2017-08-14
Reda,
W piątek w Redzie na ul. Kazimierskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem kierowcy opla i rowerzysty. Na miejsce zdarzenia został skierowany policyjny patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze teraz szczegółowo wyjaśniają jak doszło do tego zderzenia.


 2017-08-11
KGP,
Przed nami kolejny długi weekend. Na drogach będzie panował wzmożony ruch, dlatego też o nasze bezpieczeństwo będzie dbało więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy również o bezpieczeństwo podczas kąpieli.


 2017-08-11
KGP,
Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.


 2017-08-10
Wejherowo/Rumia,
Wejherowscy policjanci zatrzymali 60-latka w związku ze sprawą zabójstwa 50-latka w Rumi, do którego doszło w poniedziałek wieczorem. Rumianin zginął od ciosu zadanego ostrym narzędziem w okolicę klatki piersiowej. Sprawca został już przesłuchany i wczoraj usłyszał zarzut zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.


 2017-08-10
MSWiA,
Sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, w obecności szefów służb podległych MSWiA, w tym Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jana Lacha, wyróżnił 26 funkcjonariuszy – bohaterów na służbie i poza służbą. Nagrodzeni pomagali ofiarom wypadków drogowych, ratowali poszkodowanych w pożarach i tonących. - Jesteście wzorem postawy do naśladowania dla innych funkcjonariuszy. Odwaga i ofiarność, te dwa słowa najlepiej oddają Waszą służbę – powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński do nagrodzonych policjantów, strażaków, strażników granicznych i funkcjonariuszy BOR.


 2017-08-10
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci spotkali się z uczestnikami zajęć ceramicznych organizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz o cyberprzemocy. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podczas spotkania dzieci otrzymały odblaski oraz opaski „niezgubki”.


 2017-08-10
Wejherowo,
Policjanci w ramach dbania o bezpieczeństwo w wakacje sprawdzają okolice zbiorników wodnych w wejherowskim powiecie, nad którymi znajdują się miejsca wypoczynku letniego.  Zdarzają się przypadki, kiedy policjanci otrzymują informację o zaginięciu dziecka na plaży czy w innym miejscu. Dlatego też aby poszukiwania przebiegały szybciej, funkcjonariusze na plaży nad jeziorem w miejscowości Bieszkowice –rozdawali opaski „niezgubki”. Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wejherowie, które ufundowało opaski.


 2017-08-08
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego, w którym doszło do zderzenia samochodu dostawczego z motocyklem. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 40-letni motocyklista, a 34-letnia pasażerka w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala. Na miejscu pracował technik kryminalistki oraz policjanci z wejherowskiej drogówki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2017-08-08
Wejherowo,
Policjanci wczoraj otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Wyszecinie. Z informacji mundurowych wynika, że kierujący kierowca samochodu osobowego zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia  śmierć na miejscu poniósł 38-latek, natomiast 25-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.


 2017-08-07
Wejherowo,
Policjanci w ramach dbania o bezpieczeństwo w wakacje sprawdzają okolice zbiorników wodnych w wejherowskim powiecie, nad którymi znajdują się miejsca wypoczynku letniego.  Tam policjanci w trakcie swojej służby pojawiają się częściej. Ich celem jest wyeliminowanie zagrożeń dla osób wypoczywających. Zdarzają się przypadki, kiedy policjanci otrzymują informację o zaginięciu dziecka na plaży czy w innym miejscu. Dla rodziców i opiekunów to ogromny stres. Dlatego też aby poszukiwania przebiegały szybciej, funkcjonariusze na plaży w nadmorskiej miejscowości Lubiatowo –rozdawali opaski „niezgubki”. Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wejherowie, które ufundowało opaski.


 2017-08-04
Gniewino,
Wejherowscy policjanci spotkali się z uczestnikami  wypoczywającymi na biwaku z Gniewinie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z obozowiczami o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz o odpowiedzialności za popełniane czyny karalne. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-08-03
Rumia,
Od początku wakacji trwa sezon związany z wyjazdami na różne wycieczki. Dla wielu osób to czas wyczekiwanych podróży. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Dzisiaj rano policjanci kontrolowali autokar, który po przeprowadzonej kontroli wyjechał z dziećmi z półkolonii na wycieczkę do Słupska.


 2017-08-03
Rumia,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie skontrolowali kierowcę vw passata. Podczas rozmowy z kierowcą okazało się, że jest on pod wpływem narkotyków oraz ma przy sobie zabronione substancje. Policjanci pod dywanikiem samochodowym znaleźli marihuanę, a w paczce papierosów amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-08-02
Wejherowo,
Będący po służbie policjant, podczas powrotu do domu, był świadkiem wypadku drogowego. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał się i pobiegł do rozbitego samochodu. Tam przy udziale innych osób postronnych wydobyto kierowcę z pojazdu. Następnie po udzieleniu pomocy, miejsce wypadku zostało zabezpieczone i oznaczone. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe.


 2017-08-01
Wejherowo,
W ostatnim czasie poszerzona została funkcjonalność działającej od ubiegłego roku Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, poprzez którą za pomocą Internetu można łatwo i anonimowo zgłaszać policjantom problemy.


 2017-07-31
Wejherowo,
Niemal codziennie na plażach, w centach handlowych, na festynach i innych miejscach gubią się dzieci. W większości przypadków udaje się je odnaleźć całe i zdrowe, ale to dla nich niewyobrażalny stres. Aby poszukiwania przebiegały szybciej, w piątek stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie rozdawali w miejskim parku na placu zabaw opaski „niezgubki”, na których można wpisać numer telefonu do rodzica bądź opiekuna. Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wejherowie, które ufundowało opaski.


 2017-07-28
Wejherowo,
W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie dziś od samego rana aż do niedzieli realizują działania „PRĘDKOŚĆ”. Policjanci z drogówki czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególną uwagę zwrócą na kierowców jadących z nadmierną prędkością. Najczęstszym powodem wypadków drogowych jest właśnie nadmierna prędkość.


 2017-07-27
Wejherowo,
Dzięki informacjom zawartym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wejherowscy policjanci codziennie przeprowadzają interwencje, w miejscach wskazanych przez mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W ostatnim czasie otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej. 


 2017-07-26
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy wczoraj prowadzili wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Działania „TRUCK & BUS” prowadzone są cyklicznie na terenie powiatu, a ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego zagrożeń będących następstwami przekraczania dozwolonych prędkości, złego stanu technicznego pojazdów, czy też kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu lub narkotyków.


 2017-07-26
Wejherowo,
Wejherowskie policjanci spotkali się z kolonistami uczestniczącymi w półkoloniach w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z kolonistami o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad morzem czy jeziorem, a także w ruchu drogowym. W czasie wizyty uczestnicy mięli również okazję przymierzyć elementy umundurowania. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-07-25
Wejherowo,
Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Pomorska policja planuje w 2017 roku przyjąć w swoje szeregi jeszcze 232 nowych funkcjonariuszy. Przyjęcia odbędą się sierpniu, listopadzie i grudniu br. Oferta skierowana jest do młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wyższym wykształceniem po kierunkach przydatnych w Policji ( prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne).


 2017-07-25
Wejherowo,
Wejherowskie policjantki spotkały się z kolonistami uczestniczącymi w półkoloniach w Wejherowie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariuszki rozmawiały z kolonistami o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą, a także podczas leśnych spacerów. W czasie wizyty uczestnicy mięli również okazję przymierzyć elementy umundurowania. Drugie spotkanie z dziećmi zostało zorganizowane w „Bajkowym Przedszkolu” w Bolszewie. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-07-24
GNIEWINO ,
Policjanci z powiatu wejherowskiego zabezpieczali trasę pielgrzymki wodnej z Nadola do Lubkowa, w której uczestniczyło wiele łodzi. Była to 15 jubileuszowa pielgrzymka. Dodatkowo na przystani w Nadolu odsłonięto pomnik upamiętniający wizytę prezydenta Mościckiego w Nadolu. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwali policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze na policyjnej motorówce.


 2017-07-24
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Bieszkowicach (Gmina Wejherowo).  Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności oraz przeprowadzili oględziny. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala.


 2017-07-24
Policja,
Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z I Zastępcą nadinsp. Andrzejem Szymczykiem, Zastępcą nadinsp. Janem Lachem oraz Zastępcą nadinsp. Heleną Michalak składają specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji, a także ich bliskim.


 2017-07-24
Wejherowo,
Policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie zatrzymali kierowcę fiata doblo, który przewoził w samochodzie ponad 210 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Straty oszacowane na rzecz Skarbu Państwa powstałe w wyniku popełnienia tego przestępstwa wyniosły ponad 210 tys. zł.


 2017-07-24
Wejherowo,
Panie i Panowie policjanci oraz pracownicy Policji!   Z okazji Święta Policji, składam Wam serdeczne życzenia pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.


 2017-07-21
Wejherowo,
Wczoraj o godzinie 13:00 w Zespole Szkół nr 1 w Redzie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjantom zostały wręczone odznaczenia resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystości wzięli udział m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, Starosta Wejherowski, Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowo, Burmistrz Miasta Reda, Zastępca Burmistrza w Rumi, Wójtowie Gmin lub ich przedstawiciele, a także inne służby mundurowe zaprzyjaźnione z wejherowską Policją oraz zaproszeni goście.


 2017-07-19
Wejherowo,
Wejherowskie policjantki spotkały się z kolonistami uczestniczącymi w półkoloniach w Łężycach w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z kolonistami o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą oraz pobytu w lesie na spacerze. W czasie wizyty uczestnicy mięli również okazję przymierzyć elementy umundurowania, odbić swoje odciski palców oraz wsiąść za kółko radiowozu Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-07-18
Wejherowo,
W związku ze zwiększeniem aktywności złodziei w rejonach ogródków działkowych apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy, że żadnych wartościowych przedmiotów nie możemy pozostawiać nawet na chwilę bez żadnego nadzoru.


 2017-07-18
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ostrzegają przed oszustami, działającymi za pośrednictwem portali społecznościowych. Sprawcy często podają się za amerykańskich żołnierzy, przebywających na misji w Afganistanie. Oszuści korespondują i zaprzyjaźniają się z kobietami po to, by wyłudzić od nich wysokie sumy pieniędzy.


 2017-07-17
Wejherowo,
Podczas weekendu policjanci zatrzymali trzech kierowców  do kontroli drogowej, z uwagi na znacznie przekroczoną prędkość. W każdym z przypadków, przekroczyli oni dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.Każdemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i ukarali za popełnione wykroczenia mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi.


 2017-07-14
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej jednostki wspólnie z gdyńską służbą celną zabezpieczyli na terenie Rumi dwa nielegalne automaty do gier. Ich wartość szacowana jest na kwotę około 24 tys. zł. Wspólne działania są efektem zmian przepisów dotyczących gier hazardowych, zgodnie z którymi podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami.


 2017-07-14
Wejherowo,
W Bojanie doszło do wypadku drogowego, w którym opel corsa zderzył się volkswagenem, a ten zderzył się z audi. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2017-07-13
Wejherowo,
Kryminalni pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań piwnic na jednym z osiedli w Wejherowie ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma dwóch mężczyzn. Obaj podejrzani zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za powyższe przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że zatrzymani usłyszą kolejne zarzuty.


 2017-07-13
Wejherowo,
Wczoraj w Lini odbyło się spotkanie, podczas którego trzy osoby zostały wyróżnione przez Wójta Gminy Linia, Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie oraz strażaków i urzędników gminnych. Nagrodzone osoby 25 czerwca br. ujęły mężczyznę podejrzanego o tragiczny wypadek pod Linią, gdzie nietrzeźwy kierowca audi śmiertelnie potrącił kobietę i mężczyznę stojących na poboczu drogi. Kierowca uciekł z miejsca wypadku nie udzielając żadnej pomocy poszkodowanym.


 2017-07-11
Wejherowo,
Policjanci zostali wezwani przez świadka zdarzenia na miejsce wypadku drogowego. W jednej z miejscowości miało dojść do potrącenia 20-letniego mężczyzny przez samochód ciężarowy. Po zweryfikowaniu na miejscu wszystkich okoliczności okazało się, że do zdarzenia nie doszło, a dwaj nietrzeźwi mężczyźni chcieli w ten sposób zorganizować sobie darmowy przejazd do domu. Za wywołanie niepotrzebnej czynności poprzez fałszywe zgłoszenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.


 2017-07-10
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali 34-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków, w trakcie interwencji domowej, którą przeprowadzali z związku z wezwaniem dotyczącym awantury pomiędzy partnerami. Mężczyznę czeka sprawa w sądzie. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2017-07-07
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci spotkali się z kolonistami wypoczywającymi w Nadolu ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z kolonistami o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach na drodze. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-07-06
Wejherowo,
Policjanci pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań domków jednorodzinnych ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 35-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych, a już niebawem usłyszy zarzuty dotyczące dwóch kradzieży z włamaniem. Sprawca był poszukiwany i dlatego też trafił bezpośrednio do aresztu śledczego, w którym rozpoczął odbywanie kary 1 roku i 7 miesięcy pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-07-05
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie na ul. Sucharskiego doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Ranny 21-letni motocyklista został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-06-30
,
Policjantka z wejherowskiej komendy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” spotkała się wczoraj z dziećmi w przedszkolu „Leśna Kraina”. Mundurowa rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, w lesie czy podczas poruszania się po drodze. Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem, którym dysponują policjanci, odcisnąć swoje linie papilarne oraz wsiąść do radiowozu.


 2017-06-30
Wejherowo,
Spędzanie czasu na plaży czy na kąpielisku to wspaniałą forma spędzania wolnych chwil podczas letniego wypoczynku. Można korzystać z rekreacji, sportów wodnych czy orzeźwiających kąpieli. Miły odpoczynek nad wodą przyciąga mieszkańców powiatu wejherowskiego oraz turystów nad jeziora, plażę nadmorską czy inne kąpieliska. Stąd wejherowscy policjanci przypominają, że brak wyobraźni czy nieostrożne korzystanie z kąpieli może spowodować nieszczęśliwy wypadek, który może zakończyć się utonięciem lub podtopieniem.


 2017-06-29
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z powiatu wejherowskiego przystąpili do egzaminu strzeleckiego. W obowiązkowym strzelaniu udział wzięli wszyscy funkcjonariusze z całej jednostki. Tego typu działania oraz szkolenia strzeleckie prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego policjantów.


 2017-06-28
Wejherowo,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonująca w powiecie wejherowskim to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich bezpieczeństwo. Poprzez  reakcję internauty mundurowi codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Liczba zgłoszeń stale wzrasta. Od początku roku do połowy czerwca wejherowscy policjanci otrzymali 1238 zgłoszeń.


 2017-06-27
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie pracowali nad sprawą wypadku drogowego na trasie Linia- Zakrzewo, gdzie nietrzeźwy 23- latek jadąc samochodem marki Audi zjechał na pobocze i uderzył w quada oraz znajdujące się przy nim dwie osoby. W wyniku uderzenia 31-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta ponieśli śmierć. Kierujący audi został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Dzisiaj policjanci doprowadzą go do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za to przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-27
MSWIA,
W dniu 12 lipca br. zakończył się plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim.W województwie pomorskim zwycieżył sierż. sztab. Bartosz Waga z KP w Gdyni Chylonii.W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.


 2017-06-23
MSWIA,
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey - dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.


 2017-06-23
Choczewo,
Dnia 21 czerwca br.  w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Choczewie o godz. 12.00 odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym, a w szczególności zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży w czasie letnim.


 2017-06-21
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej jednostki wspólnie z gdyńską służbą celną zabezpieczyli na terenie Wejherowa nielegalne automaty do gier. Ich wartość szacowana jest na kwotę około 96 tys. zł. Wspólne działania to efekt zmian przepisów dotyczących gier hazardowych zgodnie, z którymi podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2017 r.