2015-01-27
,
Dzięki międzynarodowej współpracy policji odnaleziono 16-latkę z powiatu wejherowskiego. Dziewczyna została odnaleziona przez norweskich policjantów. Nieletnia już wróciła do kraju. Teraz informacja o ucieczce nieletniej otrzyma sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie 16-latki.


 2015-01-27
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 59-latka poszukiwanego litem gończym. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Gdyni. Już w 2006 roku sąd wydał za nim list gończy. Poszukiwany cały czas ukrywał się przed organami ścigania. Teraz trafił do aresztu.


 2015-01-26
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego podczas weekendu zatrzymali 11 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Trzy zatrzymania miały miejsce piątek, natomiast pozostałe osiem zatrzymań w niedzielę. Osoby poszukiwane sądowym nakazem oraz listem gończym trafiły już do aresztu śledczego, gdzie odbywają kary pozbawienia wolności.


 2015-01-26
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w piątek rano na terenie powiatu przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. W trakcie tej akcji policjanci zatrzymali jednego kierowcę, który był pod wpływem narkotyków. Po zakończeniu akcji „Trzeźwy Poranek”, rozpoczęły się działania „Prędkość”. Takie akcje są realizowane przez funkcjonariuszy cyklicznie i te będą kontynuowane.


 2015-01-26
Rumia,
W sobotę po godzinie 15:00 dyżurny z Komisariatu Policji w Rumi otrzymał informację o śmiertelnym wypadku na torach. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna został potrącony przez pociąg intercity relacji Szczecin – Białystok.  Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-01-26
Wejherowo,
Policjanci w piątek i sobotę zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających narkotyki. Mężczyźni już zostali przesłuchani przez śledczych. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-01-26
KWP GDAŃSK,
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali cztery osoby ze ścisłego kierownictwa dwóch spółek finansowych działających na terenie całego kraju.  44 i 37 –latek podejrzewani są o oszustwa przy zawieraniu umów o pożyczki. Pokrzywdzonych jest około 68 tys. osób, a łączna wartość strat  wynosi prawie 180 mln zł. Dwie pozostałe osoby,  34 i 51 -latek, podejrzewane są o oszustwa, w których pokrzywdzonych jest tysiąc osób, a straty to 1,5 mln zł. Wszyscy zatrzymani zostaną dzisiaj doprowadzeni do prokuratury na przesłuchanie. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.


 2015-01-26
MSW,
Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.


 2015-01-23
Wejherowo,
Policjanci każdego dnia kontrolują kierowców i zatrzymują tych, którzy jeżdżą samochodami pod wpływem środków odurzających. Również wczoraj mundurowi podczas patrolowania miasta Wejherowo sprawdzili kierowcę vw. Okazało się, że 32-latek był pod wpływem narkotyków. Za kierowanie pod wpływem substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2015-01-23
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Szemudzie zatrzymali mężczyznę w związku ze sprawą kradzieży z włamaniem do samochodu. Śledczy przesłuchali 28-latka, który usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2015-01-23
KGP,
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.


 2015-01-22
Wejherowo/Rumia,
Za rozbój przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z Rumi i Wejherowa, który napadł na pracownika jednego z salonów gier i chciał ukraść pieniądze.  Mężczyzna we wtorek po południu został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury przez funkcjonariuszy. Prokurator zastosował wobec sprawcy policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 


 2015-01-21
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 2 mężczyzn w związku ze sprawą kradzieży z włamaniem do samochodu. Śledczy przesłuchali mężczyzn, którzy usłyszeli po 2 zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2015-01-21
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który uszkodził wiatę przystanku na peronie dworca SKM Wejherowo Nanice. Sprawca został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz za to, co zrobił może ponieść odpowiedzialność finansową i karną. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-01-20
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy wczoraj prowadzili wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, dbają o stan techniczny pojazdów i przewożą osoby, w tym dzieci, w prawidłowy sposób. Działania „TRUCK & BUS” prowadzone są cyklicznie na terenie powiatu, a ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego zagrożeń będących następstwami przekraczania dozwolonych prędkości, złego stanu technicznego pojazdów, czy też kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.


 2015-01-20
Rumia,
W dniu 17.01.2015 r. w hali sportowej MOSiR w Rumi odbyły się jednocześnie dwa turnieje objęte Honorowym Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Wojciecha Sobczak oraz Burmistrza Miasta Rumia Michała Pasiecznego: Turniej Tenisa Stołowego Służb Mundurowych oraz Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej Służb Mundurowych. Zawody te zostały zorganizowane przez IPA Gdynia, ZT NSZZP Gdynia, Kwidzyn, Wejherowo, którego głównym założeniem była pomoc dla Dominika Kamińskiego lat 2, który choruje na złośliwy nowotwór oczu.


 2015-01-19
Wejherowo,
W sobotę w Hali Sportowej w Bojanie odbył się Turniej Halowy Służb Mundurowych Powiatu Wejherowskiego. W turnieju tym brało udział 8 reprezentacji z różnych formacji mundurowych. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej z Szemudzie. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w turnieju.


 2015-01-19
Wejherowo,
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ustalili sprawców, którzy na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudzili kredyt oraz dwie pożyczki. Za przestępstwo oszustwa i przedłożenia nierzetelnej dokumentacji grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


 2015-01-19
Wejherowo,
W sobotę wieczorem na trasie pomiędzy miejscowościami Jeleńska Huta – Kowalewo doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 24-latek kierujący audi prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo po czym samochód przewrócił się na dach. Kierowca zmarł na miejscu zdarzenia. Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego.


 2015-01-15
Wejherowo,
Wczoraj kryminalni z wejherowskiej komendy wspólnie z policjantami z Gniewina pracując nad sprawą kradzieży linii telekomunikacyjnej zatrzymali sprawcę 9 kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-01-15
Wejherowo,
Policjanci z Posterunku Policji w Łęczycach ustalili tożsamość podejrzanego o dwie kradzieże z włamaniem do domków letniskowych na terenie gminy. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. W trakcie pracy nad sprawą  policjanci ustalili, że mężczyzna odpowiada za przestępstwo kradzieży, do której doszło w Luzinie. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Już niebawem usłyszy zarzuty dotyczące dwóch włamań.  Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2015-01-14
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali mężczyznę, który ukradł telefon komórkowy 14-latkowi, a następnie by utrzymać się w posiadaniu komórki, kopnął małoletniego w klatkę piersiową i uciekł. 21-latek przebywa w areszcie śledczym, mężczyzna był także poszukiwany. Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2015-01-13
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni zatrzymali 37-latka podejrzanego o moletowanie seksualne małoletniej poniżej 15 roku życia. Sąd rejonowy tymczasowo aresztował zatrzymanego mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mu grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.


 2015-01-09
Wejherowo,
W środę w nocy policjanci prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali pijanego mężczyznę, który włamał się do mieszkania, był także agresywny w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy straży miejskiej, groził im przy użyciu noża. Agresora szybko zatrzymano, który ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10 lat.


 2015-01-09
Wejherowo,
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie już po raz piąty włącza się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”, z tej okazji przygotowano specjalny mandat poparcia WOŚP, który będzie można zlicytować na aukcji Allegro.


 2015-01-09
Wejherowo,
Od 31 sierpnia 2014 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące używania elementów odblaskowych przez pieszych.  Nadal zbyt wielu pieszych lekceważy niebezpieczeństwo związane z byciem niedostatecznie widocznym dla kierowców. W dniach 12-18 stycznia prowadzone będą działania profilaktyczne na terenie województwa pomorskiego pod nazwą ŚWIEĆ PRZYKŁADEM.


 2015-01-09
POLICJA,
11 stycznia już po raz dwudziesty trzeci policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o najmłodszych – otoczmy szczególną opieką kwestujące dzieci.


 2015-01-07
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj na terenie powiatu przeprowadzili działania „Powroty”. W trakcie tej akcji policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. Dodatkowo w trakcie tych działań policjanci ujawnili 109 wykroczeń drogowych, z tego aż 4 dotyczyły braku elementu odblaskowego.


 2015-01-07
Wejherowo,
W poniedziałek w Wejherowie doszło do wypadku drogowego. Ze zgłoszenia wynikało, że dwoje pieszych zostało potrąconych przez samochód osobowy. Osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Teraz sprawą zajmą się śledczy.


 2015-01-05
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci podczas kontroli drogowych w sobotę zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców, trzeciego pod wpływem narkotyków i 4 po spożyciu alkoholu. Niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. 


 2015-01-02
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci podczas kontroli drogowych w trakcie ostatnich dwóch dni zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Zatrzymanym kierowcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty.


 2015-01-02
Wejherowo,
Tylko podczas samej nocy sylwestrowej policjanci z powiatu wejherowskiego interweniowali w związku z różnymi zgłoszeniami aż 77 razy. Z tego aż 3 interwencje dotyczyły wypadków zaistniałych w związku z wybuchem petard. Pamiętajmy, że tylko 31 grudnia i 1 stycznia możemy bez żadnych pozwoleń puszczać fajerwerki. Jeśli chcielibyśmy puszczać sztuczne ognie w innym dniu, należy to sprawdzić w odpowiednich przepisach prawa miejscowego. Za odpalanie materiałów pirotechnicznych bez wymaganego zezwolenia grozi mandat do 500 zł lub wniosek o ukaranie do sądu.


 2015-01-02
Wejherowo,
Policjanci przypominają. Decydując się na zakup poprzez sieć internetową, na portalach aukcyjnych, w sklepach internetowych pamiętajmy o zachowanie dużej ostrożności, gdyż drogą internetową dopuszczają się przestępstw również oszuści. Tylko w ciągu ostatnich dni na policję zgłosiły się dwie osoby pokrzywdzone tego rodzaju przestępstwami. Oszuści oferują towar, którego najprawdopodobniej w cale nie posiadają, a po przelaniu pieniędzy na ich konto, kontakt ze sprzedawcą urywa się.


 2014-12-31
Wejherowo,
Już dzisiaj w powiecie wejherowskim są prowadzone wzmożone działania kontrolne na drogach. W związku z powyższym, kierowcy mogą spodziewać się zwiększonej liczby kontroli prędkości oraz trzeźwości. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i innych.


 2014-12-30
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj rano na terenie powiatu przeprowadzili działania„Trzeźwy poranek”. W trakcie tej akcji policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. Działania te będą kontynuowane.


 2014-12-30
Wejherowo,
Policjanci odwiedzają punkty handlowe, w których odbywa się sprzedaż fajerwerków. Funkcjonariusze apelują do handlowców o rozwagę i rozsądek jednocześnie przypominając, iż zgodnie przepisami obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych  osobom do lat 18. Niestosowanie się do tych przepisów jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-29
Wejherowo,
W minioną środę w Kniewie (Gmina Wejherowo) doszło do wypadku drogowego. Policjanci z drogówki wstępnie ustalili, że 21-latek kierujący samochodem audi 80, prawdopodobnie podczas wykonywanego manewru wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-12-29
Warszawa,
W środę dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Chopina w Wejherowie. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że troje pieszych zostało potrąconych podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dwie osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-12-29
Wejherowo,
To był bardzo pracowity weekend dla wejherowskich policjantów. Wzmożone kontrole drogowe i patrole na ulicach, a wszystko po to aby długi świąteczny weekend wszyscy spędzili bezpiecznie. Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a co za tym idzie zminimalizowanie liczny zdarzeń drogowych jak i ich skutków. Na terenie powiatu wejherowskiego jak i całego kraju akcja rozpoczęła się24 grudnia 2014 roku i trwała do północy 28 grudnia 2014 r.


 2014-12-24
Wejherowo,
   Wejherowscy kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Szemud. Funkcjonariusze podejrzewają go o to, że przywłaszczył przyczepę i podał fałszywe dane przy umowie wynajmu. Już wczoraj został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty. Za przywłaszczenie cudzego mienia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-23
Wejherowo,
  Już niebawem nieletni odpowie przed sądem za zniszczenie mienia. 16- latek został zatrzymany przez policjantów patrolujących ulice miasta, dzięki szybkiej reakcji mieszkańców, którzy widząc niszczenie wiaty przystankowej, zaalarmowali dyżurnego wejherowskiej komendy. Już niebawem mieszkaniec powiatu wejherowskiego odpowie za uszkodzenie mienia przed sądem rodzinnym.


 2014-12-23
Wejherowo,
    Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z funkcjonariuszami gdyńskiej komendy przeprowadzili działania „Bezpieczna Szóstka” na drodze K-6, na  terenie powiatu wejherowskiego. Aby przeciwdziałać tragicznym skutkom zdarzeń, zwłaszcza podczas wzmożonego ruchu na drogach w okresie przedświątecznym, policjanci prowadzili intensywne kontrole i reagowali na wykroczenia popełnianie przez kierujących i pieszych.


 2014-12-22
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego podczas weekendu zatrzymali 11 osób poszukiwanych.  5-osób poszukiwanych było na podstawie sądowych nakazów, 4 osoby poszukiwane były w celu ustalenia miejsca pobytu oraz 2 osoby listem gończym. Znaczna część osób trafiła do Aresztu Śledczego, gdzie odbywa kary pozbawienia wolności.


 2014-12-22
Wejherowo,
W minioną sobotę policjanci z wejherowskiej drogówki po raz kolejny realizowali działania "Trzeźwość- Piesi- Odblaski". Głównym celem tego przedsięwzięcia było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze podczas tych działań zwracali szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym piesi i rowerzyści są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność osób na drodze.


 2014-12-19
Wejherowo,
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia


 2014-12-19
POLICJA,
Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. UOKiK, Policja i Służba Celna przypominają wspólnie o zasadach bezpiecznych zakupów i używania fajerwerków.


 2014-12-19
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci zatrzymali kobietę, która nietrzeźwa opiekowała się swoją 5-letnią wnuczką. Jak ustalili funkcjonariusze 48-latka pijana szła całą szerokością chodnika, ciągnąc za sobą dziecko. Anonimowa osoba zadzwoniła na numer alarmowy i poprosiła o interwencję. Dziewczynka została przekazana pod opiekę matki.


 2014-12-19
Wejherowo,
Wczoraj w Luzinie doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń policyjnych wynika, że kierowca vw lt uderzył w tył mercedesa, a ten w skutek tego uderzenia, uderzył w zaparkowany pojazd volvo. Kierowca mercedesa został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-12-19
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego w wczoraj zatrzymali aż 16 osób poszukiwanych.  13-osób poszukiwanych było na podstawie sądowych nakazów, w celu ustalenia miejsca pobytu oraz listem gończym, natomiast 3 osoby były poszukiwane, gdyż w ich sprawie zostały zgłoszone zaginięcia. Znaczna część osób trafiła do Aresztu Śledczego, gdzie odbywa kary pozbawienia wolności.


 2014-12-19
Wejherowo,
Wczoraj w Rybnie doszło do wypadku drogowego. Ze zgłoszenia telefonicznego wynikało, że dziewczynka została potrącona przez samochód osobowy. Ranne dziecko zostało przetransportowane do szpitala.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2015 r.