2014-04-23
Wejherowo,
Wczoraj na terenie powiatu wejherowskiego przeprowadzone zostały działania prewencyjno - kontrolne ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Akcja ta dotyczyła głównie najbardziej ruchliwych przejść dla pieszych. Współinicjatorem działań była Komisja Bezpieczeństwa Urzędu Miasta w Wejherowie.


 2014-04-23
Luzino,
Wczoraj w Kębłowie doszło do wypadku drogowego. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, przeprowadzali oględziny oraz rozpytywali świadków zdarzenia. Ranny motocyklista został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-04-22
Wejherowo,
Policjanci wczoraj zatrzymali 19-latka w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas sprawdzania osoby funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie substancje narkotyczne. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-22
Wejherowo,
Podczas działań związanych z akcją „Wielkanoc 2014” na wejherowskich drogach doszło tylko do jednego wypadku drogowego. Przez trzy dni mundurowi nie ujawnili żadnego kierowcy pod wpływem alkoholu, dopiero czwartego dnia w lany poniedziałek zatrzymali aż pięciu naruszających przepisy kierowców. W czasie tej akcji nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu czuwało kilkudziesięciu policjantów.


 2014-04-18
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który był podejrzewany o posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu podczas przeszukania kryminalni znaleźli amfetaminę i marihuanę. 20-latek został zatrzymany i dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2014-04-17
Wejherowo,
Policjanci odzyskali trzy samochody o wartości ponad 300 tys. zł. Auta zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Niebawem zostaną zwrócone właścicielom. Funkcjonariusze wyjaśniają w jaki sposób osoby, które nimi dysponowały, weszły w ich posiadanie. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2014-04-17
Wejherowo,
Policjanci wczoraj zauważyli osobę podającą przy sobie fajkę służącą do palenia marihuany. Wzbudziło to zainteresowanie mundurowych. Natychmiast podjęli w stosunku do niej interwencję, która zakończyła się zatrzymaniem. 19 –latek został już przesłuchany. Za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-04-14
Wejherowo,
W sobotę wieczorem policjanci z wejherowskiej komendy w czasie służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie wiaty przystankowej oraz dwóch zaparkowanych w pobliżu samochodów. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-11
Wejherowo,
Rusza czas wiosennych podróży rowerowych, zarówno miejskich, jak i dłuższych wypraw. Z policyjnych doświadczeń wynika, że w tym  okresie wzrasta liczba kradzieży jednośladów.  Niezabezpieczone rowery giną najczęściej spod sklepów, piwnic, balkonów, klatek schodowych oraz terenów posesji. Zazwyczaj są one niezabezpieczone. Zauważyć można, że im droższy jest model roweru, tym wzrasta ryzyko kradzieży. Aby zapobiec ich utracie, warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie. Apelujemy o szczególną ostrożność przy pozostawianiu rowerów w miejscach ogólnie dostępnych oraz wybraniu na przechowanie pomieszczeń zamkniętych.


 2014-04-11
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci dzięki użyciu nowoczesnych narko-testów coraz częściej zatrzymują kierowców pod wpływem środków odurzających. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem narkotyków. U jednego z nich podczas kontroli samochodu znaleziono zawiniątko z zawartością marihuany. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, a za ich posiadanie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-04-10
Wejherowo,
Wczoraj władze miasta wspólnie z policją uroczyście otworzyły stanowisko monitoringu miejskiego, które odtąd znajduje się w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie. Na mocy porozumienia zamontowano i uruchomiono 31 kamer na tzw. stanowisku klienckim. Monitoring wizyjny stanowi skuteczne narzędzie mające wpływ na wykrycie przestępstw i wykroczeń już w momencie ich popełniania a ponadto ma charakter prewencyjny.


 2014-04-09
Szemud,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży przewodu elektrycznego i spawarki. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szemudzie ustalili osobę, która ma związek z tym przestępstwem. Niebawem 39-latek zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzut kradzieży mienia. Kradzież jest zagrożona karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-04-08
Wejherowo,
Dziś o północy dyżurny z wejherowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie z informacją o nietrzeźwym kierowcy. We wskazany rejon natychmiast udali się policjanci z drogówki. Już po chwili zatrzymali kierowcę forda. Badanie alko-testem wykazało, że kierujący miał 2 promile w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


 2014-04-08
Wejherowo,
Policjantki z Wejherowa przeprowadziły prelekcje wśród młodzieży gimnazjalnej. Głównymi zagadnieniami omawianymi podczas spotkania było zapobieganie agresji szkolnej, cyberprzestępczości oraz tematyka blokersów i odpowiedzialności prawnej za wybryki chuligańskie oraz bójki i pobicia w rejonie stadionów piłkarskich podczas trwania meczu.


 2014-04-07
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 32-latka, który miał przy sobie prawie 30 gramów amfetaminy. Kolejne narkotyki funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu. W trakcie pracy nad sprawą funkcjonariusze ustalili także, że zatrzymany prawdopodobnie może mieć związek ze sprzedażą narkotyków. Mężczyzna ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3, za przywóz wewnątrz wspólnotowy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za sprzedaż narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2014-04-07
Reda,
W minioną sobotę po godzinie 13:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Redzie. Na miejscu zdarzenia okazało się, że jeden z kierowców wymaga szybkiej pomocy medycznej, dlatego też został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-04-04
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży felg aluminiowych wraz z oponami. Kryminalni z Wejherowa ustalili osobę, która ma związek z tym przestępstwem. Niebawem 31-latek zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzut kradzieży mienia. Kradzież jest zagrożona karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-04-04
Wejherowo,
Policjanci wczoraj zatrzymali 32-latka w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas sprawdzania kieszeni jego bluzy funkcjonariusze znaleźli w niej dwa rodzaje substancji narkotycznych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-04
Wejherowo,
Dzisiaj Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowo Bogdan Tokłowicz przekazał na ręce Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie mł.insp. Mariusza Świniarskiego narko-testy 6-cio parametrowe. Testery te w głównej mierze będą służyły do ujawniania kierowców znajdujących się pod wpływem narkotyków.


 2014-04-03
Wejherowo,
Policjanci we wtorek w nocy zatrzymali 18-latkę w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas sprawdzania jej torebki funkcjonariusze znaleźli w niej marihuanę. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-03
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu. Natychmiast zajęli się sprawą. Zatrzymali 27-latka z Wejherowa. Został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-04-02
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie podczas obserwacji monitoringu zauważyli trzech młodych mężczyzn, z których jeden pokazywał innym małe zawiniątko, które trzymał w dłoni. Mundurowi podejrzewali, że mogły to być narkotyki. Ich przypuszczenia potwierdziły się. 21-latek miał przy sobie meta-amfetaminę i marihuanę. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy. Został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2014-04-02
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie doszło do wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń mundurowych 28-latka została potrącona na przejściu dla pieszych. Piesza została przetransportowana do wejherowskiego szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego.


 2014-04-01
Rumia,
Policjanci z Rumi otrzymali zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi, rur i szyn metalowych. Kryminalni pracując nad sprawą wczoraj zatrzymali mężczyznę mającego związek z tym przestępstwem. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-04-01
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z funkcjonariuszami puckiej komendy wczoraj przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek” na terenie powiatu wejherowskiego i puckiego. W trakcie działań mundurowi z Wejherowa przeprowadzili ponad 380 badań trzeźwości. Jeden z zatrzymanych z kierowców był nietrzeźwy, a drugi po spożyciu alkoholu.


 2014-03-31
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 46-latka, który wykorzystał nieuwagę kobiety i ukradł jej w sklepie podczas robienia zakupów, laptopa o wartości 4000 zł. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2014-03-31
Wejherowo,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali mężczyznę mającego związek z rozbojem, do którego doszło 25 marca br. na terenie Gminy Wejherowo. Funkcjonariusze odzyskali także skradziony telefon. 19-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. W miniony piątek mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


 2014-03-28
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 2 mężczyzn związanych z włamaniami do altan ogrodowych na ogródkach działkowych oraz sklepików szkolnych. Zostali oni osadzeni w policyjnym areszcie. Obecnie trwają przesłuchania prowadzone przez śledczych.Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-03-28
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z Komisariatu w Redzie przedstawili kobiecie i mężczyźnie zarzuty kradzieży portfeli z zawartością dokumentów, kart bankomatowych oraz pieniędzy. Do zdarzeń doszło w lokalnej kwiaciarni i restauracji. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-03-26
Wejherowo,
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o kradzież elektronarzędzi. Zostali oni osadzeni w policyjnym areszcie. Niebawem będą przesłuchani. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia od 3 miesięcy nawet do lat 5.


 2014-03-24
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali 19- latka, który kierował samochodem bez wymaganych uprawnień, znajdując się pod wpływem narkotyków. Ponadto, w jego mieszkaniu mundurowi znaleźli  marihuanę. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za kierowanie pod ich wpływem do lat 2.


 2014-03-24
Wejherowo,
  W piątek policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Brzeźnie Lęborskim. Podczas spotkania opowiadali dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania  wobec zwierząt. Policjanci zorganizowali pokaz pracy przewodników  wraz z psami służbowymi, który wywołał u dzieci największy entuzjazm.


 2014-03-21
Wejherowo,
Kryminalni z wejherowskiej komendy wczoraj zatrzymali 24-latka, podejrzewanego o uprawę konopi indyjskich. Wczoraj został przesłuchany przez śledczych. Niewykluczone, że niebawem usłyszy zarzuty. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2014-03-20
Rumia,
Wczoraj policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież ubrań z jednego z centrów handlowych. Łączne straty powstałe w wyniku tego przestępstwa wyniosły prawie 1300 zł. 22 - latek i 22 – latka zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-03-19
Rumia,
Policjanci z Rumi otrzymali zgłoszenie o kradzieży na stacji paliw olejów do samochodu i kosmetyków samochodowych. Kryminalni pracując nad sprawą ustalili i zatrzymali wczoraj mężczyznę mającego związek z tym przestępstwem. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-03-19
Wejherowo,
Policjanci wczoraj zatrzymali dwóch kierowców. Jeden z zatrzymanych spowodował kolizję drogową będąc w stanie nietrzeźwości, drugi natomiast kierował pod wpływem narkotyków. Sprawcy niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2014-03-18
Rumia,
Policjanci z Rumi zatrzymali na gorącym uczynku 64-letniego mężczyznę, który wybił cegłą szybę w autobusie. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-03-17
Wejherowo,
  Policjanci w niedzielę zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Ponadto w piątek funkcjonariusze zatrzymali innego mężczyznę, kierującego pod wpływem amfetaminy. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kierowanie pod ich wpływem grozi kara do lat 2.


 2014-03-17
Wejherowo,
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ustalili sprawców, którzy na podstawie sfałszowanej dokumentacji uzyskali kredyt w wysokości ponad 30 tys. zł. Za przestępstwo oszustwa i przedłożenia fałszywej dokumentacji grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


 2014-03-14
Wejherowo,
Dziś rano policjanci zatrzymali 32-latka. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Został osadzony w policyjnej celi. Już niebawem trafi do Aresztu Śledczego w Wejherowie, gdzie spędzi najbliższe 50 dni.


 2014-03-14
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali 6 osób poszukiwanych. Cztery były poszukiwane sądowym nakazem, jedna listem gończym i jedna w celu ustalenia miejsca pobytu. Dwie osoby już trafiły do aresztu śledczego. Dziś trafią tam kolejne dwie osoby poszukiwane, 17-latek trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego za popełnione przestępstwa bójek, kradzieży i posiadanie narkotyków.


 2014-03-13
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali 49-latkę. Kobieta naruszyła zastosowaną wobec niej karę elektronicznego dozoru, która ostatecznie zamieniona została na areszt. Dzisiaj będzie doprowadzona do Aresztu Śledczego. Teraz prawie 3 miesiące spędzi w zamknięciu.


 2014-03-13
Rumia,
Policjanci z Rumi dziś przesłuchają 3 zatrzymanych mężczyzn za przestępstwo oszustwa w jednym z marketów budowlanych w mieście. Mężczyźni przekleili kody kreskowe produktów i z kupionym po niższej cenie towarem wyszli ze sklepu. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Za popełnienie przestępstwa oszustwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


 2014-03-12
Wejherowo,
Policjanci wczoraj po południu zatrzymali 19-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania jego rzeczy funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności.


 2014-03-12
Wejherowo,
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ustalili dwoje sprawców, który na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudzili kredyty. Za przestępstwo oszustwa i przedłożenia fałszywej dokumentacji grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


 2014-03-11
Rumia,
Wczoraj przed godziną 15:00 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu na torach w Rumi. Jak ustalili funkcjonariusze w rejonie niestrzeżonego przejścia przez tory zginął 42-latek potrącony przez pociąg. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-03-10
Rumia,
Policjanci z Komisariatu Policji w Rumi zatrzymali 50-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do punktu skupu złomu na terenie miasta. Kradzioną miedź i mosiądz sprzedał w innym punkcie skupu złomu. Mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych. Usłyszał także zarzut kradzieży z włamaniem. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2014-03-10
Wejherowo,
Policjanci coraz częściej zatrzymują kierowców pod wpływem narkotyków. Podczas tego weekendu funkcjonariusze zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców w tym aż dwóch, którzy byli pod wpływem środków odurzających, trzeci był w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-03-10
Reda,
W piątek w nocy w Redzie na ul. Gdańskiej doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że do potrącenia pieszego mężczyzny doszło najprawdopodobniej na przejściu dla pieszych. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-03-07
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 24-latka, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków i bez posiadanych uprawnień. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli prawie 0,5 kg marihuany i 50 gramów amfetaminy. Za sprzedaż i posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został dziś przez sąd tymczasowo aresztowany.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2014 r.