2018-11-13
KWP GDAŃSK,
W środę, 14 listopada pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”, których celem jest przeprowadzenie jak największej ilości badań emisji spalin pojazdów oraz wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie.


 2018-11-09
Wejherowo,
Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie pracownicy cywilni dzisiaj obchodzili swoje święto. W tym wyjątkowym dniu I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie młodszy inspektor Marcin Potrykus oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinspektor Krzysztof Murdzia podziękowali pracownikom Policji za profesjonalizm w działaniu na rzecz Policji.


 2018-11-09
Wejherowo,
Dziś rano policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel Urzędu Miasta spotkali się na ul. Dąbrowskiego w Rumi, w którym doszło do wypadku z udziałem samochodu dacia. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.


 2018-11-09
KWP GDAŃSK,
Pomorscy policjanci w piątek 9 listopada przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości.


 2018-11-09
Wejherowo,
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin. 


 2018-11-08
Rumia,
Policjanci z Rumi otrzymali informację o wypadku, do którego doszło na ul. Dąbrowskiego. Kierowca samochodu osobowego zjechał z drogi i uderzył w rury ciepłownicze. Kierowca zmarł na miejscu zdarzenia. Mundurowi będą wyjaśniali szczegółowo okoliczności zdarzenia.


 2018-11-07
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej jednostki spotkali się z uczniami Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Celem spotkania było przypomnienie uczniom klas pierwszych zasad odpowiedzialności prawnej młodych ludzi za nielegalne, bezprawne i demoralizujące zachowania. Ponadto podczas spotkań poruszano tematykę promocji zawodu policjanta.


 2018-11-07
Wejherowo,
Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji.


 2018-11-06
Wejherowo,
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Gościcinie. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez Policję. Dzieci w ramach programu „Uczę się bezpieczeństwa” otrzymały od mundurowych kamizelki odblaskowe.


 2018-11-05
Wejherowo,
W czasie trwającej akcji „Znicz 2018", policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.  Nie zabrakło kierowców, którzy wsiedli także do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Podczas tych działań prowadzone są także kampanie profilaktyczne, podczas których policjanci rozdają mieszkańcom odblaski w ramach akcji „Bądź widocznym patriotą”.


 2018-11-05
Wejherowo,
W środę przed południem policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel drogi wojewódzkiej spotkali się wczoraj na ul. Marynarki Wojennej w Wejherowie w miejscu, w którym doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem volkswagena i samochodu cws. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.


 2018-11-03
KGP/MSWIA,
Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia. 


 2018-10-31
KWP GDAŃSK,
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku zachęcają mieszkańców Pomorza do włączenia się w niecodzienną, patriotyczną inicjatywę. W ramach wspólnej akcji pomorscy policjanci podczas działań „ZNICZ” będą rozdawali biało-czerwone odblaskowe opaski. Konferencja prasowa dotycząca tego wydarzenia zostanie przeprowadzona 30 października o godz. 13:00.


 2018-10-31
Wejherowo,
W ostatnich dniach dzielnicowi z wejherowskiej komendy zatrzymali dwóch poszukiwanych.  Wczoraj także inni policjanci zatrzymali jeszcze 5 innych osób. Część z nich trafiła już do aresztu śledczego. Pozostali zatrzymani po wykonaniu z nimi czynności, zostali zwolnieni do miejsca zamieszkania.


 2018-10-31
Reda,
Policjanci z Komisariatu Policji w Redzie poszukują sprawcy kradzieży portfela, pieniędzy i dokumentów. Do przestępstwa doszło 19 września bieżącego roku w Redzie na ul. Lipowej. Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia proszone są o kontakt, można dzwonić na nr 58 678 30 97.


 2018-10-31
,
Podczas tegorocznej akcji ZNICZ jak i w latach poprzednich szczególnym nadzorem zostaną objęte rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. Ponadto prowadzone będą działania ukierunkowane na kontrolę prędkości, trzeźwości oraz obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych. Akcja ta rozpoczyna się 31 października i potrwa do 4 listopada 2018 roku.


 2018-10-30
Wejherowo,
Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Wejherowie odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie z klasy policyjnej. Podczas spotkania policjanci opowiadali młodzieży o pracy w zawodzie policjanta w poszczególnych wydziałach a także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.


 2018-10-30
Gmina Łęczyce,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego na drodze krajowej nr 6 na trasie między Bożympolem Małym a Strzebielinem (Gmina Łęczyce). Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny. Dwie osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala. Kierowca bmw nie posiadał uprawnień do kierowania. 


 2018-10-29
,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Rybienku (Gmina Gniewino). Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny. Dwie osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala. 


 2018-10-26
Wejherowo,
Wspólne działania policjantów kryminalnych z wejherowskiej komendy oraz gdańskiej Komendy Wojewódzkiej przy współpracy z funkcjonariuszami Izby Celnej w Gdyni i Straży Granicznej we Władysławowie doprowadziły do zatrzymania na terenie gminy Łęczyce dwóch osób, które przemycały narkotyki z zagranicy. Mężczyzna i kobieta w foliowych workach zamkniętych próżniowo przewozili ponad 4 kg narkotyków. Za przemyt narkotyków grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


 2018-10-24
Wejherowo,
Już jutro na drogach województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy w wideorejestratorami będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się pojazdy.


 2018-10-25
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież skutera oraz kołpaków z rożnych samochodów. Zatrzymani dwie noce spędzili w policyjnym areszcie. Zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-10-24
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Wejherowie na ul. Marynarki Wojennej.  Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności oraz przeprowadzili oględziny. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala.


 2018-10-23
Wejherowo,
Okres jesienno - zimowy, zwłaszcza teraz gdy na zewnątrz jest bardzo zimno, to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Wejherowscy policjanci apelują już teraz o zainteresowanie osobami, które mogą potrzebować pomocy.


 2018-10-23
Wejherowo,
Podczas tegorocznej akcji ZNICZ jak i w latach poprzednich szczególnym nadzorem zostaną objęte rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. Ponadto prowadzone będą działania ukierunkowane na kontrolę prędkości, trzeźwości oraz obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych. Akcja ta rozpoczyna się 31 października i potrwa do 4 listopada 2018 roku.


 2018-10-23
Wejherowo,
Policjanci na terenie powiatu wejherowskiego jutro przeprowadzą działania "Bezpieczny pieszy". Funkcjonariusze reagować będą na wykroczenia popełniane przede wszystkim przez pieszych, a także rowerzystów oraz kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego.  Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. 


 2018-10-22
KWP GDAŃSK,
21 października odbyły się wybory samorządowe. Policjanci na terenie województwa pomorskiego prowadzili działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych. Nie odnotowaliśmy poważniejszych incydentów


 2018-10-19
Wejherowo,
Wczoraj przed południem policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, funkcjonariusze z posterunku, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel Dróg krajowych i autostrad wczoraj spotkali się wczoraj na drodze krajowej nr 6 w Wejherowie w miejscu, w którym w niedzielę wieczorem doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.


 2018-10-19
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci spotkali się z seniorami  W Bibliotece Gminnej w Bolszewie .  Tematem przewodnim wizyty było bezpieczeństwo seniorów, a zwłaszcza metody działania oszustów stosujących metodę na tak zwanego "wnuczka" lub na "policjanta". Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, seniorzy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami z życia codziennego.


 2018-10-19
Wejherowo,
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w  Wejherowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy w Wejherowie. Podczas spotkania odbył się instruktaż dotyczący procedur w związku z wystąpieniem ewentualnego zdarzenia nadzwyczajnego w trakcie głosowania, podczas wyborów.  


 2018-10-18
Wejherowo,
Wczoraj rano dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał informację o wypadku na torach w Wejherowie. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna został potrącony przez pociąg relacji Gdynia - Słupsk. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2018-10-17
Wejherowo,
Zarzuty kradzieży kilku rowerów dla 26 i 27-latka to wynik działań wejherowskich kryminalnych. Policjanci odzyskali kradziony rower oraz części z innych ukradzionych jednośladów.  Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-10-16
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci prowadzili działania „Taxi”, których głównym celem było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierowca także był badany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


 2018-10-16
Gmina Łęczyce,
Komenda Powiatowa Policji poszukuje zaginionego Bartosza Młyńczyk l.16 mieszkańca Gminy Łęczyce, który wyszedł  do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania.


 2018-10-16
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci prowadzili działania „Taxi”, których głównym celem było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierowca także był badany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


 2018-10-15
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego, w którym doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz motocykla. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2018-10-15
Wejherowo,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Wejherowie dzisiaj po raz kolejny przeprowadzą działania kontrolno- prewencyjne pod nazwa „Truck & Bus”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na kierowców autokarów i samochodów ciężarowych kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


 2018-10-12
Rumia,
Wczoraj w Rumi doszło do wypadku rogowego z udziałem rowerzystki oraz kierowcy samochodu citroen. W wyniku potrącenia kierująca rowerem z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Teraz sprawą zajmą się policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2018-10-12
KWP,
Przez 2 dni dyżurni z jednostek podległych komendzie wojewódzkiej w Gdańsku rywalizowali w turnieju dyżurnych. Celem turnieju było podniesienie rangi i podkreślenie zakresu odpowiedzialności służby dyżurnej w jednostkach Policji. Dyplomy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom, w imieniu komendanta wojewódzkiego, wręczyła jego zastępca – insp. Ewa Pachura.


 2018-10-12
KWP GDAŃSK,
Tegoroczny Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 15 - 19 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 18 października 2018 r.


 2018-10-11
Wejherowo,
Policjanci na terenie powiatu wejherowskiego jutro przeprowadzą działania "Bezpieczny pieszy". Funkcjonariusze reagować będą na wykroczenia popełniane przede wszystkim przez pieszych, a także rowerzystów oraz kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego.  Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. 


 2018-10-11
Gmina Łęczyce,
W niedzielę w Brzeźnie Lęborskim doszło do śmiertelnego wypadku drogowego, w którym uczestniczył kierowca samochodu vw polo. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Na miejscu pracowała też specjalna komisja, której zadaniem było sprawdzenie infrastuktury drogowej.


 2018-10-10
Wejherowo,
12 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


 2018-10-08
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy przeprowadzili zajęcia dla uczniów 3 klasy oddziałów gimnazjalnych z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szemudzie, które odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Młodzież szkolna miała okazję nie tylko poznać tajniki pracy policjantów, ale także wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz służby w Policji.


 2018-10-08
Wejherowo,
W dniu 9 października br. policjanci z powiatu wejherowskiego wezmą udział w działaniach „Smog”, których celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów uciążliwych dla środowiska, głównie pod kątem nadmiernego zadymienia lub emisji spalin.


 2018-10-05
KWP,
Gwałtownie zmieniające się warunki pogodowe powodują, że warunki na drogach są coraz trudniejsze. Pamiętajmy także, że w tym okresie na wypadki szczególnie narażeni są piesi i rowerzyści, używajmy elementów odblaskowych. To dopiero początek trudnych warunków jazdy, a już niektórzy kierowcy przekonują się jak to jest, kiedy samochód ma wydłużoną drogę hamowania i zatrzymuje się na innym aucie lub w rowie. Dlatego policjanci radzą jak bezpiecznie zachowywać się jesienią na drodze.


 2018-10-05
Wejherowo/KWP Gdańsk ,
7 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Piesi”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy, a także propagowanie używania elementów odblaskowych.


 2018-10-05
Wejherowo,
Policjantki z wejherowskiej jednostki spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Celem spotkania było przypomnienie uczniom klas VII i VIII SP oraz klas gimnazjalnych zasad odpowiedzialności prawnej młodych oraz omówienie zagadnienia cyberprzmocy.


 2018-10-04
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci ruchu drogowego jutro włączą się w wojewódzkie działania prewencyjno- kontrolne polegające na przeprowadzaniu kontroli pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów firm ochroniarskich. Działania będą trwały od 5 do 6 września br.


 2018-10-04
Wejherowo,
Komenda Powiatowa Policji poszukuje zaginionego 31-letniego Piotra Słowikowskiego z Wejherowa, który wczoraj wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.