2015-03-27
Rumia,
Policjanci z Komisariatu Policji w Rumi zatrzymali podejrzewanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego. Okazał się nim 19-latek. Mężczyzna już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2015-03-27
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy wczoraj prowadzili wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy dbają o stan techniczny pojazdów i przewożą osoby, w prawidłowy sposób. Działania „TRUCK & BUS” prowadzone są regularnie na terenie powiatu, a ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego zagrożeń będących następstwami przekraczania dozwolonych prędkości, złego stanu technicznego pojazdów, czy też kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.


 2015-03-27
KGP,
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.


 2015-03-26
Wejherowo,
Wczoraj rano policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Sopieszynie, gdzie doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby ranne zostały przetransportowane do pobliskich szpitali. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-03-25
Wejherowo,
Policjanci przeprowadzili kilka prelekcji dla młodzieży szkolnej. Głównymi zagadnieniami omawianymi podczas spotkań było zapobieganie cyberprzestępczości oraz omówienie odpowiedzialności za popełnione czyny karalne oraz przejawy demoralizacji.


 2015-03-25
POLICJA,
65 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, natomiast 22 proc. ma do niej zastrzeżenia - to wyniki najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej, zrealizowanego w marcu. Notowania Policji, co podkreśla CBOS, są stabilne.


 2015-03-24
Łęczyce,
Wejherowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Bożympolu Wielkim na drodze krajowej nr 6. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że kierowca volkswagena bora stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. 26 – letniemu kierowcy volkswagena mundurowi zatrzymali prawo jazdy.


 2015-03-23
Rumia, Wejherowo,
Policjanci zatrzymali oszusta działającego metodą na tzw. „wnuczka”. 28-letni mężczyzna chciał wyłudzić od starszej kobiety 7 tys. złotych. Noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-23
Reda,
 W minioną sobotę po godzinie 13:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Redzie. Jak się okazało, do zderzenia czołowego dwóch samochodów doszło na „Rekowskiej Górce”. Trzy osoby ranne zostały przetransportowane do pobliskich szpitali. Kierowcy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-03-19
Rumia,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę fiata, który naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. 


 2015-03-19
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z wejherowskiej komendy spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Orlu i rozmawiały o negatywnych skutkach nagannych, nieodpowiednich zachowań świadczących o demoralizacji. Podczas tej pogadanki funkcjonariuszki odpowiadały także na pytania zadawane przez dzieci oraz opowiadały o pracy w policji.


 2015-03-18
Rumia,
Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki zauważyli, jak mężczyzna wtargnął na jezdnię gdy świeciło się czerwone światło. 63-latek nie tylko popełnił wykroczenie drogowe, gdyż jak się okazało był poszukiwany. Teraz najbliższy rok i 3 miesiące spędził w areszcie śledczym lub zakładzie karnym.


 2015-03-17
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 32-latka odpowiedzialnego za ugodzenie nożem 46-letniego kolegi. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz uszkodzenie ciała na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-03-17
Wejherowo,
Wczoraj w Redzie doszło do wypadku drogowego. Ze zgłoszenia wynikało, że pieszy prawdopodobnie wtargnął na przejście, w wyniku czego został potrącony przez samochód osobowy. 59-latek zmarł na miejscu wypadku. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.


 2015-03-17
Wejherowo,
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w związku ze sprawą rozboju, do którego doszło 7 marca 2015 roku w Wejherowie. Obaj mężczyźni zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Wobec 18-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji natomiast wobec 19-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.


 2015-03-13
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci, po raz kolejny uczestniczyli w działaniach „PASY” mających na celu sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. W 94 przypadkach policjanci ukarali uczestników ruchu mandatami karnymi w tym, aż 54 za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.


 2015-03-12
Gniewino,
W sobotę kryminalni z wejherowskiej komendy wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Gniewinie zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kradzieżą szyn kolejowych. Obaj sprawcy już zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzut. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


  
 2015-03-11
PODSUMOWANIE AKCJI „TRZEŹWY PORANEK,
Przedwczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki realizowali działania „Trzeźwy poranek”. Podczas tej akcji mundurowi zatrzymali pięciu kierowców rażąco naruszających przepisy drogowe. Jeden z mężczyzn był nietrzeźwy, natomiast czterech było po spożyciu alkoholu. Działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach realizowane są przez funkcjonariuszy cyklicznie i będą kontynuowane.


 2015-03-10
Wejherowo,
W piątek  dyżurny otrzymał zgłoszenie wypadku drogowym do którego doszło w Bolszewie. W zdarzeniu tym uczestniczyły dwa samochody osobowe daewoo i volkswagen. W wyniku zderzenia kierowca vw został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności tej sprawy.


 2015-03-09
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali dwie osoby w związku ze sprawą kradzieży kabli telekomunikacyjnych. 42-latek i 37-latek zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2015-03-09
Wejherowo,
W sobotę funkcjonariusze z wejherowskiej drogówki w ciągu kilku godzin akcji dotyczącej pieszych i rowerzystów ukarali mandatami za popełnione wykroczenia 67 uczestników ruchu drogowego, w tym 48 pieszych. Dodatkowo troje pieszych zostało pouczonych. Wobec 5 osób zostaną sporządzone wnioski do Sądu Rejonowego. Działania te miały na celu uświadomienie pieszym oraz rowerzystom, że oni także odpowiadają za bezpieczeństwo i sami też mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych.  


 2015-03-06
Wejherowo,
W wejherowskiej policji pojawił się nowy pies służbowy. Ifra jest krótkowłosym owczarkiem belgijskim, który pod koniec lutego zdał egzamin na psa patrolowo – interwencyjnego, podczas którego sprawdzone zostały jego predyspozycje do służby. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Wczoraj pies chwycił trop włamywacza. 23-latek został zatrzymany, a część ukradzionych rzeczy została odzyskana. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2015-03-05
Wejherowo,
Każdego dnia policjanci z ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Wczoraj mundurowi na terenie Gminy Szemud zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 26-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Ponadto podczas wczorajszej służby funkcjonariusze ujawnili aż 69 wykroczeń popełnionych przez innych uczestników ruchu, w tym aż 11 z nich popełniły osoby piesze.


 2015-03-04
Rumia,
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. W trakcie rozmowy, funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło, że był nietrzeźwy. Dalsze sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że posiadał on sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za naruszenie sądowego zakazu, będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2015-03-04
Wejherowo,
Wczoraj rano dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Bieszkowicach (Gmina Wejherowo). Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca opla zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z kierowcą forda. Trzy osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala.Śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-03-04
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca oplem najprawdopodobniej wyjechała z drogi podporządkowanej na ul. Przemysłową, którą jechał kierowca hyundai i doszło do zderzenia. 26-latka została przetransportowana do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2015-03-04
KWP GDAŃSK,
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku poszukuje osób mogących mieć związek z zabójstwem 17- letniej Agaty, której ciało znalezione zostało w parku brzeźnieńskim przy ul. Krasickiego w Gdańsku w okolicy toru dla rolkarzy w dniu 22.02.2015 roku o godz. 9.00.


 2015-03-03
Wejherowo,
Policjanci z gdyńskiej komendy poszukują zaginionego 41 – letniego obywatela Egiptu, który od 1 marca br. nie wrócił na pokład handlowego statku zacumowanego w gdyńskim porcie, na którym mężczyzna pracuje. Ostatni raz zaginiony był widziany wczoraj około godziny 16.00. w CH Riviera. O zaginięciu zawiadomił przedstawiciel armatora statku.


 2015-03-02
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego realizowali działania „Alkohol i narkotyki”. W trakcie sobotniej akcji policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę oraz  dwóch kierowców po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwy kierowca za popełnione przestępstwo drogowe odpowie przed sądem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-02-27
Rumia,
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów podczas włamania i kradzieży elementów wyposażenia domu jednorodzinnego. 38-latek ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2015-02-26
Rumia,
Dzisiaj w nocy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 47-latkowi mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.


 2015-02-25
Wejherowo,
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w związku ze sprawą rozboju, do którego doszło na początku stycznia br. w powiecie wejherowskim. Obaj mężczyźni zostaną przesłuchani i jeszcze dziś usłyszą zarzuty w prokuraturze. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


 2015-02-24
Wejherowo,
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał telefoniczną informację, że w jednej z miejscowości powiatu porusza się seat, którym kieruje mężczyzna mogący być pod wpływem alkoholu. Natychmiast we wskazany rejon zostali skierowani policjanci. Gdy mundurowi próbowali zatrzymać wskazany samochód, kierowca zaczął uciekać. 20-latek został zatrzymany po kilkunastu kilometrach.  Był nietrzeźwy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś został przesłuchany przez śledczych.


 2015-02-23
Wejherowo,
W piątek w Redzie doszło do wypadku drogowego. Z telefonicznego zgłoszenia wynikało, że piesza została potrącona przez samochód osobowy. Bardzo ciężko ranna kobieta została przetransportowana do szpitala, która zmarła po kilku godzinach. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Teraz sprawą zajmą się śledczy.


 2015-02-23
Wejherowo,
W miniony piątek przed godziną 8:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 8-latka na ul. Sobieskiego. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem jest szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności.


 2015-02-19
Wejherowo,
Wczoraj w Komisariacie Policji w Rumi odbyła się odprawa roczna z udziałem Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Mariana Szlingera. Podczas tego spotkania podsumowano i omówiono pracę wejherowskich policjantów w 2014 roku.


 2015-02-19
Wejherowo,
Przed nami kolejny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę w dniach 23 lutego – 28 lutego 2015 r.


 2015-02-18
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę do kontroli drogowej. W trakcie sprawdzania mężczyzny okazało się, że był nietrzeźwy oraz naruszył po raz kolejny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za naruszenie sądowego zakazu kierowania, będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Sprawca został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 


 2015-02-17
Wejherowo,
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w związku ze sprawą rozboju, do którego doszło w nocy z 13 na 14 lutego br. w Rumi. 20 i 26-latek zostali już przesłuchani. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


 2015-02-16
Wejherowo,
Policjanci podczas weekendowej służby zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i jednego pod wpływem narkotyków. Niebawem mężczyźni zostaną przesłuchani i usłysz zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-02-13
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy przez ostatnie dwa dni realizowali  działania pod nazwą „Truck i Bus”. Podczas tej akcji prowadzone były wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i dbają o stan techniczny pojazdów. Podczas tych działań 100 osób zostało ukaranych mandatami, w związku z naruszeniem przepisów drogowych.


 2015-02-12
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy dziś realizują działania pod nazwą „Truck i Bus”. Podczas tej akcji kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze będą sprawdzać sprawdzali między innymi czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i dbają o stan techniczny pojazdów.


 2015-02-11
Wejherowo,
Dzisiaj dzieci uczestniczące w zajęciach zorganizowanych w sali zabaw „Buziaczek”, odwiedziły policjantki z wejherowskiej komendy. Podczas tej wizyty funkcjonariuszki omawiały z najmłodszymi zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe.


 2015-02-10
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki realizowali działania „Trzeźwy poranek”. Podczas tej akcji mundurowi zatrzymali dwóch kierowców rażąco naruszających przepisy drogowe. Jeden z mężczyzn był nietrzeźwy, natomiast drugi był pod wpływem narkotyków. Działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach realizowane są przez funkcjonariuszy cyklicznie i będą kontynuowane.


 2015-02-10
Wejherowo,
31-latek odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju. Mężczyzna napadł na pracownicę jednego ze sklepów i podczas rozboju ugryzł ekspedientkę w rękę, w której trzymała pieniądze. Kradzież nie powiodła się, a mężczyzna został zatrzymany. Sprawca w piątek został doprowadzony do prokuratury przez funkcjonariuszy. Prokurator zastosował wobec sprawcy policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


 2015-02-09
Rumia,
Policjanci zatrzymali kierowcę vw do kontroli drogowej. Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że 27-latek ma narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2015-02-06
Rumia,
Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy włamywali się do samochodów na terenie miasta Rumia. Sprawcy zostali zatrzymani po krótkim pościgu, gdy próbowali uciec z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że 16 i 18-latek odpowiadają aż za 13 włamań do samochodów. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2015-02-05
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na terenie powiatu realizowali akcję „PIESZY i ODBLASKI”. Podczas tych działań funkcjonariusze ukarali 21 pieszych, naruszających przepisy ruchu drogowego. Celem mundurowych jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.


 2015-02-04
Wejherowo,
Dziś po południu policjanci z wejherowskiej drogówki będą realizować działania "PIESZY i ODBLASKI". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest minimalizacja ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Funkcjonariusze podczas tych działań będą zwracać szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym po zmroku, piesi są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność osób na drodze.


 2015-02-03
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Dwie sądowym nakazem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego, trzecia w celu ustalenia miejsca pobytu. Dwaj już niebawem trafią do aresztu, gdzie odpowiedzą za popełnione czyny.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2015 r.