2017-10-18
Wejherowo,
Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Starostwo Powiatowe w Wejherowie. W poniedziałek Starosta Wejherowski Gabriela Lisius przekazała odblaski, które trafią do najmłodszych mieszkańców powiatu w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Odblaskujące elementy noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2017-10-18
KWP GDAŃSK,
Dziś (18 października) w całej w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz jedenasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy. Każdy, kogo ten problem dotyka lub zna takie osoby, albo ma wiedzę na przestępcach trudniących się handlem ludźmi bądź o ich ofiarach może skontaktować się z Policją przez specjalnie przygotowaną skrzynkę e-mail: handelludzmibsk@policja.gov.pl. Można też dzwonić pod numer telefonu: +48 664 974 934. Taka wiadomość lub telefon może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni. Tragedii można zapobiec!


 2017-10-16
Wejherowo,
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 16-20 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 19 października br.


 2017-10-13
Wejherowo,
Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie realizują działania prewencyjno – kontrolne pn. „Bezpieczny Pieszy”. Akcja jest od wczesnego poranka prowadzona na terenie powiatu wejherowskiego.


 2017-10-13
Wejherowo,
Policyjne działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa pieszych na drodze wspiera Urząd Miasta w Wejherowie. Prezydent Miasta przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji odblaski, które trafią do najmłodszych mieszkańców powiatu w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Odblaskujące elementy noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają poprawić widoczność pieszych.


 2017-10-12
Wejherowo,
Wczoraj w Domu Kultury Janowo w Rumi odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Seniorzy mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat nurtujących ich problemów oraz dowiedzieć się więcej na temat działań Policji. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości jego uczestników na temat związany z różnymi zagrożeniami. Ponadto seniorzy zapoznani zostali z aplikacja mobilną Moja Komenda oraz Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-10-10
Wejherowo,
W dniu 11 października br. o godz. 12.00 w Domu Kultury Janowo, przy ul. Pomorskiej11 odbędzie się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Inicjatorami i organizatorami spotkania jest Rada Seniorów przy Urzędzie Miasta w Rumi oraz Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie wraz z Komisariatem Policji w Rumi.


 2017-10-06
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 35-latka w związku ze sprawą zabójstwa kobiety w Wejherowie, do którego doszło dziś rano. Zatrzymany zostanie niebawem przesłuchany. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. 


 2017-10-09
Wejherowo,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.


 2017-10-05
Wejherowo,
Policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie kilka dni temu odwiedziły dzieci z wejherowskiego przedszkola. W czasie spotkania funkcjonariuszki przypomniały dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, a także mówiły o swojej codziennej pracy. Spotkania te są stałym elementem działań profilaktycznych prowadzonych przez wejherowskich funkcjonariuszy, które są realizowane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.


 2017-10-04
Wejherowo,
Policjanci wczoraj otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci drogówki oraz technik kryminalistyki. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2017-10-03
Wejherowo,
Wczoraj policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły przedszkolaki z miejscowego przedszkola. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów.


 2017-10-02
Wejherowo,
Policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą wejherowskiej komendy ustalili tożsamość mężczyzny i kobiety, który w ostatnim czasie na podstawie nieprawdziwych oświadczeń o zatrudnieniu i wysokości otrzymywanych zarobków wyłudzili pożyczki w wysokości ponad 3000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 


 2017-10-02
Wejherowo,
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie poszukuje zaginionego 30-letniego Marcina Krzak. Mężczyzna wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, nie nawiązał także kontaktu z rodziną. Wczoraj w nocy rodzina zgłosiła funkcjonariuszom fakt zaginięcia 30-latka. Po uzyskaniu informacji o zaginięciu rozpoczęły się poszukiwania, które dziś od rana są kontynuowane.


 2017-09-29
Wejherowo,
Dzięki pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch mężczyzn lat 32 i 34. Sprawcy włamywali się domków jednorodzinnych skąd kradli różne przedmioty, ukradli także samochód. Za popełnione przestępstwa usłyszeli już zarzuty. Za kradzieże z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2017-09-29
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedzili najmłodszych pacjentów wejherowskiego szpitala. Podczas spotkań z dziećmi omówione zostały zasady bezpieczeństwa dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkania i przekazywana wiedza była dostosowana do wieku odbiorców. Tego typu spotkania to element profilaktycznej pracy funkcjonariuszy. Zajęcia organizowane są przez Przyszpitalny Zespół Kształcenia Specjalnego.


 2017-09-29
KGP,
Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2017-09-28
Wejherowo,
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wejherowie wczoraj odbyła się debata społeczna nt. „Przemoc w rodzinie – współpraca międzyinstytucjonalna” zorganizowana przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przy współudziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie. Celem tego spotkania była wymiana doświadczeń oraz usprawnienie współpracy między instytucjami w tym zakresie.


 2017-09-28
Wejherowo,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia, tj. od 1 lipca 2016 roku, mieszkańcy aktywnie informują wejherowskich policjantów o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Uwzględniając potrzeby i oczekiwania mieszkańców wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu narzędzia, takie jak np. przesyłanie plików zdjęciowych, czy krótkich komentarzy. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.


 2017-09-27
Wejherowo,
Wczoraj w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie odbyła się debata ewaluacyjna organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Wejherowie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Spotkanie poświęcone zostało aspektom cyberprzemocy jako zagrożenia dla współczesnej młodzieży. Zebrani mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które coraz częściej dotyka użytkowników Internetu, najczęsciej młodzież. Z uczestnikami omówiono także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda i program Dzielnicowy Bliżej Nas.


 2017-09-26
Wejherowo/Reda,
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi powiatu wejherowskiego, który z jednej ulic na terenie miasta Reda ukradł rower o wartości niemal dwóch tysięcy złotych. Wczoraj został zatrzymany przez policjantów. Został także przesłuchany i usłyszał zarzuty.


 2017-09-26
Wejherowo,
Już niebawem kończy się pierwszy miesiąc roku szkolnego. W związku z tym mundurowi przypominają najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o zasadach przechodzenia przez jezdnię oraz kierowcom o zachowaniu szczególnych środków ostrożności w rejonie szkól i przedszkoli w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.


 2017-09-25
Wejherowo,
Policjanci w Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie jutro organizują debatę ewaluacyjną POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW. Spotkanie odbędzie się 26 września2017 roku o godzinie 11:00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.


 2017-09-25
Wejherowo,
Wieczorem w sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 55-letniąś mieszkankę Niemiec, która kierowała samochodem, mimo, że w organizmie miała prawie 3 promile alkoholu. Zatrzymanie nastąpiło w wyniku właściwej postawy świadka zdarzenia, który natychmiast powiadomił policjantów o tym, że kierująca skodą jedzie całą szerokością jezdni i tym . Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2017-09-25
Wejherowo,
W piątek wejherowscy policjanci gościli w komendzie dzieci ze Szkoły Społecznej w Wejherowie. Mundurowi podczas odwiedzin przedstawili najmłodszym zasady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zapoznali uczniów z pracą policjanta. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się radiowozy oraz policyjny areszt.


 2017-09-22
Wejherowo,
W ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych wejherowscy policjanci uczestniczyli w działaniach pn. „EDWARD“. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków. Podczas prowadzonych kontroli drogowych oraz pogadanek, mundurowi uświadamiali uczestnikom ruchu, że sami też mają duży wpływ na bezpieczeństwo na drogach.


 2017-09-20
Wejherowo, pow. wejherowski,
Policjanci z powiatu wejherowskiego kontynuują spotkania przedszkolakami oraz uczniami klas młodszych szkół podstawowych w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”. Z dziećmi rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowy, a także o różnych sytuacjach które mogą się wydarzyć na placu zabaw czy nawet w domu. Do końca tego miesiąca funkcjonariusze będą realizowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły” i będą spotykali się z dziećmi.


 2017-09-20
Wejherowo, pow. wejherowski,
Podczas obchodów „Europejskiego Tygodnia Mobilności” 21 września 2017 roku w ramach „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych” we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie druga edycja 24-godzinnych działań pn. „EDWARD”. Działania odbywają się cyklicznie tego samego dnia miesiąca i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego oraz podmioty działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W akcji uczestniczyć będą policjanci z wejherowskiej drogówki.


 2017-09-19
Wejherowo,
Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na ul. Pomorskiej. Na przejściu dla pieszych został potrącony 66-latek. Badanie alko-testem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że 44-letni kierowca był trzeźwy, natomiast 66-letni pieszy był nietrzeźwy. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2017-09-18
Wejherowo,
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wczoraj uczestniczyli w festynie rodzinnym „Wrzesień z Maryją”. Policjanci prezentowali sprzęt, jaki wykorzystują w codziennej służbie. Każdy uczestnik mógł wsiąść do radiowozu, porozmawiać przez radiostację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Mundurowi przygotowali także inne atrakcje dla najmłodszych, m.in. konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie oraz trening kickboxingu.


 2017-09-18
Wejherowo,
Już za kilka dni rozpocznie się jesień. Zmierzch zapada coraz szybciej, a mimo tego na naszych drogach nadal często można spotkać pieszych obowiązkowego wyposażenia w elementy odblaskowe  poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Dlatego też przypominamy o obowiązku oraz apelujemy o zadbanie o własne bezpieczeństwo.


 2017-09-18
Wejherowo,
Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania lub innych spacerów. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności, nawet jeśli wydaje nam się, że doskonale znamy las. Należy unikać tych obszarów leśnych, które znamy słabo lub nie znamy wcale. Starajmy się nie wybierać do lasu samotnie – szczególnie w teren mało nam znany lub przy słabej widoczności. Wybierajmy wczesną porę dnia na wędrówkę czy spacer po lesie. Kiedy się zagubimy starajmy się dojść do najbliższej drogi, wtedy jest większa szansa na odnalezienie.


 2017-09-15
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło na ul. Wałowej w Wejherowie. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali jego okoliczności. Ranny 6-latek został przetransportowany do szpitala. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2017-09-15
Wejherowo/ Gm. Łęczyce,
Policjanci od początku września biorą udział w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas tych działań mundurowi nie tylko dbają o bezpieczeństwo dzieci w rejonach szkół ale także spotykają się z nimi i uczą zasad bezpieczeństwa na drodze. Również w ostatnich dniach mundurowi prowadzili kolejne zajęcia z uczniami szkolnej zerówki.


 2017-09-14
Wejherowo,
Wczoraj po południu policjanci z wejherowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zagubieniu się w lesie 39-latka. Mężczyzna zadzwonił do dyżurnego na numer alarmowy. Podczas rozmowy powiedział, że się potknął i uszkodził sobie nogę i dalej nie może już iść. Funkcjonariusz starał się pozyskać od dzwoniącego jak najwięcej informacji na temat miejsca, w którym mógł on przebywać. Nastepnie po uzyskaniu kilku wskazówek, zostały zorganiozowane poszukiwania. Na miejsce do lasu w rejonie miejscowości Góra i Orle pojechali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Po krótkich poszukiwaniach około godziny 15.00 mężczyzna został odnaleziony. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, w celu udzielenia mu pomocy medycznej w związku z kontuzją. 39-latek został przetransportowany do szpitala.


 2017-09-14
Wejherowo,
Gdańscy policjanci poszukują 16-letniej Pauliny Ganczarskiej. Dziewczyna ostatni raz była widziana dziś (13.09.2017 roku) około godz. 16.00 przy ul. Wały Jagiellońskie w Gdańsku. W przypadku posiadania informacji, które mogą przyczynić się do odnalezienia 16-latki, prosimy o kontakt z Policją.


 2017-09-13
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Gościcinie na drodze krajowej. W wyniku zdarzenia ranny został 54-letni kierowca motoroweru. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali okoliczności wypadku. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo wyjaśnią okoliczności zdarzenia.


 2017-09-13
Wejherowo,
Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prowadzi śledztwo PO I DS.94.2017,  w sprawie sprowadzenia katastrofy w ruchu drogowym w dniu 30 sierpnia 2017 roku na terenie dworca PKP w miejscowości Smętowo Graniczne, woj. pomorskie, która zagrażała życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, tj. o przestępstwo z art. 173§1 kk.


 2017-09-12
Wejherowo,
Dziś rano kryminalni z komendy powiatowej zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 27-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego poszukiwany był sądowym nakazem za wcześniejsze włamania. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu. Wczoraj policjanci zatrzymali także innego poszukiwanego na podstawie sądowego nakazu. 29- latek został już wczoraj doprowadzony do aresztu śledczego. Odbędzie on karę roku pozbawienia wolności.


 2017-09-12
Wejherowo,
Wzorem lat ubiegłych z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci prowadzą działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze prowadzą zajęcia z najmłodszymi, a także nadzorują ruch pojazdów i pieszych w okolicach szkół. Wszystko po to, aby uczniowie mogli czuć się bezpiecznie.


 2017-09-11
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa realizowali w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie spotkania dotyczące akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W  pogadankach uczestniczyli uczniowie klas I,II oraz dzieci przebywające w świetlicy szkolnej. Celem tej akcji było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na różne sytuacje, jakie dzieci napotkać w drodze do szkoły.


 2017-09-11
Wejherowo/Rumia,
Funkcjonariusze w ostatnich tygodniach uczyli kobiety jak nie paść ofiarą przestępstwa, jak nie dać się napastnikowi, obronić się i uciec bez szwanku. Zajęcia były przygotowane przez mundurowych z myślą o poprawie bezpieczeństwa pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi. 


 2017-09-07
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci z drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali jego okoliczności. Już niebawem wobec sprawy kolizji drogowej zostanie skierowany wniosek do sądu. Za popełnione wykroczenie grozi grzywna oraz punkty karne.


 2017-09-07
Wejherowo,
Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO …PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY”. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci prowadzą wzmożone kontrole przy szkołach w rejonach przejść dla pieszych, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Już niebawem funkcjonariusze rozpoczną także spotkania w uczniami, podczas których będą nauczać podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.


 2017-09-05
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wzięli udział w festynie w miejscowości Sopieszyno. Funkcjonariusze opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o zawodzie Policjanta oraz zaprezentowali radiowóz i elementy umundurowania.


 2017-09-05
Wejherowo,
Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci z wejherowskiej drogówki, dzielnicowi oraz inni funkcjonariusze prewencji prowadzili wzmożone kontrole w okolicach szkół i przejść dla pieszych. Już niebawem funkcjonariusze rozpoczną spotkania w szkołach, podczas których będą nauczać podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.


 2017-09-01
Wejherowo,
Wczoraj policjant komórki ds. Nieletnich  wejherowskiej komendy uczestniczył w prelekcji  dotyczącej  współpracy międzyinstytucjonalnej, a w szczególności roli Policji przy prowadzonych  postępowaniach  dotyczących osób nieletnich. Spotkanie miało miejsce w ramach współpracy z Sądem Rejonowym w Wejherowie, III Wydział Rodzinny i Nieletnich. Tego typu spotkania stanowią świetną okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń oraz budowania procedur postępowania, które mają na celu usprawnianie wzajemnej współpracy.


 2017-08-31
Wejherowo,
Wczoraj na terenie powiatu wejherowskiego policjanci drogówki prowadzili działania pn. "SMOG". W akcji wzięło udział 20 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali ponad 150 samochodów. Mundurowi ujawnili 75 wykroczeń,  zabrali 3 prawa jazdy oraz 18 dowodów rejestracyjnych. Wzmożone działania koncentrowały się na ujawnianiu pojazdów, które są niesprawne technicznie oraz uciążliwe dla środowiska.


 2017-08-30
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci w trakcie codziennej służby  mają za zadanie  zapobiegać i  zwalczać zachowania kierowców , które powodują zagrożenie dla pieszych. Funkcjonariusze  ruchu drogowego otrzymują zadania i kontrolują miejsca na terenie powiatu wejherowskiego, również te zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec może wskazać miejsce, gdzie dochodzi do nieprawidłowych zachowań kierowców na drodze. Każde zgłoszenie stanowi cenną informację dla mundurowych. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych oraz poszanowanie dla innych uczestników ruchu drogowego.


 2017-08-30
Wejherowo,
Wejherowska komenda oraz okoliczne komisariaty zostaną wzmocnione o sześciu funkcjonariuszy. Czwórka z nich jest nowo przyjętymi policjantami, natomiast dwóch funkcjonariuszy zostało przeniesionych z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku.  Nowoprzyjęci policjanci złożyli już uroczyste ślubowanie, teraz czeka ich  szkolenie podstawowe w Słupsku oraz Legionowie, a po jego zakończeniu pełnić będą patrole na terenie powiatu wejherowskiego.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2017 r.