2016-12-09
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy i naruszeniu nietykalności cielesnej oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję.


 2016-12-09
Wejherowo,
Policjanci wczoraj zatrzymali 23 i 27-letnich mężczyzn, którzy prowadzili samochody wbrew sądowemu zakazowi. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-09
Wejherowo,
Policjanci wczoraj zatrzymali 23 i 27-letnich mężczyzn, którzy prowadzili samochody wbrew sądowemu zakazowi. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-08
KWP,
Dzisiaj rano na terenie Stacji Kontroli Pojazdów w Gdańsku, ul. Kartuska 187 odbył się briefing prasowy poświęcony inauguracji kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo. Kampania realizowana jest przez Policję, Instytut Transportu Samochodowego oraz stacje kontroli zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrole prawidłowości ustawienia świateł.


 2016-12-08
Wejherowo,
Już jutro policjanci drogówki przeprowadzą działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Na drogach powiatu główną uwagę zwracać będą na pieszych oraz innych niechronionych uczestników ruchu drogowego i dbać o ich bezpieczeństwo. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.


 2016-12-07
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 64-latki  w Rumi na ul. Kosynierów. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki i technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.  


 2016-12-06
Wejherowo,
Policjantka z wejherowskiej komendy wczoraj przeprowadziła spotkania z rodzicami uczniów z Zespołu Szkół nr 1 Wejherowie. Celem spotkań było uświadomienie rodzicom zagadnienia cyberprzemocy. Zebrani mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które coraz częściej dotyka użytkowniku Internetu i telefonu komórkowego, w tym dzieci i młodzież. Na zakończenie każdego ze spotkań omówiła także bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym zachęcając do noszenia odblasków.


 2016-12-05
Wejherowo,
Przypominamy. Kierowca zajęty rozmową, pisaniem sms-a lub jakąkolwiek inną czynnością w telefonie, reaguje tak, jakby był nietrzeźwy. Szacuje się, że ponad połowa kierowców korzysta z telefonu komórkowego w czasie jazdy, z czego 67% robi to, trzymając telefon przy uchu. Prawie wszyscy bo 95% osób wie, że takie zachowanie jest niebezpieczne. Jeżeli ktoś musi rozmawiać przez telefon w czasie kierowania pojazdem, to powinien zaopatrzyć się w urządzenia, które pozwalają na bezpieczne korzystanie z komórki. Mogą to być przewodowe i bezprzewodowe zestawy słuchawkowe, lub też inne urządzenia głośnomówiące. Mandat za korzystanie z telefonu komórkowego przez kierującego w ruchu to 200 złotych i 5 punktów karnych. 


 2016-12-05
Wejherowo,
W minionym tygodniu Komisariat Policji w Redzie odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnalzjalnych w Redzie z klasy policyjnej. Podczas spotkania policjanci młodzieży o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o pracy w zawodzie policjanta.


 2016-12-05
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego w Tadzinie. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia, a także przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Jeden z pasażerów zginął na miejscu zdarzenia, drugi ranny pasażer oraz kierowca zostali przetransportowani do szpitala. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-12-02
Wejherowo,
Kryminalni z wejherowskiej komendy ustalili tożsamość sprawcy rozboju, do którego doszło w na terenie Gminy Łęczyce październiku br. 27-latek został zatrzymany przez policjantów oraz doprowadzony do wejherowskiej komendy. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór. Przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-01
Wejherowo,
Pomimo licznych ostrzeżeń i informacji w mediach, do jednostek Policji w całym kraju często wpływają zgłoszenia, dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy od starszych osób przez oszustów podających się za członków rodziny lub policjantów. Dzisiaj odnotowaliśmy kolejną taką sytuację, podczas których oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych.


 2016-12-01
Wejherowo,
Już jutro policjanci drogówki przeprowadzą działania pod nazwą „TELEFON KOMÓRKOWY”. Na drogach powiatu główną uwagę zwracać będą na kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z telefonu komórkowego. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.


 2016-11-30
Wejherowo,
22-latek odpowie za przestępstwo zniszczenia witraża w jednym z wejherowskich kościołów. Sprawca został wczoraj doprowadzony do wejherowskiej komendy, gdzie został już przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał zarzut dotyczący zniszczenia mienia. Przestępstwo go zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.


 2016-11-29
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa otrzymali zaproszenie z przedszkola „Bajka”. Celem tego spotkania była profilaktyka poprzez dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na rożne sytuacje, jakie mogą napotkać na podwórku czy podczas spaceru. Dodatkowo funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat dotyczący osób obcych.


 2016-11-28
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali agresywnego 54-latka podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Zatrzymany, za popełnione przestępstwa, odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór, zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z córką i nakaz opuszczenia mieszkania.


 2016-11-28
Wejherowo,
W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 46-latki w Wejherowie na ul. 3 Maja. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki i technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.


 2016-11-25
LINIA,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego na trasie Miłoszewo-Strzepcz. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia, a także przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Ranny kierowca został przetransportowany do szpitala. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2016-11-24
Wejherowo,
Kryminalni od pewnego czasu zajmowali się sprawami kradzieży infrastruktury kolejowej, do których dochodziło na terenie powiatu wejherowskiego. Podczas pracy nad sprawami policjanci ustalili, że za kradzieże są odpowiedzialni trzej sprawcy wieku 20 do 44 lat. Zostali już przesłuchani i usłyszeli po 64 zarzuty za kradzieże. Ponadto dwaj z nich byli poszukiwani listami gończymi. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2016-11-24
Wejherowo,
Wczoraj policjanci odwiedzili dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Podczas spotkania mundurowi opowiadali najmłodszym o swojej służbie oraz omawiali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i chciały się dowiedzieć jak najwięcej o pracy policjantów.


 2016-11-24
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z wejherowskiej komendy zorganizowali spotkanie poświecone bezpieczeństwu seniorów. Studenci Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „YMCA” w Wejherowie, mieli możliwość poruszyć nurtujące ich problemy. W czasie wizyty mundurowi rozmawiali m.in. zagrożenia przestępstwami typu oszustwa na tzw. „wnuczka” czy „funkcjonariusza” oraz tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2016-11-23
Rumia,
Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 40-latka w Rumi na ul. Dębogórskiej. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki i technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.


 2016-11-22
Wejherowo,
Niewiele brakowało, a doszło by do tragedii. 19-latek przejechał przez przejście dla pieszych nie zważając uwagi, że przechodzi przez nie mężczyzna. Gdyby nie jego refleks i to, że zrobił krok wstecz, mogło dojść do tragedii. Policjanci widząc tę sytuację, natychmiast zawrócili i zatrzymali kierowcę vw do kontroli. Teraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyzna odpowie przed sądem.


 2016-11-22
,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, pomorscy funkcjonariusze przeprowadzą wojewódzkie działania „Bezpieczny pieszy”. Obecna edycja akcji odbędzie się na pomorskich drogach 23 listopada br.


 2016-11-22
KWP GDAŃSK,
W dniu 30 listopada pomorska drogówka przeprowadzi działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Każdy z zatrzymanych do kontroli kierowców zostanie przebadany na zawartość alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.


 2016-11-21
Wejherowo,
Kryminalni z wejherowskiej komendy ustalili tożsamość sprawcy rozboju, do którego doszło w na terenie Gminy Łęczyce w miniony piątek w nocy. 30-latek został zatrzymany przez policjantów kilka godzin później. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2016-11-16
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z Strażą Miejską w Wejherowie oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, realizowali kampanię społeczną „Chrońmy Młodość ”, w ramach, której przypominano sprzedawcom zasady i warunki sprzedaży alkoholu. 


 2016-11-15
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 57-latki na ul. Pomorskiej  w Wejherowie. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki i technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem jest szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.


 2016-11-14
Wejherowo,
Policjantki z Wejherowa zostały zaproszone przez Szkołę Podstawową nr 6 w Wejherowie na spotkanie dotyczące akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Celem tego spotkania było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na rożne sytuacje, jakie mogą napotkać w drodze do szkoły.


 2016-11-14
Wejherowo,
W piątek wieczorem do Komisariatu Policji w Rumi został powiadomiony o zatruciu gazem w jednym z mieszkań w mieście. W mieszkaniu znajdowały się cztery osoby dorosłe. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji, pogotowie ratunkowe oraz Straż Pożarną.


 2016-11-14
Wejherowo,
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 55-letniego mężczyzny. Jego zwłoki odnaleziono w opuszczonym budynku w Wejherowie. Policjanci zajmą się ustaleniem śmierci tego mężczyzny. Niewykluczone, że przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu.


 2016-11-10
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Prezydenta Miasta Wejherowo z mieszkańcami. Spotkanie to zostało zorganizowane w Gimnazjum nr 1 w Wejherowie.  Podczas spotkania poruszano różne kwestie, w tym była mowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na zakończenie policjanci wręczyli wszystkim obecnym elementy odblaskowe.


 2016-11-09
Wejherowo,
Wczoraj dzięki wspólnej inicjatywie Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz Starostwa Powiatowego odbyła się uroczysta inauguracja cyklu spotkań o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla mieszkańców naszego powiatu. Mundurowi po raz kolejny otrzymali odblaski, które będą przekazywane wszystkim uczestnikom ruchu drogowego podczas organizowanych spotkań czy działań w ruchu drogowym.  Odblaskujące elementy noszone na kurtkach i płaszczach znacznie poprawiają widoczność na drodze, tym samym wpływają na poprawę bezpieczeństwa.


 2016-11-09
KGP,
Jesień, pierwsze przymrozki i opady śniegu, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.


 2016-11-08
Wejherowo,
Pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” oraz „Pasy” odbyły się w poniedziałek działania na drogach powiatu wejherowskiego. Akcje miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, a zwłaszcza wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi przeprowadzili blisko około 850 badań trzeźwości.  


 2016-11-07
Wejherowo,
W minionym tygodni policjanci z Wejherowa zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Jak się okazało, mężczyzna ten nie tylko posiadał ale i uprawiał konopie indyjskie. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 32 krzewy. Dodatkowo mundurowi ustalili, że również sprzedawał narkotyki. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. W niedzielę Prokuratura Rejonowa w Wejherowie zastosowała wobec 29-latka policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2016-11-03
Wejherowo,
Wczoraj oficjalnie zakończyła się trwająca policyjna akcja ZNICZ. W czasie, gdy większość ludzi odwiedzała groby najbliższych, policjanci ruchu drogowego i innych służb czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach nekropolii całego powiatu. W czasie tej akcji na ternie powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.


 2016-11-03
Wejherowo,
Okres jesienno - zimowy, zwłaszcza teraz gdy na zewnątrz jest bardzo zimno, to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Wejherowscy policjanci apelują już teraz o zainteresowanie osobami, które mogą potrzebować pomocy.


 2016-11-02
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy. Funkcjonariusze zauważyli, że pojazd ten nie miał przedniego reflektora oraz przód pojazdu był zdeformowany. Mundurowi uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę oraz ukarali go mandatem karnym.


 2016-10-31
Wejherowo,
Pomimo licznych ostrzeżeń i informacji w mediach, do jednostek Policji w całym kraju często wpływają zgłoszenia, dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy od starszych osób przez oszustów podających się za członków rodziny lub policjantów.


 2016-10-31
Rumia,
Praca policjantów z Rumi i Gdyni zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru górskiego. Warty około 1500 złotych jednoślad zginął sprzed centrum handlowego na terenie miasta Rumia. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 36-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Okazało się także, że był poszukiwany, dlatego po przesłuchani trafił do aresztu śledczego. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2016-10-28
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Wejherowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 z ul. Rybacką w Wejherowie. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Jedna osoba została przetransportowane do szpitala.


 2016-10-28
Wejherowo/Szemud,
Policjanci pracując nad sprawą kradzieży z włamaniem ustalili, że 29-latka ma związek z przestępstwem.  Kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy, a następnie przesłuchana. Usłyszała już także zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz kradzieży mienia. Za kradzież i kradzież z włamaniem może jej grozić od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 


 2016-10-27
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie dbając o bezpieczeństwo pieszych, rozdawali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego odblaski, otrzymane z Urzędu Miasta w Wejherowie. Funkcjonariusze przypominają, że dni stają się coraz krótsze, a warunki drogowe coraz gorsze. Pamiętajmy, jeden mały element odblaskowy przyczepiony do ubrania może uratować życie !


 2016-10-27
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni wspólnie ze Strażą Graniczną i funkcjonariuszami Izby Celnej ujawnili miejsce rozbiórki samochodów sprowadzanych z zagranicy i rozbieranych na części. Właściciel firmy nie płacił cła, a tym samym popełniał czyn zabroniony z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie.


 2016-10-27
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa otrzymali zaproszenie z przedszkola „Mapeciaki”. Celem tego spotkania była profilaktyka poprzez dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na rożne sytuacje, jakie mogą napotkać na podwórku czy podczas spaceru. Dodatkowo funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat dotyczący osób obcych.


 2016-10-27
Wejherowo,
W związku z tym, że w najbliższych dniach przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego pomorscy policjanci informują, że w wielu miejscach zmianie ulegnie organizacja ruchu, a część ulic zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów. Podczas tegorocznej akcji ZNICZ szczególnym nadzorem policyjnym zostaną objęte rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. Ponadto prowadzone będą działania ukierunkowane na kontrolę prędkości, trzeźwości oraz obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych. Akcja ta rozpoczyna się 28 października i potrwa do 2 listopada 2016 roku.


 2016-10-25
Wejherowo,
Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Urząd Miasta w Wejherowie. Prezydent Miasta przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji odblaski, które trafią do najmłodszych mieszkańców powiatu w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Odblaskujące elementy noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność pieszych.


 2016-10-21
Wejherowo,
Kryminalni pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących kradzieży i włamań do piwnic oraz garaży w Wejherowie ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 34-latek. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-10-20
Wejherowo,
Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Urzędnicy przekazali na ręce funkcjonariuszy odblaski, które trafią do najmłodszych mieszkańców powiatu w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Odblaskujące elementy noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność małych pieszych.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2016 r.