2018-04-26
Wejherowo,
Już 27 kwietnia rozpocznie się wyjątkowo długi weekend. Od jutra do 6 maja pomorscy policjanci przeprowadzą działania, których celem jest zapewnienie bezpiecznej podróży.


 2018-04-25
Wejherowo,
Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Rumi wzięli udział w akcji sadzenia stu drzew  w Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo” w Gdyni.


 2018-04-25
Wejherowo,
We wtorek wejherowscy policjanci przeprowadzili działania „Telefony komórkowe”.  W ramach tych działań policjanci z drogówki skupili się na kierujących, którzy popełniali wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.


 2018-04-24
Gniewino,
W poniedziałek wejherowscy policjanci wraz z przewodnikami psów służbowych odwiedzili dzieci i młodzież w szkole w Gniewinie. Mundurowi rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także o bezpiecznym zachowaniu w stosunku do obcych psów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zademonstrowanie umiejętności policyjnych owczarków.


 2018-04-24
Wejherowo,
24 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”, których głównym celem jest ograniczenie zjawiska korzystania z telefonu komórkowego w sposób niezgodny z przepisami, a także uświadomienie kierowcom jakie konsekwencje niesie za sobą odrywanie wzroku od drogi.


 2018-04-23
Wejherowo,
W poniedziałek 23 kwietnia wejherowscy policjanci od rana biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Trzeźwy autobus”, której głównym celem jest eliminowanie z ruchu kierujących autobusami i tramwajami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu. 


 2018-04-23
Wejherowo,
Motocykle, motorowery, rowery, wraz z pierwszymi promieniami słońca na naszych drogach pojawiło się więcej jednośladów. Zadbajmy, aby czerpanie przyjemności z jazdy jednośladem nie zostało przerwane zdarzeniem drogowym.


 2018-04-18
Wejherowo,
Wczoraj policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziła grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Wejherowie. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów.


 2018-04-17
Gmina Łęczyce,
Policjanci z Posterunku Policji w Łęczycach wczoraj zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. 26-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2018-04-17
Wejherowo,
W ostatnim czasie doszło do kradzieży, podczas której sprawcy pod pozorem sprzedaży perfum, okradli osobę, której rzekomo chcieli je sprzedać. W innym przypadku złodziej podawał się za pracownika socjalnego.


 2018-04-16
Wejherowo,
W Szkole Podstawowej w Lini odbyły się eliminacje gminne do udziału w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny ze szkół podstawowych. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego udzielili pomocy przy realizacji przedsięwzięcia.


 2018-04-16
Wejherowo,
Wejherowska drogówka od rana prowadzi działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości - TISPOL”. Głównym celem akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i uświadomienie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.


 2018-04-13
Wejherowo,
W najbliższą sobotę policjanci w województwie pomorskim przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa poruszających się rowerami, którzy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.  


 2018-04-13
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wzięli udział w festynie „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2018” w Wejherowie. Funkcjonariusze w trakcie festynu zaprezentowali radiowóz oraz wyposażenie służbowe. Podczas imprezy dzieci otrzymały od funkcjonariuszy elementy odblaskowe.


 2018-04-12
Wejherowo,
Policjanci z drogówki prowadzili akcję pod kryptonimem " Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" oraz „Taxi”. Realizacja tych działań w dużej mierze wpływa na wzajemne poszanowanie przepisów ruchu drogowego przez pieszych i kierujących, co zwiększa bezpieczeństwo na ulicach miejscowości naszego regionu.


 2018-04-12
Wejherowo,
We wtorek odbyła się odprawa służbowa, podczas której został powitany nowy Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Rumi. Obowiązki Zastępcy Komendanta  objął podkom. Witold Ratdke. 


 2018-04-12
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas VII Szkoły Podstawowej, które odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Młodzież szkolna miała okazję nie tylko poznać tajniki pracy policjantów ale także wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-04-11
Wejherowo,
Wczoraj policjantki  z wejherowskiej komendy przeprowadziły spotkanie profilaktyczne w Liceum Ogólnokształcącym w Wejherowie. W czasie prelekcji funkcjonariusze rozmawiali o zagrożeniach w cyberprzestrzeni, uzależnieniach od Internetu, cyberprzemocy, posiadaniu narkotyków, dopalaczy oraz konsekwencjach i odpowiedzialności prawnej i karnej młodych osób, a także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.


 2018-04-10
Wejherowo,
We wtorek 10 kwietnia na terenie powiatu wejherowskiego, jak również na terenie województwa pomorskiego policjanci realizują działania prewencyjno- kontrolne związane z akcją "Alkohol i Narkotyki". Wzmożone działania maja również ograniczyć liczbę wypadków drogowych.


 2018-04-10
Wejherowo,
Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 23-latek, który został zatrzymany przez wejherowskich kryminalnych w związku z posiadaniem około 5,5 kg marihuany. Został już tymczasowo aresztowany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.


 2018-04-09
Wejherowo,
W Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się eliminacje miejskie do udziału w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie Wejherowa. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego udzielili pomocy przy realizacji przedsięwzięcia.


 2018-04-09
Wejherowo,
W piątek policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedzili uczniowie z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do przypomnienia młodzieży zasad bezpieczeństwa na drodze, omówienia zjawiska cyberprzemocy oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów. 


 2018-04-09
,
Wejherowscy policjanci zatrzymali 45-latka w związku ze sprawą zabójstwa innego 45-latka, do którego doszło w piątek po południu w jednym z mieszkań na terenie miasta. Wejherowianin zginął od ciosu zadanego ostrym narzędziem w okolicę szyi. Sprawca został już przesłuchany i wczoraj usłyszał zarzut zabójstwa. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.


 2018-04-06
Wejherowo,
9 kwietnia wejherowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, ale też uświadomienie pieszym, że oni również są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami czy też ofiarami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów. 


 2018-04-06
Wejherowo,
Podczas kontroli drogowej na terenie Gminy Szemud, policjanci zatrzymali 55-latka, w związku z tym, iż zaproponował korzyść majątkową mundurowym, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.  Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem będąc w stanie nietrzeźwości oraz zarzut znieważenia funkcjonariuszy. 55-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-04-06
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy zatrzymali 28-latka podejrzewanego o zabicie zwierzęcia. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna w nocy strzelił do gołębia z łuku. Teraz może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.


 2018-04-05
Wejherowo,
Wejherowska drogówka od rana prowadzi działania pod nazwą „Prędkość”. Głównym celem akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i uświadomienie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Natomiast jutro na drogach całego województwa przeprowadzone zostaną działania pod nazwą „TAXI”. Policjanci kontrolować będą kierowców taksówek oraz innych pojazdów, których kierujący świadczą odpłatny przewóz osób.


 2018-04-03
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 17-latka posiadającego przy sobie narkotyki. Mundurowi zaczęli legitymować mężczyznę na jednej z ulic miasta.  W trakcie rozmowy z mężczyzną ujawnili przy nim amfetaminę. Za posiadanie substancji narkotycznych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-04-03
Wejherowo,
Przez cztery dni, od 30 marca do 2 kwietnia w ramach akcji „Bezpieczny weekend” na drogach powiatu wejherowskiego można było spotkać więcej patroli Policji.  Wzmożony ruch, spowodowany świątecznymi wyjazdami oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne, wymagały wytężonej pracy funkcjonariuszy oraz ostrożniejszej jazdy kierowców.


 2018-04-03
Wejherowo,
Policjanci realizowali działania „Poszukiwany”, podczas których zatrzymali 8 osób, które chcąc uniknąć kary, ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były listami gończymi oraz nakazami doprowadzenia do aresztu śledczeg Policjanci realizowali działania „Poszukiwany”, podczas których zatrzymali 8 osób, które chcąc uniknąć kary, ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były listami gończymi oraz nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego przez sądy rejonowe bądź w celu ustalenia miejsca pobytu. o przez sądy rejonowe bądź w celu ustalenia miejsca pobytu.


 2018-03-30
KGP,
Od dziś do poniedziałku trwają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "Wielkanoc 2018", których celem jest zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym.


 2018-03-30
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 25-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny mundurowi znaleźli prawie 0,5 kg zabronionych substancji. 25-latek podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2018-03-29
Wejherowo,
Już 30 marca policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


 2018-03-29
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na terenie powiatu realizowali akcję „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Podczas tych działań funkcjonariusze ukarali 72 uczestników ruchu w tym 39 pieszych, naruszających przepisy ruchu drogowego. Celem takich akcji jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. 


 2018-03-29
Wejherowo,
Dnia 28 marca br. w Urzędzie Gminy w Choczewie o godz. 11:30 odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym, a w szczególności zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży w czasie letnim.


 2018-03-28
Szemud,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, Komisariatu Policji w Szemudzie oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wejherowie Urzędu Gminy w Szemudzie, samorządu oraz innych służb oraz mieszkańcy powiatu spotkali się na debacie w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie. Debata pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ" stanowiła świetną okazję do rozmów o bezpieczeństwie drogowym, zwłaszcza bezpieczeństwie pieszych.


 2018-03-27
MSWIA,
Od 1 maja br. kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy. Kolejne podwyżki – dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb –zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku.


 2018-03-26
Powiat Wejherowski,
Już jutro policjanci drogówki przeprowadzą działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Na drogach powiatu główną uwagę zwracać będą na pieszych oraz innych niechronionych uczestników ruchu drogowego i dbać o ich bezpieczeństwo. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.


 2018-03-26
Wejherowo,
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o kradzież młota wyburzeniowego. Warty kilkanaście tysięcy złotych młot zginął z terenu budowy na terenie miasta Wejherowo. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 39-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mężczyzna został zatrzymany, przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat. 


 2018-03-23
Wejherowo,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i Komisariatu Policji w Gniewinie wspólnie z Wójtem Gminy Choczewo organizują debatę POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW. Spotkanie odbędzie się 28.03.2018 roku o godzinie 11:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Choczewie.


 2018-03-22
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy wczoraj przeprowadzili kolejne spotkanie z rodzicami uczniów z Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie. Tym razem uczestnikami spotkania byli rodzice klas młodszych. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom zagadnienia demoralizacji i niedostosowania społecznego. Zebrani mieli możliwość poznać przejawy tego negatywnego zjawiska. Ponadto została omówiona także odpowiedzialność nieletnich za popełnione czyny karalne oraz przejawy demoralizacji. Podczas prelekcji nie zabrakło informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 


 2018-03-22
Wejherowo,
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przez ostatnie dwa dni policjanci z wejherowskiej drogówki prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na drogach w powiecie patrole sprawdzały prędkość kierowców i wyciągały konsekwencje wobec tych, którzy nie stosowali się do przepisów i ograniczeń.


 2018-03-22
Wejherowo,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i Komisariatu Policji w Szemudzie wspólnie z Wójtem Gminy Szemud organizują debatę POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW. Spotkanie odbędzie się 26.03.2018 roku o godzinie 17:00 Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.


 2018-03-21
Wejherowo,
Mimo licznych apeli i prowadzonych akcji profilaktycznych przez policjantów w ostatnim czasie w całym kraju doszło do tragicznych wypadków na zbiornikach wodnych. Nadal nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na zamarznięte akweny. Prognozy pogody przewidują znaczny wzrost temperatury i poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo niebezpieczne.


 2018-03-21
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy wczoraj przeprowadzili spotkanie z rodzicami uczniów z Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom zagadnienia demoralizacji i niedostosowania społecznego. Zebrani mieli możliwość poznać przejawy tego negatywnego zjawiska. Ponadto została omówiona także odpowiedzialność nieletnich za popełnione czyny karalne oraz przejawy demoralizacji.  


 2018-03-21
Wejherowo,
Wczoraj w Szkole Podstawowej w Orlu odbyły się eliminacje gminne do udziału w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Wejherowo. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego oraz dzielnicowy udzielili pomocy przy realizacji przedsięwzięcia.


 2018-03-20
Wejherowo,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Kębłowie na drodze krajowej nr 6, gdzie zderzyły się trzy samochody. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Funkcjonariusze apelują aby dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności.


 2018-03-20
Wejherowo,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przez ostatnie cztery dni prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz także innych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania te odbywały się na terenie powiatu wejherowskiego oraz województwa pomorskiego.


 2018-03-19
Wejherowo,
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przez kolejne dwa dni, tj. 20-21 marca 2018 r. w godz. 6:00 – 22:00 wejherowscy policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.


 2018-03-16
Wejherowo,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzali policyjną akcję „PASY”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa kierowców oraz pasażerów. Akcja ta jest realizowana cyklicznie i będzie powtarzana. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.