2016-10-20
Wejherowo,
Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Urzędnicy przekazali na ręce funkcjonariuszy odblaski, które trafią do najmłodszych mieszkańców powiatu w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Odblaskujące elementy noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność małych pieszych.


 2016-10-20
KWP,
Zasady bezpiecznego zachowania się uczestników ruchu drogowego nierzadko bywają lekceważone, także przez pieszych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjanci przypominają. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Zdrowy rozsądek podpowiada, aby o odblaskach pamiętać nie tylko poza miastem i nie tylko z myślą o uniknięciu kary. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych - świecący element pomoże uchronić pieszego przed wypadkiem, szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej.


 2016-10-18
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły najmłodszych pacjentów wejherowskiego szpitala. Podczas spotkań z dziećmi omówione zostały zasady bezpieczeństwa dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz szkodliwość dopalaczy i narkotyków. Spotkania i przekazywana wiedza była dostosowana do wieku odbiorców. Tego typu spotkania to element profilaktycznej pracy funkcjonariuszy.


 2016-10-19
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zostali zaproszeni przez punkt przedszkolny „Akademia Krasnala”. Celem tego spotkania było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na rożne sytuacje, jakie mogą napotkać na podwórku czy podczas spaceru. Dodatkowo funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi na temat dotyczący osób obcych.


 2016-10-18
POLICJA,
Oszuści "na wnuczka" i „na policjanta” wciąż oszukują starszych mieszkańców Pomorza. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych.


 2016-10-17
Wejherowo,
W minionym tygodniu Komendę Powiatową Policji w Wejherowie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Przyjaciół Kubusia Puchatka” Podczas spotkania policjanci opowiedzieli milusińskim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o tym jak należy zachować się, kiedy dziecko zaczepia osoba obca.


 2016-10-17
Wejherowo,
Policjanci w piątek zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców samochodów osobowych. Jak się okazało, 31-letni kierowca audi oraz 20-latek kierujący bmw byli pod wpływem narkotyków. Dodatkowo obaj posiadali przy sobie substancje psychotropowe. Już niebawem zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, za kierowanie pod ich wpływem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2016-10-13
Wejherowo,
Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Wejherowie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Przyjaciół Kubusia Puchatka” Podczas spotkania policjanci opowiedzieli milusińskim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o tym jak należy zachować się w przypadku, kiedy na drodze spotykamy osobę obcą.


 2016-10-13
Wejherowo,
Kilkadziesiąt osób wczoraj wspólnie prowadziło od popołudnia działania poszukiwawcze zorganizowane przez Wydział Kryminalny z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w Wejherowie. Zaginiony 79-latek został odnaleziony około godziny 22:00. Wczoraj rano mężczyzna wyszedł z domu, a gdy przez dłuży czas nie wracał, rodzina zaczęła go szukać. Po pewnym czasie zaniepokojeni bliscy zgłosili zaginięcie funkcjonariuszom. Z informacji przekazanych przez rodzinę zaginionego wynikało, że mężczyzna choruje i musi regularnie przyjmować lekarstwa.


 2016-10-12
Rumia,
Kryminalni zatrzymali 28-latka posiadającego narkotyki. Mężczyzna wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2016-10-11
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową w Gościcinie na spotkanie dotyczące akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Celem tego spotkania było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na rożne sytuacje, jakie mogą napotkać w drodze do szkoły. Dodatkowo funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi na temat dotyczący osób obcych.


 2016-10-10
Wejherowo,
W piątek Komisariat Policji w Redzie odwiedziły dzieci z Przedszkola „. Podczas spotkania policjanci opowiedzieli milusińskim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o tym jak należy zachować się w przypadku, kiedy na drodze spotykamy osobę obcą.  


 2016-10-10
Wejherowo ,
  W jednej z miejscowości gminy Gniewino, kierowca samochodu osobowego potrącił dziecko, które wyszło zza autobusu wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Do podobnego przypadku doszło kilka dni temu, że w Wejherowie, gdzie 7-latek wysiadając z samochodu, wpadł wprost pod koła jadącego samochodu. W obu przypadkach dzieci zostały przewiezione do szpitala. Pamiętajmy, że Ustawa Prawo o Ruchu Drogowy zabrania wychodzenia osób zza autobusu czy innej przeszkody, która organiczna widoczność na drodze, gdyż takie zachowanie stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.


 2016-10-10
Wejherowo,
Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach od 12 do 17 października 2016 r. Obchody będą przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. Policjanci z powiatu wejherowskiego włączają się w inicjatywę i zachęcają do korzystania z możliwości poszerzenia wiedzy dotyczącej mediacji.


 2016-10-10
Wejherowo,
Od kilku dni każdy obywatel naszego kraju ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona we wszystkich województwach. Interaktywne narzędzie pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny.


 2016-10-07
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymali od obywatela znaleziony przez niego na ulicy rower. Prosimy właściciela jednośladu o zgłoszenie się do wejherowskiej komendy, gdzie po identyfikacji, będzie mógł odebrać swój jednoślad.


 2016-10-07
Wejherowo,
Pora jesienna to czas, w którym szybko zapada zmierzch, a poruszający się po drogach piesi stają się coraz mniej widoczni dla kierujących pojazdami. Zgodnie z przepisami każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. 


 2016-10-07
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 11 w Wejherowie na spotkanie dotyczące akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie trzech klas pierwszych. Celem tego spotkania było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na rożne sytuacje, jakie mogą napotkać w drodze do szkoły. Dodatkowo funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi na temat dotyczący osób obcych.


 2016-10-05
Wejherowo,
Dzięki szybkiej reakcji postronnej osoby, policjanci doprowadzili nietrzeźwą kierującą do wejherowskiej komendy. Przeprowadzone badanie alko-testem wykazało, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 40-latka już niebawem zostanie przesłuchana i niewykluczone, że usłyszy zarzuty. Z kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-09-26
Wejherowo,
Policjanci z Rumi zatrzymali dwie osoby posiadające narkotyki. 33-latek i 19-latka noc spędzili w policyjnym areszcie. Zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzut dotyczący posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-26
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy w piątek spotkali się z przedszkolakami. Podczas pogadanki dzieciom przekazano podstawowe informacje związane z bezpieczeństwem w drodze do przedszkola, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę  oraz bezpieczeństwem podczas zabawy na podwórku.


 2016-09-23
Wejherowo,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzali policyjną akcję „PASY”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych. Akcja ta jest realizowana cyklicznie i będzie powtarzana.


 2016-09-23
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 8 w Wejherowie na spotkanie dotyczące akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W  pogadance tej uczestniczyli siedmioletni uczniowie klas drugich. Celem tej akcji było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na różne sytuacje, jakie dzieci napotkać w drodze do szkoły.


 2016-09-22
KWP,
Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się nie wydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i nie zabieranie ich ze sobą w przypadku otrzymania. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.


 2016-09-22
WEJHEROWO,
Wczoraj Komendę Powiatowa Policję w Wejherowie odwiedziły dzieci z Gościcina. Podczas spotkania policjanci opowiedzieli milusińskim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o tym jak należy zachować się w przypadku, kiedy na drodze spotykamy agresywnego psa.


 2016-09-21
WEJHEROWO,
Policjanci pracując nad wyjaśnieniem spraw kradzieży samochodu oraz rozboju do jakiego doszło w gminie Wejherowo ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 18-latek. Mężczyzna został już zatrzymany przez kryminalnych i noc spędził w policyjnym areszcie. Sprawca został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-21
WEJHEROWO,
Od 1 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje elektroniczna aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Narzędzie pozwala każdej osobie na przekazywanie Policji informacji, poprzez zaznaczenie na interaktywnej mapie internetowej konkretnych zagrożeń, wybranych ze starannie opracowanego katalogu. Po pojawieniu się nowego zagrożenia, policjanci weryfikują je i podejmują działania tak, aby wyeliminować wskazane przez internautę problemy.


 2016-09-20
WEJHEROWO,
Wczoraj policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziła grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Wejherowie. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów.


 2016-09-19
WEJHEROWO,
W piątek Komendę Powiatowa Policję w Wejherowie odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Podczas spotkania policjanci opowiedzieli milusińskim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz jak należy zachować się w przypadku kontaktu z osobą obcą.  


 2016-09-19
WEJHEROWO,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Motocykle”. Akcja ta ukierunkowana była na kontrolę kierujących jednośladami.


 2016-09-16
WEJHEROWO,
Wczoraj kryminalni ustalili osobę odpowiedzialną za przywłaszczenie telefonu komórkowego. Policjanci podczas pracy nad sprawą odzyskali telefon o wartości około 1000 zł. 23-latek który użytkował ten telefon został już przesłuchany. Niewykluczone, że już niebawem usłyszy zarzut dotyczący przywłaszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2016-09-15
WEJHEROWO,
Policjanci z Wejherowa zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 11 w Wejherowie na spotkanie dotyczące akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klasy II F. Celem spotkań było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na rożne sytuacje, jakie mogą napotkać w drodze do szkoły. Dodatkowo funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat osób obcych.  


 2016-09-15
MSWIA,
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.


 2016-09-13
MSW,
Znasz dziecko, które ocaliło lub  bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka? Wyślij jego historię do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!  Minister Mariusz Błaszczak nagradza i promuje godne naśladowania postawy wśród dzieci i młodzieży. Każdy laureat nagrody otrzyma od szefa MSWiA unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej Ministerstwa, gdzie będzie można poznać jego historię.


 2016-09-14
WEJHEROWO,
Policjanci zatrzymali podczas minionego weekendu 5 osób posiadających narkotyki. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Zatrzymani zostali już przesłuchani a część z nich usłyszała zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-12
WEJHEROWO,
Miał  ponad 2 promile alkoholu w organizmie, gdy wsiadł za kierownicę audi a4. Jadąc przez miejscowość Wejherowo najechał na tył kierowcy audi a 5, który następnie uderzył w audi a 5 jadący przed nim. W piątek nietrzeźwy kierowca uderzył w narożnik bloku mieszkalnego w Redzie. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto nietrzeźwy kierowca odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.  


 2016-09-09
WEJHEROWO,
Kryminalni pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań do piwnic w Wejherowie ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 34-latek. W środę mężczyzna został zatrzymany, natomiast wczoraj usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-09-08
KWP,
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji, jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa, jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, 1 lipca została uruchomiona w naszym województwie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Tym samym pomorska Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń. Zachęcamy do korzystania z mapy.


 2016-09-08
,
Rozpoczął się nowy rok szkolny i właśnie w drodze do szkoły i ze szkoły dzieci będą najbardziej narażone na wypadek. Minister Mariusz Błaszczak polecił funkcjonariuszom policji, aby podjęli bardziej intensywne działania na rzecz edukacji dzieci i rodziców, takie jak „Bezpieczna droga do szkoły”.


 2016-09-08
WEJHEROWO,
Policjanci z wejherowskiej komendy w ostatnich dniach prowadzili działania dotyczące zwalczania m.in. przestępczości samochodowej. Podczas akcji funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ponadto sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz zwracali szczególną uwagę także na dokumentację samochodu. Ponadto kontrolowali różne miejsca handlu samochodami. W działaniach uczestniczyli także strażnicy graniczni, funkcjonariusze Izby Celnej oraz Żandarmerii Wojskowej.


 2016-09-08
WEJHEROWO,
1 września rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci z wejherowskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzili wzmożone kontrole w okolicach szkół i na przyległych drogach. Już niebawem także rozpoczną się spotkania w szkołach, podczas których funkcjonariusze przypomną uczniom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2016-09-07
WEJHEROWO,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę audi a8 do kontroli drogowej z uwagi na przekroczenie prędkości. W trakcie legitymowania okazało się, że miał on cofnięte uprawnienia przez organ uprawniony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-09-06
Luzino,
Policjanci pracując nad sprawą kradzieży z włamaniem ustalili, że 19-latek ma związek z przestępstwem. Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a część kradzionych rzeczy odzyskana przez policjantów. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut. Za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat. 


 2016-09-05
WEJHEROWO,
W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie pożegnano asp.sztab. Grzegorza Biangę. W mundurze pracował ćwierć wieku, ostatnich 6 lat na stanowisku kierowniczym.


 2016-09-05
Gniewino,
Policjanci z nieetatowej grupy wodnej Komisariatu Policji w Gniewinie przeprowadzili w gminie i na Jeziorze Żarnowieckim akcję „Bezpieczna Gmina –Bezpieczny wypoczynek na Pomorzu”. Mundurowi działali na wodzie oraz terenach przywodnych. Funkcjonariusze odnotowali drobne uchybienia.


 2016-09-02
WEJHEROWO,
W ostatnich dniach policjanci z Wejherowa i Redy wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Gdyni zatrzymali 25-letniego kierowcę, który był pod wpływem narkotyków. Po przeszukaniu terenu posesji zatrzymanego okazało się, że uprawiał on konopie indyjskie. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 215 krzewów konopi w wysokości do niemal 1,5 metra, oraz prawie 2 kg suszu marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi około 270 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące posiadania, sprzedaży narkotyków oraz uprawy konopi indyjskich. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności 10 lat.


 2016-08-31
Wejherowo,
Już jutro rozpocznie się nowy rok szkolny i dzieci ruszą do szkół. By dzieci wiedziały jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, policjanci będą realizowali jak co roku akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”.


 2016-08-31
Wejherowo,
W niedzielę 4 września odbędzie się rajd rowerowy Cyklo Gdynia. Częściowo trasa przebiegać będzie przez tereny powiatu wejherowskiego. Dla kierowców będzie wiązać się to z utrudnieniami w ruchu drogowym. Niektóre ulice czasowo będą zamknięte dla ruchu drogowego w godzinach 11:00 – 15:00.


 2016-08-25
Wejherowo,
Kryminalni pracując nad sprawami dwóch kradzieży z włamaniem ustalili, że 22-latek ma związek z tymi sprawami. Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a część kradzionych rzeczy odzyskana przez policjantów. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-08-25
Wejherowo,
Wczoraj dyżurny policji został powiadomiony o zaginięciu 15-latki z powiatu wejherowskiego. Następnie policjanci otrzymali informację o zaginięciu 17-latki. Od tego momentu rozpoczęły się intensywne poszukiwania. Mundurowi sprawdzili dworce PKP, PKS, szpitale. Obie dziewczyny zostały odnalezione dzisiejszej nocy na terenie Gminy Gniewino. Zostały przekazane pod opiekę rodziców. O ich zaginięciu zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2016 r.