2019-01-16
Wejherowo,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Tym razem dzięki naniesionemu zagrożeniu policjanci Zespołu Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ustalili sprawcę kilku różnych wykroczeń. W tej sprawie do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie właściciela motocykla kawasaki.


 2019-01-15
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa i gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Gdyni zabezpieczyli prawie 2500 porcji różnego rodzaju narkotyków. Do sprawcy został zatrzymany 40-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Wczoraj został przesłuchany, dziś prawdopodobnie zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2019-01-14
,
Policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali 4 osoby posiadające narkotyki. Mężczyźni niebawem zostaną przesłuchani. Za posiadanie substancji zabronionych ustawą grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. 


 2019-01-14
Wejherowo,
W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie pożegnano mł. insp. Sławomira Króla Komendanta Komisariatu Policji w Rumi, który przesszedł na emeryturę. W mundurze pracował ponad ćwierć wieku, ostatnich 10 lat na stanowiskach kierowniczych.


 2019-01-11
Wejherowo,
Kryminalni z Rumi ustalili tożsamość sprawców rozboju, do którego doszło kilka dni pod koniec grudnia. 31-latek oraz 30-latka zostali zatrzymani przez policjantów. Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni do wejherowskiej prokuratury. Niewykluczone, że zostaną tymczasowo aresztowani. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2019-01-11
KWP GDAŃSK,
Policjanci w całym kraju czuwać będą nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wszystkich województw zadba o to większa liczba patroli. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować ich dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.


 2019-01-11
POLICJA,
Zakończyła się kontrola NIK w Policji. Inspektorzy sprawdzili realizację Programu Modernizacji Służb Mundurowych w okresie 2017-2018. Zakupy, inwestycje, modernizacje, przetargi zostały przeprowadzone prawidłowo. NIK wysoko oceniła nadzór Komendanta Głównego Policji nad realizacją Programu.


 2019-01-10
Wejherowo,
Wczoraj dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał dwa zgłoszenia o wypadkach drogowych, do których doszło w Sopieszynie i Wejherowie. Na miejscu obu zdarzeń pracowali policjanci ruchu drogowego. Teraz sprawą zajmą się funkcjonariusze pionu dochodzeniowo – śledczego którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności wypadku.


 2019-01-09
Wejherowo,
Kryminalni z wejherowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież laptopa oraz głośnika. Sprawca wczoraj został zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy. 40-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2019-01-07
KWP GDAŃSK,
We wtorek, 8 stycznia, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.


 2019-01-07
Wejherowo,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, na trasie na Piaśnicę - na drodze wojewózkiej, gdzie zderzyły się 2 samochody. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Funkcjonariusze apelują, aby dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności, jak również stosowną odległość między pojazdami.


 2019-01-04
Wejherowo,
We wrześniu 2018 roku w Wejherowie na skrzyżowaniu I Brygady Pancernej Wojska Polskiego  z ulicą Ofiar Piaśnicy doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla suzki oraz samochodu honda. Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z wejherowską Policją, 58 672 97 53.


 2019-01-04
Wejherowo,
Wczoraj rano policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel drogi powiatowej spotkali się na miejscu wypadku między miejscowościami Tadzinem i Kostkowem. W wyniku tego wypadku 63-letni kierowca zmarł po kilkunastu godzinach w szpitalu. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.


 2019-01-03
Wejherowo,
Wczoraj policjanci na terenie powiatu wejherowskiego prowadzili akcję „Trzeźwy Poranek”. Funkcjonariusze działali już od wczesnego rana. Podczas tej akcji przeprowadzili ponad 1070 badań trzeźwości, w wyniku których ujawnili 7 kierowców pod wpływem alkoholu. Działania te są realizowane cyklicznie i będą kontynuowane.


 2019-01-02
Wejherowo,
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w piątek po godzinie 22:00 otrzymał zgłoszenie o potrąceniu kobiety na torach kolejowych w rejonie ul. 10 Lutego. W wyniku wypadku śmierć poniosła 31-latka. Teraz sprawą zajmą się policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2018-12-30
KGP,
Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.


 2018-12-30
POLICJA,
Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.


 2018-12-28
Wejherowo,
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj na trasie między Wielistowem a Godętowem na drodze krajowej nr 6, gdzie zderzyły się 3 samochody. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Funkcjonariusze apelują aby dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności, jak również stosowną odległość między pojazdami.


 2018-12-28
Wejherowo,
W piątek, 28 grudnia, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna.


 2018-12-27
Rumia,
W poniedziałek przed południem kryminalni z Rumi zatrzymali 32-letniego mężczyznę , który dokonał rozboju w placówce bankowej na terenie miasta. Mężczyzna ukradł pieniądze i uciekł. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i zatrzymali sprawcę, któremu ucieczkę uniemożliwili przechodnie. Za przestępstwo rozboju mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


 2018-12-21
Wejherowo,
Okres świąteczny to czas licznych wyjazdów. Między 21 grudnia a 1 stycznia policjanci przeprowadzą działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na trasach w całej Polsce należy spodziewać się większej liczby funkcjonariuszy.


 2018-12-21
Wejherowo,
Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili wspólnie świąteczną zbiórkę na rzecz pięcioosobowej rodziny, która jest w trudnej sytuacji materialnej. Przygotowali artykuły pielęgnacyjne dla niemowląt, pieluszki, zabawki ubranka i słodycze i wiele innych, które jeszcze dziś trafią do rodziny.


 2018-12-21
KGP,
Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, w imieniu kierownictwa polskiej Policji oraz własnym, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzy wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom polskiej Policji aby ten pełen tradycji moment, napełnił wszystkich nadzieją, ciepłem i radością, a te szczególne dni były okazją do wspólnego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół, a spotkaniom przy wigilijnym stole towarzyszył zapach choinki, śpiew kolęd oraz atmosfera miłości i wzajemnej życzliwości.


 2018-12-21
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci oraz pracownicy cywilni Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie gościli z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy. Na spotkaniu z mieszkańcami, mundurowi zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji. Na spotkaniu omówiony został proces rekrutacji do służby oraz podstawowe zasady funkcjonowania jednostek i komórek organizacyjnych Policji.


 2018-12-21
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci włączyli się do udziału w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej pn. „DOKUMENTY ZASTRZEŻONE” zorganizowanej przez Związek Banków Polskich. Jej celem jest poszerzenie ogólnej wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów tożsamości przez każdą osobę, której taka sytuacja się przytrafiła. W ramach prowadzonej akcji mundurowi przekazują ulotki z informacjami o tym, jak chronić swoją tożsamość oraz jak postępować w przypadku utraty dokumentów.


 2018-12-21
Wejherowo,
Seniorze, uważaj! ― celem tej kampanii UOKiK jest ostrzeżenie konsumentów przed nieuczciwymi zachowaniami niektórych przedsiębiorców w trakcie zawierania umów poza lokalem, czyli na pokazach lub w domach. Problem dotyczy zakupów garnków, pościeli lub urządzeń medycznych czy też sprzedaży usług telekomunikacyjnych, dostarczania gazu lub prądu.  2018-12-20
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy wsiedli do samochodu, mimo że byli pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych byli mężczyźni w wieku od 24 do 32 lat. Jeden z nich był nietrzeźwy,dwaj w stanie po spożyciu alkoholu. Już niebawem kierowcy zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2018-12-19
Wejherowo,
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w poniedziałek około godziny 17:30 doszło do potracenia pieszego nietrzeźwego mężczyzny. 46-latek został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


 2018-12-19
Wejherowo,
Policjanci z Rumi zatrzymali wczoraj 25-latka posiadającego narkotyki, jak się okazało był on także poszukiwany listem gończym. Noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.  


 2018-12-19
,
Policjanci z Komisariatu Policji w Redzie poszukują sprawców kradzieży. Do przestępstwa doszło 12.10.2018 w jednym z sklepów na terenie miasta. Osoby, które rozpoznają mężczyzn ze zdjęć proszone są o kontakt, można dzwonić na nr 58 678 30 97.


 2018-12-18
Wejherowo,
Policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Wejherowie oraz wójtami gmin Szemud i Linia wczoraj spotkali się na debacie w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie. Debata ewaluacyjna odbyła się pod hasłem „Porozmawiajmyo bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ” i stanowiła świetną okazję do rozmów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.


 2018-12-18
Wejherowo,
Wczoraj profilaktyk z dzielnicowym z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili spotkanie z czterema klasami zerówki.  Podczas spotkania opowiadali o bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz podczas zabaw na śniegu i lodzie. Dodatkowo była mowa o osobach obcych oraz agresywnych zwierzętach.


 2018-12-14
Wejherowo,
Od soboty do poniedziałku pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Duże natężenie ruchu oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa.


 2018-12-14
Szemud,
O tym, jak powinien dbać o swoje bezpieczeństwo każdy maluch, wiedzą pięciolatki i sześciolatki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie. Podczas wczorajszego konkursu dzieci wykazały się ogromną wiedzą, za co otrzymały dyplomy i upominki. Wiedzę przedszkolaków oceniały m.in. policjantki z wejherowskiej komendy, które zasiadły w komisji konkursowej.


 2018-12-14
Szemud,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i Komisariatu Policji w Szemudzie wspólnie z Wójtem Gminy Szemud organizują debatę ewaluacyjną POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW. Spotkanie odbędzie się 17.12.2018 roku o godzinie 17:00 Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.


 2018-12-13
Wejherowo,
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie prowadzi czynności w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło  5 grudnia 2018 roku o godzinie 00:10  w Wejherowie przy ul. Gdańskiej  dk6, na wysokości skrzyżowania z ul. Świętopełka. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że doszło do potrącenia mężczyzny, który przechodził przez przejście dla pieszych. Pieszy w wyniku zdarzenia doznał złamania nogi. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2018-12-13
Wejherowo,
Policjanci ostrzegają internautów przed działaniem wirusa, który blokuje komputer. Obecnie hakerzy podszywają się pod Policję i żądają wpłaty określonej kwoty pieniędzy w zamian za usunięcie blokady komputera. Policjanci tak nie działają. Funkcjonariusze przypominają, aby korzystać z legalnych oprogramowań , także antywirusowych.


 2018-12-12
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej przy współpracy z kryminalnymi z Wejherowa zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany. Plantacja ukryta była w dwóch pomieszczeniach, gdzie do jednego wejście znajdowało się za szafą. Śledczy zabezpieczyli 74 doniczki z tą rośliną wraz ze sprzętem, który służył do uprawy narkotyków oraz 12 worków foliowych suszu roślinnego. Do policyjnego aresztu trafił 34-latek, który jest podejrzewany o uprawę zakazanych w Polsce roślin.


 2018-12-11
Godętowo,
W poniedziałek przed południem policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel drogi krajowe dk 6 spotkali się wczoraj w Godętowie w miejscu, gdzie śmierć na miejscu poniosła piesza. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.


 2018-12-07
Wejherowo,
Policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zaangażowali się w pomoc choremu chłopcu z powiatu wejherowskiego. Wspólna inicjatywa zbierania plastikowych nakrętek trwała od początku roku. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 10-letniemu chłopcu w walce z chorobą i jego rehabilitacją.


 2018-12-07
Wejherowo,
Policjanci z Łęczyc zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież balkonowych balustrad. Odzyskane balustrady policjanci przekazali właścicielowi, a zatrzymanych 34-latka oraz 30-latka przewieźli do policyjnego aresztu. Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2018-12-06
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci spotkali się z mieszkańcami Nowego Dworu Wejherowskiego. W trakcie pogadanki rozmawiali z jej uczestnikami o przemocy wobec kobiet oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.


 2018-12-06
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu osoby do którego doszło dziś w nocy na terenie Gminy Łęczyce w pobliżu miejscowości Godętowo. Piesza zmarła na miejscu zdarzenia. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z wejherowską Policją.


 2018-12-05
POLICJA,
Pierwsze przymrozki i opady śniegu, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.


 2018-12-05
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież aluminiowych felg samochodowych. Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-12-05
Wejherowo,
Kryminalni z Rumi ustalili i zatrzymali mężczyznę, który włamał się do zbiornika z paliwem. Mężczyzna został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2018-12-04
Wejherowo,
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wczoraj wieczorem otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Wejherowie na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej (drogi krajowej nr 6) z Rybacką. W wyniku potrącenia 24-latka została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.


 2018-12-03
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa i Gdańska zatrzymali 23-latka, który posiadał marihuanę o wadze około 0,5 kilograma. W piątek zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Został on tymczasowo aresztowany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2018-12-03
Wejherowo,
Dyżurny Komisariatu Policji w Rumi otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło w na ul. Dąbrowskiego. W wyniku wypadku piesza 62-latka została przewieziona do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o ostrożność.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2019 r.