2016-08-25
Wejherowo,
Wczoraj dyżurny policji został powiadomiony o zaginięciu 15-latki z powiatu wejherowskiego. Następnie policjanci otrzymali informację o zaginięciu 17-latki. Od tego momentu rozpoczęły się intensywne poszukiwania. Mundurowi sprawdzili dworce PKP, PKS, szpitale. Obie dziewczyny zostały odnalezione dzisiejszej nocy na terenie Gminy Gniewino. Zostały przekazane pod opiekę rodziców. O ich zaginięciu zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny.


 2016-08-23
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 38-latka do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem narkotyków.  Podczas przeszukania mundurowi znaleźli prawie 240 gram marihuany i prawie 50 gram amfetaminy. Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego już niebawem zostanie przesłuchany przez policjantów i niewykluczone że usłyszy zarzuty dotyczące posiadania oraz sprzedaży narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2016-08-22
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci wczoraj uczestniczyli w festynie „Święto Chleba” na terenie Konwiktu przy parafii św. Leona Wielkiego w Wejherowie. Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie w czasie wakacji nad wodą oraz w ruchu drogowym. Omawiana tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.


 2016-08-22
Wejherowo,
Kryminalni pracując nad sprawami kradzieży i włamań ustalili, że 23-latek ma związek z tymi sprawami. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał 8 zarzutów. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-08-19
Luzino,
Dzisiaj wejherowscy policjanci biorą udział w akcji „Bezpieczny piątek- Bezpieczne wakacje na przejazdach kolejowych”. Funkcjonariusze wraz z pracownikami kolei prowadzili kampanię informacyjną kształtowali wśród kierowców i pieszych nawyki przestrzegania zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.


 2016-08-19
Wejherowo,
Wczoraj na drogach powiatu wejherowskiego prowadzone były działania pod kryptonimem „Bezpieczne drogi powiatu”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Działania takie są realizowane przez mundurowych cyklicznie.  


 2016-08-18
,
Kryminalni zatrzymali 26-latka posiadającego narkotyki. Jak się okazało mężczyzna przywiózł narkotyki z zagranicy.  Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty. Za popełnione przestępstwo posiadania i przywozu narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2016-08-17
Wejherowo,
Policjanci wczoraj zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata. Jak się okazało, 23-letni kierowca był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo w mieszkaniu miał także narkotyki. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, za kierowanie pod ich wpływem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2016-08-17
Wejherowo,
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, 1 lipca została uruchomiona w naszym województwie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Tym samym pomorska Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń.


 2016-08-16
KWP GDAŃSK,
Policjanci w trosce o bezpieczeństwo zachęcają do ostrożności w nawiązywaniu przypadkowych znajomości. W celu uniknięcia zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym zalecają przestrzeganie poniższych zachowań.


 2016-08-16
Wejherowo,
W piątek policjanci zatrzymali poszukiwanego 17-latka, który także przy sobie miał kradziony telefon komórkowy. Chłopak uciekł z ośrodka wychowawczego oraz jak ustalili policjanci podejrzewany był o różne kradzieże. Ostatnie noce spędził w Policyjnej Izbie Dziecka. Już niebawem trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.


 2016-08-16
Wejherowo,
Wczoraj po godzinie 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał informację o śmiertelnym wypadku na torach. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna został potrącony przez pociąg intercity relacji Szczecin – Białystok.  Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. 


 2016-08-12
Wejherowo,
Wczoraj policjanci przeprowadzili na terenie całego powiatu wejherowskiego akcję informacyjną, w ramach której przypominali plażowiczom i osobom wypoczywającym nad akwenami wodnymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a zwłaszcza rodzicom o potrzebie szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. Akcja skierowana była do wszystkich, którzy spędzają wolny czas w nadmorskich kurortach czy nad jeziorami.


 2016-08-12
Wejherowo,
W terminie od 16.08.2016 r. do 30.11.2016 r. nastąpi całkowite zamknięcie drogi powiatowej z Wejherowa w kierunku Robakowa, która przebiega przez Dąbrówkę Młyn w związku z remontem mostu na rzece Gościcina.


 2016-08-11
KGP,
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przesłał na ręce Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów, pełniących służbę podczas Światowych Dni Młodzieży.


 2016-08-11
Wejherowo,
Pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” odbyły się w poniedziałek działania na drogach powiatu wejherowskiego. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, a zwłaszcza wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi przeprowadzili blisko 900 badań trzeźwości.


 2016-08-09
Wejherowo,
W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego na trasie Rybno -  Zamostne. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia, a także przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Trzy osoby zostały poszkodowane, jedna z nich zmarła.


 2016-08-08
Wejherowo,
Trwa okres letni, a więc sprzyjająca pogoda  i wysokie temperatury powodują, że coraz częściej wybieramy się na wypoczynek nad wodę. Niestety zdarza się, że taka wyprawa kończy się tragicznie. Większość utonięć jest wynikiem lekceważenia obowiązujących przepisów i lekkomyślności. Przedstawiamy najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego zachowania się nad wodą.


 2016-08-05
gm. Szemud,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Koleczkowo. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, a także przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala.


 2016-08-04
Gniewino,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena golfa do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwa, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2


 2016-08-03
Wejherowo,
 Pomimo licznych ostrzeżeń i informacji w mediach, do jednostek Policji w całym kraju często wpływają zgłoszenia, dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy od starszych osób przez oszustów podających się za członków rodziny lub policjantów.


 2016-08-03
Wejherowo,
W dniu wczorajszym w Wejherowie na parkingu sklepu „Biedronka” przy ul. Rzeźnickiej znaleziono zagubione pieniądze.


 2016-08-02
KGP,
Podziękowania Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka za profesjonalne zabezpieczenie Szczytu NATO, Przystanku Woodstock i Światowych Dni Młodzieży. Szef Policji złożył serdeczne podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, którzy przez cały lipiec byli zaangażowani w zabezpieczenie Operacji Przymierze.


 2016-08-02
KGP,
Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej". Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże w 2016 roku na ten cel łącznie 3 miliony złotych.    Program "Razem Bezpieczniej" na lata 2016-2017 jest kontynuacją programu z okresu 2007-2015, którego badanie efektywności wypadło pozytywnie, co uzasadnia prowadzenie dalszych działań na rzecz utrzymania lub podniesienia poziomu bezpieczeństwa w różnych obszarach. Jego patronem jest Władysław Stasiak, rzeczywisty twórca programu. Pełnił on funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.


 2016-08-02
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, którego ujęli inni uczestnicy ruchu drogowego i uniemożliwili mu kontynuowanie jazdy samochodem.


 2016-08-01
Gniewino,
W sobotę 30 lipca 2016 roku policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 80-latki w miejscowości Rybienko w gminie Gniewino. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem jest szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.


 2016-07-29
Wejherowo,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzali policyjną akcję „PIESI”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych. Akcja ta jest realizowana cyklicznie i będzie powtarzana


 2016-07-29
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Wejherowie na ul. Chopina. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Na skutek wypadku trzy osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala.


 2016-07-28
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Wejherowie na skrzyżowaniu ul. Partyzantów z ul. Pruszkowskiego. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Dwie pasażerki zostały przetransportowane do szpitala.


 2016-07-27
MSWIA,
Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże w 2016 roku na ten cel łącznie 3 miliony złotych.


 2016-07-27
Szemud,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który miał także sadowy zakaz kierowania samochodem. 48-latek z powiatu wejherowskiego miał prawie promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązującego sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2016-07-26
Wejherowo,
24-latek odpowie za przestępstwo zniszczenia 7 samochodów. Szybko został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Wczoraj został przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał 7 zarzutów. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2016-07-25
Wejherowo,
W piątek o godzinie 9:30 w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjantom zostały wręczone odznaczenia Zasłużony Policjant oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości wzięli udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, Starosta Wejherowski, Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowo, Burmistrz Miasta Rumia i Reda oraz Wójtowie Gmin lub ich przedstawiciele, a także inne służby mundurowe zaprzyjaźnione z policją wejherowską oraz zaproszeni goście. Po zakończeniu uroczystości o godzinie 12:00 w ramach Gniewińskiego Lata rozpoczął się festyn dla dzieci. Na milusińskich czekało mnóstwo ciekawych atrakcji. Funkcjonariusze przeprowadzili konkursy dla dzieci, a dla ich uczestników były przygotowane nagrody.


 2016-07-24
Wejherowo,
Panie i Panowie policjanci oraz pracownicy Policji! Z okazji Święta Policji, składam Wam serdeczne życzenia pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.


 2016-07-20
Wejherowo,
Wczoraj na terenie gminy Szemud doszło do wypadku drogowego. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że prawdopodobnie kierowca forda nie zachował ostrożności na drodze i uderzył w drzewo. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2016-07-19
Wejherowo,
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru górskiego. Warty kilkaset złotych jednoślad zginął z klatki schodowej na terenie miasta Reda. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 26-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat. 


 2016-07-19
Rumia,
Wczoraj w Rumi doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i kierowcy samochodu osobowego. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 34-latek najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, w wyniku czego doszło do zderzenia. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2016-07-18
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego z udziałem  motocyklisty i motorowerzysty. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Ranny motorowerzysta został przetransportowany do szpitala.


 2016-07-18
Wejherowo,
Podczas weekendu policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę oraz innego z sądowym zakazem. Już niebawem obaj zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, za naruszenie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-07-15
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem pielgrzymów, którzy przyjadą do naszego powiatu by uczestniczyć w zbliżających się XXXI Światowych Dniach Młodzieży. Działania Policji będą prowadzone w wielu obszarach, a najważniejszy z nich to zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom, które będą w powiecie zakwaterowane. Funkcjonariusze będą też monitorować bezpieczeństwo na drogach w tym przejazdy pielgrzymów i innych osób, by odbyły się one sprawnie i bezpiecznie.


 2016-07-15
Wejherowo,
Dziś nad ranem policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi w Wejherowie zatrzymali dwóch włamywaczy. 17 i 28-latek niewykluczone, że odpowiedzą za włamanie i kradzież pieniędzy z automatu do gier. Mężczyźni już niebawem zostaną przesłuchani. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2016-07-14
Łęczyce,
Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, gdy wsiadł za kierownicę toyoty. Jadąc przez jedną z miejscowości Gminy Łęczyce zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niebawem 72-latek usłyszy zarzut za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2016-07-13
Reda/ Gniewino,
Policjanci z Redy zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. 32-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto policjanci z Gniewina ostatnio zatrzymali 35-letniego mężczyznę posiadającego znaczną ilość narkotyków. Wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2016-07-12
Wejherowo,
1 lipca br. ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to kolejne narzędzie, które wspomaga służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Od momentu uruchomienia programu w powiecie wejherowskim otrzymaliśmy 105 różnych zgłoszeń, które w znacznej części zostały zweryfikowane. Informacje potwierdzone zostały zaktualizowane i można je odnaleźć na mapie naszego powiatu.


 2016-07-12
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę volvo do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-07-12
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali 6 kierowców będących pod wpływem alkoholu. Jeden z zatrzymanych dodatkowo naruszył sądowy zakaz kierowania, który obowiązuje go do 2021 roku. Już niebawem kierowcy zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-07-11
Luzino,
Podczas minionego weekendu na terenie Gminy Luzino doszło do wypadku drogowego w którym udział brał rower oraz samochód osobowy. Cyklista został przetransportowany do szpitala. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz przeprowadzali oględziny. Śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku. 


 2016-07-11
Rumia,
Za posiadanie znacznej ilości narkotyków będzie odpowiadał 23-latek, który został zatrzymany w piątek przez policjantów z Rumi. Wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2016-07-08
Wejherowo,
Wczoraj policjanci odwiedzili dzieci uczestniczące w letnich zajęciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę w Wejherowie. Podczas spotkania mundurowi opowiadali najmłodszym o swojej służbie oraz omawiali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i chciały się dowiedzieć jak najwięcej o pracy policjantów.


 2016-07-08
Wejherowo,
Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Seniorzy mięli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat nurtujących Ich problemów oraz dowiedzieć o działaniach Policji. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości oraz uwrażliwienie uczestników na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa kradzieży, włamań, czy oszustw na tzw. "wnuczka".Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2016 r.