2015-02-27
Rumia,
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów podczas włamania i kradzieży elementów wyposażenia domu jednorodzinnego. 38-latek ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2015-02-26
Rumia,
Dzisiaj w nocy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 47-latkowi mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.


 2015-02-25
Wejherowo,
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w związku ze sprawą rozboju, do którego doszło na początku stycznia br. w powiecie wejherowskim. Obaj mężczyźni zostaną przesłuchani i jeszcze dziś usłyszą zarzuty w prokuraturze. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


 2015-02-24
Wejherowo,
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał telefoniczną informację, że w jednej z miejscowości powiatu porusza się seat, którym kieruje mężczyzna mogący być pod wpływem alkoholu. Natychmiast we wskazany rejon zostali skierowani policjanci. Gdy mundurowi próbowali zatrzymać wskazany samochód, kierowca zaczął uciekać. 20-latek został zatrzymany po kilkunastu kilometrach.  Był nietrzeźwy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś został przesłuchany przez śledczych.


 2015-02-23
Wejherowo,
W piątek w Redzie doszło do wypadku drogowego. Z telefonicznego zgłoszenia wynikało, że piesza została potrącona przez samochód osobowy. Bardzo ciężko ranna kobieta została przetransportowana do szpitala, która zmarła po kilku godzinach. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Teraz sprawą zajmą się śledczy.


 2015-02-23
Wejherowo,
W miniony piątek przed godziną 8:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 8-latka na ul. Sobieskiego. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem jest szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności.


 2015-02-19
Wejherowo,
Wczoraj w Komisariacie Policji w Rumi odbyła się odprawa roczna z udziałem Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Mariana Szlingera. Podczas tego spotkania podsumowano i omówiono pracę wejherowskich policjantów w 2014 roku.


 2015-02-19
Wejherowo,
Przed nami kolejny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę w dniach 23 lutego – 28 lutego 2015 r.


 2015-02-18
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę do kontroli drogowej. W trakcie sprawdzania mężczyzny okazało się, że był nietrzeźwy oraz naruszył po raz kolejny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za naruszenie sądowego zakazu kierowania, będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Sprawca został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 


 2015-02-17
Wejherowo,
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w związku ze sprawą rozboju, do którego doszło w nocy z 13 na 14 lutego br. w Rumi. 20 i 26-latek zostali już przesłuchani. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


 2015-02-16
Wejherowo,
Policjanci podczas weekendowej służby zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i jednego pod wpływem narkotyków. Niebawem mężczyźni zostaną przesłuchani i usłysz zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-02-13
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy przez ostatnie dwa dni realizowali  działania pod nazwą „Truck i Bus”. Podczas tej akcji prowadzone były wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i dbają o stan techniczny pojazdów. Podczas tych działań 100 osób zostało ukaranych mandatami, w związku z naruszeniem przepisów drogowych.


 2015-02-12
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy dziś realizują działania pod nazwą „Truck i Bus”. Podczas tej akcji kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze będą sprawdzać sprawdzali między innymi czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i dbają o stan techniczny pojazdów.


 2015-02-11
Wejherowo,
Dzisiaj dzieci uczestniczące w zajęciach zorganizowanych w sali zabaw „Buziaczek”, odwiedziły policjantki z wejherowskiej komendy. Podczas tej wizyty funkcjonariuszki omawiały z najmłodszymi zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe.


 2015-02-10
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki realizowali działania „Trzeźwy poranek”. Podczas tej akcji mundurowi zatrzymali dwóch kierowców rażąco naruszających przepisy drogowe. Jeden z mężczyzn był nietrzeźwy, natomiast drugi był pod wpływem narkotyków. Działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach realizowane są przez funkcjonariuszy cyklicznie i będą kontynuowane.


 2015-02-10
Wejherowo,
31-latek odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju. Mężczyzna napadł na pracownicę jednego ze sklepów i podczas rozboju ugryzł ekspedientkę w rękę, w której trzymała pieniądze. Kradzież nie powiodła się, a mężczyzna został zatrzymany. Sprawca w piątek został doprowadzony do prokuratury przez funkcjonariuszy. Prokurator zastosował wobec sprawcy policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


 2015-02-09
Rumia,
Policjanci zatrzymali kierowcę vw do kontroli drogowej. Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że 27-latek ma narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2015-02-06
Rumia,
Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy włamywali się do samochodów na terenie miasta Rumia. Sprawcy zostali zatrzymani po krótkim pościgu, gdy próbowali uciec z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że 16 i 18-latek odpowiadają aż za 13 włamań do samochodów. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2015-02-05
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na terenie powiatu realizowali akcję „PIESZY i ODBLASKI”. Podczas tych działań funkcjonariusze ukarali 21 pieszych, naruszających przepisy ruchu drogowego. Celem mundurowych jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.


 2015-02-04
Wejherowo,
Dziś po południu policjanci z wejherowskiej drogówki będą realizować działania "PIESZY i ODBLASKI". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest minimalizacja ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Funkcjonariusze podczas tych działań będą zwracać szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym po zmroku, piesi są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność osób na drodze.


 2015-02-03
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Dwie sądowym nakazem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego, trzecia w celu ustalenia miejsca pobytu. Dwaj już niebawem trafią do aresztu, gdzie odpowiedzą za popełnione czyny.


 2015-02-02
Wejherowo,
W nocy z piątku na sobotę w Wejherowie na drodze k6 doszło do wypadku drogowego. 23-letni nietrzeźwy kierowca daewoo uderzył w słup oświetleniowy. Pasażer samochodu z obrażeniami ciała został przetransportowany do wejherowskiego szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-02-02
Wejherowo,
W piątek policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na ul. I Brygady Pancernej WP. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca vw transporter najechał na tył forda fokus. W wyniku tego zderzenia, ranna została pasażerka forda, która też została przetransportowana do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-01-30
MSW,
Na początku stycznia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozstrzygnęło konkurs „Błyskotliwi”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a jego celem było zwiększenie świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób, w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku. W ramach konkursu szkoły musiały zrealizować ok. 40 sekundowy spot związany z tematyką noszenia elementów odblaskowych. Zainteresowanie było ogromne – otrzymaliśmy aż 184 filmy.


 2015-01-29
Wejherowo,
Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie przed sądem 28-latek, który został zatrzymany przez wejherowskich kryminalnych. Mężczyzna nie tylko posiadał substancje narkotyczne ale także kierował samochodem pod ich wpływem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Wczoraj prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór.


 2015-01-29
Wejherowo,
Policjanci odwiedzili dzieci ze Szkół Podstawowych w Górze i w Szemudzie oraz uczniów z Gimnazjum w Bolszewie. Podczas wizyty funkcjonariusze omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza nim podczas ferii zimowych. Nie zabrakło także tematyki dotyczącej odpowiedzialności karnej za popełnione czyny karalne oraz funkcjonariusze wyjaśnili zagadnienia dotyczące cyberprzemocy. Spotkania te przebiegały w miłej atmosferze.


 2015-01-28
Wejherowo,
Już po raz kolejny wejherowscy policjanci włączyli się do akcji Jurka Owsiaka, której celem było „Podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. W czasie orkiestrowej aukcji zlicytowano specjalne mandaty poparcia WOŚP. Uzyskana kwota kilkuset złotych zasiliła konto fundacji.


 2015-01-27
,
Dzięki międzynarodowej współpracy policji odnaleziono 16-latkę z powiatu wejherowskiego. Dziewczyna została odnaleziona przez norweskich policjantów. Nieletnia już wróciła do kraju. Teraz informacja o ucieczce nieletniej otrzyma sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie 16-latki.


 2015-01-27
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 59-latka poszukiwanego litem gończym. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Gdyni. Już w 2006 roku sąd wydał za nim list gończy. Poszukiwany cały czas ukrywał się przed organami ścigania. Teraz trafił do aresztu.


 2015-01-26
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego podczas weekendu zatrzymali 11 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Trzy zatrzymania miały miejsce piątek, natomiast pozostałe osiem zatrzymań w niedzielę. Osoby poszukiwane sądowym nakazem oraz listem gończym trafiły już do aresztu śledczego, gdzie odbywają kary pozbawienia wolności.


 2015-01-26
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w piątek rano na terenie powiatu przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. W trakcie tej akcji policjanci zatrzymali jednego kierowcę, który był pod wpływem narkotyków. Po zakończeniu akcji „Trzeźwy Poranek”, rozpoczęły się działania „Prędkość”. Takie akcje są realizowane przez funkcjonariuszy cyklicznie i te będą kontynuowane.


 2015-01-26
Rumia,
W sobotę po godzinie 15:00 dyżurny z Komisariatu Policji w Rumi otrzymał informację o śmiertelnym wypadku na torach. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna został potrącony przez pociąg intercity relacji Szczecin – Białystok.  Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-01-26
Wejherowo,
Policjanci w piątek i sobotę zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających narkotyki. Mężczyźni już zostali przesłuchani przez śledczych. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-01-26
KWP GDAŃSK,
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali cztery osoby ze ścisłego kierownictwa dwóch spółek finansowych działających na terenie całego kraju.  44 i 37 –latek podejrzewani są o oszustwa przy zawieraniu umów o pożyczki. Pokrzywdzonych jest około 68 tys. osób, a łączna wartość strat  wynosi prawie 180 mln zł. Dwie pozostałe osoby,  34 i 51 -latek, podejrzewane są o oszustwa, w których pokrzywdzonych jest tysiąc osób, a straty to 1,5 mln zł. Wszyscy zatrzymani zostaną dzisiaj doprowadzeni do prokuratury na przesłuchanie. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.


 2015-01-26
MSW,
Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.


 2015-01-23
Wejherowo,
Policjanci każdego dnia kontrolują kierowców i zatrzymują tych, którzy jeżdżą samochodami pod wpływem środków odurzających. Również wczoraj mundurowi podczas patrolowania miasta Wejherowo sprawdzili kierowcę vw. Okazało się, że 32-latek był pod wpływem narkotyków. Za kierowanie pod wpływem substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2015-01-23
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Szemudzie zatrzymali mężczyznę w związku ze sprawą kradzieży z włamaniem do samochodu. Śledczy przesłuchali 28-latka, który usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2015-01-23
KGP,
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.


 2015-01-22
Wejherowo/Rumia,
Za rozbój przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z Rumi i Wejherowa, który napadł na pracownika jednego z salonów gier i chciał ukraść pieniądze.  Mężczyzna we wtorek po południu został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury przez funkcjonariuszy. Prokurator zastosował wobec sprawcy policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 


 2015-01-21
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 2 mężczyzn w związku ze sprawą kradzieży z włamaniem do samochodu. Śledczy przesłuchali mężczyzn, którzy usłyszeli po 2 zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2015-01-21
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który uszkodził wiatę przystanku na peronie dworca SKM Wejherowo Nanice. Sprawca został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz za to, co zrobił może ponieść odpowiedzialność finansową i karną. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-01-20
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy wczoraj prowadzili wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, dbają o stan techniczny pojazdów i przewożą osoby, w tym dzieci, w prawidłowy sposób. Działania „TRUCK & BUS” prowadzone są cyklicznie na terenie powiatu, a ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego zagrożeń będących następstwami przekraczania dozwolonych prędkości, złego stanu technicznego pojazdów, czy też kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.


 2015-01-20
Rumia,
W dniu 17.01.2015 r. w hali sportowej MOSiR w Rumi odbyły się jednocześnie dwa turnieje objęte Honorowym Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Wojciecha Sobczak oraz Burmistrza Miasta Rumia Michała Pasiecznego: Turniej Tenisa Stołowego Służb Mundurowych oraz Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej Służb Mundurowych. Zawody te zostały zorganizowane przez IPA Gdynia, ZT NSZZP Gdynia, Kwidzyn, Wejherowo, którego głównym założeniem była pomoc dla Dominika Kamińskiego lat 2, który choruje na złośliwy nowotwór oczu.


 2015-01-19
Wejherowo,
W sobotę w Hali Sportowej w Bojanie odbył się Turniej Halowy Służb Mundurowych Powiatu Wejherowskiego. W turnieju tym brało udział 8 reprezentacji z różnych formacji mundurowych. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej z Szemudzie. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w turnieju.


 2015-01-19
Wejherowo,
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ustalili sprawców, którzy na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudzili kredyt oraz dwie pożyczki. Za przestępstwo oszustwa i przedłożenia nierzetelnej dokumentacji grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


 2015-01-19
Wejherowo,
W sobotę wieczorem na trasie pomiędzy miejscowościami Jeleńska Huta – Kowalewo doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 24-latek kierujący audi prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo po czym samochód przewrócił się na dach. Kierowca zmarł na miejscu zdarzenia. Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego.


 2015-01-15
Wejherowo,
Wczoraj kryminalni z wejherowskiej komendy wspólnie z policjantami z Gniewina pracując nad sprawą kradzieży linii telekomunikacyjnej zatrzymali sprawcę 9 kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-01-15
Wejherowo,
Policjanci z Posterunku Policji w Łęczycach ustalili tożsamość podejrzanego o dwie kradzieże z włamaniem do domków letniskowych na terenie gminy. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. W trakcie pracy nad sprawą  policjanci ustalili, że mężczyzna odpowiada za przestępstwo kradzieży, do której doszło w Luzinie. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Już niebawem usłyszy zarzuty dotyczące dwóch włamań.  Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2015-01-14
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali mężczyznę, który ukradł telefon komórkowy 14-latkowi, a następnie by utrzymać się w posiadaniu komórki, kopnął małoletniego w klatkę piersiową i uciekł. 21-latek przebywa w areszcie śledczym, mężczyzna był także poszukiwany. Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2015-01-13
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni zatrzymali 37-latka podejrzanego o moletowanie seksualne małoletniej poniżej 15 roku życia. Sąd rejonowy tymczasowo aresztował zatrzymanego mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mu grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2015 r.