2015-08-04
Wejherowo,
  Wczoraj policjanci ruchu drogowego zauważyli mężczyznę, który przechodził przez ulicę na czerwonym świetle. Jak się okazało, był on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Mężczyzna został zatrzymany, noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań, skąd niebawem przewieziony zostanie do aresztu.


 2015-08-04
Wejherowo,
  Wczoraj policjanci skontrolowali kierowcę samochodu marki Audi, który z nieznanych przyczyn wjechał na policyjny parking. 27-latek podczas rozmowy zachowywał się dziwnie. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić zawartość narkotyków w jego organizmie. Narkotester wykazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem kokainy. Co więcej, okazało się, że mężczyźnie cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-03
Wejherowo,
  Wejherowscy policjanci podczas weekendowych kontroli drogowych zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierowców. Niebawem zostaną oni przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-03
KWP GDAŃSK,
    Dzisiaj rano policjanci rozpoczęli akcję informacyjną w ramach, której przypominają rodzicom o potrzebie szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. „Maluch bezpieczny na plaży”, bo tak nazywa się akcja, skierowana jest do opiekunów, którzy spędzają wolny czas z dziećmi np. w nadmorskich kurortach. W najbliższych dniach funkcjonariusze rozdadzą 4 tys. specjalnych opasek dla dzieci ufundowanych przez fundację Energa, na których można wpisać numer telefonu rodzica.


 2015-07-31
Wejherowo,
 Wejherowscy kryminalni na terenie prywatnej posesji znajdującej się w gminie Wejherowo odzyskali części kradzionych aut. Funkcjonariusze zatrzymali 40-latka, któremu został postawiony zarzut. Za to przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 


 2015-07-28
Wejherowo,
Wczoraj policjanci na terenie powiatu wejherowskiego zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Dwaj zostali zatrzymani w Wejherowie, trzeci i czwarty na terenie Gminy Łęczyce i Gniewino. Już niebawem kierowcy zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-07-27
Wejherowo,
Policjanci podczas weekendowych kontroli drogowych zatrzymali nietrzeźwego kilku nietrzeźwych kierowców. Niebawem zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-07-24
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa wspólnie z policjantami z Gniewina pracując nad sprawami kradzieży z włamaniem do domków letniskowych oraz przyczep kempingowych ustalili sprawców. Mężczyźni zostali wczoraj przesłuchani oraz usłyszeli łącznie po 20 zarzutów za kradzieże z włamaniem i za kradzieże mienia. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.  


 2015-07-23
Wejherowo,
Kryminalni z Rumi pracując nad sprawą kradzieży z włamaniem do jednego z przedszkoli na terenie miasta ustalili sprawcę. 27-latek został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2015-07-23
Wejherowo,
W nocy z soboty na niedzielę w Wejherowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochody osobowego, który uderzył w budynek mieszkalny. Policjanci przeprowadzili badanie alko-testem, które wykazało, że 20-letni kierowca był nietrzeźwy. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a pojazd zabezpieczony. Teraz sprawą zajmują się śledczy.


 2015-07-22
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy prowadzili wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy dbają o stan techniczny pojazdów i przewożą osoby, w prawidłowy sposób.


 2015-07-21
Wejherowo,
Wczoraj o godzinie 13:00 w Zespole Szkół w Bojanie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjantom zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystości wzięli udział m.in. p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marian Szlinger, Starosta Wejherowski, Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowo, Burmistrz Miasta Rumia i Reda oraz Wójtowie Gmin lub ich przedstawiciele, a także inne służby mundurowe zaprzyjaźnione z policją wejherowską oraz zaproszeni goście. W tym samym czasie przy budynku szkoły odbywał się festyn, podczas którego funkcjonariusze przeprowadzili konkursy dla dzieci z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie, a dla ich uczestników przygotowali nagrody.


 2015-07-21
POLICJA,
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!


 2015-07-21
Wejherowo,
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!


 2015-07-17
Wejherowo,
Panie i Panowie policjanci oraz pracownicy Policji!


 2015-07-16
Choczewo,
Wczoraj w miejscowości Orle doszło do wypadku drogowego w którym doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Ranny motocyklista został przetransportowany do szpitala.


 2015-07-16
Wejherowo,
Wczoraj kryminalni z Rumi zatrzymali mężczyznę w związku z kradzieżą, do której doszło w maju br. 22-letni sprawca został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-07-15
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na terenie powiatu realizowali akcję „PIESZY”. Podczas tych działań funkcjonariusze ukarali 18 pieszych, naruszających przepisy ruchu drogowego. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. 2015-07-13
Wejherowo,
Policjanci podczas weekendowych kontroli drogowych zatrzymali nietrzeźwego kierowcę oraz dwóch pod wpływem narkotyków. Niebawem zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem substancji odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-07-13
Wejherowo,
Kryminalni pracując nad sprawą zgłoszonej kradzieży roweru oraz laptopa, w piątek zatrzymali mężczyznę w związku z tą sprawą. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


 2015-07-10
Łęczyce,
Wczoraj przed godziną 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 6 w Gminie Łęczyce. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z drogówki. 25-letniemu kierowcy pobrano krew do analizy, by sprawdzić czy znajdował się pod wpływem narkotyków. Mundurowi ustalali przyczyny zdarzenia.


 2015-07-09
Rumia,
Praca kryminalnych z Rumi zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który odpowiada za kilka kradzieży. 27-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzuty.  Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2015-07-08
Wejherowo,
Praca kryminalnych z Rumi zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który ukradł torebkę. 27-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Już niebawem zostanie przesłuchany przez policjantów i usłyszy zarzuty.  Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2015-07-07
KWP GDAŃSK,
To e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży.


 2015-07-07
POLICJA,
Trwają wakacje i sezon urlopowy, a coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Policjanci apelują o rozwagę! Od początku maja do 5 lipca utonęły już 124 osoby, a w całej Polsce tylko w miniony weekend woda pochłonęła aż 41 ofiar! Tymczasem by wypoczynek nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać tylko kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.


 2015-07-07
Linia,
Wczoraj dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Tłuczewo. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku i wyjaśniali okoliczności.


 2015-07-07
POLICJA,
Wielkoformatowe murale promujące trzeźwość za kierownicą i przypominające o odpowiedzialności jaka spoczywa na osobach kierujących pojazdami, pojawiły się w Warszawie, Poznaniu, Gdyni oraz Lublinie w ramach drugiej edycji kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Akcji, prowadzonej przez Komendę Główną Policji we współpracy ze Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie patronuje Ministerstwo Gospodarki. Swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło już ponad 50 instytucji i organizacji z całej Polski.


 2015-07-06
Reda,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w miniony weekend zabezpieczali XVII Światowy Zjazd Kaszubów w Redzie. Mundurowi w czasie trwania zjazdu dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników  imprez, jak i  mieszkańców. Zorganizowany  przemarsz odbył się bez większych utrudnień dla kierowców i bezpiecznie dla uczestników.


 2015-07-03
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali cztery osoby poszukiwane. Dwie z nich były poszukiwane sądowym nakazem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego, trzecia  w celu ustalenia miejsca pobytu, a czwarty mężczyzna poszukiwany był listem gończym. Trzej już niebawem trafią do aresztu, gdzie odpowiedzą za popełnione czyny.  


 2015-07-03
Rumia,
Wczoraj policjanci prewencji z Rumi zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-07-02
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego we wtorek i środę odbywali treningi strzeleckie. Ćwiczenia te prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego. Po serii ćwiczeń mundurowi przystąpią do corocznych egzaminów strzeleckich, które nastąpią jesienią. Strzelnica została udostępniona przez Ośrodek Poligonowy Marynarki Wojennej.


 2015-07-01
Reda,
28-latek odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju. Mężczyzna napadł na pracownicę jednego z kantorów w Redzie. Podczas rozboju mężczyzna używał atrapy broni. Kradzież nie powiodła się, a mężczyzna został w ciągu 10 minut od zdarzenia zatrzymany przez kryminalnych. Noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Za przestępstwo usiłowania rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


 2015-07-01
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Gniewowie. Kierująca suzuki uderzyła w przydrożne drzewo. Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalali przyczyny zdarzenia. Dwie pasażerki zostały przetransportowane do szpitala.


 2015-06-30
Wejherowo,
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarcza wejherowskiej komendy ustalili tożsamość mężczyzny, którzy na podstawie sfałszowanego oświadczenia o zatrudnieniu wyłudził kredyt w wysokości powyżej 5000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-06-29
Choczewo,
26.06.2016 roku w Urzędzie Gminy w Choczewie przy ul. Pierwszych Osadników 17 w Sali Centrum Informacji Turystycznej o godzinie 17:00 rozpoczęła się debata społeczną poświęcona tematyce bezpieczeństwa na terenie Gminy Choczewo.


 2015-06-29
Choczewo,
W piątek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Gminie Choczewo. Kierujący samochodem osobowym uderzył w przydrożne drzewo, był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-06-26
Wejherowo,
Dzisiaj policjantka spotkała się z dziećmi z przedszkola w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariuszka opowiadała dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem oraz nad morzem czy jeziorem.


 2015-06-26
Choczewo,
Wczoraj dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym uczestniczyły dwa motorowery. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali okoliczności wypadku. 37-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. 


 2015-06-25
,
Policjanci z Wejherowa podczas służby wczesnym rankiem zauważyli dym i ogień wydobywający się z niezamieszkałego budynku. Funkcjonariusze powiadomili straż pożarną po czym wbiegli do budynku, żeby sprawdzić czy ktoś jest w środku. Mundurowi usłyszeli wołanie o pomoc, lecz ogień uniemożliwił im dotarcie do osoby. Wybiegli na zewnątrz podjechali radiowozem pod okno, i tak bezpiecznie wydostali 55-letniego mężczyznę.


 2015-06-25
Rumia,
Wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Po chwili okazało się, że 28-latek ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami  kierowca popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2015-06-25
,
Wczoraj policjanci zatrzymali nietrzeźwego 25-letniego kierowcę. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-06-23
Szemud,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 35-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-06-23
Rumia,
Wczoraj policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Noc spędził w policyjnym areszcie. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-06-22
Wejherowo,
Wczoraj w Gowinie doszło do wypadku drogowego z udziałem 4 motocykli. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wyjaśniali okoliczności wypadku. Dwie osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala.


 2015-06-22
Szemud,
W piątek po południu w Łebnie doszło do wypadku drogowego. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali okoliczności wypadku. Ranny 80-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-06-22
Wejherowo,
Dzisiejszej nocy na trasie Borkowo Lęborskie – Przebendowo doszło do wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci, kierowca citroena zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo, następnie samochód zsunął się ze skarpy. Sprawą zajmują się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności wypadku.


 2015-06-19
Szemud,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Przetoczynie. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z drogówki, którzy ustalali okoliczności oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia. Kierująca była trzeźwa.


 2015-06-19
Wejherowo,
Wczoraj w ramach wspólnych ćwiczeń służb ratowniczych policjanci z wejherowskiej komendy pracowali przy zabezpieczeniu kościoła, gdzie miał miejsce atak bioterrorystyczny, ponadto zabezpieczali przejazd wozów strażackich do palącej się wieży kościoła, brali udział w działaniach pościgowo - blokadowych oraz zabezpieczyli miejsce wypadku z udziałem dwóch samochodów.


 2015-06-19
Wejherowo,
W środę policjantka spotkała się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariuszka opowiadała dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem oraz nad morzem czy jeziorem. Zagadnienia te są teraz szczególnie ważne, gdyż już niebawem rozpoczynają się wakacje i właśnie zdobyta wiedza przyda się dzieciom podczas letniego wypoczynku.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2015 r.