2014-10-31
Wejherowo / KWP Gdańsk,
W związku z dniem Wszystkich Świętych od 31.10 do 03.11. br. pomorscy policjanci prowadzić będą działania pod nazwą „ZNICZ”. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie ponad 3500 funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego.


 2014-10-31
Wejherowo,
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru górskiego. Warty około 1500 złotych jednoślad zginął z klatki schodowej na terenie miasta Wejherowo. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 35-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mundurowi ustalili, że odpowiada on także za kradzież innego roweru o wartości 1000 zł. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2014-10-30
Wejherowo,
Policjanci w ramach prewencji kryminalnej spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Podczas wizyty funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz konsekwencji wynikających z łamania prawa przez młode osoby. W trakcie zajęć z uczniami omówiono znaczenie prawidłowego oznakowania posesji.


 2014-10-29
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły milusińskich z Przedszkola w Luzinie. Podczas spotkania opowiadały dzieciom o bezpieczeństwie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały odblaski.


 2014-10-29
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z kradzieżą motoroweru yamaha. Jak się później okazało kradziony pojazd został przez 17-latka sprzedany. Zatrzymany został przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-10-28
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci rozpoczynają przygotowania do akcji "Znicz 2014". Już niebawem na drogach będzie więcej policjantów. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli prędkości i trzeźwości. Mundurowi zwracać będą uwagę także na stan techniczny samochodów i sposób przewożenia dzieci, a także czy kierowca i jego pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Dla nieodpowiedzialnych kierowców, którzy łamią przepisy i tym samym narażają inne osoby na niebezpieczeństwo, policjanci przewidują surowe kary.


 2014-10-27
Wejherowo,
W miniony piątek policjanci z wejherowskiej drogówki kontynuowali działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W ciągu kilkunastu godzin realizowanej akcji aż pięć osób pieszych zostało ukaranych mandatami karnymi za brak elementów odblaskowych, a kolejnych 7 zostało pouczonych. Łącznie w trakcie działań mundurowi ukarali 83 osoby za popełnione wykroczenia drogowe. Celem tych działań jest uświadomienie pieszym i rowerzystom korzyści jakie wynikają z używania światełek odblaskowych.


 2014-10-27
Wejherowo,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który zajmował się uprawą konopi. W czasie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli 2 rośliny. Zatrzymany niebawem usłyszy zarzuty. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-10-27
Wejherowo,
W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy oraz skuter. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z wejherowskiej drogówki. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-10-24
Wejherowo,
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.


 2014-10-24
Wejherowo,
Wczoraj funkcjonariusze z wejherowskiej drogówki w ciągu kilku godzin akcji dotyczącej niechronionych uczestników ruchu drogowego ukarali mandatami za popełnione wykroczenia 58 kierowców oraz 3 pieszych, natomiast 5 osób pieszych zostało pouczonych. Wobec 27 osób zostaną sporządzone wnioski do Sądu Rejonowego. Działania te miały na celu uświadomienie pieszym oraz rowerzystom, że oni także odpowiadają za bezpieczeństwo i sami też mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych. Dziś działania te są kontynuowane.


 2014-10-24
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy kilkanaście godzin zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu. Na miejscu zostały ujawnione dwa granatniki przeciwpancerne oraz amunicja strzeleckiej. Dodatkowo podczas zabezpieczenia i wydobywania tej amunicji, znalezione zostały szczątki ludzkie, pochodzące najprawdopodobniej z czasów wojny. Śledczy wyjaśniają okoliczności tej sprawy.


 2014-10-23
Wejherowo,
Dziś policjanci z wejherowskiej drogówki realizują działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, a także przypomnienie kierowcom, że piesi też są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Funkcjonariusze podczas tych działań będą zwracać szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym piesi i rowerzyści są wyposażeni w elementy odblaskowe.


 2014-10-22
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali 35-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo w jego mieszkaniu mundurowi znaleźli marihuanę i amfetaminę. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 natomiast za posiadanie narkotyków nawet do lat 3.


 2014-10-22
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Niebawem 39 i 21-latek zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2014-10-21
Wejherowo,
Pomorscy policjanci apelują do wszystkich pieszych aby nosić odblaski. Jesienią i zimą, gdy zmrok zapada wcześniej i szybo robinię ciemno , bardzo ważnym jest aby być widocznym na drodze. To podstawowy element bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 


 2014-10-21
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Gdyni u 35-latka zabezpieczyli ponad 22 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Kodeksem Karno-Skarbowym grozi kara grzywny oraz przepadek zabezpieczonego towaru.


 2014-10-21
Wejherowo,
Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali trzech nieletnich posiadających narkotyki. Dwaj 14-latkowie i 16-latek zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. O losie nieletnich sprawców czynów karalnych zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.


 2014-10-20
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku z kradzieżą samochodu. Jak się później okazało kradziony pojazd został przez sprawców spalony. 19,20 i 21-latek zostali już przesłuchani przez śledczych oraz usłyszeli zarzuty. Za kradzież samochodu oraz zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-10-20
Łęczyce,
W minioną sobotę dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Bożepole Wielkie. Z wstępny ustaleń policjantów wynika, że 29-latka kierująca bmw najechała na tył przyczepy ciągnika rolniczego. Samochód został zabezpieczony do sprawy. 59-letni kierowca ciągnika został przetransportowany do szpitala w Lęborku. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-10-17
KWP GDAŃSK,
Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.


 2014-10-17
Wejherowo,
Policjanci z prewencji oraz kryminalni pracując nad sprawą kradzieży skarbony ze sklepu zoologicznego ustalili i zatrzymali dwóch nieletnich mających związek ze sprawą. Jak się okazało byli nimi 14 i 16-latek. Obaj zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Wejherowie.


 2014-10-17
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami ds. nieletnich pracujący nad sprawą kradzieży skarbony z jednej ze sklepów w mieście zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Policjanci także ustalili, że ci sami sprawcy odpowiedzialni są za kradzież z włamaniem do przedszkola. Obaj zatrzymani już niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2014-10-16
Wejherowo,
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ustalili sprawców, którzy na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudzili kredyty. Za przestępstwo oszustwa i przedłożenia fałszywej dokumentacji grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


 2014-10-16
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego angażują się w kampanię edukacyjną „Pozwól do siebie dojechać”. Celem tego przedsięwzięcia jest uświadamianie dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych dlaczego tak ważne jest aby każdy dom czy budynek wielorodzinny był właściwie oznakowany.


 2014-10-16
Rumia,
We wtorek policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym ranne zostały dwie piesze kobiety. Do zdarzenia doszło w Rumi na ul Wybickiego. 67 i 68-latka zostały przetransportowane do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-10-15
Wejherowo,
Wczoraj po godzinie 17:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na drodze krajowej nr 6. 79-letnią kierującą oplem przetransportowano do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-10-15
KWP GDAŃSK,
31 sierpnia br. weszła w życie zmiana ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym rozszerzająca obowiązek stosowania elementów odblaskowych przez pieszych. Znowelizowany przepis nakazuje wszystkim pieszym noszenie elementów odblaskowych, w przypadku gdy poruszają się oni po zmierzchu po drodze znajdującej się poza obszarem zabudowanym. Pomorscy policjanci dbając o bezpieczeństwo w szkołach i na spotkaniach na terenie całego województwa systematycznie rozdają elementy odblaskowe.


 2014-10-14
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość uczestników wypadku - kierujące były trzeźwe. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-10-14
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. 25-latek noc spędził noc w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2014-10-14
Wejherowo,
Wczoraj około godziny 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że jedną z wejherowskich ulic spaceruje prawdopodobnie pijana kobieta z małym dzieckiem w wózku. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i tam potwierdzili tą informację. Kobieta miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę babci. O zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny.


 2014-10-14
KWP GDAŃSK,
Mimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający między innymi metodą "na wnuczka", wciąż wyłudzają pieniądze od starszych osób. Nie bądźmy obojętni - zadbajmy o bezpieczeństwo naszych najbliższych!


 2014-10-13
Wejherowo,
Ponad dwustu skontrolowanych kierowców oraz zatrzymanie kierowcy motoroweru pod wpływem alkoholu - to efekt akcji "Trzeźwość", którą przeprowadzili w piątek po południu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


 2014-10-13
Rumia,
Za posiadanie narkotyków odpowie 3 mieszkańców powiatu wejherowskiego. Policjanci z Wejherowa i Rumi zatrzymali ich w piątek. Śledczy przesłuchali już zatrzymanych mężczyzn. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-10-13
KWP GDAŃSK,
Na terenie województwa pomorskiego rusza nowa kampania edukacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Realizowana będzie we wszystkich powiatach naszego regionu. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na to, jaki wpływ ma właściwe i widoczne oznakowanie budynków na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych. Drugim elementem działań będzie wskazanie prawidłowej formy zgłoszenia w sytuacjach nagłych oraz zasad korzystania z numeru alarmowego 112.


 2014-10-10
Wejherowo,
Dziś na terenie powiatu wejherowskiego przeprowadzone są działania policyjne prewencyjno - kontrolne ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowych można spotkać w wielu różnych miejscach w okolicach przejść dla pieszych na terenie powiatu wejherowskiego.


 2014-10-10
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie realizowały spotkania profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Bolszewie. Podczas prelekcji funkcjonariuszki opowiadały dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o innych aspektach bezpieczeństwa dzieci.


 2014-10-10
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły milusińskich z Przedszkola „Szkrabik” w Wejherowie. Podczas spotkania opowiadały dzieciom o bezpieczeństwie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały odblaski.


 2014-10-09
Wejherowo,
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Gdyni zatrzymali 28-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Podczas pracy nad sprawą kryminalni ustalili, że mężczyzna również handlował narkotykami. Zatrzymany mieszkaniec Wejherowa został przesłuchany przez policjantów. Wczoraj sąd w Wejherowie zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


 2014-10-08
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, dzięki zgłoszeniu i reakcji innego kierowcy.  Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ujętego 42-latka i okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy.


 2014-10-08
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego systematycznie zatrzymują kierowców, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Tak też było podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, czwartego pod wpływem narkotyków, a piątego po spożyciu alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-10-06
Wejherowo,
Wczoraj (06.10.2014) Komendę Powiatową Policji w Wejherowie odwiedziły dzieci ze Szkoły w Domatówku. Podczas spotkania policjanci omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz opowiadali o służbie w Policji. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. 


 2014-10-07
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły małych pacjentów wejherowskiego szpitala. Podczas pogadanek z dziećmi omawiały zasady bezpieczeństwa, w tym bezpiecznego poruszania się po drogach. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.


 2014-10-06
Wejherowo,
Dziś w nocy dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu na torach w Wejherowie. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna został potrącony śmiertelnie przez pociąg relacji Kołobrzeg - Kraków. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-10-03
Szemud,
Policjanci zatrzymali mężczyznę, w związku ze sprawą kradzieży żaków do połowu ryb. 45-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.  


 2014-10-02
Wejherowo,
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru górskiego. Warty około 500 złotych jednoślad zginął z klatki schodowej na terenie miasta Reda. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 26-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2014-10-01
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych. Wśród nich były osoby poszukiwane sądowym nakazem oraz osoby nieletnie, które powinny znajdować się w ośrodkach. Jedna z osób została zwolniona, dwoje nastolatków trafiło do ośrodków natomiast dwóch mężczyzn zostało przez policjantów przetransportowanych do Aresztu Śledczego w Wejherowie.


 2014-10-01
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego systematycznie zatrzymują kierowców, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Tak też było wczoraj. Funkcjonariusze w ciągu jednego dnia zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących i trzeciego pod wpływem narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-09-30
Rumia,
W miniony piątek w Rumi na ul. Gdańskiej doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 11-letni chłopiec wybiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód, zza autobusu, w wyniku czego doszło do potrącenia. Kierowca był trzeźwy. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-09-29
Rumia, Wejherowo,
Policjanci zatrzymali w pościgu kierowcę volkswagena, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Okazało się, że 18-letni mieszkaniec Gdyni, chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę kradzionym samochodem pod wpływem narkotyków. Jak się okazało, zatrzymany był poszukiwany, gdyż miał do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał  już 9 zarzutów i już niebawem ponownie stanie przed sądem. Za kradzieże z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2014 r.