2014-07-28
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego systematycznie zatrzymują kierowców nie tylko pod wpływem alkoholu ale także pod wpływem substancji narkotycznych.  Tak tez było podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze podczas 3 dniowej służby zatrzymali 5 kierowców w stanie nietrzeźwości i jednego pod wpływem narkotyków.  Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-07-28
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci w Wejherowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. W trakcie sprawdzania kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 28-latek miał orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który miał się zakończyć następnego dnia. Ponadto wczoraj policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który także naruszył sądowy zakaz. W tym przypadku również termin zakończenia się tego środka karnego upływał w drugiej połowie sierpnia 2014 roku. Za naruszenie zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-28
Wejherowo,
ABC bezpieczeństwa


 2014-07-24
Wejherowo,
Wczoraj o godzinie 13:00 Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjantom zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystości wzięli udział m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marian Szlinger, Starosta Wejherowski, Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowo, Burmistrz Miasta Reda oraz Wójtowie Gmin lub ich przedstawiciele a także inne służby mundurowe zaprzyjaźnione z policją wejherowską oraz zaproszeni goście.


 2014-07-23
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 19-latka w związku ze sprawą kradzieży z włamaniem do samochodu.  Wczoraj śledczy przesłuchali mężczyznę, który usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2014-07-22
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch kamer prywatnego monitoringu. Sprawca został zatrzymany oraz przesłuchany przez policjantów. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-07-22
Wejherowo,
W krótkim czasie policjanci z Wejherowa wyjaśnili okoliczności śmierci 57-letniego wejherowianina. Mundurowi ustalili, że doszło do zabójstwa mężczyzny w nocy 5 lipca br. Sprawcą tego przestępstwa okazali się 19 i 20-letni mieszkańcy powiatu. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.


 2014-07-16
Gniewino,
Dziś rano w pobliżu miejscowości Kostkowo doszło do wypadku drogowego. Policjanci pracują na miejscu zdarzenia. 22-letnia ranna kierująca vw mimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarła. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-07-15
Gniewino,
Wczoraj w miejscowości Tadzino (Gmina Gniewino) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Policjanci przeprowadzili oględziny na miejscu zdarzenia oraz zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Czynności na miejscu zdarzenia nadzorował prokurator. Śledczy wyjaśniają szczegółowo okoliczności zdarzenia.


 2014-07-14
Reda,
W sobotę po południu dwaj mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas kradzieży z domu w budowie. 59 i 20-latek zostali przetransportowani do policyjnej celi. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy. Śledczy już przesłuchali obu mężczyzn oraz przedstawili im zarzut kradzieży. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2014-07-14
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń mundurowych 47-latek wszedł na jezdnię w miejscu niedozwolonym, gdzie doszło do jego potrącenia przez kierującą samochodem peugeot. Pieszy został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego.


 2014-07-11
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch telewizorów. Mężczyzna ukrywał się przed policją. 34-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-07-11
Rumia,
Wakacje, to przede wszystkim czas wypoczynku. Dlatego też nad bezpieczeństwem wypoczywających w Rumi,a także mieszkańców miasta czuwają policjanci w patrolach rowerowych. Taka taktyka pełnienia służby pozwala funkcjonariuszom szybko dotrzeć do miejsc, do których dojazd radiowozem jest utrudniony, m. in. dróżki leśne czy aleje w parkach oraz ogródki działkowe.


 2014-07-10
Szemud,
We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali mężczyznę, który zajmował się uprawą konopi. W przydomowej szklarni rosły 3 krzewy tej rośliny. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. 18-latek został przesłuchany przez śledczych, a niebawem usłyszy zarzuty. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-07-10
Wejherowo,
Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarcza wejherowskiej komendy ustalili tożsamość 3 mężczyzn, którzy na podstawie sfałszowanych oświadczeń o zatrudnieniu wyłudzili kredyty w wysokości prawie 11 000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-09
Wejherowo,
W poniedziałek policjanci z Wejherowa zatrzymali 1 osobę w związku ze sprawą kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. 47-latek wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-07-08
Wejherowo,
Wczoraj policjantów odwiedzili koloniści. Dzieci zwiedziły budynek komendy, zobaczyły policyjne cele oraz radiowóz. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z kolonistami o zasadach bezpieczeństwa nad wodą i na drodze. Na zakończenie wszyscy otrzymali od mundurowych elementy odblaskowe.


 2014-07-08
Rumia,
Pijany 32-latek został zatrzymany przez policjantów z Rumi w związku z telefonicznym zgłoszeniem, że zabił kota. Mężczyzna został zatrzymany i jak tłumaczył funkcjonariuszom, zabił go, bo kot go gryzł i drapał. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Mężczyźnie grożą nawet trzy lata więzienia.


 2014-07-08
Reda,
Policjanci z Redy zatrzymali 19-letniego mężczyznę, w związku ze sprawą zniszczenia wiaty przystanku autobusowego przy ulicy Puckiej w Redzie. Dzięki anonimowej informacji przekazanej oficerowi dyżurnemu mieszkaniec Olsztyna za to, co zrobił może poniesie odpowiedzialność finansową i karną. Za zniszczenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-08
Szemud,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Kamieniu na ul. Gdańskiej (Gmina Szemud). Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zderzeniu uległy trzy samochody osobowe. Kierowca trzeciego samochodu, dodatkowo zjechał na pobocze i w wyniku tego uderzył w drzewo i samochód przewrócił się na bok. W wyniku tego wypadku dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-07-07
Szemud,
Podczas minionego weekendu policjanci z powiatu wejherowskiego zatrzymali aż 7 nietrzeźwych kierowców oraz jednego wioślarza. Mężczyzna płynący łodzią miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwym kierowcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast mężczyźnie płynącemu łódką grozi kara grzywny.


 2014-07-03
Wejherowo,
Policjanci na terenie Gminy Choczewo zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. W trakcie sprawdzania kierowcy w policyjnych systemach, okazało się, że miał on orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo 26-latek nie posiadał dokumentów od pojazdu oraz polisy OC. Za naruszenie zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-03
Wejherowo,
W środę 2 lipca 2014 roku policjanci zatrzymali 6 osób poszukiwanych, wśród nich była osoba nieletnia. Trzy osoby były poszukiwane listem gończym, dwie w celu ustalenia ich miejsca pobytu a szósta była poszukiwana sądowym nakazem. Cztery osoby już trafiły do aresztu śledczego, natomiast  15-latka została przewieziona do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.


 2014-07-02
Szemud,
W piątek 20 czerwca  2014 roku po godzinie 13:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Szemudzie na ul. Wejherowskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia mężczyzny, który prawdopodobnie wszedł wprost przed nadjeżdżający samochód. Ciężko ranny pieszy został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.  53-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz poszukują świadków tego wypadku. 


 2014-07-02
Wejherowo,
W środę 25 czerwca 2014 roku około godziny 00:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Wejherowie na ul. Ofiar Piaśnicy. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia mężczyzny, który prawdopodobnie szedł nieprawidłową stroną drogi. Pieszy był nietrzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz poszukują świadków tego wypadku.


 2014-07-02
Wejherowo,
Policjanci wczoraj zatrzymali 24-latka posiadającego narkotyki. Został już przesłuchany. Za posiadanie narkotyków ustawa przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-01
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali aż 4 nietrzeźwych kierowców, jednego w stanie po spożyciu alkoholu i z sądowym zakazem. Za naruszenie przepisów odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie sądowego zakazu będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 5 lat więzienia.


 2014-06-30
Rumia,
Podczas minionego weekendu w Rumi doszło do wypadku drogowego z udziałem kierowcy samochodu osobowego oraz cyklisty. Ranny cyklista został przetransportowany do szpitala. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz przeprowadzali oględziny. Śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku.


 2014-06-30
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali 24-latkę w związku z kradzieżą wózków dziecięcych. Wkrótce kobieta zostanie przesłuchana i niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące kradzieży. Kradzież jest zagrożona karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-06-30
Wejherowo,
Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami. Przypominamy, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie.


 2014-06-27
RUMIA,
   Policjanci z Komisariatu w Rumi zatrzymali na gorącym uczynku 33-latka, który włamał się do jednego ze sklepów, dodatkowo niszcząc znajdujące się wewnątrz rzeczy. Jego łupem padły artykuły alkoholowe oraz tytoń. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i dzisiaj zostanie przesłuchany. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-06-27
Reda,
   Praca policjantów  zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru górskiego. Warty około 1000 złotych jednoślad zginął z terenu szkoły na terenie miasta. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 22-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Dzisiejszą noc spędził on w policyjnym areszcie. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2014-06-26
Wejherowo,
   Wczoraj policjanci zatrzymali 22-latka posiadającego przy sobie narkotyki. Mundurowi zaczęli legitymować mężczyznę na jednym z wejherowskich osiedli.  W trakcie kontroli osobistej w jego portfelu znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym, który okazał się marihuaną. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-06-25
Wejherowo,
  Policjanci z Wejherowa wygrali II Ogólnopolskie Zawody Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Mistrzostwa odbywały się w dniach 23-24 czerwca br. w Słupsku oraz Gdańsku. Jednostki reprezentowane były przez dwuosobowe patrole. Najlepszymi okazali się mł. asp. Michał Maćkowiak i post. Jan Teleżyński z powiatu wejherowskiego.


 2014-06-24
Wejherowo,
  Za rozbój przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z Wejherowa, który napadł na kobietę i ukradł jej kasetkę z pieniędzmi.  Sprawca został zatrzymany przez kryminalnych.  Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


 2014-06-24
Wejherowo,
  „Trzeźwy poranek”-  pod takim kryptonimem wejherowscy policjanci wczoraj przeprowadzili  działania na drogach powiatu. Ich celem jest przeprowadzenie maksymalnej ilości kontroli kierowców i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych. W czasie działań mundurowi przeprowadzili niemal 650 badań trzeźwości.


 2014-06-24
Wejherowo / KWP Gdańsk,
Rusza ogólnopolska inicjatywa przeciwko pijanym kierowcom. Szeroka koalicja firm i instytucji, działających na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, zamierza wykorzystać wzrost świadomości społeczeństwa, aktywizując Polaków do poparcia hasła „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” i umieszczenia nalepki z takim napisem na tylnej szybie samochodu.


 2014-06-23
Wejherowo,
  Wojewódzkie eliminacje do XIV Kynologicznych Mistrzostw Polski  odbyły się 18 i 19 czerwca br. w Gdańsku. Zgromadziły one przewodników wraz z psami służbowymi m.in. o charakterze patrolowo- tropiącym. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych przewodników psów służbowych policji oraz ich pupili. II miejsce w całym województwie zajął policjant powiatu wejherowskiego – mł. asp. Krzysztof Żebrowski wraz z psem służbowym wabiącym się „Timo”.


 2014-06-23
Wejherowo,
  Wejherowscy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do samochodu zaparkowanego na jednym z parkingów. Dyżurny zgłoszenie otrzymał od czujnego mieszkańca. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. Dodatkowo kryminalni ustalili, że ukradł on na początku tego miesiąca przyczepę kempingową wartą 5 tyś. zł. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-06-23
Wejherowo,
  W minioną niedzielę około godziny 1.45 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło  na krajowej K-6 w Bożympolu Wielkim. Pasażer poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. 4 osoby ranne zostały przewiezione do szpitala. Kolejny śmiertelny wypadek, gdzie zmarł pieszy miał miejsce w Szemudzie. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzeń.


 2014-06-20
Wejherowo,
  Zarzuty kradzieży siedmiu rowerów usłyszał wczoraj mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Kryminalni ustalili, że 28- letni mężczyzna w okresie od maja do czerwca br. z terenu Wejherowa i okolic kradł rowery, głównie z klatek schodowych lub terenu prywatnych posesji, a następnie sprzedawał je po zaniżonych cenach. Funkcjonariusze odzyskali 4 rowery o wartości 3.7 tys. zł. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


 2014-06-20
Wejherowo,
  W minioną środę na terenie powiatu wejherowskiego przeprowadzone zostały działania prewencyjno - kontrolne ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.


 2014-06-18
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 23-latka podejrzewanego o kradzieże rowerów. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę oraz utracony motorower. Dzisiaj mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.


 2014-06-18
Wejherowo / KWP Gdańsk,
  Zaobserwowałeś niepokojącą sytuację? – Reaguj! 17 czerwca rusza międzynarodowa kampania przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w kontekście turystyki i podróży - „Nie odwracaj wzroku”. W Polsce kampania jest realizowana przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Komendą Główną Policji.


 2014-06-18
Wejherowo / KWP Gdańsk,
  Jak co roku, w związku z długim czerwcowym weekendem, wielu kierowców wyruszy w trasy. Na drogach naszego regionu pojawi się więcej funkcjonariuszy, którzy będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących. Sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Oczywiście bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców, dlatego policjanci już dziś apelują o rozwagę i o to by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu.


 2014-06-17
RUMIA,
  W poniedziałek kryminalni ustalili 40-latkę, która przywłaszczyła telefon komórkowy. Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczony przedmiot, niebawem zostanie on przekazany właścicielce. Kobieta została przesłuchana, przedstawiono jej również zarzut. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2014-06-17
Wejherowo,
    W niedzielę na drogach powiatu wejherowskiego policjanci ruchu drogowego w ramach ogólnopolskiej akcji "PASY" prowadzili działania kontrolne. Mają one na celu sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Mundurowi w trakcie kontroli sprawdzali również, czy dzieci podróżują w fotelikach ochronnych.


 2014-06-16
Łęczyce,
      W piątek w godzinach wieczornych policjanci z Posterunku Policji w Łęczycach zatrzymali w pościgu sprawcę kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Mężczyzna nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej, próbował uciekać. W samochodzie znaleziono elementy szyn skradzione ze szlaku kolejowego. 30-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.  


 2014-06-13
Wejherowo,
Dzisiaj przed południem policjanci z wejherowskiej komendy spotkali się na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej "MUZA" z dziećmi z jednej ze szkół podstawowych z powiatu puckiego. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zagadnienia te są teraz szczególnie ważne, gdyż już niebawem rozpoczynają się wakacje i właśnie zdobyta wiedza przyda się dzieciom podczas letniego wypoczynku.


 2014-06-13
Wejherowo,
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ustalili pięciu sprawców, który na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudzili pożyczki gotówkowe. Za przestępstwo oszustwa i przedłożenia fałszywej dokumentacji grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2014 r.