2016-05-24
Wejherowo,
Wczoraj wieczorem na trasie Kniewo - Rybno doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowców, byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci drogówki oraz technik kryminalistyki, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2016-05-23
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z wejherowskiej komendy uczestniczyły w III Gminnym Dniu Profilaktyki pn. "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Zabawa edukacyjno- integracyjna zorganizowana była dla uczniów klas III i V szkół podstawowych w terenu gminy Wejherowo przez Samorządową Szkołę Podstawową w Gościcinie. Spotkanie stanowiło świetną okazję do promocji zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej, integracji instytucji oraz pogłębiania wiedzy uczniów. Podczas spotkania mundurowe zorganizowały dla dzieci mini konkursy dotyczące wiedzy na temat jak spędzić wakacje by były bezpieczne. 


 2016-05-23
Wejherowo,
Wczoraj w Społecznej Szkole Podstawowej w Wejherowie odbył się miejski konkurs klas pierwszych „Z bezpieczeństwem za pan brat”. Celem tego konkursu jest przede wszystkim podniesienie świadomości dzieci z zakresu własnego bezpieczeństwa. W pracach komisji wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Na zakończenie dzieci otrzymały od funkcjonariuszy odblaski.


 2016-05-19
Wejherowo,
Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedzili uczniowie klasy zero Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły oraz jak należy się zachowywać aby wakacje były bezpieczne.


 2016-05-19
Gniewino,
Wczoraj policjanci z Wejherowa oraz Gniewina odwiedzili uczniów Zespołu Szkół w Gniewinie. W trakcie odwiedzin dzieciom zaprezentowano specjalny pokaz z udziałem policyjnych psów służbowych, a w trakcie prelekcji funkcjonariusze opowiadali maluchom o bezpieczeństwie podczas spędzania wolnego czasu na podwórku, w lesie, czy nad wodą. Starsza grupa gimnazjalistów mogła dowiedzieć się o zagrożeniach związanych z zażyciem alkoholu, narkotyków bądź dopalaczy.


 2016-05-18
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z wejherowskiej komendy spotkały się z uczniami szkoły gimnazjalnej w "MULTIKINIE" w Rumi. Podczas wizyty funkcjonariuszki, w ramach kampanii "Dopalacze kradną życie", poruszyły tematykę dopalaczy oraz uzależnienia od środków narkotycznych.


 2016-05-18
Wejherowo,
Od poniedziałku na ulicach Wejherowa i Redy 21 słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku razem z policjantami z KPP w Wejherowie i Redzie patroluje dwa miasta. Kursanci szkoły pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. Jest to jeden z etapów szkolenia, który przechodzą młodzi funkcjonariusze. Inicjatywa dodatkowych patroli została wsparta finansowo przez Urzędy Miast w Wejherowie i Redzie.


 2016-05-17
Wejherowo,
Wczoraj policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziła grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Wejherowie. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów. Na koniec spotkania funkcjonariusze wręczyli dzieciom elementy odblaskowe.


 2016-05-16
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na terenie Gminy Wejherowo. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, wyznaczyli objazdy, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Kierowca jednego z samochodów oraz jego pasażerka ponieśli śmierć na miejscu, 6 osób zostało przetransportowanych do szpitala.


 2016-05-16
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na terenie Gminy   Luzino. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia, w którym kierowca audi a4 uderzył w drzewo. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 20-latka, był trzeźwy. W zdarzeniu tym zginęli dwaj pasażerowie pojazdu. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.


 2016-05-13
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci gościli w komendzie uczniów klasy "0" Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Funkcjonariusze zaznajomili dzieci z codzienną służbą oraz omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas spędzania wolnego czasu. W czasie wizyty ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się policyjne radiowozy, sprzęt służbowy oraz zwiedzanie pomieszczeń dla osób zatrzymanych.


 2016-05-13
Wejherowo,
Każdy policjant z racji wykonywanego zawodu może znaleźć się w sytuacji, kiedy jego umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy będą wystawione na próbę. Wtedy też od jego wiedzy może zależeć zdrowie i życie osób, które tej pomocy będą potrzebowały.


 2016-05-12
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który siłą próbował odzyskać pieniądze. 65-latek przyszedł do domu dłużnika i zaatakował jego żonę. Sprawca usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2016-05-11
Wejherowo,
Policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą wejherowskiej komendy ustalili tożsamość mężczyzny, który na podstawie nieprawdziwego oświadczenia o zatrudnieniu i wysokości otrzymywanych zarobków wyłudził kredyt w wysokości ponad 2500 złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 


 2016-05-10
Wejherowo,
Wczoraj i dziś na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie odbywa się test sprawności fizycznej policjantów. Egzamin składa się z czterech różnych ćwiczeń. Celem egzaminu jest sprawdzenie kondycji fizycznej mundurowych, która odgrywa bardzo ważną rolę w codziennej służbie. Policjanci, którzy wczoraj nie wzięli udziału w teście mogą to zrobić jeszcze dzisiaj.


 2016-05-09
Wejherowo,
Policjanci każdego dnia realizują zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Podczas tego weekendu mundurowi ujawnili, aż 112 wykroczeń, z których część popełnili piesi uczestnicy ruchu drogowego. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego.


 2016-05-09
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna, który przyszedł do Ośrodka Pomocy Społecznej i groził pracownicy nożem. Na miejsce skierowany został policyjny patrol, który szybko zatrzymał mężczyznę. 54-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia dolności do lat 2.


 2016-05-06
Wejherowo,
Policjanci wczoraj pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Wejherowie. Audi zderzył się czołowo z volkswagenem. Pasażerka jednego z samochodów została przetransportowana do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2016-05-06
Wejherowo,
Za próbę wręczenia łapówki policjantom odpowie 62-letni mieszkaniec powiatu, który 4 maja został zatrzymany przez policjantów prewencji. Podczas kontroli drogowej okazało się, że jest nietrzeźwy i ma sądowy zakaz kierowania. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2016-05-06
Wejherowo,
Policjanci powiatu wejherowskiego wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich do IV Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wczoraj drużyny składające się z przedstawicieli powiatów województwa pomorskiego rywalizowały o tytuł najlepszego ratownika policyjnego. Każda z jednostek policji reprezentowana była przez dwuosobowy patrol. Policjanci z Wejherowa zwyciężyli po raz trzeci.


 2016-05-05
Wejherowo,
"Trzeźwy poranek" - pod takim kryptonimem odbyły się działania na drogach powiatu wejherowskiego wczoraj. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi przeprowadzili ponad 570 badań trzeźwości.


 2016-05-05
Wejherowo,
W czasie długiego majowego wejherowska drogówka prowadziła działania o nazwie „Bezpieczny Weekend”. Policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a w szczególności zwracali uwagę na prędkość. Sprawdzali również, czy osoby poruszające się samochodami posiadają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny, zgodny z przepisami sposób.


 2016-05-04
Rumia,
Wczoraj w Rumi doszło do wypadku drogowego, w którym samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-05-04
Wejherowo,
W poniedziałek policjanci zatrzymali kierowcę bmw do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-05-02
Wejherowo / KWP Gdańsk,
      Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z policjantami z Wejherowa zatrzymali 42-latka podejrzanego o włamania do samochodów i ich kradzieże. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty kradzieży pojazdów z terenu Niemiec. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 lat.


 2016-05-02
RUMIA,
   W czwartek w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi policjant Wydziału Ruchu Drogowego wejherowskiej komendy oraz funkcjonariusz ds. nieletnich z Komisariatu z Rumi przeprowadzili egzaminy w ramach turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu zdawały testy z teorii, po czym pokonywały rowerem tor przeszkód. Już niebawem wygrane drużyny wezmą udział w finale wojewódzkim.


 2016-05-02
Wejherowo,
Policjanci kryminalni z wejherowskiej komendy zatrzymali 26-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo w jego mieszkaniu mundurowi znaleźli m.in. marihuanę, haszysz i kokainę. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za posiadanie narkotyków nawet do lat 3.


 2016-04-29
RUMIA,
 Policjanci byli wczoraj gośćmi w Przedszkolu „Janowiaczek” w Rumi. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie się poruszać po drodze oraz jak bawić się w domu i na podwórku. Po spotkaniach dzieci mogły zapoznać się ze elementami wyposażenia radiowozu oraz usiąść za kołkiem policyjnych motocykli.


 2016-04-29
Wejherowo,
  W minioną środę policjanci z wejherowskiej komendy zorganizowali spotkanie poświecone bezpieczeństwu seniorów. Studenci Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „YMCA” w Wejherowie, mieli możliwość wymienić się uwagami i spostrzeżeniami na temat działania Policji oraz poruszyć nurtujące ich problemy. W czasie wizyty mundurowi poruszyli m.in. zagrożenia przestępstwami typu oszustwa na tzw. „wnuczka” oraz tematykę bezpieczeństwa na drodze.


 2016-04-28
Wejherowo,
  Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie odbyła się debata społeczna dotycząca założeń „krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Celem tego spotkania było omówienie zagrożeń drogowych. W spotkaniu poza policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wzięli udział przedstawiciele zarządu dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych oraz przedstawiciele samorządów powiatu.


 2016-04-28
Rumia,
Policjanci z rumskiego komisariatu spotkali się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, gdzie rozmawiali o odpowiedzialności prawnej nieletnich, demoralizacji, zażywaniu środków psychoaktywnych oraz o cyberzagrożeniach.


 2016-04-27
Rumia,
W miniony wtorek uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi odwiedzili funkcjonariuszy komisariatu. W trakcie wizyty policjanci zapoznawali najmłodszych ze specyfiką policyjnej służby oraz rozmawiali o bezpieczeństwie w szkole, w domu, jak i podczas spędzania czasu na dworze. Tego samego dnia policjanci przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi.


 2016-04-27
Wejherowo,
Wczoraj w Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie odbyło się szkolenie dla dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły w zakresie problematyki zagrożeń terrorystycznych. Podczas wizyty policjanci przedstawili wskazówki, jak zachować się w sytuacjach zagrożeń oraz przedstawili zasady alarmowania uczniów i innych osób.


 2016-04-26
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci uczestniczyli w trzydniowym szkoleniu dotyczącym przeciwdziałania przemocy w rodzinie, procedury Niebieska Karta oraz współpracy z podmiotami pozapolicyjnymi. W piątek w szkoleniu brali udział dzielnicowi oraz przewodniczący zespołów interdyscyplinarnych z powiatu wejherowskiego.


 2016-04-26
Wejherowo,
W poniedziałek wejherowscy policjanci gościli w komendzie uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Mundurowi zaznajomili dzieci z codzienną służbą, zadaniami oraz omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czasie wizyty ogromnym zainteresowaniem cieszyły się policyjne radiowozy i motocykle.


 2016-04-26
Wejherowo,
Przed nami długi, majowy weekend. Czas wyjazdów za miasto, spotkań ze znajomymi, uczestnictwo w imprezach rozrywkowych. Wszystko to niesie za sobą pewne zagrożenia. Wychodząc im naprzeciw Pomorska Policja  podejmuje różnego rodzaju działania prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. To jednak nie wystarczy. Aby uniknąć niebezpiecznych i nieprzyjemnych sytuacji każdy powinien wiedzieć, jakie czyhają na niego zagrożenia i jak się przed nimi zabezpieczyć.


 2016-04-22
Wejherowo,
Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wejherowskiego oraz turystów odwiedzających powiat to podstawowy cel, jaki stawiają sobie wejherowscy policjanci. Zgodnie z najnowszymi badaniami opinii publicznej praca funkcjonariuszy Policji przynosi wymierne efekty, gdyż 95 % ludzi mieszkających w Polsce może nazwać okolicę miejsca zamieszkania jako bezpieczną i spokojną. Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb.


 2016-04-22
Szemud,
Wczoraj rano policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 7-latka na ul. Pomorskiej w Przetoczynie (Gmina Szemud). Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki oraz technik kryminalistyki. Mundurowi na miejscu zorganizowali objazdy. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem jest szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności. 


 2016-04-22
Wejherowo,
Wczoraj dwie mieszkanki naszego powiatu otrzymały od listonosza fakturę za energię elektryczną. Obie kobiety zwróciły uwagę na pewne niespójne informacje zawarte w dokumencie. Sprawą usiłowania oszustwa już zajmują się policjanci. Dlatego też ostrzegamy o próbach takiego działania przestępców. Zachęcamy do wnikliwego sprawdzania treści faktur za energię elektryczną. Szczególną uwagę należy zwrócić na informacje dotyczące wskazanego stanu licznika, danych osobowych oraz numeru konta wystawcy faktury. Ostrzegamy - dokumenty mogą być łudząco podobne do oryginalnych, zalecamy szczególną ostrożność. O próbach oszustwa należy zawiadomić dyżurnego Policji osobiście lub pod nr telefonu 997.


 2016-04-21
Wejherowo,
Policjanci odbywają szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, procedury Niebieska Karta oraz współpracy z podmiotami poza policyjnymi. Adresatami szkolenia są koordynatorzy niebieskich kart, dzielnicowi oraz funkcjonariusze prewencji. Szkolenie prowadzi ekspert Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP.


 2016-04-21
Wejherowo,
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia przypomina o trwającej IX edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą"Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2016 roku. 


 2016-04-21
Wejherowo,
Bezpieczeństwo mieszkańców regionu to podstawowy cel jaki stawiają sobie pomorscy policjanci. Zgodnie z najnowszym badaniem opinii publicznej nasza praca przynosi wymierne efekty, gdyż już 80% ludzi uznaje swoje miejsce zamieszkania za bezpieczne. Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb jednak jest to przede wszystkim powód do jeszcze intensywniejszej pracy, tak aby utrzymać pozytywny trend jaki uzyskali funkcjonariusze z Pomorza. Było to możliwe między innymi dzięki licznym akcjom prewencyjnym, które realizowane są na terenie naszego województwa.


 2016-04-20
Wejherowo,
Policjanci w Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zapraszają na debatę społeczną na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie wejherowskim. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia br. o godzinie o 12.00, w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie, ul. Dworcowa 14.


 2016-04-20
Wejherowo,
We miniony wtorek, w "Klubie Seniora 3/4" w Wejherowie, odbyło się spotkanie, zorganizowane z inicjatywy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Przedsięwzięcie poświęcone było problematyce bezpieczeństwa osób starszych. W czasie spotkania szeroko omówiono rodzaje przestępstw, których ofiarą może być senior. 


 2016-04-19
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 56-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego. 39-latek ostatnie noce spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany przez śledczych. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili go do sądu, gdzie zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


 2016-04-19
POLICJA,
W dniach 12-19 marca 2016 roku, Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie na temat bezpieczeństwa – zarówno w skali kraju, jak i w okolicy miejsca zamieszkania – oraz zagrożenia przestępczością. Badanie zrealizowano na reprezentatywnej losowej próbie dorosłych Polaków.


 2016-04-18
Szemud,
W sobotę doszło do wypadku drogowego, w którym samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-04-18
Wejherowo,
Policjantki przeprowadziły szkolenia dla dyrekcji i  grona nauczycielskiego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. W trakcie realizacji spotkań z pracownikami szkoły,  mundurowe przedstawiły  zagadnienia  dotyczące zasad postępowania, w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze  terrorystycznym.


 2016-04-18
Wejherowo,
W Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie policjantki z Wejherowa przeprowadziły spotkanie z uczniami klas I dotyczące właściwego zachowania w przypadku wystąpienia zagrożeń o charakterze terrorystycznym.   


 2016-04-15
Wejherowo,
Od kilku dni na drogach powiatu wejherowskiego zaobserwować można policyjne motocykle. Dzięki wykorzystaniu ich w codziennej służbie, policjanci mogą sprawniej i skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drogach. Patrole motocyklowe towarzyszyć będą kierowcom na drogach powiatu aż do jesieni.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2016 r.