2017-12-12
Wejherowo,
Pomimo licznych ostrzeżeń i informacji w mediach, do jednostek Policji w całym kraju często wpływają zgłoszenia, dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy od starszych osób przez oszustów podających się za członków rodziny lub policjantów. Wczoraj odnotowaliśmy kolejną taką sytuację, podczas których oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych. Kobieta jednak nie dała się oszukać i zapytała wnuczki o datę jej urodzenia. Po tym pytaniu oszustka szybko rozłączyła się.


 2017-12-08
Wejherowo,
Wczoraj wejherowską komendę odwiedziły dzieci z przedszkola w Kębłowie. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się podstawowych informacji na temat własnego bezpieczeństwa na drodze, kontaktów z osobą nieznajomą i bezpieczeństwa podczas zabawy na podwórku.


 2017-12-06
Wejherowo,
Dzisiaj 6 grudnia w całej Polsce prowadzone są działania w ramach akcji "Dzień Odblasków 2017". Celem akcji jest zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego (kier szych oraz rowerzystów) do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym ale także w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Jesienią i zimą odblaski nabierają szczególnego znaczenia.


 2017-12-06
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz Oddziałów Prewencji Policji KWP w Gdańsku realizowali czynności służbowe związane z bezpieczeństwem pieszych w Wejherowie na ul. Pomorskiej. Czynność te realizowane były w związku z tym, iż na tej ulicy w ostatnim czasie dochodziło do potrąceń pieszych.


 2017-12-04
Wejherowo,
W piątek przed godziną 16:00 wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na ul. Pomorskiej. Na przejściu dla pieszych została potrącony 53-latka. Kierująca oraz piesza były trzeźwe. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2017-12-01
Wejherowo,
Policjantki z Wejherowa wczoraj przeprowadziły kolejne spotkania z uczniami klas II ponadgimnazjalnych. Wizyta odbyła się Zespole Szkół Ponadgimnajzlanych nr 4 Wejherowie, jej celem było m.in. przedstawienie szkodliwości narkotyków i dopalaczy oraz odpowiedzialność karna 17-latków.


 2017-12-01
Wejherowo,
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie prowadzi sprawę wypadku drogowego, do którego doszło  10.10.2017 o godzinie 16:30 na ul. Lęborskiej na trasie Kębłowo - Charwatynia. Doszło tam do zderzenia samochodu opel vivaro oraz volkswagen polo.


 2017-11-30
Wejherowo,
Policjantki przeprowadziły kilka prelekcji dla młodzieży szkolnej. Głównymi zagadnieniami omawianymi podczas spotkań było zapobieganie cyberprzestępczości oraz omówienie odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Na zakończenie spotkania mundurowe opowiadały o pracy w Policji.


 2017-11-29
Wejherowo,
Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi, który w nocy w jednej z miejscowości Gminy Wejherowo 11 listopada br. uszkodził ściany na klatce schodowej jednego z budynków jednorodzinnych. Tożsamość sprawcy została ustalona przez policjantów.  Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2017-11-28
Wejherowo,
W dniach 28 listopada-17 grudnia br. Policja prowadzić będzie ogólnopolską kampanię na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chcemy zwrócić uwagę kierowców na to, jak ważne jest sprawne oświetlenie pojazdu.


 2017-11-28
Wejherowo,
Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi, który w nocy w jednej z miejscowości Gminy Wejherowo w sobotnią noc wybił szyby samochodzie. Kryminalni zajęli się sprawą i wczoraj zatrzymali sprawcę. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2017-11-28
Wejherowo,
Przeprowadzenie prac remontowych budynku Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przy ul. Gdańskiej 100a ( w Wejherowie Śmiechowie) rozpocznie się w dniu 1 grudnia 2017 roku i będzie wiązało się z kilkoma czasowymi zmianami.


 2017-11-27
Wejherowo,
Wejherowski policjant, asp. sztab. Ryszard Rychert z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie został wyróżniony przez Panią Ewę Zarębińską Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie Szczodrą dyplomem uznania za szczególne zaangażowanie oraz profesjonalizm i gotowość niesienia pomocy osobom poszkodowanym wskutek przemocy w rodzinie. Uroczystość odbyła się w piątek 24 listopada 2017 roku w Bolszewie podczas konferencji pt. „Uczymy się pięknie różnić”.


 2017-11-24
Wejherowo,
Wczoraj w uroczystym Apelu Pamięci z przy nowym nagrobku ostatniego komendanta TOW „Gryfa Pomorskiego” i długoletniego pracownika Starostwa w Wejherowie uczestniczyli m. in. Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius oraz przedstawiciele Marynarki Wojennej, ŚŁużby Więziennej , innych służb mundurowych,  samorządów , stowarzyszenia Sympatyków i Byłych Żołnierzy Jednostki Wojskowej w Wejherowie, Kaszubskiego Stowarzyszenia im. Tajnej Organizacji Wojskowej  „Gryf Pomorski” Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnajzlanych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie , a także inne zaproszone osoby oraz mieszkańcy.


 2017-11-23
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego pracowali na ulicy Prusa w Wejherowie, gdzie kierujący samochodem potrącił 83-letnią mieszankę tego miasta. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku i apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności na drodze.


 2017-11-22
Wejherowo,
Wczoraj w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie odbyło się spotkanie z uczniami klas IV-VI dotyczące cyberprzemocy i zagrożeń związanych z Internetem. Wśród zaproszonych gości były policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, które przestrzegały uczniów przed przypadkowymi znajomościami zawartymi w sieci oraz konsekwencjami jakie grożą za stosowanie cybeprzemocy. Na zakończenie spotkania został przeprowadzony test wiedzy przy z użyciem aplikacji „Plickers”.


 2017-11-21
Wejherowo,
Nadmierna prędkość, nieprawidłowe parkowanie czy niewłaściwa infrastruktura. To najczęściej pojawiające się zgłoszenia mieszkańców powiatu wejherowskiego. Większość z nich mundurowi potwierdzają i zachęcają do korzystania z tej aplikacji.


 2017-11-20
Wejherowo,
Dziś z samego rana  policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 9-latki na ul. Sucharskiego w Wejherowie. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem jest szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności. 


 2017-11-17
Wejherowo,
Kryminalni z wejherowskiej komendy ustalili tożsamość osoby, która może mieć związek z kradzieżą rozbójniczą, do której doszło w Redzie październiku 2017 roku. 17-latka została zatrzymana przez policjantów oraz doprowadzona do wejherowskiej komendy. Noc spędziła w policyjnej celi. Dzisiaj zostanie doprowadzona do prokuratury. Przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-11-16
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa kilka dni temu zatrzymali mężczyznę w wieku 45 lat podejrzanego o szereg włamań do domów jednorodzinnych. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał łącznie 4 zarzuty dotyczące kradzieży oraz włamania. Mężczyzna był także poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do aresztu, w którym rozpoczął odbywanie kary pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-11-16
Wejherowo,
Policjantki z Wejherowa realizują działania w ramach akcji „Uczę się bezpieczeństwa". Od początku roku szkolnego mundurowe odwiedziły wielu pierwszoklasistów opowiadając o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Wspólne lekcje z funkcjonariuszkami były doskonałą okazją do omówienia bezpiecznych zachowań oraz wręczenia elementów odblaskowych


 2017-11-16
Wejherowo,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzali policyjną akcję „PIESZY”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych. Akcja ta jest realizowana cyklicznie i będzie powtarzana.


 2017-11-15
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci, prowadząc działania prewencyjne, po raz kolejny odwiedzili uczniów z klas gimnazjalnych oraz klas siódmych w Szkole Podstawowej w Bolszewie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”. Celem spotkania było przekazanie młodzieży szkolnej wiedzy na temat mogących ich spotkać zagrożeń. Funkcjonariusze poruszyli także temat gróźb składanych w sieci, skutków oraz sposobów na radzenie sobie z tą formą przemocy, odpowiedzialności karnej za tego typu czyny oraz bezpieczeństwa pieszych.


 2017-11-13
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w w Rumi na ul. Kamiennej.  Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności oraz przeprowadzili oględziny. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala.


 2017-11-10
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci, prowadząc działania prewencyjne, tym razem odwiedzili uczniów z klas gimnazjalnych w Bolszewie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”. Celem spotkania było przekazanie młodzieży szkolnej wiedzy na temat mogących ich spotkać zagrożeń. Funkcjonariusze poruszyli także temat gróźb składanych w sieci, skutków oraz sposobów na radzenie sobie z tą formą przemocy, a także odpowiedzialności karnej za tego typu czyny.


 2017-11-10
Wejherowo,
Wejherowskich policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w nr 11 w Wejherowie. Policjanci podczas spotkania przedstawili dzieciom zasady bezpiecznych zachowań m.in. w ruchu drogowym oraz zapoznali z pracą policjanta. Uczniowie z zainteresowaniem przypatrywali się pracy funkcjonariuszy.


 2017-11-10
POLICJA,
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.


 2017-11-10
POLICJA,
Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP


 2017-11-09
Wejherowo,
Policjantka z wejherowskiej komendy wczoraj przeprowadziła spotkania z rodzicami uczniów z Szkoły Podstawowej w Bożympolu Wielkim. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom zagadnienia cyberprzemocy. Zebrani mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które coraz częściej dotyka użytkowniku Internetu i telefonu komórkowego, w tym dzieci i młodzież. Ponadto została omówiona także odpowiedzialność nieletnich za popełnione czyny karalne oraz przejawy demoralizacji. Na zakończenie spotkania omówiła także bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym oraz rozdała uczestnikom elementy odblaskowe.


 2017-11-09
Wejherowo,
Policyjne działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych pieszych na drodze wspiera Urząd Gminy w Luzinie. Wójt Gminy przekazał wraz z Komendantem Powiatowym Policji odblaski, które trafią do najmłodszych mieszkańców gminy podczas pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Odblaskujące elementy noszone na odzieży zewnętrznej mają poprawić widoczność pieszych.


 2017-11-07
Wejherowo,
Edukacyjne spotkania profilaktyczne to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Podczas spotkań funkcjonariusze uczą jak zachować się, gdy zaczepi dziecko osoba nieznajoma oraz mówią o bezpieczeństwie podczas zabawy na podwórku czy placu zabaw. Funkcjonariusze przy tej okazji rozdawali pierwszakom zawieszki odblaskowe.


 2017-11-06
Wejherowo,
Kryminalni z Rumi w minionym tygodniu zatrzymali mężczyznę w wieku 45 lat podejrzanego o szereg włamań do lokali usługowych: sklepów oraz salonów fryzjerskich. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał łącznie 10 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, 45-latek niewykluczone, że usłyszy kolejne zarzuty. Wobec sprawcy został zastosowany trzymiesięczny tymczasowy areszt. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-11-06
Luzino,
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie prowadzi sprawę wypadku drogowego, do którego doszło  13.10.2017 na trasie Dąbrówka - Robakowo. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letnia piesza została potrącona przez 22-letniego kierowcę fiata ducato. Piesza zmarła w szpitalu, na skutek odniesionych obrażeń ciała. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-11-03
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci, prowadząc działania prewencyjne, tym razem odwiedzili uczniów z klas gimnazjalnych w Wejherowie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”. Celem spotkania było przekazanie młodzieży szkolnej wiedzy na temat mogących ich spotkać zagrożeń. Funkcjonariusze poruszyli także temat gróźb składanych w sieci, skutków oraz sposobów na radzenie sobie z tą formą przemocy, a także odpowiedzialności karnej za tego typu czyny.


 2017-11-02
Wejherowo,
Okres jesienno - zimowy, zwłaszcza teraz gdy na zewnątrz jest bardzo zimno, to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Wejherowscy policjanci apelują już teraz o zainteresowanie osobami, które mogą potrzebować pomocy.


 2017-11-02
KWP GDAŃSK,
Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i techników, gdzie przedmioty nauczania rozszerzone są o przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji czyli tzw. klas policyjnych. Zgłoszenie przez rejestrację do dnia 20 listopada 2017r. (na platformie internetowej).


 2017-10-31
Wejherowo,
W czasie trwającej akcji „Znicz 2017", policjanci wczoraj zatrzymali prawa kilku kierowcom, z tego aż pięciu za przekroczenie dozwolonej prędkości. Kontrolowane miejsca wskazali mieszkańcy na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli także do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali wczoraj aż 3 nietrzeźwych kierujących. Podczas tych działań prowadzone są także kampanie profilaktyczne, podczas których policjanci rozdają mieszkańcom odblaski.


 2017-10-23
Wejherowo,
W piątek policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy zauważyli na chodniku nieprzytomną kobietę. Natychmiast jej pomogli. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu karetki udzielili jej pierwszej pomocy, zapewnili komfort termiczny oraz podali tlen. Mundurowi nadzorowali stan zdrowia 63- latki do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.


 2017-10-27
Wejherowo,
Dziś rano przed godziną 8:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na drodze k6. Jak ustalili wstępnie funkcjonariusze doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych. Dwie osoby zostały przetransportowane do wejherowskiego szpitala. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, wszyscy byli trzeźwi. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy wyjaśnią okoliczności zdarzenia.


 2017-10-27
Wejherowo,
Policjanci z Referatu Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali wczoraj w nocy mężczyznę, który był poszykowany listem gończym i od 9 lat ukrywał się, także za granicą. Mężczyzna rozpoczął już odbywanie kary pozbawienia wolności.


 2017-10-27
POLICJA,
Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.


 2017-10-26
Wejherowo,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa okazała się ważnym i bardzo popularnym sposobem komunikowania się z Policją. Od początku funkcjonowania mapy wejherowscy policjanci otrzymali ponad 3120 zgłoszeń. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o zagrożeniach. Dziękujemy za otrzymane sygnały i zachęcamy do dalszego korzystania z Mapy.


 2017-10-26
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 6 w Wejherowie na spotkanie dotyczące akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie czterech klas pierwszych. Celem tego spotkania było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na rożne sytuacje, jakie mogą napotkać w drodze do szkoły. Dodatkowo funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat dotyczący osób obcych.


 2017-10-25
Wejherowo,
Znicz, czyli policyjna akcja na drogach całej Polski. Jak co roku w miejscach newralgicznych spotkamy większą ilość policjantów. Główne zadaniem zapewnienie bezpiecznego dojazdu i powrotu z miejsc spoczynku bliskich. Policjanci będą również przy cmentarzach kierować ruchem w miejscach, gdzie jest to wymagane. Prosimy stosować się do poleceń funkcjonariuszy.


 2017-10-24
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zlikwidowali we wrześniu plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze na terenie jednej z miejscowości powiatu wejherowskiego zabezpieczyli 273 krzaki z tą rośliną w końcowej fazie wzrostu. Kilka dni temu policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który uprawiał zakazane rośliny. Przestępstwo uprawy marihuany zagrożone jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2017-10-24
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zastępcą Prezydenta Miasta Wejherowo oraz przedstawicielem Straży Miejskiej rozmawiali o aktualnej sytuacji, toku załatwiania spraw i rozwiązywania problemów osób bezdomnych, które przebywają na terenie miasta.


 2017-10-24
Wejherowo,
W związku z tym, że w najbliższych dniach przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego pomorscy policjanci informują, że w wielu miejscach zmianie ulegnie organizacja ruchu, a część ulic zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów. Podczas tegorocznej akcji ZNICZ szczególnym nadzorem policyjnym zostaną objęte rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. Ponadto prowadzone będą działania ukierunkowane na kontrolę prędkości, trzeźwości oraz obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych. Akcja ta rozpoczyna się 28 października i potrwa do 2 listopada 2016 roku.


 2017-10-23
Wejherowo,
Przez 3 miesiące nie będzie mógł prowadzić samochodu 20-latek zatrzymany przez wejherowską drogówkę do kontroli. Mężczyzna ten, na terenie zabudowanym prowadził audi z prędkością 127 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali go mandatem. Jak się okazało, uprawnienia miał dopiero od kilku dni. Za to wykroczenie 20-latek będzie miał też na swoim koncie 10 punktów karnych.


 2017-10-20
Wejherowo,
Wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie wraz z opiekunami odwiedzili wejherowską komendę Policji. Dzieci mogły zapoznać się ze specyfiką służby policjantów i obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy funkcjonariuszy.


 2017-10-18
Wejherowo,
Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Starostwo Powiatowe w Wejherowie. W poniedziałek Starosta Wejherowski Gabriela Lisius przekazała odblaski, które trafią do najmłodszych mieszkańców powiatu w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Odblaskujące elementy noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2017 r.