2016-02-09
Wejherowo,
Kryminalni pracując nad sprawami kradzieży i włamań ustalili, że 34-latek ma związek z tymi sprawami. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał 8 zarzutów. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-02-09
Wejherowo,
Wczoraj policjantka spotkała się z dziećmi z wejherowskiego przedszkola. Podczas wizyty funkcjonariuszka zwracała uwagę dzieciom, jak zachowywać się w domu i poza domem, aby być bezpiecznym oraz omówiła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zapoznać się z elementami policyjnego wyposażenia oraz zobaczyć z bliska radiowóz.


 2016-02-08
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali 30 i 27-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Zatrzymani mieszkańcy powiatu wejherowskiego zostali przesłuchani przez policjantów i usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania a jeden z nich dodatkowo sprzedaży narkotyków. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za sprzedaż grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2016-02-08
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców oraz dwóch po spożyciu alkoholu. Już niebawem kierujący zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz kierując mimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2016-02-08
Wejherowo,
Policjanci z komendy powiatowej w Wejherowie zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu właściciela roweru.  


 2016-02-08
Gniewino,
Wczoraj w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyły się debata społeczna dot. założeń "krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Opracowanie mapy zagrożeń należy traktować jako ważny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym. W spotkaniu poza policjantami wzięło udział grono pedagogiczne szkoły, które ma wpływ na edukuję dzieci i młodzież szkolną dbając przy tym o zapewnienie bezpieczeństwa w szkole.


 2016-02-05
Wejherowo,
Policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą wejherowskiej komendy ustalili tożsamość kobiety, który na podstawie sfałszowanego oświadczenia o zatrudnieniu wyłudziła kredyt w wysokości powyżej 2 tys. złotych. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2016-02-04
Wejherowo,
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie prowadzi śledztwo pod nadzorem wejherowskiej prokuratury w sprawie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło wczoraj ( 03.02.2016 roku) przed godziną 10:00 w placówce bankowej na terenie powiatu wejherowskiego.


 2016-02-04
KGP,
W całej Polsce odbywają się konsultacje, spotkania i debaty dot. mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. To przedsięwzięcie stanowi priorytet, zarówno Komendanta Głównego Policji, jak i resortu spraw wewnętrznych i administracji.


 2016-02-03
Wejherowo,
Już niebawem rozpoczynają się ferie zimowe. Dla dzieci będzie to czas zabawy i odpoczynku. W ramach policyjnych działań "Bezpieczne ferie" wczoraj w miejscowości Góra odbyły się spotkania z uczniami klas "0-III" szkoły podstawowej z policjantką zajmującą się profilaktyką.


 2016-02-03
Wejherowo,
Policjanci pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań do altanek działkowych ustali, że związek z tymi przestępstwami ma 28-latek. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany oraz przesłuchany, usłyszał 3 zarzuty kradzieży z włamaniem. Niewykluczone że usłyszy kolejne. Za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-02-03
Reda,
Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Redzie zatrzymali sprawcę kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. 22-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2016-02-02
Wejherowo,
W ramach działań profilaktycznych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie spotkali się z uczniami klas "0". Mundurowi tłumaczyli dzieciom, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze, spędzać czas w domu i poza miejscem zamieszkania, a także jak reagować w sytuacjach zagrożenia.


 2016-02-02
Wejherowo,
Policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą wejherowskiej komendy ustalili tożsamość kobiety, który na podstawie sfałszowanego oświadczenia o zatrudnieniu wyłudziła kredyt w wysokości 2 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2016-02-01
Rumia,
Kryminalni z Rumi zatrzymali mężczyznę w związku ze sprawą kradzieży z włamaniem do samochodu. Śledczy przesłuchali już 40-latka, który usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Wobec mężczyzny wejherowska prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


 2016-02-01
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci z wejherowskiej komendy przeprowadzili prelekcje z uczniami Gimnazjum nr 3 w Wejherowie. W czasie zajęć funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności prawnej nieletnich w związku z ukończeniem 13 roku życia.


 2016-02-01
Wejherowo,
W sobotę policjanci ruchu drogowego przeprowadzali policyjną akcję BEZPIECZNY PIESZY. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych. Akcja ta jest realizowana cyklicznie i będzie powtarzana.  


 2016-01-28
Wejherowo,
Policjanci pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań do domków letniskowych i przyczep typu holenderskiego ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 20-latek. W poniedziałek mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-01-20
Wejherowo,
Wczoraj policjanci odwiedzili dzieci z klas zero. Podczas tej wizyty funkcjonariusze omawiali z najmłodszymi zasady bezpieczeństwa zarówno w miejscu zamieszkania, jak i poza domem, zwłaszcza w okresie zbliżających się ferii zimowych. Tego rodzaju spotkania to element codziennej pracy policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo dzieci.


 2016-01-27
Szemud,
Kryminalni pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań do domków letniskowych ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 18-latek. W piątek mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-01-26
Wejherowo,
Wczoraj policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie. Tematem prelekcji było przybliżenie uczniom odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zjawiska demoralizacji. Podobne spotkania mają miejsce w różnych szkołach na terenie powiatu wejherowskiego.


 2016-01-25
Wejherowo,
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w ramach współpracy z Powiatową Inspekcją Sanitarną, z uwagi na zbliżające się ferie zimowe przeprowadziła spotkania z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej w Bolszewie. Dzieci miały możliwość obejrzeć przedstawienie z udziałem zaproszonych gości oraz posłuchać bajki, po której zostały omówione zagrożenia, jakie niesie za sobą zażywanie dopalaczy i narkotyków.


 2016-01-25
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa wspólnie ze strażnikami miejskimi przeprowadzili działania, w trakcie których odwiedzali miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Celem tej akcji było uchronienie bezdomnych i potrzebujących pomocy przed wychłodzeniem organizmu. W kilku z miejsc sprawdzanych funkcjonariusze zastali osoby, którym zaoferowano pomoc i przekazano im informacje dotyczące miejsc, w których można skorzystać z pomocy.


 0000-00-00
KGP,
Kilkadziesiąt zabezpieczonych komputerów, laptopów, dyski twarde, karty pamięci, ok. 1800 płyt CD, DVD i innych nośników informatycznych mogących zawierać materiały o treści pedofilskiej – to wynik operacji „BIKE” przeprowadzonej w 12 województwach w kraju, dzięki współpracy międzynarodowej polskiej i niemieckiej policji. Wobec 38 osób podjęto czynności procesowe, 7 z nich przyznało się m.in. do posiadania pornografii dziecięcej, 3 osobom postawiono zarzuty. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-01-22
Wejherowo,
Kryminalni z Rumi wczoraj wieczorem zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-01-21
KWP,
Insp. Jarosław Rzymkowski został Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku. W uroczystości pod przewodnictwem Komendanta Głównego Policji udział wzięli także Wicewojewoda Pomorski, komendanci miejscy i powiatowi garnizonu pomorskiego oraz kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.


 2016-01-21
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa przeprowadzili zajęcia z uczniami Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie w ramach akcji „Bezpieczne Ferie”. Zaplanowanym tematem tych spotkań było przybliżenie i uwiadomienie gimnazjalistom odpowiedzialności za popełnione czyny karalne oraz zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków czy dopalaczy.


 2016-01-21
Wejherowo,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali sprawcę kradzieży, który w jednym z miejscowych kościołów ukradł skarbonkę z ofiarą. Złodziejem okazała się 23-latka. Kobieta noc spędziła w policyjnym areszcie. Została już przesłuchana i usłyszała zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, natomiast za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat więzienia.


 2016-01-20
Wejherowo,
Dzisiaj policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W 218. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z drogówki, którzy ustalali okoliczności oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia. 27-latka kierująca renault została ukarana przez funkcjonariuszy mandatem.


 2016-01-20
Szemud,
Wczoraj w nocy dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem osoby pieszej, do którego doszło w  miejscowości Karczemki (Gmina Szemud). Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy, był trzeźwy, pieszy miał  3 promile alkoholu w organizmie. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2016-01-19
,
Policjanci z drogówki zatrzymali kierowcę, który kierował osobowym volkswagenem w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie prawie promil alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-01-19
,
Podczas minionego weekendu policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Kębłowo. Na miejscu pracowali policjanci drogówki oraz technik kryminalistyki. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.


 2016-01-18
Wejherowo,
Wczoraj wieczorem  policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 17-latki na ulicy Gryfa Pomorskiego w Wejherowie. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem jest szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności. 


 2016-01-18
Wejherowo,
W piątek policjanci otrzymali zgłoszenie wypadku drogowego, do którego doszło w Gościcinie. W zdarzeniu uczestniczyły cztery samochody. Jedna osoba ranna została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Teraz sprawą zajmą się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-01-18
Wejherowo,
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wejherowskiej komendy ustalili tożsamość mężczyzny, który na podstawie sfałszowanego oświadczenia o zatrudnieniu wyłudził kredyt w wysokości powyżej 3000 zł. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2016-01-15
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Donimierzu (Gmina Szemud). Mundurowi wstępnie ustalili, że kierowca forda uderzył w drzewo. Jak się okazało był nietrzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-01-14
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni pracując nad wyjaśnieniem sprawy dotyczącej kradzieży z włamaniem do mieszkania w jednej z miejscowości Gminy Wejherowa, ustalili, że związek ze sprawą ma 18-latek. Jak się okazało, mężczyzna miał związek z jeszcze innym włamaniem. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2016-01-14
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Kostkowie. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierująca volkswagenem golf prawdopodobnie wpadła w poślizg w wyniku czego samochód przewrócił się na dach. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-01-13
Wejherowo,
Kryminalni pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań do piwnic w Rumi ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 34-latek. W poniedziałek mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-01-13
Wejherowo,
Dzieci uwielbiają zabawy na ślizgawkach, lodowiskach czy innych zamarzniętych zbiornikach wodnych. Szczególnie teraz zwracajmy uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad, aby ten czas zabawy był przyjemny i bezpieczny.  


 2016-01-12
,
"Trzeźwy poranek" - pod takim kryptonimem wczoraj odbyły się działania na drogach powiatu wejherowskiego. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi przeprowadzili około 400 badań trzeźwości.


 2016-01-11
Wejherowo,
Każdy właściciel posesji wraz z pojawieniem się pierwszych opadów śniegu musi pamiętać o odśnieżeniu przylegającego do działki chodnika. Obowiązek ten wynika z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz z Kodeksu Wykroczeń.


 2016-01-11
Wejherowo,
Podczas XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie wejherowskim pełniło służbę kilkudziesięciu policjantów zarówno umundurowanych jak i po cywilnemu. Funkcjonariusze Policji zwracali uwagę na to czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na dzieci zaangażowanie w kwestowanie.


 2016-01-11
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, posiadającego narkotyki. Mieszkaniec powiatu trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-01-11
Gniewino,
W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Gardkowicach (Gmina Choczewo). Mundurowi ustalili, że kierowca toyoty uderzył w drzewo. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-01-11
KWP,
Gdańscy policjanci ponownie apelują do wszystkich starszych osób o ostrożność w kontaktach z osobami, które proszą ich o pieniądze. Kiedy dzwoni osoba podająca się za policjanta i każe wypłacić pieniądze z banku również bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.


 2016-01-10
KWP,
10 stycznia już po raz dwudziesty czwarty policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.


 2016-01-10
KWP,
Łagodna dotychczas zima nie powodowała większych utrudnień dla kierowców, lecz należy się już przygotować na znacznie utrudnione warunki na drogach. Na Pomorzu zaczął sypać śnieg, a drogi stają się śliskie. Policjanci przypominają o zachowaniu rozwagi na drodze. 


 2016-01-08
Wejherowo,
Kryminalni pracując nad wyjaśnieniem spraw włamań do automatów odkurzaczy na myjniach samochodowych ustalili, że związek z tymi przestępstwami mają 33-latek i 29-latek. Wczoraj obaj zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-01-07
,
We wtorek po południu  policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 9-latki na ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem jest szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2016 r.