2016-06-23
Wejherowo,
Już w piątek rozpoczną się wakacje. W tym czasie nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, jak każdego roku czuwać będą policjanci. Podczas prowadzonej akcji mundurowi skontrolują prędkość i trzeźwość kierowców. Funkcjonariusze będą reagować na wszelkie przejawy demoralizacji osób nieletnich.  Przypominamy, rodzice  i opiekunowie powinni pamiętać by dzieci odpowiednio przygotować na wakacje by były dla najmłodszych bezpieczne.


 2016-06-23
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, przedstawiciele Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przedstawiciele władz miejskich oraz przedsiębiorcy spotkali się na debacie w Urzędzie Miasta w Wejherowie. Debata pod hasłem "Aspekty prawne sprzedaży alkoholu" stanowiła nie tylko świetną okazję do szkolenia właścicieli sklepów, ale również wdrożenia wspólnych działań profilaktycznych.


 2016-06-23
Wejherowo,
Samochód uderzył w drzewo i przewrócił się na jezdnię, 3 osoby ranne trafiły do szpitala, to bilans wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Kębłowie na ul. Chłopskiej. Zdarzenie to okazało się na szczęście tylko scenariuszem ćwiczeń dla funkcjonariuszy służb ratunkowych: Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz 18 Wojskiego Oddziału Gospodarczego z Wejherowa. Ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie opracowanych procedur ratunkowych w przypadku wypadku drogowego z udziałem obcokrajowców.


 2016-06-22
,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na Redzie na skrzyżowaniu ul. Puckiej z ul. Długą. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, wyznaczyli objazdy, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Kierowca jednego z samochodów oraz jego pasażerka zostali przetransportowani do szpitala.


 2016-06-22
Wejherowo,
We wtorek policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzili uczniów szkół mieszczących się w Bojanie, Łebnie i Łebieńskiej Hucie. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zbliżającego się okresu wakacyjnego, podczas zabaw i wypoczynku w mieście, w lesie i nad wodą. Młodzież natomiast mogła posłuchać o uzależnieniach i odpowiedzialności prawnej nieletnich.


 2016-06-23
Wejherowo,
Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Od października do maja, w godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 8.00-20.00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim i niemieckim.


 2016-06-21
Wejherowo,
W miniony poniedziałek policjanci gościli w komendzie uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Funkcjonariusze opowiadali dzieciom o codziennej służbie oraz omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw. Ogromnym  zainteresowaniem u dzieci cieszył się radiowóz oraz policyjny areszt.


 2016-06-20
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez klub sportowy "Tytani". Funkcjonariusze przeprowadzili specjalny pokaz policyjnych psów służbowych oraz opowiadali o bezpieczeństwie. Wszyscy uczestnicy mogli wsiąść za kółko policyjnego radiowozu czy motocykla.


 2016-06-20
Wejherowo,
W piątek policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Luzinie. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia, w którym kierowca bmw uderzył w drzewo. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.


 2016-06-20
Wejherowo,
W piątek policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły najmłodszych pacjentów wejherowskiego szpitala. Podczas pogadanki z dziećmi omówione zostały zasady bezpieczeństwa dotyczące okresu wakacyjnego. Tego typu spotkania to element profilaktycznej pracy funkcjonariuszy.


 2016-06-17
Wejherowo,
"Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w przestrzeni wirtualnej oraz w ruchu drogowym" – było to Seminarium zorganizowane przez Policję i Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Podczas spotkania zostały omówione tematy związane z różnymi zagrożeniami, na które dzieci i młodzież mogą się natknąć podczas wakacji oraz sposoby zapobiegania takim sytuacjom, co ma się przysłużyć poprawie bezpieczeństwa.


 2016-06-17
Wejherowo,
W dniu 20.06.2016 roku o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Wejherowie przy ul. 12 Marca 195 odbędzie się szkolenie pn. Prawne aspekty sprzedaży alkoholu", które go odbiorcą będą przedsiębiorcy z terenu miasta Wejherowa. 


 2016-06-16
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z wejherowskiej komendy zorganizowały spotkanie ze studentami Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "YMCA". Funkcjonariuszki przeprowadziły szkolenie, podczas którego omawiały sposoby unikania zagrożeń, związanych z działaniem oszustów.


 2016-06-15
Wejherowo,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Wejherowie na ul. Gdańskiej. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została przewieziona do szpitala. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą wyjaśniali szczegółowo okoliczności zdarzenia. 


 2016-06-15
Wejherowo,
W ramach działań edukacyjno- profilaktycznych policjanci z Wejherowa oraz Gniewina spotkali się z uczniami w Kostkowie. Funkcjonariusze tłumaczyli njmłodszym, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze, spędzać wolny czas, a także jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Młodzież podczas spotkania dowiedziała się o cyberzagrożeniach oraz uzależnieniach i ich konsekwencjach.  


 2016-06-15
POLICJA,
Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.


 2016-06-14
Wejherowo,
Kryminalni z wejherowskiej komendy ustalili tożsamość sprawcy rozboju, do którego doszło w Redzie na początku maja br.. 31-latek został zatrzymany przez policjantów. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2016-06-14
Wejherowo,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ustalili, że zgłoszony pod koniec maja br. rozbój, do którego miało dojść na terenie Gminy Luzino, został wymyślony przez -latka. Niewykluczone, że teraz mężczyzna odpowie za składanie fałszywych zeznań.


 2016-06-13
Wejherowo,
W piątek policjanci uczestniczyli spotkaniu w ramach ogólnopolskiego programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". Ideą tego programu jest promocja zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień. Mundurowi spotkali się z wejherowską grupą PaT oraz uczniami szkoły ponadgimnazjalnej w Wejherowie. Poprzez tę inicjatywę młodzież mogła m.in. przymierzyć "alcogoogle" i dzięki temu sprawdzić, jak negatywnie alkohol wpływa na spostrzeganie świata i świadomość. 


 2016-06-13
Wejherowo,
W piątek rano doszło wypadku drogowego w miejscowości Góra (Gmina Wejherowo). Pięć osób podróżujących busem zostało przetransportowanych do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowców, byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci drogówki oraz technik kryminalistyki, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2016-06-10
Wejherowo,
31 maja 2016 roku policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu ponad 150 drzewek w Nowym Dworze Wejherowskim przy ul. Zbychowskiej. 


 2016-06-10
Wejherowo,
Wczoraj wejherowską komendę odwiedzili uczniowie klasy "0" Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Dzieci zwiedziły budynek komendy, policyjny areszt, stanowisko kierowania oraz salę odpraw. Policjanci pokazali im policyjne radiowozy i motocykl oraz opowiadali o bezpieczeństwie podczas wakacji.


 2016-06-08
Wejherowo,
We wtorek wejherowscy policjanci gościli w komendzie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Mundurowi podczas odwiedzin przedstawili najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw w czasie wolnym nad wodą, w lesie czy na podwórku oraz zapoznali uczniów z pracą policjanta. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się radiowozy oraz policyjny areszt.


 2016-06-08
Wejherowo,
Wczoraj policjantki poprowadziły spotkanie z dziećmi w kompleksie kinowym Wejherowskiego Centrum Kultury. Funkcjonariuszki uczyły najmłodszych, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak bawić się na podwórku. Dzieci dowiedziały się, jak odpowiedzialnie zachowywać się podczas zabaw nad wodą oraz w lesie.


 2016-06-07
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci wzięli udział w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na Osiedlu Sucharskiego w Wejherowie. Na dzieci czekało mnóstwo przygotowanych atrakcji. Mundurowi przeprowadzili specjalny pokaz policyjnych psów służbowych oraz konkursy wiedzy o bezpieczeństwie dla najmłodszych. Wszyscy uczestnicy mogli wsiąść do radiowozu oraz usiąść na policyjnym motocyklu.


 2016-06-06
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci wydziału prewencji oraz ruchu drogowego uczestniczyli w piątek w festynie rodzinnym zorganizowanym na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie. Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie, pokazali dzieciom policyjny sprzęt oraz przeprowadzali konkurencje rowerowe.


 2016-06-06
Wejherowo,
Funkcjonariusze z Wejherowa wyjaśniają okoliczności tragedii, do jakiej doszło nad jeziorem Morzycz w Gminie Linia. Utonął 24-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, ustalali tożsamość tego mężczyzny, gdyż początkowo nie była znana.


 2016-06-03
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wzięli udział w festynie z okazji Dnia Dziecka” zorganizowanym w Bolszewie przez Społeczną Straż Rybacką. Podczas imprezy dzieci mogły obejrzeć policyjny radiowóz.


 2016-06-03
Wejherowo,
W czwartek policjantki z Wejherowa przeprowadziły pogadankę w "MULTIKINIE" w Rumi. Funkcjonariuszki rozmawiały o bezpieczeństwie podczas zabawy i wypoczynku w mieście, w lesie i nad wodą.


 2016-06-02
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci z okazji Dnia Dziecka, gościli w komendzie uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie. Mundurowi opowiedzieli dzieciom o codziennej służbie oraz omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu.  Najwięcej emocji i ogromnym zainteresowaniem u dzieci cieszyły się radiowozy i motocykle oraz policyjny areszt.


 2016-06-02
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wzięli udział w szkolnym festynie z okazji Dnia Dziecka” zorganizowanym przy ul. Nanickiej w Wejherowie. Podczas imprezy dzieci mogły obejrzeć policyjny radiowóz oraz motocykl.


 2016-06-01
Wejherowo,
Wczoraj wejherowska komenda gościła u siebie zerówkowiczów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Podczas wycieczki maluchy posłuchały o zasadach bezpieczeństwa oraz poznały pracę policjantów. W czasie wizyty ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się policyjne radiowozy i motocykle oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych.


 2016-05-31
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej, z uwagi na znacznie przekroczoną prędkość. Po chwili okazało się, że 45-latka nie posiadała uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełniła przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-05-31
Reda,
       W piątek policjanci postawili zarzuty trzem mieszkańcom powiatu wejherowskiego. Sprawcy ukradli alkohol i artykuły kosmetyczne w jednym ze sklepów na terenie Redy, po czym znieważyli i naruszyli nietykalność cielesną  osób próbujących ich zatrzymać. Za te przestępstwa grozi rok pozbawienia wolności. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za kradzież grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


 2016-05-27
Rumia,
Wczoraj w miejscowości Rumia doszło do wypadku drogowego z udziałem  motocyklisty. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Ranny motocyklista został przetransportowany do szpitala.


 2016-05-27
Choczewo,
   W minioną środę policjanci różnych pionów pracowali na miejscu pożaru budynku znajdującego się w miejscowości Choczewo. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonej akcji udzielali pierwszej pomocy mieszkance lokalu, pomagali w ewakuacji mieszkańców, zabezpieczali miejsce zdarzenia, przeprowadzali oględziny, rozpytywali świadków oraz  kierowali  ruchem drogowym organizując dodatkowe objazdy.


 2016-05-24
Wejherowo,
Wczoraj wieczorem na trasie Kniewo - Rybno doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowców, byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci drogówki oraz technik kryminalistyki, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2016-05-23
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z wejherowskiej komendy uczestniczyły w III Gminnym Dniu Profilaktyki pn. "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Zabawa edukacyjno- integracyjna zorganizowana była dla uczniów klas III i V szkół podstawowych w terenu gminy Wejherowo przez Samorządową Szkołę Podstawową w Gościcinie. Spotkanie stanowiło świetną okazję do promocji zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej, integracji instytucji oraz pogłębiania wiedzy uczniów. Podczas spotkania mundurowe zorganizowały dla dzieci mini konkursy dotyczące wiedzy na temat jak spędzić wakacje by były bezpieczne. 


 2016-05-23
Wejherowo,
Wczoraj w Społecznej Szkole Podstawowej w Wejherowie odbył się miejski konkurs klas pierwszych „Z bezpieczeństwem za pan brat”. Celem tego konkursu jest przede wszystkim podniesienie świadomości dzieci z zakresu własnego bezpieczeństwa. W pracach komisji wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Na zakończenie dzieci otrzymały od funkcjonariuszy odblaski.


 2016-05-19
Wejherowo,
Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedzili uczniowie klasy zero Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły oraz jak należy się zachowywać aby wakacje były bezpieczne.


 2016-05-19
Gniewino,
Wczoraj policjanci z Wejherowa oraz Gniewina odwiedzili uczniów Zespołu Szkół w Gniewinie. W trakcie odwiedzin dzieciom zaprezentowano specjalny pokaz z udziałem policyjnych psów służbowych, a w trakcie prelekcji funkcjonariusze opowiadali maluchom o bezpieczeństwie podczas spędzania wolnego czasu na podwórku, w lesie, czy nad wodą. Starsza grupa gimnazjalistów mogła dowiedzieć się o zagrożeniach związanych z zażyciem alkoholu, narkotyków bądź dopalaczy.


 2016-05-18
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z wejherowskiej komendy spotkały się z uczniami szkoły gimnazjalnej w "MULTIKINIE" w Rumi. Podczas wizyty funkcjonariuszki, w ramach kampanii "Dopalacze kradną życie", poruszyły tematykę dopalaczy oraz uzależnienia od środków narkotycznych.


 2016-05-18
Wejherowo,
Od poniedziałku na ulicach Wejherowa i Redy 21 słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku razem z policjantami z KPP w Wejherowie i Redzie patroluje dwa miasta. Kursanci szkoły pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. Jest to jeden z etapów szkolenia, który przechodzą młodzi funkcjonariusze. Inicjatywa dodatkowych patroli została wsparta finansowo przez Urzędy Miast w Wejherowie i Redzie.


 2016-05-17
Wejherowo,
Wczoraj policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziła grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Wejherowie. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów. Na koniec spotkania funkcjonariusze wręczyli dzieciom elementy odblaskowe.


 2016-05-16
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na terenie Gminy Wejherowo. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, wyznaczyli objazdy, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Kierowca jednego z samochodów oraz jego pasażerka ponieśli śmierć na miejscu, 6 osób zostało przetransportowanych do szpitala.


 2016-05-16
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na terenie Gminy   Luzino. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia, w którym kierowca audi a4 uderzył w drzewo. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 20-latka, był trzeźwy. W zdarzeniu tym zginęli dwaj pasażerowie pojazdu. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.


 2016-05-13
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci gościli w komendzie uczniów klasy "0" Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Funkcjonariusze zaznajomili dzieci z codzienną służbą oraz omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas spędzania wolnego czasu. W czasie wizyty ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się policyjne radiowozy, sprzęt służbowy oraz zwiedzanie pomieszczeń dla osób zatrzymanych.


 2016-05-13
Wejherowo,
Każdy policjant z racji wykonywanego zawodu może znaleźć się w sytuacji, kiedy jego umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy będą wystawione na próbę. Wtedy też od jego wiedzy może zależeć zdrowie i życie osób, które tej pomocy będą potrzebowały.


 2016-05-12
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który siłą próbował odzyskać pieniądze. 65-latek przyszedł do domu dłużnika i zaatakował jego żonę. Sprawca usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2016-05-11
Wejherowo,
Policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą wejherowskiej komendy ustalili tożsamość mężczyzny, który na podstawie nieprawdziwego oświadczenia o zatrudnieniu i wysokości otrzymywanych zarobków wyłudził kredyt w wysokości ponad 2500 złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2016 r.