2016-04-29
RUMIA,
 Policjanci byli wczoraj gośćmi w Przedszkolu „Janowiaczek” w Rumi. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie się poruszać po drodze oraz jak bawić się w domu i na podwórku. Po spotkaniach dzieci mogły zapoznać się ze elementami wyposażenia radiowozu oraz usiąść za kołkiem policyjnych motocykli.


 2016-04-29
Wejherowo,
  W minioną środę policjanci z wejherowskiej komendy zorganizowali spotkanie poświecone bezpieczeństwu seniorów. Studenci Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „YMCA” w Wejherowie, mieli możliwość wymienić się uwagami i spostrzeżeniami na temat działania Policji oraz poruszyć nurtujące ich problemy. W czasie wizyty mundurowi poruszyli m.in. zagrożenia przestępstwami typu oszustwa na tzw. „wnuczka” oraz tematykę bezpieczeństwa na drodze.


 2016-04-28
Wejherowo,
  Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie odbyła się debata społeczna dotycząca założeń „krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Celem tego spotkania było omówienie zagrożeń drogowych. W spotkaniu poza policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wzięli udział przedstawiciele zarządu dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych oraz przedstawiciele samorządów powiatu.


 2016-04-28
Rumia,
Policjanci z rumskiego komisariatu spotkali się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, gdzie rozmawiali o odpowiedzialności prawnej nieletnich, demoralizacji, zażywaniu środków psychoaktywnych oraz o cyberzagrożeniach.


 2016-04-27
Rumia,
W miniony wtorek uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi odwiedzili funkcjonariuszy komisariatu. W trakcie wizyty policjanci zapoznawali najmłodszych ze specyfiką policyjnej służby oraz rozmawiali o bezpieczeństwie w szkole, w domu, jak i podczas spędzania czasu na dworze. Tego samego dnia policjanci przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi.


 2016-04-27
Wejherowo,
Wczoraj w Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie odbyło się szkolenie dla dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły w zakresie problematyki zagrożeń terrorystycznych. Podczas wizyty policjanci przedstawili wskazówki, jak zachować się w sytuacjach zagrożeń oraz przedstawili zasady alarmowania uczniów i innych osób.


 2016-04-26
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci uczestniczyli w trzydniowym szkoleniu dotyczącym przeciwdziałania przemocy w rodzinie, procedury Niebieska Karta oraz współpracy z podmiotami pozapolicyjnymi. W piątek w szkoleniu brali udział dzielnicowi oraz przewodniczący zespołów interdyscyplinarnych z powiatu wejherowskiego.


 2016-04-26
Wejherowo,
W poniedziałek wejherowscy policjanci gościli w komendzie uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Mundurowi zaznajomili dzieci z codzienną służbą, zadaniami oraz omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czasie wizyty ogromnym zainteresowaniem cieszyły się policyjne radiowozy i motocykle.


 2016-04-26
Wejherowo,
Przed nami długi, majowy weekend. Czas wyjazdów za miasto, spotkań ze znajomymi, uczestnictwo w imprezach rozrywkowych. Wszystko to niesie za sobą pewne zagrożenia. Wychodząc im naprzeciw Pomorska Policja  podejmuje różnego rodzaju działania prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. To jednak nie wystarczy. Aby uniknąć niebezpiecznych i nieprzyjemnych sytuacji każdy powinien wiedzieć, jakie czyhają na niego zagrożenia i jak się przed nimi zabezpieczyć.


 2016-04-22
Wejherowo,
Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wejherowskiego oraz turystów odwiedzających powiat to podstawowy cel, jaki stawiają sobie wejherowscy policjanci. Zgodnie z najnowszymi badaniami opinii publicznej praca funkcjonariuszy Policji przynosi wymierne efekty, gdyż 95 % ludzi mieszkających w Polsce może nazwać okolicę miejsca zamieszkania jako bezpieczną i spokojną. Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb.


 2016-04-22
Szemud,
Wczoraj rano policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 7-latka na ul. Pomorskiej w Przetoczynie (Gmina Szemud). Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki oraz technik kryminalistyki. Mundurowi na miejscu zorganizowali objazdy. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem jest szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności. 


 2016-04-22
Wejherowo,
Wczoraj dwie mieszkanki naszego powiatu otrzymały od listonosza fakturę za energię elektryczną. Obie kobiety zwróciły uwagę na pewne niespójne informacje zawarte w dokumencie. Sprawą usiłowania oszustwa już zajmują się policjanci. Dlatego też ostrzegamy o próbach takiego działania przestępców. Zachęcamy do wnikliwego sprawdzania treści faktur za energię elektryczną. Szczególną uwagę należy zwrócić na informacje dotyczące wskazanego stanu licznika, danych osobowych oraz numeru konta wystawcy faktury. Ostrzegamy - dokumenty mogą być łudząco podobne do oryginalnych, zalecamy szczególną ostrożność. O próbach oszustwa należy zawiadomić dyżurnego Policji osobiście lub pod nr telefonu 997.


 2016-04-21
Wejherowo,
Policjanci odbywają szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, procedury Niebieska Karta oraz współpracy z podmiotami poza policyjnymi. Adresatami szkolenia są koordynatorzy niebieskich kart, dzielnicowi oraz funkcjonariusze prewencji. Szkolenie prowadzi ekspert Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP.


 2016-04-21
Wejherowo,
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia przypomina o trwającej IX edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą"Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2016 roku. 


 2016-04-21
Wejherowo,
Bezpieczeństwo mieszkańców regionu to podstawowy cel jaki stawiają sobie pomorscy policjanci. Zgodnie z najnowszym badaniem opinii publicznej nasza praca przynosi wymierne efekty, gdyż już 80% ludzi uznaje swoje miejsce zamieszkania za bezpieczne. Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb jednak jest to przede wszystkim powód do jeszcze intensywniejszej pracy, tak aby utrzymać pozytywny trend jaki uzyskali funkcjonariusze z Pomorza. Było to możliwe między innymi dzięki licznym akcjom prewencyjnym, które realizowane są na terenie naszego województwa.


 2016-04-20
Wejherowo,
Policjanci w Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zapraszają na debatę społeczną na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie wejherowskim. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia br. o godzinie o 12.00, w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie, ul. Dworcowa 14.


 2016-04-20
Wejherowo,
We miniony wtorek, w "Klubie Seniora 3/4" w Wejherowie, odbyło się spotkanie, zorganizowane z inicjatywy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Przedsięwzięcie poświęcone było problematyce bezpieczeństwa osób starszych. W czasie spotkania szeroko omówiono rodzaje przestępstw, których ofiarą może być senior. 


 2016-04-19
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 56-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego. 39-latek ostatnie noce spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany przez śledczych. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili go do sądu, gdzie zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


 2016-04-19
POLICJA,
W dniach 12-19 marca 2016 roku, Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie na temat bezpieczeństwa – zarówno w skali kraju, jak i w okolicy miejsca zamieszkania – oraz zagrożenia przestępczością. Badanie zrealizowano na reprezentatywnej losowej próbie dorosłych Polaków.


 2016-04-18
Szemud,
W sobotę doszło do wypadku drogowego, w którym samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-04-18
Wejherowo,
Policjantki przeprowadziły szkolenia dla dyrekcji i  grona nauczycielskiego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. W trakcie realizacji spotkań z pracownikami szkoły,  mundurowe przedstawiły  zagadnienia  dotyczące zasad postępowania, w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze  terrorystycznym.


 2016-04-18
Wejherowo,
W Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie policjantki z Wejherowa przeprowadziły spotkanie z uczniami klas I dotyczące właściwego zachowania w przypadku wystąpienia zagrożeń o charakterze terrorystycznym.   


 2016-04-15
Wejherowo,
Od kilku dni na drogach powiatu wejherowskiego zaobserwować można policyjne motocykle. Dzięki wykorzystaniu ich w codziennej służbie, policjanci mogą sprawniej i skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drogach. Patrole motocyklowe towarzyszyć będą kierowcom na drogach powiatu aż do jesieni.


 2016-04-14
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na terenie powiatu wejherowskiego zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie treści pornograficznych z udziałem osób poniżej 15 roku życia. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-04-14
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na terenie powiatu realizowali akcję „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Podczas tych działań funkcjonariusze ukarali 72 pieszych, naruszających przepisy ruchu drogowego. Celem takich akcji jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. 


 2016-04-14
Wejherowo,
Funkcjonariusze wejherowskiej komendy przeprowadzili szkolenie dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie. W czasie zajęć policjantki poruszyły problematykę przemocy w rodzinie, bezpieczeństwa osób starszych oraz tematykę bezdomności i żebractwa.


 2016-04-13
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie. Podczas tej wizyty, w trakcie apelu pn. "Integracja- Tolerancja- Stop Przemocy", funkcjonariuszki omówiły zjawisko agresji rówieśniczej w szkole, jej powody, przejawy oraz konsekwencje.


 2016-04-13
Wejherowo,
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie odbyła się spotkanie dotyczące stanu bezpieczeństwa w powiecie. W spotkaniu poza policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów oraz innych służb zajmujących się bezpieczeństwem.


 2016-04-13
Wejherowo,
Policjantka wejherowskiej komendy spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Częstkowie. Podczas prelekcji mundurowa omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz problematykę zagrożeń od uzależnień. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów z Wejherowa.


 2016-04-12
Wejherowo,
Nietrzeźwy taksówkarz, który wiózł pasażera został zatrzymany przez policjantów drogówki podczas realizowanej akcji "Trzeźwy poranek". W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy a w organizmie ma prawie promil alkoholu. 53-latkowi, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2016-04-12
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 32-latka w związku z posiadaniem środków odurzających. Podczas pracy nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna handlował narkotykami. Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego został przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2016-04-11
Wejherowo,
W sobotę na terenie Gminy Linia doszło do wypadku drogowego, w którym doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki, śledczy oraz technik kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Motocyklista zmarł na miejscu zdarzenia.


 2016-04-11
Wejherowo,
W miniony piątek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie uczestniczyli w "Powiatowych Zawodach Obrony Cywilnej", które odbywały się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. W różnego typu konkurencjach udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego. Przedsięwzięcie stanowiło świetną okazję do budowania współpracy instytucjonalnej oraz promowania pozytywnych wzorców działań dla młodzieży powiatu wejherowskiego.


 2016-04-11
Luzino,
W piątek policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na terenie Gminy Luzino. Pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi ustalali okoliczności  zdarzenia, w którym kierowca bmw uderzył w drzewo. Pasażerka tego samochodu zmarła na miejscu wypadku.  Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności.


 2016-04-08
Szemud,
  Wczoraj wejherowscy policjanci przeprowadzili szkolenie na temat uzależnień u dzieci i młodzieży, które skierowane było do kadry pedagogicznej szkół podstawowych w Łebnie oraz Łebieńskiej Hucie. W czasie zajęć funkcjonariusze opowiadali o typach uzależnień, ich przyczynach oraz negatywnych konsekwencjach w funkcjonowaniu społecznym i prawnym uczniów.


 2016-04-07
RUMIA,
   Policjanci z Komisariatu Policji w Rumi  zapraszają mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych. Spotkanie odbędzie się w dniu 08 kwietnia br. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 6, ul. Sienkiewicza 30. Wnioski i uwagi mieszkańców będą brane pod uwagę przy tworzeniu tzw. map zagrożeń bezpieczeństwa.


 2016-04-05
,
Kryminalni zatrzymali 31-latka posiadającego narkotyki. Mężczyzna już niebawem zostanie przesłuchany oraz usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2016-04-05
Wejherowo,
Policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą wejherowskiej komendy ustalili tożsamość mężczyzny, który na podstawie sfałszowanego oświadczenia o zatrudnieniu i wysokości otrzymywanych zarobków wyłudził kredyt w wysokości ponad 3000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2016-04-04
Wejherowo,
Wiosenna ładna, słoneczna pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach można zauważyć wzmożony ruch jednośladów. Apelujemy do wszystkich fanów „dwóch kółek” oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę. Dlatego jeszcze raz zwracamy się do wszystkich zmotoryzowanych i pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dalekowzroczność w swoim zachowaniu.


 2016-04-04
Wejherowo,
Policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą wejherowskiej komendy ustalili tożsamość mężczyzny, który na podstawie sfałszowanego oświadczenia o zatrudnieniu wyłudził kredyt w wysokości ponad 3500 złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2016-04-04
Wejherowo,
"Trzeźwy poranek" - pod takim kryptonimem odbyły się działania na drogach powiatu wejherowskiego w minionym tygodniu. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi przeprowadzili ponad 480 badań trzeźwości.


 2016-04-04
Wejherowo,
W sobotę policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który miał także sadowy zakaz kierowania samochodem. 23-latek z powiatu wejherowskiego miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązującego sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2016-04-01
Wejherowo,
  Dzisiaj Komendę Powiatową Policji w Wejherowie odwiedziła prawie kilkunastoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łebieńskiej Hucie. Podczas spotkania policjanci omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz opowiadali o służbie w Policji. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. 


 2016-04-01
POLICJA,
Rusza rządowy program „Rodzina 500 +”. Policja ostrzega osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci. Jedynymi stronami internetowymi z autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500plus” są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw oraz niektórych banków. Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat.


 2016-03-31
Wejherowo,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzali policyjną akcję „PIESZY”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych. Akcja ta jest realizowana cyklicznie i będzie powtarzana.


 2016-03-31
Szemud,
Policjanci we wtorek zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Jak się okazało, 22-letni kierowca był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki. Wczorajszą noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, za kierowanie pod ich wpływem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2016-03-31
Wejherowo,
Kryminalni zatrzymali 27-latka posiadającego narkotyki. Mężczyzna został już przesłuchany oraz usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2016-03-30
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali mężczyznę, który ukradł alkohol z jednego z marketów na terenie miasta. 26-latek podczas ucieczki z miejsca zdarzenia groził pracownikom sklepu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że był on poszukiwany przez policjantów z Gdyni. Teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za groźby oraz kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2016-03-30
Wejherowo,
Wczoraj policjanci na terenie powiatu wejherowskiego prowadzili akcję „Trzeźwy Poranek” oraz działania „Bezpieczny Pieszy”. Funkcjonariusze działali od wczesnego rana. Podczas tej akcji przeprowadzili prawie 850 badań trzeźwości oraz ukarali 37 pieszych za popełnione wykroczenia drogowe. Działania te są realizowane cyklicznie i będą kontynuowane.


 2016-03-29
Wejherowo,
Podczas tegorocznej akcji „Wielkanoc 2016”, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem podróżujących, czuwali policjanci. Podczas tegorocznej akcji na terenie powiatu nie było wypadków drogowych. Od momentu rozpoczęcia policyjnych działań na drogach powiatu zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców oraz dwóch kierowców bez uprawnień i jednego z sądowym zakazem. Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym oraz ułatwienie ruchu pojazdów zwłaszcza na głównych szlakach komunikacyjnych. Policjanci szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierujących, prędkość, pasy bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci, jak również na stan techniczny pojazdów.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2016 r.