2018-02-19
,
Policjanci w Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie organizują debatę ewaluacyjną POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW. Spotkanie odbędzie się 21 lutego 2018 roku o godzinie 10:00 w Starostwie Powiatowym w Wejherowie.


 2018-02-16
Wejherowo,
Policjanci z Rumi ustalili tożsamość sprawcy, który ostrzelał autobus z pistoletu pneumatycznego oraz tożsamość dwóch innych sprawców, którzy powybijali okna kamieniami w jednej ze szkół w Rumi. Wczoraj zostali oni przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Teraz 14 latek i dwaj 16-latkowie odpowiedzą przed sądem.


 2018-02-15
Wejherowo,
Wczoraj dzielnicowi zaangażowali się w poszukiwania za zaginionym prowadziło wczoraj po południu działania poszukiwawcze za zaginionym 69-latkiem z Wejherowa. Trwająca prawie godzinę akcja zakończyła się odnalezieniem mężczyzny. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna wczoraj koło południa wyszedł na spacer i do wieczora nie wrócił do domu. Zaniepokojona rodzina zaalarmowała mundurowych.  


 2018-02-16
Wejherowo,
Urząd Miasta w Wejherowie dba o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wczoraj został otwarty nowy węzeł komunikacji drogowej ”Węzeł Śmiechowo”.


 2018-02-15
Gmina Choczewo,
Wczoraj policjanci otrzymali informację do zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Żelazno. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. 10-latka  została przetransportowana do szpitala. Kierowca volkswagena był trzeźwy.


 2018-02-14
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Kowalewie (Gmina Szemud). Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny. Dwie osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala.


 2018-02-14
Wejherowo,
Wczoraj dzielnicowy i policjantka ds. profilaktyki  z wejherowskiej komendy przeprowadzili spotkanie profilaktyczne w Szkole Rzemiosła w Wejherowie. W czasie prelekcji funkcjonariusze rozmawiali o zagrożeniach w cyberprzestrzeni, uzależnieniach od Internetu, cyberprzemocy, posiadaniu narkotyków oraz konsekwencjach i odpowiedzialności prawnej i karnej młodych osób.


 2018-02-13
Wejherowo,
Do patrolu policji z Wejherowa podbiegł mężczyzna, który powiedział funkcjonariuszom, że nieopodal na parkingu ktoś zasłabł i pilnie potrzebna jest pomoc. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na pomoc. Gdy dotarli na miejsce po sprawdzeniu stanu nieprzytomnego mężczyzny rozpoczęli akcję reanimacyjną i wezwali pogotowie ratunkowe. 62-latek trafił do szpitala.


 2018-02-12
Wejherowo,
Wejherowscy dzielnicowi spotkali się z uczestnikami zajęć organizowanych w świetlicy w Ustarbowie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne Ferie”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku podczas ferii zimowych i bezpiecznych zachowaniach na drodze.


 2018-02-06
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci spotkali się z uczestnikami zajęć organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bolszewie oraz uczestnikami zajęć w świetlicy w Nowym Dworze Wejherowskim w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne Ferie”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku podczas ferii zimowych i bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz o cyberzagrożeniach.


 2018-02-09
Rumia,
Kryminalni z Komisariatu Policji w Rumi wspólnie z funkcjonariuszami OPP w Gdańsku zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych na podstawie listu gończego i sądowego nakazu. Ponadto znaleźli wczoraj także zaginionego 14-latka.


 2018-02-08
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na terenie powiatu realizowali akcję „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Podczas tych działań funkcjonariusze ukarali 62 pieszych i rowerzystę, naruszających przepisy ruchu drogowego. Celem takich akcji jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. 


 2018-02-07
Wejherowo,
Policjanci wczoraj w ciągu dnia zatrzymali 4 osoby, w tym dwie poszukiwane i dwóch włamywaczy. Jeden z mężczyzn trafił już do aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-02-06
Wejherowo,
Wejherowska policjantka spotkała się z uczestnikami zajęć plastycznych organizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne Ferie”. Funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku podczas ferii zimowych i bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz o cyberzagrożeniach.


 2018-02-05
Wejherowo,
Policjanci z prewencji zatrzymali 24-letnią mieszkankę powiatu wejherowskiego, która pijana wiozła samochodem dziecko.  Nieodpowiedzialna matka stanie przed sądem nie tylko w związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, ale także informację o tym otrzyma sąd rodzinny, z uwagi na to, że miała pod opieką w tym czasie 3-letnie dziecko.


 2018-02-02
Wejherowo,
Wejherowskie policjantki spotkały się z uczestnikami zajęć organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne Ferie”. Funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi bezpieczeństwie podczas wypoczynku podczas ferii zimowych i bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz o cyber zagrożeniach.


 2018-02-01
Wejherowo,
Od poniedziałku w powiecie wejherowskim trwa akcja profilaktyczna ,,Bezpieczne Ferie". Na ulicach miast pojawiło się więcej patroli, a kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Ponadto w działaniach tych uczestniczą funkcjonariusze ds. profilaktyki społecznej i dzielnicowi, którzy spotykają się z dziećmi i opowiadają o bezpiecznych zachowaniach.


 2018-01-31
Wejherowo,
Wczoraj w auli Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej podsumowująca miniony rok. W spotkaniu uczestniczył insp. Krzysztof Kozelan I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, kierownictwo wejherowskiej komendy. Podczas narady I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego podziękował za dotychczasową pracę oraz omówił zadania stojące przed funkcjonariuszami w 2018 roku.


 2018-01-30
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci spotkali się z uczestnikami zajęć teatralnych organizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne Ferie”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi bezpieczeństwie podczas wypoczynku podczas ferii zimowych i bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz o cyberprzemocy.


 2018-01-29
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa ustalają okoliczności śmierci 52-latka, którego zwłoki w piątek po południu ujawniono w bramie na ul. Puckiej w Wejherowie. Mundurowi zatrzymali 37-letniego mężczyznę w związku z podejrzeniem, że ma on związek z ta sprawą. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dzisiaj został on przez sąd tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.


 2018-01-26
Wejherowo,
„Bezpieczne ferie zimowe 2018” to ogólnopolska, policyjna akcja prewencyjna, której celem jest kontrola warunków bezpieczeństwa na odbywających się podczas ferii koloniach i półkoloniach dla dzieci i młodzieży. Ponadto funkcjonariusze będą czuwali nad bezpieczeństwem na drodze.  


 2018-01-26
KWP,
Piątek 26 stycznia 2018 roku jest ostatnim dniem, w którym uczniowie szkół na terenie województwa pomorskiego poszli do szkoły w tym semestrze. Ferie zimowe zaczynają się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. Dla dzieci i młodzieży jest to czas odpoczynku i relaksu, ale na policjantów drogówki czeka trudne zadanie - by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom jadącym i wracającym z zimowisk, mundurowi przeprowadzą działania „Bezpieczne ferie”.


 2018-01-24
Wejherowo,
Policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Podczas wizyty funkcjonariusze omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem podczas ferii zimowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. 


 2018-01-25
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy wczoraj spotkali się z rodzicami uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Podczas spotkania mówili o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz groźbach karalnych. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych.


 2018-01-24
Wejherowo,
Policjantka odwiedziła zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Wejherowo. Podczas wizyty omówiono zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem podczas ferii zimowych. Sobotnie spotkanie podczas zbiórki dzieci przebiegło w bardzo miłej atmosferze.


 2018-01-22
Wejherowo,
Policjanci przygotowują się do wzmożonych działań podczas rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych. W całej Polsce przygotowano punkty kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Już niedługo rozpoczną się ferie zimowe w pierwszych województwach. Zapewnienie w tym czasie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego jest priorytetem dla policjantów. 


 2018-01-19
KWP GDAŃSK,
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Twoje bezpieczne przejście” – mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry – powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „NIECH ŻYJE ZABRA”. 


 2018-01-19
POLICJA,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno –  edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).


 2018-01-19
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 29-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Podczas przeszukania domu oraz terenu posesji zatrzymanego mężczyzny mundurowi znaleźli prawie 60 gramów amfetaminy. 29-latek podejrzany o posiadanie narkotyków został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2018-01-19
Wejherowo,
W środę w Szkole Podstawowej w Gościcinie odbyło się spotkanie z dziećmi w ramach działań „Bezpieczne Ferie”. Akcja ta stanowi jeden z obszarów wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. Pierwszoklasiści nie tylko dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzić zimową przerwę w szkole, ale zostali także wyposażeni w latarki ledowe.


 2018-01-18
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili wczoraj dwa spotkania profilaktyczne z rodzicami gimnazjalistów w Bolszewie oraz Wejherowie. Głównym celem spotkań było uświadomienie rodzicom zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków przez osoby nieletnie jak również odpowiedzialności oraz możliwości poniesienia konsekwencji za naganne zachowania świadczących o demoralizacji dziecka. Ponadto funkcjonariusze podczas spotkania omówili zagadnienie dotyczące bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym oraz zachowań bezpiecznych podczas ferii zimowych.


 2018-01-18
Wejherowo,
Nietrzeźwy 32-letni kierujący vw passat nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gdy przyspieszył i kontynuował jazdę po chwili doszło do zderzenia z kierowcą innego samochodu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierował autem mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy.


 2018-01-18
Wejherowo,
Dzieci bardzo lubią zabawy na lodowiskach czy innych ślizgawkach. Szczególnie w okresie ferii zimowych zwracajmy uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad, aby ten czas zabawy był przyjemny i bezpieczny.


 2018-01-17
Wejherowo,
To już kolejny rok, kiedy mieszkańcy powiatu wejherowskiego za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą zgłaszać zagrożenia, które w ich ocenie mają wpływ na bezpieczeństwo. Aby sprostać oczekiwaniom wprowadzono zmiany, dzięki którym osoby korzystające z aplikacji mają więcej możliwości. W ciągu 12 miesięcy 2017 roku wejherowscy policjanci odnotowali blisko 2592 zgłoszenia. Wszystkie sygnały zostały sprawdzone, wiele z nich się potwierdziło.


 2018-01-15
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci jak co roku spotykają się przed finałem WOŚP z wolontariuszami, którzy trzymając w rękach specjalne skarbonki, prowadzą zbiórkę pieniędzy. W tym roku był to już XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aby podczas kwestowania było bezpiecznie, młodzi ludzie wysłuchali porad od policjantów, jak nie stać się ofiarą przestępstwa oraz przypomnieli kilka zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-01-12
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wczoraj zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy włamali się do domu jednorodzinnego znajdującego się na terenie Gminy Wejherowo. Mężczyźni wywarzyli okno i w ten sposób dostali się do środka. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu i już niebawem zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Jeden z mężczyzn usłyszał 5 zarzutów dotyczących innych włamań i kradzieży. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-01-12
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z wejherowskiej komendy zorganizowali spotkanie poświecone bezpieczeństwu seniorów. Studenci Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „YMCA” w Wejherowie, mieli możliwość poruszyć nurtujące ich problemy. W czasie wizyty mundurowi rozmawiali m.in. zagrożenia przestępstwami typu oszustwa na tzw. „wnuczka” czy „funkcjonariusza” oraz tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-01-10
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. 33-latek dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2018-01-08
Gmina Łęczyce,
W sobotę około godziny 21:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Godętowie na drodze krajowej nr 6. Doszło tam do potrącenia mężczyzny poza terenem zabudowanym przez kierowcę opla. Badanie alko-testem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że kierowca był trzeźwy. Pieszy pomimo podjętej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Teraz sprawą zajmą się policjanci, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2018-01-05
Reda,
Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie w obrębie skrzyżowania  ul. Brzechwy i Norwida. Doszło do potrącenia 36-latki przez kierowcę fiata. Badanie alko-testem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że kierowca oraz piesza byli trzeźwi. Teraz sprawą zajmą się policjanci, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2018-01-04
Gmina Luzino,
Policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym dzisiejszej nocy. Jak się okazało na miejscu, ktoś postawił duży gazobetonowy kwietnik na środku drogi. Na szczęście kierowcy volvo uczestniczącemu w tym zajściu nic poważnego się nie stało. Za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2018-01-03
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Kilnie (Gmina Szemud). Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności oraz przeprowadzili oględziny. Dwie osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala.


 2018-01-02
Wejherowo,
Brawurowy pościg miał miejsce w niedzielę wczesnym rankiem na terenie Gminy Szemud. Na terenie powiatu prowadzona była policyjna akcja „Bezpieczny Weekend”. Funkcjonariusze swoje działania ukierunkowali na wyeliminowanie z dróg kierowców, którzy stanowią bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu, czyli prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Patrole sprawdzały okolice sklepów z napojami wyskokowymi, rejony stacji paliw jak też lokalne drogi.


 2017-12-29
Wejherowo,
Wczoraj kryminalni z Wejherowa ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do kościelnej skarbony. Mężczyzna niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2017-12-28
Wejherowo,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych na podstawie listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Wejherowie za przestępstwa określone w artykule 200 kodeksu karnego. Obaj podejrzani ukrywali się przed organami ścigania przez kilka ostatnich miesięcy. W czasie ostatnich dni policjanci zatrzymali łącznie 24 osoby poszukiwane.


 2017-12-28
Wejherowo,
Wczoraj po godzinie 9:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał informację o śmiertelnym wypadku na torach. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna został potrącony przez pociąg intercity relacji Szczecin – Olsztyn.  Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. 


 2017-12-27
Wejherowo,
Policjanci odwiedzają punkty handlowe, w których odbywa się sprzedaż fajerwerków. Funkcjonariusze apelują do handlowców o rozwagę i rozsądek jednocześnie przypominając, iż zgodnie przepisami obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych  osobom poniżej lat 18. Niestosowanie się do tych przepisów jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, ze ta szczególna noc to czas zabawy, jednak dobra zabawa powinna mieć swoje granice. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na kierowców, gdyż dla kierowcy nawet najmniejsza ilość alkoholu może skutkować utratą prawa jazdy.


 2017-12-22
Wejherowo,
Policjanci z Rumi włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka”, przygotowując pomoc materialną. Dzięki dużemu zaangażowaniu funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Rumi oraz odpowiadając na potrzeby jednej z rodzin, policjanci przygotowali paczki z podarunkami.


 2017-12-22
MSWIA,
 Spokojnych i bezpiecznych świąt życzą ministrowie MSWiA oraz szefowie Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu


 2017-12-22
KGP,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.