2015-05-26
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Ofiar Piaśnicy oraz Krasińskiego. Z informacji wynikało, że doszło do zdarzenia samochodu vw golf oraz audi 80. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Kierowcy byli trzeźwi.


 2015-05-26
Wejherowo,
Policjanci podczas codziennej służby kontrolują rowerzystów oraz sprawdzają ich jednoślady. Wczoraj podczas patrolu, funkcjonariusze zatrzymali 16-latka, który ukradł rower. Nieletni już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem dla nieletnich.


 2015-05-25
Rumia,
Praca kryminalnych z Rumi zakończyła się zatrzymaniem kobiety, który ukradła pieniądze z kasy w aptece. Jak się okazało zatrzymana posiadała narkotyki. 44-latka została już przesłuchana i usłyszała zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, za posiadanie narkotyków do 3 lat.


 2015-05-25
Wejherowo,
Policyjni ratownicy ze wszystkich garnizonów w kraju uczestniczyli w trzeciej edycji zawodów z kwalifikowanej pierwszej pomocy w słupskiej Szkole Policji. Pierwszy dzień zawodów upłynął głownie na rywalizacji, w drugim dniu policjanci wzięli udział w warsztatach i seminarium. Zawody zakończyły się w miniony czwartek. Bezkonkurencyjni okazali się policjanci z Wejherowa, którzy zwyciężyli już po raz drugi.


 2015-05-25
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do altanek na ogródkach działkowych. Sprawcy zostali już przesłuchani i usłyszeli 10 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2015-05-21
Wejherowo,
Dziś w nocy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena transportera. Po chwili okazało się, że 37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, był nietrzeźwy oraz poszukiwany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-05-21
Wejherowo,
Wczoraj policjanci przed godziną 7:00 rano otrzymali informację o wypadku drogowym w Nowym Dworze Wejherowskim. Z informacji mundurowych wynika, że doszło do członowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierowcy byli trzeźwi. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-05-20
Gniewino,
Wczoraj rano w Kostkowie (Gmina Gniewino) doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy uderzył w drzewo, śmierć poniosła osoba kierująca pojazdem. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-05-20
Wejherowo,
Wczoraj w Społecznej Szkole Podstawowej w Wejherowie odbył się miejski konkurs klas pierwszych „Z bezpieczeństwem za pan brat”. Celem tego konkursu jest przede wszystkim podniesienie świadomości dzieci z zakresu własnego bezpieczeństwa. W pracach komisji wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Na zakończenie dzieci otrzymały od funkcjonariuszy odblaski.


 2015-05-20
Wejherowo,
W poniedziałek i wtorek na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie odbywał się test sprawności fizycznej policjantów. Egzamin składał się z czterech różnych ćwiczeń. Celem egzaminu było sprawdzenie kondycji fizycznej mundurowych, która odgrywa bardzo ważną rolę w codziennej służbie. Policjanci, którzy wczoraj nie wzięli udziału w teście mogą to zrobić jeszcze dzisiaj.


 2015-05-19
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 50-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-05-18
Wejherowo,
W piątek policjanci zatrzymali 22-latka posiadającego narkotyki. Mężczyzna został przesłuchany przez śledczych. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2015-05-18
Rumia,
W piątek policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, w którym ranna została rowerzystka. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku.


 2015-05-18
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci podczas kontroli drogowych w czasie minionego weekendu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Kierujący niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-05-15
KWP GDAŃSK,
Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek.


 2015-05-14
Wejherowo,
Policjanci każdego dnia kontrolują kierowców i zatrzymują tych, którzy jeżdżą samochodami pod wpływem środków odurzających czy pod wpływem alkoholu. Również wczoraj mundurowi podczas patrolowania powiatu, na terenie Gminy Luzino sprawdzili kierowcę opla. Okazało się, że 24-latek był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo przy sobie miał marihuanę. Za kierowanie pod wpływem substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, za ich posiadanie do lat 3.


 2015-05-14
Wejherowo,
W poniedziałek wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do piwnicy. W związku z tą sprawą chwilę później mundurowi zatrzymali nieletniego. Chłopak został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz sprawca czynu karalnego poniesie odpowiedzialność przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Wejherowie.


 2015-05-13
Szemud,
Dzięki szybkiej reakcji postronnej kierującej, udało się zakończyć rajd kompletnie pijanego mężczyzny na terenie Gminy Szemud. Funkcjonariusze sprawdzili 58-latka w policyjnych systemach i okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 5 lat. Badanie alko-testem wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.


 2015-05-12
Wejherowo,
Wczoraj po godzinie 17:00 w Wejherowie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu pracowali policjanci z drogówki oraz technicy kryminalistyki. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierowca samochodu daewoo prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa kierowcy subaru i doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku czego subaru zderzył się czołowo z autobusem. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-05-11
Wejherowo,
Policjanci powiatu wejherowskiego wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich do III Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W ubiegłym tygodniu drużyny składające się z przedstawicieli powiatów województwa pomorskiego rywalizowały o tytuł najlepszego ratownika policyjnego. Każda z jednostek policji reprezentowana była przez dwuosobowy patrol.


 2015-05-11
Wejherowo,
Zarzut handlu narkotykami i posiadania znacznej ilości środków odurzających usłyszał już 23-latek z powiatu wejherowskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego oraz zespołu ds. nieletnich w swoim mieszkaniu. W mieszkaniu ukrył ponad 68 gram marihuany oraz ponad 13 gram amfetaminy. Wczoraj sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i ich udzielanie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-05-08
Wejherowo,
W środę w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi odbyły się eliminacje Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szczebla gminnego. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny ze szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego oraz ds. prewencji kryminalnej udzielili pomocy przy realizacji przedsięwzięcia na różnych jego etapach oraz wzięli czynny udział w nadzorowaniu przebiegu turnieju.


 2015-05-07
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i miejskiego autobusu.  Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki, technicy kryminalistyki oraz funkcjonariusze prewencji. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowców, byli trzeźwi. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-05-07
Wejherowo,
Wczoraj policjantki spotkały się z dziećmi z wejherowskiego przedszkola. Podczas spotkania funkcjonariuszki opowiadały dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zagadnienia te są teraz szczególnie ważne, gdyż już niebawem rozpoczynają się wakacje i właśnie zdobyta wiedza przyda się dzieciom podczas letniego wypoczynku.


 2015-05-06
Wejherowo,
W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 17-latka podczas kradzieży. Mężczyzna ostatnią noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Kryminalni ustalili, że zatrzymany odpowiada także za inne przestępstwa. Niewykluczone, że jeszcze dziś usłyszy 5 kolejnych zarzutów za kradzieże i włamania. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2015-05-06
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i kierowcy samochodu osobowego. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 37-latek najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy samochodu w wyniku czego doszło do zderzenia. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-05-06
Wejherowo,
Wczoraj w Redzie doszło do wypadku z udziałem 7-latka na rowerze. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że chłopiec prawdopodobnie wjechał przed najeżającą skodę. W wyniku potrącenia, dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Teraz śledczy wyjaśniają szczegółowo okoliczności zdarzenia.


 2015-05-05
KWP GDAŃSK,
Policjanci informują, że w związku obchodami 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Gdańsku, należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa zarówno uczestników tej uroczystości jak i mieszkańców Gdańska. W działania zaangażowani są policjanci z wszystkich pionów.


 2015-05-05
Szemud,
Kradzież sprzętu audio zarzucają policyjni śledczy 39-latkowi z powiatu wejherowskiego. Warte łącznie prawie 900 zł przedmioty zginęły z domku jednorodzinnego. Mężczyzna podejrzewany o dokonanie tego przestępstwa został zatrzymany przez policjantów. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-05-05
Wejherowo,
"Trzeźwy poranek" - pod takim kryptonimem wczoraj odbyły się działania na drogach powiatu wejherowskiego. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi przeprowadzili ponad 500 badań trzeźwości.


 2015-05-04
Wejherowo,
Mateusz Ostaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zwyciężył kolejny raz w VI Ogólnopolskich Zawodach Strongman Policjantów, które odbyły się w Kłobucku. Turniej Strongman Policjantów odbył się 1 maja 2015 roku r. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się w pięciu konkurencjach.


 2015-05-04
Reda,
W sobotę w Redzie doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu marki Dodge. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technicy kryminalistyki. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowców, byli trzeźwi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca motocykla nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku.


 2015-05-04
Reda,
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku ze sprawą rozboju, do którego doszło 1 maja br. w powiecie wejherowskim. Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i jeszcze dziś zostaną doprowadzeni do sądu. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


 2015-04-30
Wejherowo,
Kradzież saszetki wraz z telefonem komórkowym zarzucają policyjni śledczy 17-latkowi z powiatu wejherowskiego. Warte łącznie prawie 700 zł przedmioty zginęły w lutym br. w Wejherowie. Sprawą zajęli się kryminalni i wczoraj odzyskali telefon. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-04-29
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci apelują do wszystkich pieszych aby nosić odblaski. Pamiętajmy, że nie tylko jesienią i zimą, gdy zmrok zapada wcześniej bardzo ważnym jest aby być widocznym na drodze ale także teraz wiosną czy latem. To podstawowy element bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poza tym za brak elementu odblaskowego po zmroku poza terenem zabudowanym pieszemu grożą konsekwencje prawne, mandat karny w wysokości do 100 zł.


 2015-04-28
Wejherowo,
Zbliżający się długi weekend majowy to dla policjantów okres wzmożonej pracy. Wiele osób wykorzysta nadchodzące dni na rodzinne wyjazdy i spotkania. W najbliższym czasie policjanci ruchu drogowego będą sprawdzali stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy kierowcy są trzeźwi. Oczywiście bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców, dlatego policjanci już dziś apelują o rozwagę i o to by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu.


 2015-04-28
Łęczyce,
Policjanci z Łęczyce zatrzymali nietrzeźwą kierującą skuterem. Wykonane badanie alko-testem wykazało, że 53-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-04-27
Łęczyce,
W sobotę policjanci zatrzymali 51-latka w związku z kradzieżą piły spalinowej oraz dwóch siekier. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-04-27
Reda,
Wczoraj policjanci z Redy uratowali życie 69-letniemu mężczyźnie, który powiesił się na sznurze. Po odcięciu mężczyzna nie oddychał i nie miał wyczuwalnego pulsu. Szybka akcja reanimacyjna zakończyła się przywróceniem tętna, a następnie mężczyzna został przetransportowany do szpitala.


 2015-04-27
Choczewo,
W sobotę na terenie Gminy Choczewo doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty oraz kierowcy ciągnika rolniczego. Kierowca ciągnika był nietrzeźwy. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-04-24
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę w związku ze sprawą pobicia, do którego doszło na początku roku w tym mieście. 22- latek dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. Wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za przestępstwo uszkodzenia ciała grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-04-24
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy dziś prowadzą wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze sprawdzają czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Działania „TRUCK & BUS” prowadzone są cyklicznie na terenie powiatu, a ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego zagrożeń będących następstwami przekraczania dozwolonych prędkości, złego stanu technicznego pojazdów, czy też kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.


 2015-04-23
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali 34-latka posiadającego narkotyki. Mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. O dalszym losie 34-latka zadecyduje sąd.


 2015-04-23
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów. W wyniku zderzenia ranna 35-latka została przetransportowana do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.


 2015-04-23
POLICJA,
JUŻ PRAWIE CO CZWARTY WYPADEK DROGOWY JEST SKUTKIEM KORZYSTANIA Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH W CZASIE JAZDY. ROSNĄCA SKALA TEGO NIEBEZPIECZNEGO ZJAWISKA TO SYGNAŁ DO WPROWADZENIA DLA KIEROWCÓW DZIAŁAŃ MOTYWUJĄCYCH DO ZMIANY ZŁYCH DROGOWYCH NAWYKÓW. DLATEGO RUSZA PROJEKT „NIE [PRZY]DZWOŃ ZA KIEROWNICĄ”, KTÓREGO CELEM JEST UŚWIADOMIENIE KIEROWCOM ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH Z KORZYSTANIEM Z TELEFONU PODCZAS PROWADZENIA SAMOCHODU.


 2015-04-22
Wejherowo,
Policjanci z drogówki zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierowców. Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który jechał samochodem mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie sądowego zakazu do 3 lat.


 2015-04-21
Wejherowo,
Wczoraj funkcjonariusze z wejherowskiej drogówki podczas akcji dotyczącej pieszych i rowerzystów ukarali mandatami za popełnione wykroczenia 93 uczestników ruchu drogowego, w tym 45 pieszych. Wobec 2 osób zostaną sporządzone wnioski do sądu. Działania te miały na celu uświadomienie pieszym oraz rowerzystom, że każdy uczestnik ruchu drogowego odpowiada za bezpieczeństwo i zarówno pieszy jak i rowerzysta może stać się sprawcą zdarzenia drogowego.


 2015-04-21
,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do piwnicy w jednym z budynków w tym mieście. Funkcjonariusze ustalili, że 38 -latek jest także odpowiedzialny za 5 innych kradzieży z włamaniem.  Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał 6 zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2015-04-21
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali mężczyznę , który miał przy sobie marihuanę. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 18-latek trzykrotnie udzielił narkotyki osobie małoletniej. Za posiadanie narkotyków oraz ich udzielanie małoletnim grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


 2015-04-20
Wejherowo,
   Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Trzeźwość – motocykl”. Akcja ta ukierunkowana była na kontrolę kierujących jednośladami.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2015 r.