2015-07-02
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego we wtorek i środę odbywali treningi strzeleckie. Ćwiczenia te prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego. Po serii ćwiczeń mundurowi przystąpią do corocznych egzaminów strzeleckich, które nastąpią jesienią. Strzelnica została udostępniona przez Ośrodek Poligonowy Marynarki Wojennej.


 2015-07-01
Reda,
28-latek odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju. Mężczyzna napadł na pracownicę jednego z kantorów w Redzie. Podczas rozboju mężczyzna używał atrapy broni. Kradzież nie powiodła się, a mężczyzna został w ciągu 10 minut od zdarzenia zatrzymany przez kryminalnych. Noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Za przestępstwo usiłowania rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


 2015-07-01
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Gniewowie. Kierująca suzuki uderzyła w przydrożne drzewo. Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalali przyczyny zdarzenia. Dwie pasażerki zostały przetransportowane do szpitala.


 2015-06-30
Wejherowo,
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarcza wejherowskiej komendy ustalili tożsamość mężczyzny, którzy na podstawie sfałszowanego oświadczenia o zatrudnieniu wyłudził kredyt w wysokości powyżej 5000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-06-29
Choczewo,
26.06.2016 roku w Urzędzie Gminy w Choczewie przy ul. Pierwszych Osadników 17 w Sali Centrum Informacji Turystycznej o godzinie 17:00 rozpoczęła się debata społeczną poświęcona tematyce bezpieczeństwa na terenie Gminy Choczewo.


 2015-06-29
Choczewo,
W piątek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Gminie Choczewo. Kierujący samochodem osobowym uderzył w przydrożne drzewo, był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-06-26
Wejherowo,
Dzisiaj policjantka spotkała się z dziećmi z przedszkola w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariuszka opowiadała dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem oraz nad morzem czy jeziorem.


 2015-06-26
Choczewo,
Wczoraj dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym uczestniczyły dwa motorowery. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali okoliczności wypadku. 37-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. 


 2015-06-25
,
Policjanci z Wejherowa podczas służby wczesnym rankiem zauważyli dym i ogień wydobywający się z niezamieszkałego budynku. Funkcjonariusze powiadomili straż pożarną po czym wbiegli do budynku, żeby sprawdzić czy ktoś jest w środku. Mundurowi usłyszeli wołanie o pomoc, lecz ogień uniemożliwił im dotarcie do osoby. Wybiegli na zewnątrz podjechali radiowozem pod okno, i tak bezpiecznie wydostali 55-letniego mężczyznę.


 2015-06-25
Rumia,
Wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Po chwili okazało się, że 28-latek ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami  kierowca popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2015-06-25
,
Wczoraj policjanci zatrzymali nietrzeźwego 25-letniego kierowcę. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-06-23
Szemud,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 35-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-06-23
Rumia,
Wczoraj policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Noc spędził w policyjnym areszcie. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-06-22
Wejherowo,
Wczoraj w Gowinie doszło do wypadku drogowego z udziałem 4 motocykli. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wyjaśniali okoliczności wypadku. Dwie osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala.


 2015-06-22
Szemud,
W piątek po południu w Łebnie doszło do wypadku drogowego. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali okoliczności wypadku. Ranny 80-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-06-22
Wejherowo,
Dzisiejszej nocy na trasie Borkowo Lęborskie – Przebendowo doszło do wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci, kierowca citroena zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo, następnie samochód zsunął się ze skarpy. Sprawą zajmują się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności wypadku.


 2015-06-19
Szemud,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Przetoczynie. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z drogówki, którzy ustalali okoliczności oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia. Kierująca była trzeźwa.


 2015-06-19
Wejherowo,
Wczoraj w ramach wspólnych ćwiczeń służb ratowniczych policjanci z wejherowskiej komendy pracowali przy zabezpieczeniu kościoła, gdzie miał miejsce atak bioterrorystyczny, ponadto zabezpieczali przejazd wozów strażackich do palącej się wieży kościoła, brali udział w działaniach pościgowo - blokadowych oraz zabezpieczyli miejsce wypadku z udziałem dwóch samochodów.


 2015-06-19
Wejherowo,
W środę policjantka spotkała się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariuszka opowiadała dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem oraz nad morzem czy jeziorem. Zagadnienia te są teraz szczególnie ważne, gdyż już niebawem rozpoczynają się wakacje i właśnie zdobyta wiedza przyda się dzieciom podczas letniego wypoczynku.


 2015-06-17
Łęczyce,
Policjanci zatrzymali 19-latka, który zniszczył figurki ogrodowe ozdobne w przydomowym ogrodzie. Dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-06-17
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci, po raz kolejny realizowali działania „PASY” mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. W 62 przypadkach funkcjonariusze ukarali uczestników ruchu mandatami karnymi w tym, 27 za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.


 2015-06-16
Wejherowo,
Podczas minionego weekendu policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 22-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Jak się okazało kierował volkswagenem bez uprawnień. 19-letni pasażer zginął na miejscu zdarzenia. Kierowca samochodu został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.


 2015-06-16
Wejherowo,
Podejrzany o kradzież motocykla został wczoraj zatrzymany przez wejherowskich kryminalnych. 41-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut za przestępstwo żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-06-16
Wejherowo,
W nocy 14 czerwca 2015 roku na trasie pomiędzy miejscowościami Warszkowo – Kniewo doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych informacji policjantów wynika, że kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Pięć osób rannych zostało przetransportowanych do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalali okoliczności oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia.


 2015-06-16
Wejherowo,
Już niebawem rozpoczną się wakacje. W tym czasie nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, jak każdego roku czuwać będą policjanci. Podczas prowadzonej akcji mundurowi skontrolują prędkość i trzeźwość kierowców. Funkcjonariusze będą reagować na wszelkie przejawy demoralizacji osób nieletnich.  Przypominamy, rodzice  i opiekunowie powinni pamiętać by dzieci odpowiednio przygotować na wakacje by były dla najmłodszych bezpieczne.


 2015-06-15
Wejherowo,
W piątek kryminalni zatrzymali mężczyznę w związku ze sprawą podpalenia ciągnika rolniczego, do którego doszło w powiecie. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego 23-latka policjanci znaleźli tam narkotyki. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Prokurator zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


 2015-06-15
Wejherowo,
Kryminalni zatrzymali 16-latka podejrzanego o liczne kradzieże i włamania. Policjanci ustalili, że ma on związek między innymi z kradzieżami rowerów. Został już przesłuchany i usłyszał 33 zarzuty. Za popełnione czyny karalne odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.


 2015-06-12
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z drogówki wzięli udział w rodzinnym organizowanym przez Przedszkole Samorządowe w Wejherowie. Obecnością policjantów najbardziej zachwycone były dzieci, które chętnie zasiadały za kierownica policyjnego motocykla.


 2015-06-12
Wejherowo,
Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Motocyklista został przetransportowany śmigłowcem do gdańskiego szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-06-11
,
Policjanci z Rumi zatrzymali 54- latka. Mężczyzna najpierw pomagał swojemu niepełnosprawnemu znajomemu a potem wykorzystał zaufanie kolegi i ukradł mu kartę bankomatową, a następnie pieniądze. Sprawca został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-06-11
,
Kryminalni z Rumi podczas kontroli samochodu  oraz mieszkania 51-latka znaleźli ponad 370 paczek nielegalnych papierosów. Zabezpieczony towar zostanie przekazany do urzędu celnego. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi kara grzywny i przepadek zabezpieczonego towaru.


 2015-06-11
Rumia,
Zarzuty przywłaszczenia oraz zmuszania do określonego zachowania usłyszał wczoraj 34-latek. W maju br. sprawca wszedł do jednej z piwnic budynku wielorodzinnego w Rumi i tam stosując siłę fizyczną zmusił do określonego zachowania dwóch pokrzywdzonych oraz przywłaszczył saszetkę z pieniędzmi. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione tego czynu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-06-11
MSW,
W miniony długi weekend utonęło łącznie 13 osób, najwięcej w piątek (5 czerwca). Tylko w czerwcu utonęło w sumie 15 osób, a w trakcie dwóch miesięcy 45 osób. MSW ponawia apel o większą rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że dzieci powinny bawić się nad wodą pod czujną opieką dorosłych i kąpać się na strzeżonych kąpieliskach.


 2015-06-10
Choczewo,
Policjanci z Komisariatu Policji w Gniewinie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz Wójt Gminy Choczewo zapraszają mieszkańców gminy na debatę społeczną. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca 2015 r. o godz. 17:00 w Urzędzie Gminy w Choczewie przy ul. Pierwszych Osadników 17 (w Sali Centrum Informacji Turystycznej). Debata będzie poświęcona tematyce bezpieczeństwa na terenie gminy. Serdecznie zapraszamy!


 2015-06-10
POLICJA,
„Odpowiedzialny sprzedawca” – to hasło V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Celem tegorocznej odsłony programu jest niezmiennie edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Działania prowadzone będą z wykorzystaniem internetowej platformy edukacyjnej.


 2015-06-09
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali w ciągu ostatnich kilku dni 3 prawa jazdy kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Mundurowi przypominają, że każdy z kierowców dodatkowo musi się liczyć z tym, że w takim przypadku zostanie ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.


 2015-06-08
Wejherowo,
To był pracowity weekend dla wejherowskich policjantów. Wzmożone kontrole drogowe i patrole na ulicach, a wszystko po to aby długi weekend wszyscy spędzili bezpiecznie. Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a co za tym idzie zminimalizowanie liczny zdarzeń drogowych oraz ich skutków.


 2015-06-05
Wejherowo,
We wtorek policjantki z wejherowskiej komendy spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kębłowie. Podczas spotkań omówiły konsekwencje zachowań świadczących o demoralizacji osoby nieletniej. Podczas tych pogadanek funkcjonariuszki opowiadały także o pracy w Policji.


 2015-06-05
Wejherowo,
3 czerwca o godzinie 10:00 w Multikinie w Galerii Rumia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zajmujący się prewencją kryminalną, spotkali się z dziećmi z jednego z przedszkoli. Podczas pogadanki omówione zostały zagadnienia dotyczące tematyki „Bezpiecznych Wakacji”.


 2015-06-03
POLICJA,
Dziś w szpitalu św. Rafała w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym przed długim weekendem. Policjanci podsumowali statystyki odbieranych piratom drogowym praw jazdy - w związku z zaostrzeniem przepisów. Ostrzegali również przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą niezapinanie pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie z telefonu komórkowego przez kierowcę podczas jazdy.


 2015-06-02
Wejherowo,
Wczoraj przed jednym z centrów handlowych w Wejherowie odbył się festyn, na który zostali zaproszeni policjanci. Mundurowi powiadali o bezpieczeństwie dzieci w ramach akcji Bezpieczna Droga do Szkoły oraz Bezpieczne Wakacje, zaprezentowali policyjny radiowóz oraz motocykle. Dzieci otrzymały odblaski oraz naklejki dotyczące Ogólnopolskiej Akcji Profilaktyki.


 2015-06-02
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego motorowerzysty. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie okazało się, że 29-latek uniemożliwił kontynuowanie jazdy skuterem 59-latkowi. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość motorowerzysty i badanie to potwierdziło, że jest nietrzeźwy, bo miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dalsze sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Tego samego dnia policjanci z drogówki zatrzymali w Gościcinie do kontroli drogowej kierowcę opla. Sprawdzenie 26-latka w policyjnych systemach wykazało, że naruszył on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 


 2015-06-01
Wejherowo,
W piątek przy Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbył się festyn rodzinny, na który zostali zaproszeni policjanci. Mundurowi opowiadali o bezpieczeństwie oraz uczestniczyli w pracach komisji konkursowej w szkolnym turnieju dotyczącym umiejętności rowerowych oraz zaprezentowali policyjny motocykl. Uczestnicy konkursu otrzymali od funkcjonariuszy elementy odblaskowe.


 2015-06-01
Reda,
W piątek przed godziną 9:00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o śmiertelnym wypadku na torach w Redzie. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz śledczy. Jak ustalili funkcjonariusze 79-letnia piesza najprawdopodobniej przechodziła w miejscu niedozwolonym. Mundurowi wyjaśniali okoliczności wypadku.


 2015-06-01
Reda,
W piątek około godziny 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Puckiej, gdzie doszło do zderzenia karetki pogotowia oraz autobusu szynowego. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca samochodu jak i motorniczy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-05-29
Rumia,
Policjanci wczoraj zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-05-28
Wejherowo,
Dziś w nocy policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 25-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż miał orzeczony aktualny sądowy zakaz. Ponadto był pod wpływem alkoholu. Zgodnie z ustawą Kodeks Karny, kierowanie samochodem podczas obowiązującego zakazu sądowego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.


 2015-05-28
Wejherowo,
Policjanci z Redy odzyskali kradziony rower o wartości kilkaset złotych. Jednoślad już wczoraj został zwrócony właścicielowi. Kradzież mienia zgodnie z Kodeksem Wykroczeń jest zagrożona karą aresztu, ograniczenia albo grzywny do 5 tys. zł.


 2015-05-27
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Noc spędził w policyjnym areszcie. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-05-27
Reda,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 68-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2015 r.