2014-09-18
Wejherowo,
Dzisiaj przed południem policjanci z wejherowskiej komendy spotkali się z dziećmi Przedszkola Raj Malucha w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza nim, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2014-09-18
Rumia,
Za kradzież znalezionego telefonu komórkowego odpowie 23-letnia gdynianka. Kobieta ukradła warty ponad 1 tys. zł telefon komórkowy, który wypadł 21-latkowi z kieszeni. Za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-09-17
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ustalili wczoraj, że zgłoszony na początku września br. rozbój, do którego miało dojść na terenie dworca PKP w jednej z miejscowości powiatu wejherowskiego, został wymyślony przez 16-latkę. Teraz dziewczyna odpowie za składanie fałszywych zeznań.


 2014-09-16
Wejherowo,
24-letni motocyklista uciekał przed policją z prędkością ponad 170 km/h. Jego wyczyny zarejestrowała policyjna kamera. Motocyklista stracił prawo jazdy i grozi mu areszt albo kara grzywny w wysokości do 5 tys. złotych .


 2014-09-15
Rumia,
Kryminalni z Rumi zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Podczas jego przeszukania jego mieszkania znaleźli ponad 400 sztuk amunicji oraz ponad 700 gramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 41 - latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania substancji narkotycznych. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy w prokuraturze zarzuty dotyczące posiadania amunicji. Tytoń zgodnie z właściwością zostanie przekazany do Urzędu Celnego w Gdyni.


 2014-09-15
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego systematycznie zatrzymują kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu. Podobnie było podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze podczas 3 dniowej weekendowej służby zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-09-12
Wejherowo,
Dzisiaj przed południem policjanci z wejherowskiej komendy spotkali się z dziećmi Przedszkola Samorządowego w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2014-09-11
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Łeby na terenie miasta i gminy Wejherowo. Działania były ukierunkowane głównie na zwalczanie przestępczości samochodowej. Podczas prowadzonych kontroli mundurowi zwracali uwagę także na trzeźwość kontrolowanych kierowców.


 2014-09-11
Wejherowo,
Wczoraj około godziny 11:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku na torach w Wejherowie Śmiechowie. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz śledczy. Jak ustalili funkcjonariusze w rejonie niestrzeżonego przejścia przez tory zginęła 79-letnia mieszkanka Wejherowa. Mundurowi wyjaśniali okoliczności wypadku.


 2014-09-09
Wejherowo,
Ponad 588 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego pięciu kierujących w tym 4 nietrzeźwych kierujących i jednego po spożyciu – to efekt akcji „Trzeźwy poranek”, którą przeprowadzili wczoraj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


 2014-09-08
Wejherowo,
W sobotę po 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Wyszecinie, z udziałem dwóch samochodów osobowych audi oraz fiata putno. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani śledczy, technik kryminalistyki oraz policjanci z wydziału prewencji oraz ruchu drogowego. W wyniku wypadku 44-latek został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do Gdańska, natomiast 27-letnia kierująca fiatem, zmarła na miejscu zdarzenia pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez ratowników pogotowia ratunkowego. 3-letnie dziecko znajdujące się również w pojeździe na szczęście nie doznało żadnych poważnych obrażeń ciała.  Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-09-05
Szemud,
Policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie zatrzymali mężczyznę, w związku ze sprawą kradzieży piły spalinowej. Dzisiejszą noc zatrzymany 47-latek spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kradzieży. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-09-05
Wejherowo,
W poniedziałek rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna Droga Do Szkoły”. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie prowadzą wzmożone kontrole w okolicach szkół i na drogach dojazdowych. Mundurowi sprawdzają właściwe oznakowania przejść dla pieszych oraz czy kierowcy oraz piesi respektują zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2014-09-04
Wejherowo,
Wczoraj mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Mała Piaśnica na drodze wojewódzkiej. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Funkcjonariusze ustalili, że doszło do czołowego zderzenia skody oraz vw golf. Ranny pasażer volkswagena został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-09-03
Wejherowo,
Wczoraj około godziny 9:30 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na budowie. 56-letni mężczyzna został przysypany ziemią w wykopie. Niestety zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu budowy. O wypadku funkcjonariusze powiadomili Państwową Inspekcję Pracy. Pod nadzorem wejherowskiej Prokuratury wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


 2014-09-03
Wejherowo,
Kilkadziesiąt osób wczoraj wspólnie prowadziło od wczesnego ranka działania poszukiwawcze zorganizowane przez Wydział Kryminalny z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w rejonie miejscowości Barłomina. Zaginiona 79-latka została odnaleziona około godziny 15:00. W poniedziałek pod wieczór kobieta wyszła z domu, a gdy długo nie wracała rodzina zaczęła jej szukać. Po kilku godzinach zaniepokojeni bliscy zgłosili zaginięcie funkcjonariuszom.


 2014-09-02
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz z Posterunku Policji w Łęczycach od około 12 godzin poszukują 79-letniej mieszkanki Barłomina. W tych działaniach wspierają ich strażacy z Wejherowa oraz Luzina. W akcji brała udział Specjalistyczna Grupa Poszukiwawcza PSP z 5-cioma psami tropiącymi oraz Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni. Wszystkie osoby które mogą udzielić jakichkolwiek informacji dot. zaginięcia prosimy o kontakt pod nr telefonu 58 672 97 22, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.


 2014-09-01
Wejherowo,
W sobotę w Rumi doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 41-letni motocyklista. Do drugiego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło niespełna godzinę później w miejscowości Strzebielino (Gmina Łęczyce). W tym przypadku również 24-letni kierujący motocyklem yamaha poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Śledczy wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.


 2014-08-29
KWP GDAŃSK,
Kilkuset pomorskich policjantów bierze udział w zabezpieczeniu Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, które od poniedziałku będą odbywać się w ERGO Arenie. W działania zaangażowani są policjanci ze wszystkich pionów. W dzień i w nocy dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, kibiców przyjezdnych oraz sportowców.


 2014-08-29
Wejherowo,
Już w poniedziałek 1 września rusza policyjna akcja" Bezpieczna droga do szkoły", która ma na celu zapewnić bezpieczeństwo uczniom udającym się do szkoły. Policjanci z drogówki sprawdzą oznakowanie pionowe i poziome drów w rejonach szkół. Od 1 września więcej patroli policyjnych będzie na naszych drogach, dlatego też kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli.


 2014-08-28
Wejherowo,
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który usłyszał 5 zarzutów. Wejherowscy policjanci udowodnili zatrzymanemu kradzież 3 rowerów, dwóch telefonów oraz dokumentów. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. 28-latek był także poszukiwany przez policję w związku z wydanym wyrokiem sądowym za kradzieże z włamaniem. Teraz najbliższy rok spędzi w areszcie śledczym lub zakładzie karnym.


 2014-08-27
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni ustalili podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego w Wejherowie. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2014-08-27
POLICJA,
Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.


 2014-08-27
POLICJA,
Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.


 2014-08-26
Wejherowo,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 21- letniego mężczyznę, który zajmował się uprawą konopi. W czasie przeszukania jego sypialni policjanci znaleźli 4 rośliny. Zatrzymany niebawem usłyszy zarzuty. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-08-26
Luzino,
Dzisiejszej nocy policjanci otrzymali wezwanie do wypadku drogowego na terenie Gminy Luzino. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący fordem fiesta uderzył w przydrożne drzewo. Dwaj ranni pasażerowie zostali przetransportowani do szpitala. Kierowca uciekł po wypadku z samochodu. Policjanci znaleźli go leżącego na pobliskiej łące. Badanie alko - testem wykazało, że 23 - latek był nietrzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-08-25
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali wezwanie do wypadku drogowego na terenie Gminy Szemud. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący hondą uderzył w przydrożne drzewo. Ciężko ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do gdańskiego szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-08-25
Wejherowo,
Tylko dzięki szybkiej reakcji postronnego kierowcy, udało się zakończyć rajd kompletnie pijanego mężczyzny na drodze krajowej nr 6 w Bolszewie (Gmina Wejherowo). Jazda tego kierowcy mogła zakończyć się tragicznie. Funkcjonariusze sprawdzili 44-latka w policyjnych systemach i okazało się, że jest on poszukiwany sądowym nakazem. Teraz najbliższy czas spędzi w Areszcie Śledczym.


 2014-08-19
Wejherowo,
  Ponad 670 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących – to efekt akcji „Trzeźwy poranek”, którą przeprowadzili wczoraj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


 2014-08-18
Wejherowo,
21-letni mieszkaniec Wejherowa odpowie za posiadanie oraz sprzedaż narkotyków. W czwartek mężczyzna został zatrzymany oraz przesłuchany przez policjantów, po czym usłyszał zarzuty. W minioną sobotę zastosowano wobec mężczyzny dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-08-14
RUMIA,
  Za posiadanie narkotyków odpowie 24-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Kryminalni z Rumi znaleźli w jego mieszkaniu kokainę. Śledczy przesłuchali mężczyznę oraz przedstawili mu zarzut. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-08-11
Szemud,
  Policjanci wejherowskiej drogówki w sobotnie popołudnie pracowali w Zęblewie, gdzie miał miejsce wypadek drogowy.  Mundurowi na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący oplem będąc pod wpływem alkoholu, zderzył się z samochodem marki VW. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że ma on orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-08-08
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy zatrzymali w miniony czwartek nietrzeźwą kierującą. Podczas kontroli drogowej w organizmie 31- latka miała ponad 1,8 promila alkoholu. Niebawem kobiecie przedstawiony zostanie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania.


 2014-08-08
Gniewino,
  Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 30- letniego mężczyznę, który zajmował się uprawą konopi. W czasie przeszukania pomieszczenia gospodarczego funkcjonariusze znaleźli 4 rośliny. Zatrzymany został przesłuchany przez śledczych, a niebawem usłyszy zarzuty. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-08-07
Wejherowo,
Wejherowska komenda policji znalazła się na liście obiektów, w których realizowany jest program standaryzacji jednostek Policji. Program ten zakłada poprawę warunków obsługi obywateli oraz pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Już od 31 lipca br. rozpoczęto prace budowlane, których zakończenie planowane jest na grudzień 2015 roku. W trakcie remontu zostanie zmodernizowany budynek, jak i cała infrastruktura w jego najbliższym otoczeniu.


 2014-08-06
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni ustalili podejrzanego o kradzież z włamaniem do maszyn budowlanych w miejscowości Orle. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gminy Wejherowo. Został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2014-08-05
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali 4 osoby poszukiwane. Wśród nich był mężczyzna poszukiwany listem gończym, osoba poszukiwana nakazem sądowym oraz dwie w celu ustalenia ich miejsca pobytu. Dwie osoby po czynnościach zostało zwolnionych, natomiast dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu.


 2014-08-05
Wejherowo,
  Policjanci z wejherowskiej drogówki w poniedziałek rano przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek". Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców poruszających się po powiecie. Mundurowi skontrolowali ponad 550 osób, zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców.


 2014-08-04
Wejherowo,
    Wczoraj na terenie powiatu wejherowskiego doszło do trzech wypadków samochodowych oraz zdarzenia drogowego z udziałem quada. W wyniku tego, rannych zostało 7 osób, które natychmiast zostały przetransportowane do szpitala. Policjanci z wydziału ruchu drogowego każdorazowo badali uczestników na zawartość alkoholu w organizmie. Uczestnicy byli trzeźwi, a główne przyczyny zdarzeń to nie przestrzeganie przepisów drogowych oraz nie zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas jazdy.


 2014-08-01
Szemud,
Policjanci otrzymali wezwanie do wypadku drogowego w miejscowości Bojano (Gmina Szemud). Natychmiast funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego samochód zjechał na pobocze drogi i przewrócił się na dach. Kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-07-31
Wejherowo,
Wczoraj przed godziną 9:00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierowca skutera najechał na tył samochodu osobowego. Motorowerzysta był nietrzeźwy, a kierująca samochodem osobowym nie posiadała uprawnień do kierowania. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-07-30
GDAŃSK,
3 sierpnia 2014 roku o godz. 13.00 w Gdańsku rozpocznie się I Etap międzynarodowego wyścigu kolarskiego „71. Tour de Pologne”. Tego dnia mundurowi z garnizonu pomorskiego będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na trasie przejazdu wyścigu. W zabezpieczeniu przedsięwzięcia weźmie udział 528 funkcjonariuszy pomorskiej Policji.


 2014-07-30
Szemud,
Dziś przed godziną 11:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Łebieńskiej Hucie z udziałem kombajnu oraz samochodu volkswagen golf. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani śledczy, technik kryminalistyki oraz policjanci z wydziału prewencji oraz ruchu drogowego. W wyniku wypadku 6-latek został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do Gdańska, natomiast 4-latek oraz 40-letni kierowca wraz z pasażerką zostali przetransportowani do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Na tej drodze ruch odbywał się wahadłowo.


 2014-07-29
Warszawa,
Dla przygniatającej większości Polaków słowo „Policja” jest synonimem słowa „bezpieczeństwo”. Chcę was zapewnić, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się czasami musicie znaleźć, niezależnie od środków i narzędzi, jakich musicie czasami użyć, władza publiczna, państwo polskie, będzie po waszej stronie - powiedział premier Donald Tusk podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.


 2014-07-29
Warszawa,
Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.


 2014-07-29
Warszawa,
Jesteście solą tego państwa i jego kręgosłupem. Nie zapominajcie o tym szczególnie w chwilach dla was trudnych – powiedział do policjantów Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.


 2014-07-29
Wejherowo,
Wczoraj dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie skrzyżowania ulicy Sobieskiego z Kopernika. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że doszło do potrącenia pieszego mężczyzny. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-07-28
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego systematycznie zatrzymują kierowców nie tylko pod wpływem alkoholu ale także pod wpływem substancji narkotycznych.  Tak tez było podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze podczas 3 dniowej służby zatrzymali 5 kierowców w stanie nietrzeźwości i jednego pod wpływem narkotyków.  Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-07-28
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci w Wejherowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. W trakcie sprawdzania kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 28-latek miał orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który miał się zakończyć następnego dnia. Ponadto wczoraj policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który także naruszył sądowy zakaz. W tym przypadku również termin zakończenia się tego środka karnego upływał w drugiej połowie sierpnia 2014 roku. Za naruszenie zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-28
Wejherowo,
ABC bezpieczeństwaKomenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2014 r.