2018-06-22
Wejherowo,
Dzisiaj rozpoczynają się wakacje, czas wzmożonej pracy dla wszystkich policjantów. Specjalne zadania spoczywają na policjantach z ogniw wodnych to oni najczęściej ratują tonących, przepędzają kłusowników, dbają o bezpieczeństwo kąpiących się, ale też uczą i edukują.


 2018-06-19
Wejherowo,
Policjantka z Wejherowa w ramach działań „Bezpieczne wakacje” przeprowadzili pogadanki z uczniami klas Szkół Podstawowych. Podczas spotkania funkcjonariuszka poruszyła tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie wakacji letnich. Mundurowa opowiadała jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem oraz nad wodą, a także omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-06-18
Wejherowo,
Policjanci uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Wejherowie. Policjanci propagowali także Ogólnopolska Akcję "Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą", „Jednośladem bezpiecznie do celu” oraz „Patrz i słuchaj”.


 2018-06-18
Wejherowo,
Za zbyt szybką jazdę  prawo jazdy straciła kobieta kierująca volkswagenem. Zatrzymali ją wejherowscy policjanci. Pomiaru prędkości mundurowi dokonywali w piątek podczas działań „Prędkość” na ul. Gryfa Pomorskiego w Wejherowie, gdzie obowiązuje ograniczenie do trzydziestki. Tymczasem kierująca vw miała na liczniku prawie 100 km/h.


 2018-06-15
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 34-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego został przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Wobec mężczyzny został zastosowany trzy miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2018-06-15
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci spotkali się z przedstawicielami Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Straży Leśnej.  Spotkanie dotyczyło omówienia zapewnienia bezpieczeństwa w sezonie letnim 2018. Podczas spotkania omówione zostały tematy skoordynowania działań w tym zakresie.


 2018-06-15
Wejherowo,
Wczoraj Dariusz Drelich Wojewoda Pomorski i insp. Krzysztof Kozelan I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podsumowali Wojewódzki Projekt Edukacyjny „Uczę się bezpieczeństwa”. Uroczystość odbyła się w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego. Szczególnymi gośćmi byli pierwszoklasiści ze szkół podstawowych województwa pomorskiego.


 2018-06-13
Wejherowo,
W najbliższą sobotę 16 czerwca wejherowscy policjanci przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Działania Bicykl będą realizowane przez policjantów w województwie pomorskim.


 2018-06-13
Wejherowo,
15 i 17 czerwca od wczesnych godzin rannych na terenie całego województwa pomorskiego będą realizowane działania "PRĘDKOŚĆ". Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu wykorzystane zostaną wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-06-13
Wejherowo,
Dzieci ze świetlicy spotkały się z policjantami. Dzielnicowi oraz profilaktyk wejherowskiej komendy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podczas wakacji, nad wodą oraz o cyberprzemocy.  


 2018-06-12
Wejherowo,
W czwartek (14 czerwca) policjanci z powiatu wejherowskiego przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń.


 2018-06-12
Wejherowo,
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie wraz z opiekunami odwiedzili wejherowską komendę Policji. Zerówkowicze mogli zapoznać się ze specyfiką służby policjantów i obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy funkcjonariuszy.


 2018-06-08
Wejherowo,
W ostatnich dniach na terenie Zachodniopomorskiego odnotowano kilkanaście przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie groźnych dla zdrowia i życia substancji, tzw. dopalaczy. Policjanci ostrzegają: ich producenci i sprzedawcy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej jest dokonywana poprzez sieć internetową. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. To po prostu grozi śmiercią.


 2018-06-08
Wejherowo,
Policjanci z drogówki po raz kolejny prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. Eliminowanie z ruchu kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka oraz nie stosowanie pasów bezpieczeństwa to również priorytety tych działań.


 2018-06-08
,
Policjanci z Rumi musieli wybić szybę, by wydobyć z zamkniętego samochodu 2 -letniego chłopca. Dziecko było rozgrzane, w zamkniętym aucie zostało pozostawione samo. Dzięki skutecznej reakcji funkcjonariusze uratowali dziecko i zapobiegli tragedii. Teraz mundurowi wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2018-06-06
Wejherowo,
8 czerwca od wczesnych godzin rannych na terenie całego województwa pomorskiego trwają działania ""PRĘDKOŚĆ NA DRODZE KRAJOWEJ NR 6"". Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu wykorzystane zostaną wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-06-05
RUMIA,
W dniu 7 czerwca 2018 roku o godzinie 12:00  w Miejskim Domu Kultury w Rumi odbędzie się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Inicjatorem oraz organizatorem spotkania jest Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie , Komisariat Policji w Rumi wspólnie z Rumską Radą Seniorów.


 2018-06-06
Szemud,
Wejherowska policja rozpoczęła działania pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Mają one na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i kształtowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych zabaw. Celem policjantów jest zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego i spokojnego wypoczynku.


 2018-06-05
Szemud,
Wczoraj policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Szemudzie i Kielnie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas spotkań, mundurowi przypominali uczniom, jak bezpiecznie spędzać wolny czas oraz jak być bezpiecznym nad wodą.


 2018-06-04
Wejherowo,
Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad.


 2018-06-04
Wejherowo,
W minionym tygodniu wejherowscy policjanci gościli w komendzie dzieci ze świetlicy Sióstr Albertynek w Wejherowie. Mundurowi zaznajomili dzieci z codzienną służbą, zadaniami oraz omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czasie wizyty ogromnym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych.


 2018-06-01
Wejherowo,
W środę w siedzibie Uniwersytetu III Wieku w Wejherowie YMCA odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Seniorzy mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat nurtujących ich problemów oraz dowiedzieć się więcej na temat działań Policji. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości jego uczestników na temat związany z różnymi zagrożeniami. Ponadto seniorzy zapoznani zostali z aplikacja mobilną Moja Komenda oraz Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, RSO, BLISKO.


 2018-06-01
KGP,
W ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” został ogłoszony konkurs filmowy „Filmowy przeWODNIK".


 2018-05-30
KWP Gdańsk ,
Wraz z podpisaniem przez prezydenta Ustawy z dnia 9 maja 2018 roku, o zmianie Ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz innych ustaw, wielu kierowców ucieszyło się, że od 4 czerwca nie będą musieli mieć przy sobie podczas kontroli drogowej dowodu rejestracyjnego oraz dowodu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie. Okazuje się, że nadal należy okazać podczas kontroli komplet dokumentów.


 2018-05-29
KWP,
Już od 30 maja pomorscy policjanci rozpoczną działania „Bezpieczny Weekend”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu. Natomiast w dniu 3 czerwca odbędą się działania Kaskadowy Pomiar Prędkości.


 2018-05-28
Wejherowo,
Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska skorzystała z otrzymanego zaproszenia i uczestniczyła w obchodach Dnia Strażaka zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Na uroczystości pojawili się także przedstawiciele władz samorządowych.


 2018-05-28
Wejherowo,
Policjantka z wejherowskiej drogówki odwiedziła uczniów jednej z podstawówek Gminy Szemud. Celem wizyty był egzamin praktyczny na kartę rowerową. Funkcjonariuszka oceniała umiejętności młodych cyklistów. Kartę zdobyli prawie wszyscy egzaminowani.


 2018-05-28
Wejherowo,
W dniu 30 maja 2018 roku o godzinie 10:00  Wejherowie przy ul. Kopernika 13 w siedzibie Uniwersytetu III Wieku YMCA odbędzie się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Inicjatorem oraz organizatorem spotkania jest Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.


 2018-05-25
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie brali udział w grze miejskiej, której celem była profilaktyka zdrowia oraz bezpiecznego zachowania wśród młodzieży. Głównym organizatorem zabawy był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie wraz ze Starostwem Powiatowym.


 2018-05-25
POLICJA,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.


 2018-05-24
KWP,
W czwartek na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-05-24
Wejherowo,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło w Wejherowie. Jak się okazało kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Wczoraj, na podstawie zebranego przez mundurowych materiału, sąd aresztował go na trzy miesiące. Za spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego osoba poszkodowana doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


 2018-05-24
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy wczoraj przeprowadzili spotkanie z rodzicami uczniów z Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom konsekwencji zachowań dotyczących narażenia życia albo zdrowia innych osób, a także przybliżenie zagadnienia demoralizacji i niedostosowania społecznego. Spotkanie to było reakcją na zdarzenie dotyczące rozprzestrzenienia nieznanej substancji w szkole, do którego doszło w miniony piątek. Natomiast już w poniedziałek odbyły się spotkania z uczniami tej szkoły. Ponadto została omówiona także odpowiedzialność nieletnich za popełnione czyny karalne oraz przejawy demoralizacji.  


 2018-05-23
Gmina Gniewino,
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie prowadzi czynności w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło  28 kwietnia 2018 roku przed godziną 23:00 w miejscowości Koleczkowo na ul. Kamiennej. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że najprawdopodobniej doszło do potrącenia pieszego mężczyzny.  Pieszy z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2018-05-23
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej jednostki spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Celem spotkania było przypomnienie uczniom klas VIII SP oraz klas gimnazjalnych zasad odpowiedzialności prawnej młodych ludzi za nielegalne, bezprawne i demoralizujące zachowania.


 2018-05-23
Wejherowo,
Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie całego województwa pomorskiego trwają działania "Prędkość". Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu wykorzystane zostaną wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-05-22
Wejherowo,
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wejherowie w piątek odbyła się debata społeczna ewaluacyjna nt. „Przemoc w rodzinie – współpraca międzyinstytucjonalna” zorganizowana przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przy współudziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie. Celem tego spotkania była wymiana doświadczeń oraz omówienie dotychczasowej współpracy między instytucjami w tym zakresie.


 2018-05-22
Wejherowo,
Rozpoczął się okres szkolnych wyjazdów na wycieczki. Dla wielu uczniów to czas wyczekiwanych podróży. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy przewoźnicy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Dzisiaj podczas kontroli dwóch autokarów, policjanci zatrzymali kierowcom dowody rejestracyjne tych pojazdów. Okazało się, że pojazdy te miały niesprawne układy hamulcowe, ale funkcjonariusze stwierdzili także inne usterki, zagrażające bezpieczeństwu podróżnych.


 2018-05-21
Wejherowo,
W województwie pomorskim w komendach miejskich / powiatowych Policji służbę pełni etatowo 411 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.


 2018-05-17
Wejherowo,
Dzisiaj policjanci z wejherowskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Gościcinie. Rozmawiali o bezpieczeństwie – także w sezonie letnim, bezpieczeństwie w ruchu drogowym i bezpieczeństwie w domu w ramach akcji „Uczę się bezpieczeństwa”.


 2018-05-16
Wejherowo,
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wejherowie jutro odbędzie się debata społeczna nt. „Przemoc w rodzinie – współpraca międzyinstytucjonalna” zorganizowana przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przy współudziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie. Celem tego spotkania będzie wymiana doświadczeń oraz usprawnienie współpracy między instytucjami w tym zakresie.


 2018-05-16
Gmina Łęczyce,
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie prowadzi czynności w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło  8 grudnia 2017 roku o godzinie 19:20 w miejscowości Bożepole Wielkie przy ul. Lęborskiej ( droga krajowa nr 6). Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że doszło do potrącenia pieszego mężczyzny przez kierowcę mercedesa.  Pieszy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń ciała. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2018-05-15
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie podczas pełnienia służby znaleźli w Wejherowie rower. Prosimy właściciela jednośladu o zgłoszenie się do wejherowskiej komendy, gdzie po identyfikacji, będzie mógł odebrać swój jednoślad.


 2018-05-15
Wejherowo,
Wczoraj około godziny 15:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Wejherowie na drodze k6. Jak ustalili wstępnie funkcjonariusze doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby ranne zostały przetransportowane do wejherowskiego szpitala. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, wszyscy byli trzeźwi. Teraz sprawą zajmą się policjanci, którzy wyjaśnią okoliczności zdarzenia.


 2018-05-15
Wejherowo,
26-latek odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju. Mężczyzna napadł kobietę, która szła do pracy. Sprawca po kilku dniach został zatrzymany przez kryminalnych.  Wczoraj został doprowadzony do wejherowskiego sądu. Został tymczasowo aresztowany. Za przestępstwo usiłowania rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


 2018-05-15
Wejherowo,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Wejherowie w środę (16.05.br) po raz kolejny przeprowadzą działania kontrolno- prewencyjne pod nazwa „Truck & Bus”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na kierowców autokarów i samochodów ciężarowych kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


 2018-05-14
POLICJA,
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. 


 2018-05-14
POLICJA,
Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad.


 2018-05-14
Szemud,
W sobotę w Szemudzie odbył się festyn związany z obchodami Dnia Strażaka, w którym udział wzięli też policjanci. Podczas imprezy mieszkańcy chętnie korzystali z najróżniejszych atrakcji i uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez funkcjonariuszy. Każdy, za udział w konkurencjach otrzymywał elementy odblaskowe.  


 2018-05-11
Wejherowo,
Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Wejherowie odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie. W trakcie spotkania funkcjonariusze opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.