2014-12-22
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego podczas weekendu zatrzymali 11 osób poszukiwanych.  5-osób poszukiwanych było na podstawie sądowych nakazów, 4 osoby poszukiwane były w celu ustalenia miejsca pobytu oraz 2 osoby listem gończym. Znaczna część osób trafiła do Aresztu Śledczego, gdzie odbywa kary pozbawienia wolności.


 2014-12-22
Wejherowo,
W minioną sobotę policjanci z wejherowskiej drogówki po raz kolejny realizowali działania "Trzeźwość- Piesi- Odblaski". Głównym celem tego przedsięwzięcia było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze podczas tych działań zwracali szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym piesi i rowerzyści są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność osób na drodze.


 2014-12-19
Wejherowo,
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia


 2014-12-19
POLICJA,
Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. UOKiK, Policja i Służba Celna przypominają wspólnie o zasadach bezpiecznych zakupów i używania fajerwerków.


 2014-12-19
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci zatrzymali kobietę, która nietrzeźwa opiekowała się swoją 5-letnią wnuczką. Jak ustalili funkcjonariusze 48-latka pijana szła całą szerokością chodnika, ciągnąc za sobą dziecko. Anonimowa osoba zadzwoniła na numer alarmowy i poprosiła o interwencję. Dziewczynka została przekazana pod opiekę matki.


 2014-12-19
Wejherowo,
Wczoraj w Luzinie doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń policyjnych wynika, że kierowca vw lt uderzył w tył mercedesa, a ten w skutek tego uderzenia, uderzył w zaparkowany pojazd volvo. Kierowca mercedesa został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-12-19
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego w wczoraj zatrzymali aż 16 osób poszukiwanych.  13-osób poszukiwanych było na podstawie sądowych nakazów, w celu ustalenia miejsca pobytu oraz listem gończym, natomiast 3 osoby były poszukiwane, gdyż w ich sprawie zostały zgłoszone zaginięcia. Znaczna część osób trafiła do Aresztu Śledczego, gdzie odbywa kary pozbawienia wolności.


 2014-12-19
Wejherowo,
Wczoraj w Rybnie doszło do wypadku drogowego. Ze zgłoszenia telefonicznego wynikało, że dziewczynka została potrącona przez samochód osobowy. Ranne dziecko zostało przetransportowane do szpitala.


 2014-12-18
Wejherowo,
Wczoraj po godzinie 21:00 w Kieleńskiej Hucie doszło do wypadku drogowego. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali sytuację, w której 18-latek volkswagenem uderzył w drzewo. Ranny kierowca został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-12-18
Wejherowo,
Wczoraj w miejscowości Kielno doszło do wypadku drogowego. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że nietrzeźwy pieszy prawdopodobnie wtargnął przed nadjeżdżający samochód. Ranny został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-12-18
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki po raz kolejny realizowali działania "Piesi –odblaski". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze podczas tych działań zwracali szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym piesi i rowerzyści są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność osób na drodze.


 2014-12-18
Wejherowo,
W związku z trwającym okresem zimowym na terenie Gminy Szemud wczoraj przeprowadzone zostały działania „Zima”. W akcji tej brali udział policjanci z miejscowego Komisariatu Policji oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podczas działań pracownicy GOPS oraz funkcjonariusze roznosili paczki świąteczne z żywnością, które wręczali rodzinom potrzebującym pomocy materialnej. Zbiórkę żywności zorganizował Wójt Gminy Szemud przy wsparciu GOPS i Komisariatu Policji.


 2014-12-17
Wejherowo,
Wczoraj w Wejherowie na drodze krajowej nr 6 doszło do wypadku drogowego z udziałem opla, chevroleta oraz forda transit. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technicy kryminalistyki. Kierowca chevroleta został przetransportowany do szpitala. Badania trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazały, że 32-letni kierowca opla był nietrzeźwy. Został zatrzymany. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-12-16
Wejherowo,
Policjanci z Komisariatu Policji w Rumi zatrzymali podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej, do której doszło wczoraj w jednym ze sklepów na terenie tego miasta. 30-latek ostatnią dobę spędził w policyjnym areszcie. Jak się okazało, sprawca wczoraj opuścił areszt śledczy. Już niebawem zostanie przesłuchany. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2014-12-16
Łęczyce,
W niedzielę w Strzebielinie (Gmina Łęczyce) doszło do wypadku drogowego. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący skodą najechał na tył fata. Teraz sprawą zajmą się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.


 2014-12-16
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w związku ze sprawą kradzieży kompresora. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 19 i 29 lat. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2014-12-16
POLICJA,
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.


 2014-12-15
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do szafki pracowniczej. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.  


 2014-12-15
Szemud,
W grudniu na terenie Szkoły Podstawowej w Łebnie zostały zorganizowane zawody dla dzieci z dwóch szkół podstawowych gminy Szemud. Impreza ta została zorganizowana dzięki współpracy z policjantami z Komisariatu Policji w Szemudzie.


 2014-12-15
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci podczas kontroli drogowych podczas weekendu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz dwóch kierowców będących pod wpływem narkotyków. Zatrzymanym kierowcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty.


 2014-12-12
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy w ciągu ostatnich 2 dni zatrzymali aż 7 osób poszukiwanych sądowym nakazem bądź listem gończym. Za ukrywanie albo pomoc uniknięcia odpowiedzialności karnej osobie poszukiwanej grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-12-12
Wejherowo,
Praca policjantów z Rumi zakończyła się ustaleniem tożsamości mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru. Warty prawie 500 zł jednoślad zniknął z terenu prywatnej posesji na terenie miasta Rumia. Za kradzież mienia grozi kara pozbawiania wolności do 5 lat.


 2014-12-11
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedzili dzieci z Przedszkola „AKUKU” w Wejherowie. Podczas spotkania opowiadały dzieciom o bezpieczeństwie w domu i poza domem. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. 


 2014-12-11
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali 27-letniego kierowcę do kontroli drogowej. W trakcie sprawdzania mężczyzny okazało się, że był nietrzeźwy oraz naruszył po raz kolejny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za naruszenie sądowego zakazu kierowania, będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-12-10
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z wejherowskiej komendy spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Gościcinie. Rozmawiały o negatywnych skutkach nagannych, nieodpowiednich zachowań świadczących o demoralizacji osoby nieletniej.  Mundurowe opowiadały o negatywnych skutkach spożywania alkoholu czy też palenia papierosów. 


 2014-12-10
Rumia,
9 grudnia 2014  roku o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Janowo" w Rumi przy ul. Pomorskiej 11, odbyła się debata poświęcona problemowi  przestępczości.  Organizatorami debaty byli policjanci z Komisariatu Policji w Rumi, Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz funkcjonariusze straży miejskiej. W debacie czynny udział wzięli mieszkańcy Rumi, którzy mówili o bezpieczeństwie.


 2014-12-10
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy wczoraj zatrzymali aż 5 osób poszukiwanych sądowym nakazem.  Wszyscy poszukiwani już trafili do aresztu. Teraz odpowiedzą za swoje przewinienia. Za ukrywanie albo pomoc uniknięcia odpowiedzialności karnej osobie poszukiwanej grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-12-10
Szemud,
Wczoraj policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Alkomat wykazał u każdego z nich ponad promil w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-09
Wejherowo,
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas wyjazdów z domu, zakupów świątecznych oraz związanego z tym wszystkim zamieszania. W tej wielkiej przedświątecznej gorączce zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.


 2014-12-09
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który uszkodził szybę wiaty przystanku autobusowego przy ulicy I Brygady Pancernej WP w Wejherowie. Dzięki anonimowej informacji przekazanej oficerowi dyżurnemu mieszkaniec Wejherowa za to, co zrobił może ponieść odpowiedzialność finansową i karną. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-09
Rumia,
Wczoraj dyżurny Komisariatu Policji w Rumi otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Derdowskiego w Rumi. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta została potrącona prawdopodobnie podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Ranna 59-latka została przetransportowana do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-12-09
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj rano na terenie powiatu przeprowadzili działania „Alkohol i Narkotyki”. W trakcie tej akcji policjanci przeprowadzili ponad 1200 badań trzeźwości i zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i trzeciego pod wpływem substancji narkotycznych. Działania te będą kontynuowane.


 2014-12-08
KGP,
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.


 2014-12-05
Łęczyce,
Wczoraj rano w miejscowości Łęczyce na ul. Długiej doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latka jadąca land roverem prawdopodobnie wpadła w poślizg, wjechała na chodnik i potrąciła 12-latka. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wyjaśniali jego okoliczności.


 2014-12-05
Wejherowo,
Wczoraj przed godziną 7 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kniewo (Gmina Wejherowo). Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili wstępnie, że kierująca samochodem mercedes niedostosowana prędkości do warunków drogowych i wyniku czego uderzyła w drzewo. Mundurowi przeprowadzili oględziny i wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2014-12-04
RUMIA,
9 grudnia 2014  roku o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” w Rumi przy ul. Pomorskiej 11, rozpocznie się debata poświęcona problemowi  przestępczości.  Organizatorem debaty jest Komisariat Policji w Rumi, Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie wraz Straż Miejska w Rumi.


 2014-12-04
Wejherowo,
Przez ponad 2 lata ukrywała się przed policjantami 23-latka, skazana za liczne kradzieże. Kobieta, chcąc uniknąć pobytu w więzieniu ukrywała się przed policją. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali ją w jednym z mieszkań na terenie Gdyni. Kobieta ukryła się pod łóżkiem. Była poszukiwana aż 6 listami gończymi. Teraz prawie 3 lata spędzi za kratkami.


 2014-12-04
Wejherowo,
Wczoraj policjantki z wejherowskiej komendy spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze Wejherowskim. Rozmawiały o negatywnych skutkach zażywania dopalaczy, narkotyków oraz spożywania alkoholu i palenia papierosów. Uczniowie na tę okazje przygotowali prezentację multimedialną i krótkie przedstawienie.


 2014-12-03
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa. Natychmiast udali się w rejon i po nie całej godzinie od zgłoszenia znaleźli i zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla.  Jak się okazało mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.  Również w nocy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 27-latka, który nie tylko po raz kolejny naruszył sądowy zakaz ale także był nietrzeźwy.  Za naruszenia zakazu sądowego jednocześnie kierując samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-12-03
Wejherowo,
Okres jesienno - zimowy, zwłaszcza teraz gdy na zewnątrz jest bardzo zimno, to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Wejherowscy policjanci apelują już teraz o zainteresowanie osobami, które mogą potrzebować pomocy.


 2014-12-02
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj rano na terenie powiatu przeprowadzili działania„Trzeźwy poranek”. W trakcie tej akcji policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Działania te będą kontynuowane.


 2014-12-02
MSW,
Wiesz, jak bezpiecznie poruszać się w terenie niezabudowanym po zmroku? Już wiesz, że odblaski mogą uratować życie? Pokaż to innym! Weź udział w konkursie „Błyskotliwi” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Nagraj spot i wyemituj go w Internecie. Zabłyśnij wiedzą!


 2014-12-01
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. W trakcie sobotniej akcji policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę oraz  kierującego pod wpływem narkotyków.


 2014-12-01
Reda,
W piątek wejherowscy policjanci zatrzymali 20 -latka posiadającego marihuanę. Mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Wejherowie. Niewykluczone, że 20-latek będzie odpowiadał także za udzielanie narkotyków innym osobom.


 2014-11-28
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch kierowców. Jeden był nietrzeźwy, drugi pod wpływem narkotyków. 24-latek noc spędził w policyjnej celi. Obaj niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Zatrzymanym kierowcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-28
Wejherowo,
W środę wejherowscy kryminalni wspólne z policjantami ds. nieletnich zatrzymali 30-latka, który miał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Wejherowie.


 2014-11-26
Wejherowo,
Policjantki z Wejherowa dziś spotkały się z młodzieżą ze Szkoły Ponadgimnazjalnej  nr 4 w  Wejherowie. Podczas prelekcji omówione zostały zagadnienia dotyczące m.in. odpowiedzialności za popełnione czyny karalne oraz sposoby zapobiegania cyber przestępczości.


 2014-11-25
Wejherowo,
Wczoraj dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Granicznej w Wejherowie. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta została potrącona podczas przechodzenia przez jezdnię. Ranna 83-latka została przetransportowana do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-11-25
Wejherowo,
Policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarcza wejherowskiej komendy ustalili tożsamość mężczyzny, który na podstawie nierzetelnego zaświadczenia o zatrudnieniu próbował wyłudzić kredyt w wysokości 17 000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-25
Szemud,
Dzisiaj rano mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Szemud. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca osobową toyotą straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym. Ranna kierująca toyotą została przetransportowana do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2014 r.