2014-10-01
Wejherowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych. Wśród nich były osoby poszukiwane sądowym nakazem oraz osoby nieletnie, które powinny znajdować się w ośrodkach. Jedna z osób została zwolniona, dwoje nastolatków trafiło do ośrodków natomiast dwóch mężczyzn zostało przez policjantów przetransportowanych do Aresztu Śledczego w Wejherowie.


 2014-10-01
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego systematycznie zatrzymują kierowców, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Tak też było wczoraj. Funkcjonariusze w ciągu jednego dnia zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących i trzeciego pod wpływem narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-09-30
Rumia,
W miniony piątek w Rumi na ul. Gdańskiej doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 11-letni chłopiec wybiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód, zza autobusu, w wyniku czego doszło do potrącenia. Kierowca był trzeźwy. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-09-29
Rumia, Wejherowo,
Policjanci zatrzymali w pościgu kierowcę volkswagena, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Okazało się, że 18-letni mieszkaniec Gdyni, chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę kradzionym samochodem pod wpływem narkotyków. Jak się okazało, zatrzymany był poszukiwany, gdyż miał do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał  już 9 zarzutów i już niebawem ponownie stanie przed sądem. Za kradzieże z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2014-09-26
Wejherowo,
Policjanci z Rumi zatrzymali 37-latka w związku z podejrzeniem kradzieży sklepowej. Mężczyzna w swoim samochodzie miał kradzione ubrania i dokumenty, które nie należały do niego oraz torby przygotowane do kradzieży. Został już przesłuchany przez śledczych i usłyszał 3 zarzuty dotyczące kradzieży mienia. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd. Kradzież jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-09-29
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili nocne działania na terenie powiatu wejherowskiego. Działania były ukierunkowane głównie na ujawnianie kierowców pod wpływem alkoholu bądź substancji narkotycznych. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, jeden kierował w stanie nietrzeźwości, drugi był pod wpływem narkotyków. Obaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie samochodem lub innym pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-09-25
Wejherowo,
Od 8 do 12 września br. w mieście Solna w Szwedzkiej Krajowej Akademii Policji odbyło się szkolenie dotyczące miejskiej przemocy. Organizatorem kursu było Europejskie Kolegium Policyjne (CEOPL). W przedsięwzięciu tym uczestniczyli policjanci ze stanowisk kierowniczych miejskich jednostek Policji większości krajów europejskich. Polską Policję reprezentował mł. insp. Mariusz Świniarski I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie oraz kom. Michał Nowak Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.


 2014-09-24
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego wzbogacili się o kolejny nowy radiowóz kia ceed kombi.  Jego zakup współfinansowany był przez Komendę Główną Policji oraz Gminę Wejherowo. Nowy pojazd trafił do rewiru dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.


 2014-09-22
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego wzbogacili się o nowy radiowóz kia ceed kombi.  Jego zakup współfinansowany był przez Komendę Główną Policji oraz miasto Wejherowo. Nowy pojazd trafił do rewiru dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.


 2014-09-23
Wejherowo,
Wczoraj rano policjanci z wejherowskiej komendy spotkali się z dziećmi Społecznej Szkoły Podstawowej w Wejherowie. Podczas pogadanki funkcjonariusze opowiedzieli milusińskim jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w drodze do szkoły. W prelekcjach wzięli udział uczniowie z klas 0- 3.


 2014-09-23
Wejherowo,
Policjanci prewencji na podstawie zgłoszenia obywatelskiego zatrzymali mężczyznę, który kierował traktorem w stanie nietrzeźwości. Podczas badania na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna ma ponad 2 promile w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.


 2014-09-22
Wejherowo,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali mężczyznę, który uszkodził trzy szyby w drzwiach wejściowych w jednym z budynków wielorodzinnych. 21-letni mężczyzna za to co zrobił może ponieść odpowiedzialność finansową i karną. Został już przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał zarzuty.  Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-09-22
Wejherowo,
W minionym tygodniu policjanci otrzymali wezwanie do wypadku drogowego na terenie Gminy Łęczyce. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący daewoo nubira najechał na tył motoroweru, jadącego przed nim. Motorowerzysta bardzo ciężko ranny został przetransportowany do szpitala. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 48-letniego kierowcy samochodu, był nietrzeźwy. W sobotę Sąd Rejonowy w Wejherowie wobec 48-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


 2014-09-22
Wejherowo,
20-letni mieszkaniec Wejherowa odpowie za posiadanie marihuany, natomiast 28-latek za posiadanie oraz sprzedaż narkotyków. W piątek wieczorem obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. W sobotę usłyszeli zarzuty. Wobec 28-latka został zastosowany przez wejherowską prokuraturę policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat natomiast za sprzedaż narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-09-18
Wejherowo,
Dzisiaj przed południem policjanci z wejherowskiej komendy spotkali się z dziećmi Przedszkola Raj Malucha w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza nim, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2014-09-18
Rumia,
Za kradzież znalezionego telefonu komórkowego odpowie 23-letnia gdynianka. Kobieta ukradła warty ponad 1 tys. zł telefon komórkowy, który wypadł 21-latkowi z kieszeni. Za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-09-17
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ustalili wczoraj, że zgłoszony na początku września br. rozbój, do którego miało dojść na terenie dworca PKP w jednej z miejscowości powiatu wejherowskiego, został wymyślony przez 16-latkę. Teraz dziewczyna odpowie za składanie fałszywych zeznań.


 2014-09-16
Wejherowo,
24-letni motocyklista uciekał przed policją z prędkością ponad 170 km/h. Jego wyczyny zarejestrowała policyjna kamera. Motocyklista stracił prawo jazdy i grozi mu areszt albo kara grzywny w wysokości do 5 tys. złotych .


 2014-09-15
Rumia,
Kryminalni z Rumi zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Podczas jego przeszukania jego mieszkania znaleźli ponad 400 sztuk amunicji oraz ponad 700 gramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 41 - latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania substancji narkotycznych. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy w prokuraturze zarzuty dotyczące posiadania amunicji. Tytoń zgodnie z właściwością zostanie przekazany do Urzędu Celnego w Gdyni.


 2014-09-15
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego systematycznie zatrzymują kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu. Podobnie było podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze podczas 3 dniowej weekendowej służby zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


 2014-09-12
Wejherowo,
Dzisiaj przed południem policjanci z wejherowskiej komendy spotkali się z dziećmi Przedszkola Samorządowego w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2014-09-11
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Łeby na terenie miasta i gminy Wejherowo. Działania były ukierunkowane głównie na zwalczanie przestępczości samochodowej. Podczas prowadzonych kontroli mundurowi zwracali uwagę także na trzeźwość kontrolowanych kierowców.


 2014-09-11
Wejherowo,
Wczoraj około godziny 11:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku na torach w Wejherowie Śmiechowie. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz śledczy. Jak ustalili funkcjonariusze w rejonie niestrzeżonego przejścia przez tory zginęła 79-letnia mieszkanka Wejherowa. Mundurowi wyjaśniali okoliczności wypadku.


 2014-09-09
Wejherowo,
Ponad 588 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego pięciu kierujących w tym 4 nietrzeźwych kierujących i jednego po spożyciu – to efekt akcji „Trzeźwy poranek”, którą przeprowadzili wczoraj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


 2014-09-08
Wejherowo,
W sobotę po 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Wyszecinie, z udziałem dwóch samochodów osobowych audi oraz fiata putno. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani śledczy, technik kryminalistyki oraz policjanci z wydziału prewencji oraz ruchu drogowego. W wyniku wypadku 44-latek został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do Gdańska, natomiast 27-letnia kierująca fiatem, zmarła na miejscu zdarzenia pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez ratowników pogotowia ratunkowego. 3-letnie dziecko znajdujące się również w pojeździe na szczęście nie doznało żadnych poważnych obrażeń ciała.  Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-09-05
Szemud,
Policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie zatrzymali mężczyznę, w związku ze sprawą kradzieży piły spalinowej. Dzisiejszą noc zatrzymany 47-latek spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kradzieży. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-09-05
Wejherowo,
W poniedziałek rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna Droga Do Szkoły”. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie prowadzą wzmożone kontrole w okolicach szkół i na drogach dojazdowych. Mundurowi sprawdzają właściwe oznakowania przejść dla pieszych oraz czy kierowcy oraz piesi respektują zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2014-09-04
Wejherowo,
Wczoraj mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Mała Piaśnica na drodze wojewódzkiej. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Funkcjonariusze ustalili, że doszło do czołowego zderzenia skody oraz vw golf. Ranny pasażer volkswagena został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-09-03
Wejherowo,
Wczoraj około godziny 9:30 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na budowie. 56-letni mężczyzna został przysypany ziemią w wykopie. Niestety zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu budowy. O wypadku funkcjonariusze powiadomili Państwową Inspekcję Pracy. Pod nadzorem wejherowskiej Prokuratury wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


 2014-09-03
Wejherowo,
Kilkadziesiąt osób wczoraj wspólnie prowadziło od wczesnego ranka działania poszukiwawcze zorganizowane przez Wydział Kryminalny z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w rejonie miejscowości Barłomina. Zaginiona 79-latka została odnaleziona około godziny 15:00. W poniedziałek pod wieczór kobieta wyszła z domu, a gdy długo nie wracała rodzina zaczęła jej szukać. Po kilku godzinach zaniepokojeni bliscy zgłosili zaginięcie funkcjonariuszom.


 2014-09-02
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz z Posterunku Policji w Łęczycach od około 12 godzin poszukują 79-letniej mieszkanki Barłomina. W tych działaniach wspierają ich strażacy z Wejherowa oraz Luzina. W akcji brała udział Specjalistyczna Grupa Poszukiwawcza PSP z 5-cioma psami tropiącymi oraz Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni. Wszystkie osoby które mogą udzielić jakichkolwiek informacji dot. zaginięcia prosimy o kontakt pod nr telefonu 58 672 97 22, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.


 2014-09-01
Wejherowo,
W sobotę w Rumi doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 41-letni motocyklista. Do drugiego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło niespełna godzinę później w miejscowości Strzebielino (Gmina Łęczyce). W tym przypadku również 24-letni kierujący motocyklem yamaha poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Śledczy wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.


 2014-08-29
KWP GDAŃSK,
Kilkuset pomorskich policjantów bierze udział w zabezpieczeniu Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, które od poniedziałku będą odbywać się w ERGO Arenie. W działania zaangażowani są policjanci ze wszystkich pionów. W dzień i w nocy dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, kibiców przyjezdnych oraz sportowców.


 2014-08-29
Wejherowo,
Już w poniedziałek 1 września rusza policyjna akcja" Bezpieczna droga do szkoły", która ma na celu zapewnić bezpieczeństwo uczniom udającym się do szkoły. Policjanci z drogówki sprawdzą oznakowanie pionowe i poziome drów w rejonach szkół. Od 1 września więcej patroli policyjnych będzie na naszych drogach, dlatego też kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli.


 2014-08-28
Wejherowo,
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który usłyszał 5 zarzutów. Wejherowscy policjanci udowodnili zatrzymanemu kradzież 3 rowerów, dwóch telefonów oraz dokumentów. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. 28-latek był także poszukiwany przez policję w związku z wydanym wyrokiem sądowym za kradzieże z włamaniem. Teraz najbliższy rok spędzi w areszcie śledczym lub zakładzie karnym.


 2014-08-27
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni ustalili podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego w Wejherowie. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2014-08-27
POLICJA,
Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.


 2014-08-27
POLICJA,
Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.


 2014-08-26
Wejherowo,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 21- letniego mężczyznę, który zajmował się uprawą konopi. W czasie przeszukania jego sypialni policjanci znaleźli 4 rośliny. Zatrzymany niebawem usłyszy zarzuty. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-08-26
Luzino,
Dzisiejszej nocy policjanci otrzymali wezwanie do wypadku drogowego na terenie Gminy Luzino. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący fordem fiesta uderzył w przydrożne drzewo. Dwaj ranni pasażerowie zostali przetransportowani do szpitala. Kierowca uciekł po wypadku z samochodu. Policjanci znaleźli go leżącego na pobliskiej łące. Badanie alko - testem wykazało, że 23 - latek był nietrzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-08-25
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali wezwanie do wypadku drogowego na terenie Gminy Szemud. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący hondą uderzył w przydrożne drzewo. Ciężko ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do gdańskiego szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-08-25
Wejherowo,
Tylko dzięki szybkiej reakcji postronnego kierowcy, udało się zakończyć rajd kompletnie pijanego mężczyzny na drodze krajowej nr 6 w Bolszewie (Gmina Wejherowo). Jazda tego kierowcy mogła zakończyć się tragicznie. Funkcjonariusze sprawdzili 44-latka w policyjnych systemach i okazało się, że jest on poszukiwany sądowym nakazem. Teraz najbliższy czas spędzi w Areszcie Śledczym.


 2014-08-19
Wejherowo,
  Ponad 670 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących – to efekt akcji „Trzeźwy poranek”, którą przeprowadzili wczoraj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


 2014-08-18
Wejherowo,
21-letni mieszkaniec Wejherowa odpowie za posiadanie oraz sprzedaż narkotyków. W czwartek mężczyzna został zatrzymany oraz przesłuchany przez policjantów, po czym usłyszał zarzuty. W minioną sobotę zastosowano wobec mężczyzny dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-08-14
RUMIA,
  Za posiadanie narkotyków odpowie 24-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Kryminalni z Rumi znaleźli w jego mieszkaniu kokainę. Śledczy przesłuchali mężczyznę oraz przedstawili mu zarzut. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-08-11
Szemud,
  Policjanci wejherowskiej drogówki w sobotnie popołudnie pracowali w Zęblewie, gdzie miał miejsce wypadek drogowy.  Mundurowi na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący oplem będąc pod wpływem alkoholu, zderzył się z samochodem marki VW. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że ma on orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-08-08
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy zatrzymali w miniony czwartek nietrzeźwą kierującą. Podczas kontroli drogowej w organizmie 31- latka miała ponad 1,8 promila alkoholu. Niebawem kobiecie przedstawiony zostanie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania.


 2014-08-08
Gniewino,
  Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 30- letniego mężczyznę, który zajmował się uprawą konopi. W czasie przeszukania pomieszczenia gospodarczego funkcjonariusze znaleźli 4 rośliny. Zatrzymany został przesłuchany przez śledczych, a niebawem usłyszy zarzuty. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-08-07
Wejherowo,
Wejherowska komenda policji znalazła się na liście obiektów, w których realizowany jest program standaryzacji jednostek Policji. Program ten zakłada poprawę warunków obsługi obywateli oraz pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Już od 31 lipca br. rozpoczęto prace budowlane, których zakończenie planowane jest na grudzień 2015 roku. W trakcie remontu zostanie zmodernizowany budynek, jak i cała infrastruktura w jego najbliższym otoczeniu.


 2014-08-06
Wejherowo,
Wejherowscy kryminalni ustalili podejrzanego o kradzież z włamaniem do maszyn budowlanych w miejscowości Orle. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gminy Wejherowo. Został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2014 r.