2017-01-18
Wejherowo,
Policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie. Podczas wizyty funkcjonariusze omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem podczas ferii zimowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.


 2017-01-16
Gniewino,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Rybnie (Gm. Gniewino) na ul Długiej. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Jedna osoba została przetransportowane do szpitala.


 2017-01-16
Wejherowo,
Zima rozpoczęła się na dobre. Jak co roku na stokach narciarskich pojawia się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Również jak co roku nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.


 2017-01-13
Wejherowo,
Kryminalni z wejherowskiej komendy ustalili tożsamość sprawców rozboju, do którego doszło w Redzie kilka dni temu. 25-latek oraz 24-latka zostali zatrzymani przez policjantów. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-13
Wjherowo,
Wczoraj przez kilka godzin policjanci pracowali na skrzyżowaniu na drodze krajowej nr 6 w Bolszewie z ulicą Zamostną. Jak wynikało z wcześniejszego zgłoszenia doszło tam do awarii sygnalizacji świetlnej, a przez to zaczęły tworzyć się gigantyczne korki. Na pomoc ruszyli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.


 2017-01-12
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy wczoraj spotkali się z uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie oraz ich rodzicami. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy i naruszeniu nietykalności cielesnej oraz groźbach karalnych. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. 


 2017-01-10
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Wejherowie na drodze krajowej nr 6. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Jedna osoba została przetransportowane do szpitala. 


 2017-01-09
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Nietrzeźwi kierowcy już niebawem zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Kierowcom zatrzymano prawa jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2017-01-04
KWP,
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce, to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i jesienny okres chcą przetrwać w prowizorycznych lokalach lub na zewnątrz. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji, straży miejskiej lub pogotowia ratunkowego.


 2017-01-04
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 61-latki w Wejherowie na ul. Przemysłowej. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki i technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.


 2017-01-03
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie powinni wcale wsiadać za kierownicę, gdyż uprawnienia do kierowania zostały im cofnięte na określony czas. Zgodnie z obowiązującymi przepisami obaj kierujący przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tym roku od wejścia w życie nowych przepisów jest to już 28 taki przypadek.


 2017-01-02
Wejherowo,
W dniu 30 grudnia 2016 roku policjanci prewencji z Komisariatu Policji w Redzie zatrzymali pijanego mężczyznę, który wcześniej w nocy awanturował się we własnym domu. Agresor był pod wpływem alkoholu, a podczas awantury groził domownikom.  Podczas weryfikowania tego zgłoszenia oraz sprawdzania domu, policjanci znaleźli w nim susz roślinny oraz biało-żółty proszek. Znalezione substancje okazały się być narkotykami. Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.


 2016-12-29
Wejherowo,
Policjanci odwiedzają punkty handlowe, w których odbywa się sprzedaż fajerwerków. Funkcjonariusze apelują do handlowców o rozwagę i rozsądek jednocześnie przypominając, iż zgodnie przepisami obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych  osobom do lat 18. Niestosowanie się do tych przepisów jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, ze ta szczególna noc to czas zabawy, jednak dobra zabawa powinna mieć swoje granice. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na kierowców, gdyż dla kierowcy nawet najmniejsza ilość alkoholu może skutkować utratą prawa jazdy.


 2016-12-28
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj młodzież ze Szkoły Społecznej w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy i naruszeniu nietykalności cielesnej oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.


 2016-12-28
Wejherowo,
Policjanci prewencji z wejherowskiej komendy zatrzymali 22-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo w samochodzie funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za posiadanie narkotyków nawet do lat 3.


 2016-12-22
KGP,
Każdego dnia....


 2016-12-21
Wejherowo,
Wczoraj policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziła grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Łebnie. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów. Na koniec spotkania funkcjonariusze wręczyli dzieciom elementy odblaskowe.  


 2016-12-20
Wejherowo,
W minionym tygodniu kryminalni zatrzymali 19-latka, który uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 65-krzewów. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna był odpowiedzialny za dwa inne przestępstwa, do których doszło w marcu i wrześniu tego roku. Zatrzymany został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące dwóch kradzieży. Za uprawę konopi już niebawem usłyszy zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, za uprawę konopi innych niż włókniste do lat 3.


 2016-12-20
KWP,
Zbliżające się święta będą okresem wzmożonego ruchu – zarówno samochodowego, jak i pieszego. Szczególnie duży tłok będzie w okolicach centrów handlowych, gdzie ludzie będą robić ostatnie świąteczne zakupy. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, pomorska drogówka od 19 do 22 grudnia prowadzi działania CHOINKA.


 2016-12-20
KGP,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2016-12-19
Wejherowo,
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas wyjazdów z domu, zakupów świątecznych oraz związanego z tym wszystkim zamieszania. W tej wielkiej przedświątecznej gorączce zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.


 2016-12-19
Wejherowo,
W piątek policjanci odwiedzili dzieci ze szkolnej świetlicy w ZS nr 1 w Wejherowie. Podczas tej wizyty funkcjonariusze omawiali z najmłodszymi zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na temat bezpiecznych zabaw podczas ferii świątecznych oraz zimowych. Tego rodzaju spotkania to element codziennej pracy policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo dzieci.


 2016-12-16
Wejherowo,
Policjanci pracując nad sprawą kradzieży z włamaniem ustalili, że 29-latek ma związek z przestępstwem.  Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a następnie przesłuchany. Łącznie mężczyzna usłyszał 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za kradzież i kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 


 2016-12-15
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy po raz kolejny odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz co grozi za naruszenie nietykalności cielesnej oraz groźby karalne. Młodzież mogła także dowiedzieć się na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem w przekazywanych informacji od funkcjonariuszy.


 2016-12-15
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa spotkali się z uczniami klas pierwszych Szkoły Rzemiosła w Wejherowie, Funkcjonariusze przypomnieli młodzieży zasady bezpiecznego spędzania czasu, bezpieczeństwa na drodze oraz zagrożeniach w Internecie. Na zakończenie spotkania rozdano elementy odblaskowe.


 2016-12-13
Wejherowo,
Wczoraj funkcjonariusze z powiatu wejherowskiego wzbogacili się o 9 nowych radiowozów oznakowanych. Zakup pojazdów był możliwy dzięki sfinansowaniu w części przez samorządy powiatu wejherowskiego, pozostałą kwotę pokryła Komenda Główna Policji. 


 2016-12-09
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy i naruszeniu nietykalności cielesnej oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję.


 2016-12-09
Wejherowo,
Policjanci wczoraj zatrzymali 23 i 27-letnich mężczyzn, którzy prowadzili samochody wbrew sądowemu zakazowi. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-09
Wejherowo,
Policjanci wczoraj zatrzymali 23 i 27-letnich mężczyzn, którzy prowadzili samochody wbrew sądowemu zakazowi. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-08
KWP,
Dzisiaj rano na terenie Stacji Kontroli Pojazdów w Gdańsku, ul. Kartuska 187 odbył się briefing prasowy poświęcony inauguracji kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo. Kampania realizowana jest przez Policję, Instytut Transportu Samochodowego oraz stacje kontroli zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrole prawidłowości ustawienia świateł.


 2016-12-08
Wejherowo,
Już jutro policjanci drogówki przeprowadzą działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Na drogach powiatu główną uwagę zwracać będą na pieszych oraz innych niechronionych uczestników ruchu drogowego i dbać o ich bezpieczeństwo. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.


 2016-12-07
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 64-latki  w Rumi na ul. Kosynierów. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki i technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.  


 2016-12-06
Wejherowo,
Policjantka z wejherowskiej komendy wczoraj przeprowadziła spotkania z rodzicami uczniów z Zespołu Szkół nr 1 Wejherowie. Celem spotkań było uświadomienie rodzicom zagadnienia cyberprzemocy. Zebrani mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które coraz częściej dotyka użytkowniku Internetu i telefonu komórkowego, w tym dzieci i młodzież. Na zakończenie każdego ze spotkań omówiła także bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym zachęcając do noszenia odblasków.


 2016-12-05
Wejherowo,
Przypominamy. Kierowca zajęty rozmową, pisaniem sms-a lub jakąkolwiek inną czynnością w telefonie, reaguje tak, jakby był nietrzeźwy. Szacuje się, że ponad połowa kierowców korzysta z telefonu komórkowego w czasie jazdy, z czego 67% robi to, trzymając telefon przy uchu. Prawie wszyscy bo 95% osób wie, że takie zachowanie jest niebezpieczne. Jeżeli ktoś musi rozmawiać przez telefon w czasie kierowania pojazdem, to powinien zaopatrzyć się w urządzenia, które pozwalają na bezpieczne korzystanie z komórki. Mogą to być przewodowe i bezprzewodowe zestawy słuchawkowe, lub też inne urządzenia głośnomówiące. Mandat za korzystanie z telefonu komórkowego przez kierującego w ruchu to 200 złotych i 5 punktów karnych. 


 2016-12-05
Wejherowo,
W minionym tygodniu Komisariat Policji w Redzie odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnalzjalnych w Redzie z klasy policyjnej. Podczas spotkania policjanci młodzieży o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o pracy w zawodzie policjanta.


 2016-12-05
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego w Tadzinie. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia, a także przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Jeden z pasażerów zginął na miejscu zdarzenia, drugi ranny pasażer oraz kierowca zostali przetransportowani do szpitala. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-12-02
Wejherowo,
Kryminalni z wejherowskiej komendy ustalili tożsamość sprawcy rozboju, do którego doszło w na terenie Gminy Łęczyce październiku br. 27-latek został zatrzymany przez policjantów oraz doprowadzony do wejherowskiej komendy. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór. Przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-01
Wejherowo,
Pomimo licznych ostrzeżeń i informacji w mediach, do jednostek Policji w całym kraju często wpływają zgłoszenia, dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy od starszych osób przez oszustów podających się za członków rodziny lub policjantów. Dzisiaj odnotowaliśmy kolejną taką sytuację, podczas których oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych.


 2016-12-01
Wejherowo,
Już jutro policjanci drogówki przeprowadzą działania pod nazwą „TELEFON KOMÓRKOWY”. Na drogach powiatu główną uwagę zwracać będą na kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z telefonu komórkowego. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.


 2016-11-30
Wejherowo,
22-latek odpowie za przestępstwo zniszczenia witraża w jednym z wejherowskich kościołów. Sprawca został wczoraj doprowadzony do wejherowskiej komendy, gdzie został już przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał zarzut dotyczący zniszczenia mienia. Przestępstwo go zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.


 2016-11-29
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa otrzymali zaproszenie z przedszkola „Bajka”. Celem tego spotkania była profilaktyka poprzez dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na rożne sytuacje, jakie mogą napotkać na podwórku czy podczas spaceru. Dodatkowo funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat dotyczący osób obcych.


 2016-11-28
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali agresywnego 54-latka podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Zatrzymany, za popełnione przestępstwa, odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór, zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z córką i nakaz opuszczenia mieszkania.


 2016-11-28
Wejherowo,
W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 46-latki w Wejherowie na ul. 3 Maja. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki i technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.


 2016-11-25
LINIA,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego na trasie Miłoszewo-Strzepcz. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia, a także przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Ranny kierowca został przetransportowany do szpitala. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-11-24
Wejherowo,
Kryminalni od pewnego czasu zajmowali się sprawami kradzieży infrastruktury kolejowej, do których dochodziło na terenie powiatu wejherowskiego. Podczas pracy nad sprawami policjanci ustalili, że za kradzieże są odpowiedzialni trzej sprawcy wieku 20 do 44 lat. Zostali już przesłuchani i usłyszeli po 64 zarzuty za kradzieże. Ponadto dwaj z nich byli poszukiwani listami gończymi. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2016-11-24
Wejherowo,
Wczoraj policjanci odwiedzili dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Podczas spotkania mundurowi opowiadali najmłodszym o swojej służbie oraz omawiali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i chciały się dowiedzieć jak najwięcej o pracy policjantów.


 2016-11-24
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z wejherowskiej komendy zorganizowali spotkanie poświecone bezpieczeństwu seniorów. Studenci Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „YMCA” w Wejherowie, mieli możliwość poruszyć nurtujące ich problemy. W czasie wizyty mundurowi rozmawiali m.in. zagrożenia przestępstwami typu oszustwa na tzw. „wnuczka” czy „funkcjonariusza” oraz tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2016-11-23
Rumia,
Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 40-latka w Rumi na ul. Dębogórskiej. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki i technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.


 2016-11-22
Wejherowo,
Niewiele brakowało, a doszło by do tragedii. 19-latek przejechał przez przejście dla pieszych nie zważając uwagi, że przechodzi przez nie mężczyzna. Gdyby nie jego refleks i to, że zrobił krok wstecz, mogło dojść do tragedii. Policjanci widząc tę sytuację, natychmiast zawrócili i zatrzymali kierowcę vw do kontroli. Teraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyzna odpowie przed sądem.


 2016-11-22
,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, pomorscy funkcjonariusze przeprowadzą wojewódzkie działania „Bezpieczny pieszy”. Obecna edycja akcji odbędzie się na pomorskich drogach 23 listopada br.



Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2017 r.