2017-02-22
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj uczniów ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz szkodliwości różnych używek i odpowiedzialności prawnej. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.


 2017-02-22
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z Wejherowa pracowali na miejscu pożaru budynku znajdującego się w centrum miasta. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonej akcji gaśniczej, zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem drogowym.


 2017-02-21
Wejherowo,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzali policyjną akcję „PIESI”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych. Akcja ta jest realizowana cyklicznie i będzie powtarzana.


 2017-02-21
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.


 2017-02-20
Wejherowo,
Policjanci  z Wejherowa na krajowej mapie zagrożeń od początku jej funkcjonowania odnotowali już ponad 1000 zgłoszeń. Najwięcej z nich bo aż 183 dotyczą spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, następnie przekraczania dozwolonej prędkości oraz niewłaściwego parkowania.


 2017-02-17
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 8 Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.


 2017-02-17
Wejherowo,
W środę w Jackowie (Gmina Choczewo) w świetlicy o godzinie 1800 odbyło się spotkanie o tematyce bezpieczeństwa na terenie tej miejscowości. W spotkaniu zorganizowanym przez Policję uczestniczył Wójt Gminy Choczewo oraz wielu mieszkańców.


 2017-02-17
KWP Gdańsk,
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.


 2017-02-16
Wejherowo,
Kryminalni z wejherowskiej komendy ustalili tożsamość sprawców rozboju, do którego doszło w miejscowości Kąpino (Gmina Wejherowo) kilka dni temu. 20-latek i 17-latek zostali zatrzymani przez policjantów. Niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące rozboju.


 2017-02-16
Wejherowo,
Policjanci Komisariatu Policji w Szemudzie zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Jak się okazało miał on sądowy zakaz kierowania. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące naruszenia sądowego zakazu. Kierowca odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe.


 2017-02-15
KWP Gdańsk,
Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres: dobor@gd.policja.gov.pl. Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17.30, jeżeli pracujesz daj nam znać – dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania ? Dzwoń ! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą składać dokumenty po uprzedniej rejestracji na adres e-mailowy: dobor@gd.policja.gov.pl. Zgodnie z kolejnością zgłoszeń, każdemu kandydatowi zostanie wskazany drogą mailową lub telefonicznie termin złożenia dokumentów.


 2017-02-14
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj młodzież z Gimnazjum Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.


 2017-02-14
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wzięli udział w warsztatach dotyczących projektu profilaktycznego nt. przeciwdziałania przemocy, których organizatorem była Szkoła Podstawowa w Gościcinie. W programie tym udział wzięli uczniowie klas szóstych tej szkoły.


 2017-02-14
KWP Gdańsk,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia, tj. od 1 lipca 2016 roku, mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się  zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.


 2017-02-14
Choczewo,
W dniu 15 lutego 2017 roku w świetlicy w Jackowie o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców. Organizatorem spotkania jest Komisariat Policji w Gniewinie.


 2017-02-13
Wejherowo,
Policjanci w sobotę otrzymali dwa zgłoszenia o wypadkach drogowych, do których doszło w Wejherowie oraz na terenie Gminy Choczewo. Na miejsce obu wypadków zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli miejsca wypadków oraz wyjaśniali okoliczności tych zdarzeń.


 2017-02-10
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Warszkowo. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia, a także przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Kierująca volkswagenem została przetransportowana do szpitala. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2017-02-10
Reda,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę jeep cherokee do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2017-02-09
Wejherowo,
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 55-letniego mężczyzny. Jego zwłoki odnaleziono w opuszczonym budynku w Wejherowie. Policjanci zajmą się ustaleniem śmierci tego mężczyzny. Niewykluczone, że przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu.


 2017-02-09
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Pobłociu. Na miejsce zdarzenia skierowani zostali funkcjonariusze drogówki oraz technik kryminalistyki. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia.  


 2017-02-09
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali 16-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Noc spędził w policyjnej izbie dziecka.  Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili narkotyki. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Posiadanie narkotyków jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Z uwagi na to iż, sprawca jest nieletni, sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.


 2017-02-08
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali 21-latka w związku z posiadaniem narkotyków. W trakcie pracy nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna handlował narkotykami. Noc spędził w policyjnym areszcie.  Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili narkotyki.  Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.


 2017-02-08
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kradzieżami. Łącznie sprawcy okradli cztery drogerie na terenie powiatu. Ze sklepowych półek zabierali najczęściej drogie perfumy i kosmetyki. Złodzieje wczoraj zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Za kradzież mienia grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2017-02-08
,
Przez trzy miesiące nie będzie mógł prowadzić samochodu zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej 22-latek, który w Wejherowie na terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, prowadził auto z prędkością 150 km/h. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy i ukarali go mandatem. Za to wykroczenie mężczyzna będzie też miał na swoim koncie 10 punktów karnych.


 2017-02-07
Wejherowo,
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wzięcie udziału w badaniu sondażowym dotyczącym Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wypełnienie ankiety zajmie od 3 do 5 minut. Państwa opinie są dla nas bardzo cenne i pozwolą na ulepszenie oraz dalszy rozwój aplikacji.


 2017-02-06
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Bolszewie (Gmina Wejherowo). Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Jedna osoba została przetransportowane do szpitala. 


 2017-02-03
Wejherowo,
Kryminalni pracując nad sprawami dwóch kradzieży z włamaniem ustalili, że 23-latek ma związek z tymi sprawami. Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a część kradzionych rzeczy odzyskana przez policjantów. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat. 


 2017-02-02
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło wczoraj w Rumi na ul. Dębogórskiej. Jak się okazało, kierowca mazdy potrącił pieszego mężczyznę. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci z drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wyjaśniali jego okoliczności.


 2017-02-01
Wejherowo,
W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu doszło do kilku kradzieży z włamaniem. Pamiętajmy, że aby zmniejszyć ryzyko włamania możemy się przed tym zabezpieczyć. Policjanci apelują o rozwagę i radzą, jak nie dać się okraść.


 2017-01-30
,
Wejherowscy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców. Nietrzeźwi kierowcy już niebawem zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Kierowcom zatrzymano prawa jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2017-01-18
Wejherowo,
Policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie. Podczas wizyty funkcjonariusze omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem podczas ferii zimowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.


 2017-01-16
Gniewino,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Rybnie (Gm. Gniewino) na ul Długiej. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Jedna osoba została przetransportowane do szpitala.


 2017-01-16
Wejherowo,
Zima rozpoczęła się na dobre. Jak co roku na stokach narciarskich pojawia się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Również jak co roku nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.


 2017-01-13
Wejherowo,
Kryminalni z wejherowskiej komendy ustalili tożsamość sprawców rozboju, do którego doszło w Redzie kilka dni temu. 25-latek oraz 24-latka zostali zatrzymani przez policjantów. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-13
Wjherowo,
Wczoraj przez kilka godzin policjanci pracowali na skrzyżowaniu na drodze krajowej nr 6 w Bolszewie z ulicą Zamostną. Jak wynikało z wcześniejszego zgłoszenia doszło tam do awarii sygnalizacji świetlnej, a przez to zaczęły tworzyć się gigantyczne korki. Na pomoc ruszyli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.


 2017-01-12
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy wczoraj spotkali się z uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie oraz ich rodzicami. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy i naruszeniu nietykalności cielesnej oraz groźbach karalnych. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. 


 2017-01-10
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Wejherowie na drodze krajowej nr 6. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Jedna osoba została przetransportowane do szpitala. 


 2017-01-09
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Nietrzeźwi kierowcy już niebawem zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Kierowcom zatrzymano prawa jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2017-01-04
KWP,
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce, to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i jesienny okres chcą przetrwać w prowizorycznych lokalach lub na zewnątrz. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji, straży miejskiej lub pogotowia ratunkowego.


 2017-01-04
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 61-latki w Wejherowie na ul. Przemysłowej. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki i technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.


 2017-01-03
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie powinni wcale wsiadać za kierownicę, gdyż uprawnienia do kierowania zostały im cofnięte na określony czas. Zgodnie z obowiązującymi przepisami obaj kierujący przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tym roku od wejścia w życie nowych przepisów jest to już 28 taki przypadek.


 2017-01-02
Wejherowo,
W dniu 30 grudnia 2016 roku policjanci prewencji z Komisariatu Policji w Redzie zatrzymali pijanego mężczyznę, który wcześniej w nocy awanturował się we własnym domu. Agresor był pod wpływem alkoholu, a podczas awantury groził domownikom.  Podczas weryfikowania tego zgłoszenia oraz sprawdzania domu, policjanci znaleźli w nim susz roślinny oraz biało-żółty proszek. Znalezione substancje okazały się być narkotykami. Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.


 2016-12-29
Wejherowo,
Policjanci odwiedzają punkty handlowe, w których odbywa się sprzedaż fajerwerków. Funkcjonariusze apelują do handlowców o rozwagę i rozsądek jednocześnie przypominając, iż zgodnie przepisami obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych  osobom do lat 18. Niestosowanie się do tych przepisów jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, ze ta szczególna noc to czas zabawy, jednak dobra zabawa powinna mieć swoje granice. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na kierowców, gdyż dla kierowcy nawet najmniejsza ilość alkoholu może skutkować utratą prawa jazdy.


 2016-12-28
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj młodzież ze Szkoły Społecznej w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy i naruszeniu nietykalności cielesnej oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.


 2016-12-28
Wejherowo,
Policjanci prewencji z wejherowskiej komendy zatrzymali 22-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo w samochodzie funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za posiadanie narkotyków nawet do lat 3.


 2016-12-22
KGP,
Każdego dnia....


 2016-12-21
Wejherowo,
Wczoraj policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziła grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Łebnie. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów. Na koniec spotkania funkcjonariusze wręczyli dzieciom elementy odblaskowe.  


 2016-12-20
Wejherowo,
W minionym tygodniu kryminalni zatrzymali 19-latka, który uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 65-krzewów. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna był odpowiedzialny za dwa inne przestępstwa, do których doszło w marcu i wrześniu tego roku. Zatrzymany został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące dwóch kradzieży. Za uprawę konopi już niebawem usłyszy zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, za uprawę konopi innych niż włókniste do lat 3.


 2016-12-20
KWP,
Zbliżające się święta będą okresem wzmożonego ruchu – zarówno samochodowego, jak i pieszego. Szczególnie duży tłok będzie w okolicach centrów handlowych, gdzie ludzie będą robić ostatnie świąteczne zakupy. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, pomorska drogówka od 19 do 22 grudnia prowadzi działania CHOINKA.


 2016-12-20
KGP,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2017 r.