2015-04-24
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę w związku ze sprawą pobicia, do którego doszło na początku roku w tym mieście. 22- latek dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. Wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za przestępstwo uszkodzenia ciała grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-04-24
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy dziś prowadzą wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze sprawdzają czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Działania „TRUCK & BUS” prowadzone są cyklicznie na terenie powiatu, a ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego zagrożeń będących następstwami przekraczania dozwolonych prędkości, złego stanu technicznego pojazdów, czy też kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.


 2015-04-23
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali 34-latka posiadającego narkotyki. Mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. O dalszym losie 34-latka zadecyduje sąd.


 2015-04-23
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów. W wyniku zderzenia ranna 35-latka została przetransportowana do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.


 2015-04-23
POLICJA,
JUŻ PRAWIE CO CZWARTY WYPADEK DROGOWY JEST SKUTKIEM KORZYSTANIA Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH W CZASIE JAZDY. ROSNĄCA SKALA TEGO NIEBEZPIECZNEGO ZJAWISKA TO SYGNAŁ DO WPROWADZENIA DLA KIEROWCÓW DZIAŁAŃ MOTYWUJĄCYCH DO ZMIANY ZŁYCH DROGOWYCH NAWYKÓW. DLATEGO RUSZA PROJEKT „NIE [PRZY]DZWOŃ ZA KIEROWNICĄ”, KTÓREGO CELEM JEST UŚWIADOMIENIE KIEROWCOM ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH Z KORZYSTANIEM Z TELEFONU PODCZAS PROWADZENIA SAMOCHODU.


 2015-04-22
Wejherowo,
Policjanci z drogówki zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierowców. Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który jechał samochodem mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie sądowego zakazu do 3 lat.


 2015-04-21
Wejherowo,
Wczoraj funkcjonariusze z wejherowskiej drogówki podczas akcji dotyczącej pieszych i rowerzystów ukarali mandatami za popełnione wykroczenia 93 uczestników ruchu drogowego, w tym 45 pieszych. Wobec 2 osób zostaną sporządzone wnioski do sądu. Działania te miały na celu uświadomienie pieszym oraz rowerzystom, że każdy uczestnik ruchu drogowego odpowiada za bezpieczeństwo i zarówno pieszy jak i rowerzysta może stać się sprawcą zdarzenia drogowego.


 2015-04-21
,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do piwnicy w jednym z budynków w tym mieście. Funkcjonariusze ustalili, że 38 -latek jest także odpowiedzialny za 5 innych kradzieży z włamaniem.  Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał 6 zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2015-04-21
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali mężczyznę , który miał przy sobie marihuanę. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 18-latek trzykrotnie udzielił narkotyki osobie małoletniej. Za posiadanie narkotyków oraz ich udzielanie małoletnim grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


 2015-04-20
Wejherowo,
   Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Trzeźwość – motocykl”. Akcja ta ukierunkowana była na kontrolę kierujących jednośladami.


 2015-04-17
Wejherowo,
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, podobnie jak pozostali dzielnicowi z powiatu zostali wyposażeni w telefony komórkowe. Wszystko po to, by kontakt z dzielnicowym był łatwiejszy. Mundurowi będą dostępni pod telefonem podczas pełnienia służby.


 2015-04-17
Wejherowo,
Policjanci z Redy skontrolowali kierowcę volkswagena. Podczas sprawdzania mężczyzny znaleźli przy nim marihuanę oraz tabletki. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-04-16
Wejherowo,
Praca kryminalnych z Wejherowa zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który ukradł dwa rowery górskie. 35-latek już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2015-04-15
Rumia,
Policjanci z Rumi zatrzymali wczoraj 35-latka,który w sklepie dokonał kradzieży. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Teraz mężczyzna odpowie za posiadanie amfetaminy. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2015-04-15
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w piątek rano na terenie powiatu przeprowadzili działania „PRĘDKOŚĆ”. W trakcie tej akcji policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Akcja ta realizowana jest przez funkcjonariuszy cyklicznie będzie kontynuowana.


 2015-04-14
Wejherowo,
Rusza czas wiosennych podróży rowerowych, zarówno miejskich, jak i dłuższych wypraw. W każdym przypadku, gdy pozostawiamy swój jednoślad choć na chwilę, bez nadzoru i żadnych zabezpieczeń, może on paść łupem złodzieja. Aby zapobiec kradzieży, warto zadbać o właściwe zabezpieczenie. Policjanci apelują o szczególną ostrożność przy pozostawianiu rowerów w miejscach ogólnie dostępnych oraz wybraniu na przechowanie pomieszczeń zamkniętych.


 2015-04-13
Wejherowo,
Policjanci podczas weekendowych kontroli drogowych zatrzymali, aż 6 nietrzeźwych kierowców oraz jednego pod wpływem marihuany. Niebawem zostaną zatrzymani oraz usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem substancji odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-04-13
Warszawa,
W piątek policjanci prewencji zatrzymali 23-latka w związku z kradzieżą z włamaniem do zakładu produkcyjnego na terenie Gminy Luzino. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2015-04-10
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 33-latka podczas włamania do samochodu. Mężczyzna próbował ukraść radio CB, ale podczas kradzieży został zauważony przez użytkownika samochodu. Mężczyzna wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś usłyszy kolejne zarzuty, gdyż kryminalni ustalili, że zatrzymany odpowiada także za inne kradzieże z włamaniem do samochodów. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2015-04-10
Reda,
Policjanci zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło wczoraj w Redzie. Funkcjonariusze odzyskali także część ukradzionych rzeczy. Podejrzewani o to przestępstwo 37 i 33-latek oraz 26-latka noc spędzili w policyjnym areszcie. Już niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


 2015-04-09
Wejherowo,
Policjanci przedstawili trzy zarzuty kradzieży 24-letniej kobiecie, która pracując jako opiekunka do dziecka, okradła swojego pracodawcę. Kobieta zabrała biżuterię oraz inne przedmioty o łącznej wartości ok. 10 tys. zł. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


 2015-04-08
Wejherowo,
"Trzeźwy poranek" - pod takim kryptonimem wczoraj odbyły się działania na drogach powiatu wejherowskiego. Celem akcji jest przeprowadzenie maksymalnej ilości kontroli kierowców i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych. W czasie działań mundurowi przeprowadzili ponad 750 badań trzeźwości.


 2015-04-03
Wejherowo,
Zbliża się Wielkanoc. To czas, kiedy większość z nas wyjedzie do rodziny, opuszczając swoje mieszkania, wybierając się często w dalekie trasy samochodem czy pociągiem. Dla wielu osób to czas spokoju i radości. Dla funkcjonariuszy z kolei to okres wzmożonej pracy. Na ulicach miast pojawi się więcej patroli policyjnych, a wszystko po to, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Zróbmy wszystko, aby te dni minęły nam w spokojnej i radosnej atmosferze.


 2015-04-03
Wejherowo,
Wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości mogą spodziewać się kierowcy na drogach powiatu. Dzisiaj mundurowi rozpoczęli działania „Bezpieczny weekend”. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi w czasie jazdy.


 2015-04-02
Wejherowo,
W środę w Wejherowie doszło do dwóch wypadków drogowych, w których ranne zostały osoby piesze. Do pierwszego potracenia doszło na ul. Pomorskiej, a do drugiego zdarzenia na ul. Gdańskiej. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z drogówki, śledczy oraz technicy kryminalistyki. Teraz funkcjonariusze, będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności wypadków.


 2015-04-02
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży. 32-latek z jednego z marketów na terenie miasta ukradł 20 butelek  whisky. Za kradzież grozi kara pozbawienia od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2015-04-01
Wejherowo,


 2015-04-01
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedzili dzieci z  dwóch Przedszkoli „Leśna Kraina” w Wejherowie i Bolszewie. Podczas spotkań opowiadały dzieciom o bezpieczeństwie w domu i poza domem. Pogadanki przebiegały w miłej atmosferze.


 2015-03-31
Reda,
Policjanci prewencji z Redy przed północą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli ponad 30 kilogramów ryb ze stawu hodowlanego. Obaj zatrzymani byli nietrzeźwi. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Dziś zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty.


 2015-03-30
Wejherowo,
Piesi i rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Jest to też grupa najbardziej narażona na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. W uniknięciu zagrożeń może pomóc im używanie elementów odblaskowych i świateł po zmroku, ale zawsze najważniejsza jest rozwaga na drodze.


 2015-03-30
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na terenie powiatu realizowali akcję „PIESZY”. Podczas tych działań funkcjonariusze ukarali 35 pieszych, naruszających przepisy ruchu drogowego. Celem mundurowych jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.


 2015-03-27
Rumia,
Policjanci z Komisariatu Policji w Rumi zatrzymali podejrzewanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego. Okazał się nim 19-latek. Mężczyzna już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2015-03-27
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy wczoraj prowadzili wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy dbają o stan techniczny pojazdów i przewożą osoby, w prawidłowy sposób. Działania „TRUCK & BUS” prowadzone są regularnie na terenie powiatu, a ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego zagrożeń będących następstwami przekraczania dozwolonych prędkości, złego stanu technicznego pojazdów, czy też kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.


 2015-03-27
KGP,
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.


 2015-03-26
Wejherowo,
Wczoraj rano policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Sopieszynie, gdzie doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby ranne zostały przetransportowane do pobliskich szpitali. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-03-25
Wejherowo,
Policjanci przeprowadzili kilka prelekcji dla młodzieży szkolnej. Głównymi zagadnieniami omawianymi podczas spotkań było zapobieganie cyberprzestępczości oraz omówienie odpowiedzialności za popełnione czyny karalne oraz przejawy demoralizacji.


 2015-03-25
POLICJA,
65 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, natomiast 22 proc. ma do niej zastrzeżenia - to wyniki najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej, zrealizowanego w marcu. Notowania Policji, co podkreśla CBOS, są stabilne.


 2015-03-24
Łęczyce,
Wejherowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Bożympolu Wielkim na drodze krajowej nr 6. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że kierowca volkswagena bora stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. 26 – letniemu kierowcy volkswagena mundurowi zatrzymali prawo jazdy.


 2015-03-23
Rumia, Wejherowo,
Policjanci zatrzymali oszusta działającego metodą na tzw. „wnuczka”. 28-letni mężczyzna chciał wyłudzić od starszej kobiety 7 tys. złotych. Noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-23
Reda,
 W minioną sobotę po godzinie 13:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Redzie. Jak się okazało, do zderzenia czołowego dwóch samochodów doszło na „Rekowskiej Górce”. Trzy osoby ranne zostały przetransportowane do pobliskich szpitali. Kierowcy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-03-19
Rumia,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę fiata, który naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. 


 2015-03-19
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z wejherowskiej komendy spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Orlu i rozmawiały o negatywnych skutkach nagannych, nieodpowiednich zachowań świadczących o demoralizacji. Podczas tej pogadanki funkcjonariuszki odpowiadały także na pytania zadawane przez dzieci oraz opowiadały o pracy w policji.


 2015-03-18
Rumia,
Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki zauważyli, jak mężczyzna wtargnął na jezdnię gdy świeciło się czerwone światło. 63-latek nie tylko popełnił wykroczenie drogowe, gdyż jak się okazało był poszukiwany. Teraz najbliższy rok i 3 miesiące spędził w areszcie śledczym lub zakładzie karnym.


 2015-03-17
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 32-latka odpowiedzialnego za ugodzenie nożem 46-letniego kolegi. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz uszkodzenie ciała na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-03-17
Wejherowo,
Wczoraj w Redzie doszło do wypadku drogowego. Ze zgłoszenia wynikało, że pieszy prawdopodobnie wtargnął na przejście, w wyniku czego został potrącony przez samochód osobowy. 59-latek zmarł na miejscu wypadku. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.


 2015-03-17
Wejherowo,
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w związku ze sprawą rozboju, do którego doszło 7 marca 2015 roku w Wejherowie. Obaj mężczyźni zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Wobec 18-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji natomiast wobec 19-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.


 2015-03-13
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci, po raz kolejny uczestniczyli w działaniach „PASY” mających na celu sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. W 94 przypadkach policjanci ukarali uczestników ruchu mandatami karnymi w tym, aż 54 za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.


 2015-03-12
Gniewino,
W sobotę kryminalni z wejherowskiej komendy wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Gniewinie zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kradzieżą szyn kolejowych. Obaj sprawcy już zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzut. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


  
 2015-03-11
PODSUMOWANIE AKCJI „TRZEŹWY PORANEK,
Przedwczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki realizowali działania „Trzeźwy poranek”. Podczas tej akcji mundurowi zatrzymali pięciu kierowców rażąco naruszających przepisy drogowe. Jeden z mężczyzn był nietrzeźwy, natomiast czterech było po spożyciu alkoholu. Działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach realizowane są przez funkcjonariuszy cyklicznie i będą kontynuowane.


 2015-03-10
Wejherowo,
W piątek  dyżurny otrzymał zgłoszenie wypadku drogowym do którego doszło w Bolszewie. W zdarzeniu tym uczestniczyły dwa samochody osobowe daewoo i volkswagen. W wyniku zderzenia kierowca vw został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności tej sprawy.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2015 r.