2014-09-02
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz z Posterunku Policji w Łęczycach od około 12 godzin poszukują 79-letniej mieszkanki Barłomina. W tych działaniach wspierają ich strażacy z Wejherowa oraz Luzina. W akcji brała udział Specjalistyczna Grupa Poszukiwawcza PSP z 5-cioma psami tropiącymi oraz Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni. Wszystkie osoby które mogą udzielić jakichkolwiek informacji dot. zaginięcia prosimy o kontakt pod nr telefonu 58 672 97 22, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.


 2014-09-01
Wejherowo,
W sobotę w Rumi doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 41-letni motocyklista. Do drugiego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło niespełna godzinę później w miejscowości Strzebielino (Gmina Łęczyce). W tym przypadku również 24-letni kierujący motocyklem yamaha poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Śledczy wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.


 2014-08-29
KWP GDAŃSK,
Kilkuset pomorskich policjantów bierze udział w zabezpieczeniu Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, które od poniedziałku będą odbywać się w ERGO Arenie. W działania zaangażowani są policjanci ze wszystkich pionów. W dzień i w nocy dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, kibiców przyjezdnych oraz sportowców.


 2014-08-29
Wejherowo,
Już w poniedziałek 1 września rusza policyjna akcja" Bezpieczna droga do szkoły", która ma na celu zapewnić bezpieczeństwo uczniom udającym się do szkoły. Policjanci z drogówki sprawdzą oznakowanie pionowe i poziome drów w rejonach szkół. Od 1 września więcej patroli policyjnych będzie na naszych drogach, dlatego też kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli.


 2014-08-28
Wejherowo,
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który usłyszał 5 zarzutów. Wejherowscy policjanci udowodnili zatrzymanemu kradzież 3 rowerów, dwóch telefonów oraz dokumentów. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. 28-latek był także poszukiwany przez policję w związku z wydanym wyrokiem sądowym za kradzieże z włamaniem. Teraz najbliższy rok spędzi w areszcie śledczym lub zakładzie karnym.


 2014-08-27
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni ustalili podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego w Wejherowie. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2014-08-27
POLICJA,
Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.


 2014-08-27
POLICJA,
Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.


 2014-08-26
Wejherowo,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 21- letniego mężczyznę, który zajmował się uprawą konopi. W czasie przeszukania jego sypialni policjanci znaleźli 4 rośliny. Zatrzymany niebawem usłyszy zarzuty. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-08-26
Luzino,
Dzisiejszej nocy policjanci otrzymali wezwanie do wypadku drogowego na terenie Gminy Luzino. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący fordem fiesta uderzył w przydrożne drzewo. Dwaj ranni pasażerowie zostali przetransportowani do szpitala. Kierowca uciekł po wypadku z samochodu. Policjanci znaleźli go leżącego na pobliskiej łące. Badanie alko - testem wykazało, że 23 - latek był nietrzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-08-25
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali wezwanie do wypadku drogowego na terenie Gminy Szemud. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący hondą uderzył w przydrożne drzewo. Ciężko ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do gdańskiego szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-08-25
Wejherowo,
Tylko dzięki szybkiej reakcji postronnego kierowcy, udało się zakończyć rajd kompletnie pijanego mężczyzny na drodze krajowej nr 6 w Bolszewie (Gmina Wejherowo). Jazda tego kierowcy mogła zakończyć się tragicznie. Funkcjonariusze sprawdzili 44-latka w policyjnych systemach i okazało się, że jest on poszukiwany sądowym nakazem. Teraz najbliższy czas spędzi w Areszcie Śledczym.


 2014-08-19
Wejherowo,
  Ponad 670 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących – to efekt akcji „Trzeźwy poranek”, którą przeprowadzili wczoraj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


 2014-08-18
Wejherowo,
21-letni mieszkaniec Wejherowa odpowie za posiadanie oraz sprzedaż narkotyków. W czwartek mężczyzna został zatrzymany oraz przesłuchany przez policjantów, po czym usłyszał zarzuty. W minioną sobotę zastosowano wobec mężczyzny dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-08-14
RUMIA,
  Za posiadanie narkotyków odpowie 24-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Kryminalni z Rumi znaleźli w jego mieszkaniu kokainę. Śledczy przesłuchali mężczyznę oraz przedstawili mu zarzut. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-08-11
Szemud,
  Policjanci wejherowskiej drogówki w sobotnie popołudnie pracowali w Zęblewie, gdzie miał miejsce wypadek drogowy.  Mundurowi na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący oplem będąc pod wpływem alkoholu, zderzył się z samochodem marki VW. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że ma on orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-08-08
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy zatrzymali w miniony czwartek nietrzeźwą kierującą. Podczas kontroli drogowej w organizmie 31- latka miała ponad 1,8 promila alkoholu. Niebawem kobiecie przedstawiony zostanie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania.


 2014-08-08
Gniewino,
  Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 30- letniego mężczyznę, który zajmował się uprawą konopi. W czasie przeszukania pomieszczenia gospodarczego funkcjonariusze znaleźli 4 rośliny. Zatrzymany został przesłuchany przez śledczych, a niebawem usłyszy zarzuty. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-08-07
Wejherowo,
Wejherowska komenda policji znalazła się na liście obiektów, w których realizowany jest program standaryzacji jednostek Policji. Program ten zakłada poprawę warunków obsługi obywateli oraz pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Już od 31 lipca br. rozpoczęto prace budowlane, których zakończenie planowane jest na grudzień 2015 roku. W trakcie remontu zostanie zmodernizowany budynek, jak i cała infrastruktura w jego najbliższym otoczeniu.


 2014-08-06
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni ustalili podejrzanego o kradzież z włamaniem do maszyn budowlanych w miejscowości Orle. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gminy Wejherowo. Został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2014-08-05
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali 4 osoby poszukiwane. Wśród nich był mężczyzna poszukiwany listem gończym, osoba poszukiwana nakazem sądowym oraz dwie w celu ustalenia ich miejsca pobytu. Dwie osoby po czynnościach zostało zwolnionych, natomiast dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu.


 2014-08-05
Wejherowo,
  Policjanci z wejherowskiej drogówki w poniedziałek rano przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek". Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców poruszających się po powiecie. Mundurowi skontrolowali ponad 550 osób, zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców.


 2014-08-04
Wejherowo,
    Wczoraj na terenie powiatu wejherowskiego doszło do trzech wypadków samochodowych oraz zdarzenia drogowego z udziałem quada. W wyniku tego, rannych zostało 7 osób, które natychmiast zostały przetransportowane do szpitala. Policjanci z wydziału ruchu drogowego każdorazowo badali uczestników na zawartość alkoholu w organizmie. Uczestnicy byli trzeźwi, a główne przyczyny zdarzeń to nie przestrzeganie przepisów drogowych oraz nie zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas jazdy.


 2014-08-01
Szemud,
Policjanci otrzymali wezwanie do wypadku drogowego w miejscowości Bojano (Gmina Szemud). Natychmiast funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego samochód zjechał na pobocze drogi i przewrócił się na dach. Kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-07-31
Wejherowo,
Wczoraj przed godziną 9:00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierowca skutera najechał na tył samochodu osobowego. Motorowerzysta był nietrzeźwy, a kierująca samochodem osobowym nie posiadała uprawnień do kierowania. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-07-30
GDAŃSK,
3 sierpnia 2014 roku o godz. 13.00 w Gdańsku rozpocznie się I Etap międzynarodowego wyścigu kolarskiego „71. Tour de Pologne”. Tego dnia mundurowi z garnizonu pomorskiego będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na trasie przejazdu wyścigu. W zabezpieczeniu przedsięwzięcia weźmie udział 528 funkcjonariuszy pomorskiej Policji.


 2014-07-30
Szemud,
Dziś przed godziną 11:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Łebieńskiej Hucie z udziałem kombajnu oraz samochodu volkswagen golf. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani śledczy, technik kryminalistyki oraz policjanci z wydziału prewencji oraz ruchu drogowego. W wyniku wypadku 6-latek został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do Gdańska, natomiast 4-latek oraz 40-letni kierowca wraz z pasażerką zostali przetransportowani do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Na tej drodze ruch odbywał się wahadłowo.


 2014-07-29
Warszawa,
Dla przygniatającej większości Polaków słowo „Policja” jest synonimem słowa „bezpieczeństwo”. Chcę was zapewnić, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się czasami musicie znaleźć, niezależnie od środków i narzędzi, jakich musicie czasami użyć, władza publiczna, państwo polskie, będzie po waszej stronie - powiedział premier Donald Tusk podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.


 2014-07-29
Warszawa,
Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.


 2014-07-29
Warszawa,
Jesteście solą tego państwa i jego kręgosłupem. Nie zapominajcie o tym szczególnie w chwilach dla was trudnych – powiedział do policjantów Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.


 2014-07-29
Wejherowo,
Wczoraj dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie skrzyżowania ulicy Sobieskiego z Kopernika. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że doszło do potrącenia pieszego mężczyzny. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-07-28
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego systematycznie zatrzymują kierowców nie tylko pod wpływem alkoholu ale także pod wpływem substancji narkotycznych.  Tak tez było podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze podczas 3 dniowej służby zatrzymali 5 kierowców w stanie nietrzeźwości i jednego pod wpływem narkotyków.  Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-07-28
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci w Wejherowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. W trakcie sprawdzania kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 28-latek miał orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który miał się zakończyć następnego dnia. Ponadto wczoraj policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który także naruszył sądowy zakaz. W tym przypadku również termin zakończenia się tego środka karnego upływał w drugiej połowie sierpnia 2014 roku. Za naruszenie zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-28
Wejherowo,
ABC bezpieczeństwa


 2014-07-24
Wejherowo,
Wczoraj o godzinie 13:00 Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjantom zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystości wzięli udział m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marian Szlinger, Starosta Wejherowski, Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowo, Burmistrz Miasta Reda oraz Wójtowie Gmin lub ich przedstawiciele a także inne służby mundurowe zaprzyjaźnione z policją wejherowską oraz zaproszeni goście.


 2014-07-23
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 19-latka w związku ze sprawą kradzieży z włamaniem do samochodu.  Wczoraj śledczy przesłuchali mężczyznę, który usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2014-07-22
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch kamer prywatnego monitoringu. Sprawca został zatrzymany oraz przesłuchany przez policjantów. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-07-22
Wejherowo,
W krótkim czasie policjanci z Wejherowa wyjaśnili okoliczności śmierci 57-letniego wejherowianina. Mundurowi ustalili, że doszło do zabójstwa mężczyzny w nocy 5 lipca br. Sprawcą tego przestępstwa okazali się 19 i 20-letni mieszkańcy powiatu. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.


 2014-07-16
Gniewino,
Dziś rano w pobliżu miejscowości Kostkowo doszło do wypadku drogowego. Policjanci pracują na miejscu zdarzenia. 22-letnia ranna kierująca vw mimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarła. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-07-15
Gniewino,
Wczoraj w miejscowości Tadzino (Gmina Gniewino) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Policjanci przeprowadzili oględziny na miejscu zdarzenia oraz zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Czynności na miejscu zdarzenia nadzorował prokurator. Śledczy wyjaśniają szczegółowo okoliczności zdarzenia.


 2014-07-14
Reda,
W sobotę po południu dwaj mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas kradzieży z domu w budowie. 59 i 20-latek zostali przetransportowani do policyjnej celi. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy. Śledczy już przesłuchali obu mężczyzn oraz przedstawili im zarzut kradzieży. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2014-07-14
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń mundurowych 47-latek wszedł na jezdnię w miejscu niedozwolonym, gdzie doszło do jego potrącenia przez kierującą samochodem peugeot. Pieszy został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego.


 2014-07-11
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch telewizorów. Mężczyzna ukrywał się przed policją. 34-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-07-11
Rumia,
Wakacje, to przede wszystkim czas wypoczynku. Dlatego też nad bezpieczeństwem wypoczywających w Rumi,a także mieszkańców miasta czuwają policjanci w patrolach rowerowych. Taka taktyka pełnienia służby pozwala funkcjonariuszom szybko dotrzeć do miejsc, do których dojazd radiowozem jest utrudniony, m. in. dróżki leśne czy aleje w parkach oraz ogródki działkowe.


 2014-07-10
Szemud,
We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali mężczyznę, który zajmował się uprawą konopi. W przydomowej szklarni rosły 3 krzewy tej rośliny. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. 18-latek został przesłuchany przez śledczych, a niebawem usłyszy zarzuty. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-07-10
Wejherowo,
Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarcza wejherowskiej komendy ustalili tożsamość 3 mężczyzn, którzy na podstawie sfałszowanych oświadczeń o zatrudnieniu wyłudzili kredyty w wysokości prawie 11 000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-09
Wejherowo,
W poniedziałek policjanci z Wejherowa zatrzymali 1 osobę w związku ze sprawą kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. 47-latek wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-07-08
Wejherowo,
Wczoraj policjantów odwiedzili koloniści. Dzieci zwiedziły budynek komendy, zobaczyły policyjne cele oraz radiowóz. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z kolonistami o zasadach bezpieczeństwa nad wodą i na drodze. Na zakończenie wszyscy otrzymali od mundurowych elementy odblaskowe.


 2014-07-08
Rumia,
Pijany 32-latek został zatrzymany przez policjantów z Rumi w związku z telefonicznym zgłoszeniem, że zabił kota. Mężczyzna został zatrzymany i jak tłumaczył funkcjonariuszom, zabił go, bo kot go gryzł i drapał. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Mężczyźnie grożą nawet trzy lata więzienia.


 2014-07-08
Reda,
Policjanci z Redy zatrzymali 19-letniego mężczyznę, w związku ze sprawą zniszczenia wiaty przystanku autobusowego przy ulicy Puckiej w Redzie. Dzięki anonimowej informacji przekazanej oficerowi dyżurnemu mieszkaniec Olsztyna za to, co zrobił może poniesie odpowiedzialność finansową i karną. Za zniszczenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2014 r.