.


 2014-09-15
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego systematycznie zatrzymują kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu. Podobnie było podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze podczas 3 dniowej weekendowej służby zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-09-12
Wejherowo,
Dzisiaj przed południem policjanci z wejherowskiej komendy spotkali się z dziećmi Przedszkola Samorządowego w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2014-09-11
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Łeby na terenie miasta i gminy Wejherowo. Działania były ukierunkowane głównie na zwalczanie przestępczości samochodowej. Podczas prowadzonych kontroli mundurowi zwracali uwagę także na trzeźwość kontrolowanych kierowców.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2014 r.