2017-03-27
Wejherowo,
Wiosenna ładna, słoneczna pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach można zauważyć wzmożony ruch jednośladów. Apelujemy do wszystkich fanów „dwóch kółek” oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę. Dlatego jeszcze raz zwracamy się do wszystkich zmotoryzowanych i pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dalekowzroczność w swoim zachowaniu.


 2017-03-24
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Wejherowie na skrzyżowaniu ulic Ofiar Piaśnicy, Granicznej i Lelewlea w Wejherowie. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Jedna osoba została przetransportowane do szpitala.


 2017-03-23
Wejherowo,
Wczoraj policjanci spotkali się z uczniami klas podstawowych i gimnazjalnych w Bożympolu Wielkim. Spotkanie zrealizowane było w ramach inicjatywy szkoły zwanej "Tygodniem Profilaktyki 2017". W czasie prowadzonych prelekcji funkcjonariusze poruszali m.in. problematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, czynów karalnych, zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz uzależnień.


 2017-03-23
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa wczoraj przeprowadzili debatę społeczną z przedstawicielami samorządów z powiatu oraz z zaprzyjaźnionymi służbami mundurowymi. Wczorajsza debata inaugurowała cykl spotkań pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ".  W czasie dyskusji między innymi omówiono i przedstawiono założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zaprezentowano aplikację „Moja Komenda”. Wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami w kierunku poprawy bezpieczeństwa.


 2017-03-23
Wejherowo,
Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.  


 2017-03-20
Wejherowo,
Policjanci z ruchu drogowego wejherowskiej komendy wczoraj prowadzili wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.


 2017-03-22
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Rybno (Gmina Gniewino). Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali wszelkie okoliczności tego zdarzenia.


 2017-03-21
Wejherowo,
Policjanci w Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie jutro organizują debatę inauguracyjnąPOROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW. Spotkanie odbędzie się 22 marca br. o godzinie o 10.00, w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie, ul. Dworcowa 14.


 2017-03-20
Wejherowo,
Policjanci w piątek otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Zbychowie na ul. Kaszubskiej. Na miejsce wypadku zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali jego okoliczności. 


 2017-03-16
Wejherowo,
Wczoraj wejherowscy policjanci przeprowadzili szkolenie na temat uzależnień u dzieci i młodzieży, które skierowane było do kadry pedagogicznej w Szemudzie. W czasie zajęć funkcjonariusze opowiadali nauczycielom i pracownikom szkoły o problematyce sięgania przez uczniów po papierosy, alkohol, środki odurzające czy dopalacze.


 2017-03-16
Wejherowo,
Kolejny raz mundurowi z powiatu wejherowskiego realizują cykl spotkań dotyczący zagrożeń dla dzieci i młodzieży w okresie Pierwszego Dnia Wiosny, który przez uczniów obchodzony jest głównie jako „dzień wagarowicza”. Mundurowi promują świadomy i zdrowy styl życia młodych ludzi oraz przestrzegają przed różnego typu używkami. 


 2017-03-16
Wejherowo,
Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Bank PKO BP. Przedstawiciele banku przekazali odblaski, które trafią nie tylko do najmłodszych mieszkańców powiatu w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Odblaskujące elementy noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2017-03-16
Wejherowo,
Policjanci z Redy pracując nad sprawą kradzieży z włamaniem ustalili, że 39-latek ma związek z przestępstwem. Sprawca został przesłuchany przez funkcjonariuszy, wczoraj usłyszał już zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolości od roku do 10 lat.


 2017-03-15
Wejherowo,
Za posiadanie narkotyków będzie odpowiadał 33-latek, który został zatrzymany w piątek przez kryminalnych z Wejherowa. Mężczyzna został już przesłuchany oraz usłyszał zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2017-03-14
,
Policjanci z wejherowskiej komendy wczoraj przeprowadzili spotkanie z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Gościcinie. Celem spotkań było uświadomienie rodzicom zagadnienia cyberprzemocy. Zebrani mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które coraz częściej dotyka użytkowniku Internetu i telefonu komórkowego, w tym dzieci i młodzież. Z uczestnikami omówiono także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Na zakończenie spotkania omówiono także bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym zachęcając do noszenia odblasków.


 2017-03-13
Wejherowo,
W piątek policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu 71-latki w Rumi. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki i technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.


 2017-03-10
Wejherowo,
Policjanci wczoraj otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Rumi na ul. Kamiennej. Na miejsce wypadku zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali jego okoliczności. 


 2017-03-08
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy wczoraj przeprowadzili spotkanie z rodzicami uczniów z Zespołu Szkół nr 3 Wejherowie. Celem spotkań było uświadomienie rodzicom zagadnienia cyberprzemocy. Zebrani mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które coraz częściej dotyka użytkowniku Internetu i telefonu komórkowego, w tym dzieci i młodzież. Z uczestnikami omówiono także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Na zakończenie spotkania omówiono także bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym zachęcając do noszenia odblasków.


 2017-03-07
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Strzebielino. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia, a także przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Na miejscu zdarzenia poniósł śmierć 38-letni kierowca. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2017-03-07
POLICJA,
W Columbus OH USA Mateusz Ostaszewski pokonał 40 konkurentów z całego świata i wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata Strongman Amatorów 2017.


 2017-03-06
Wejherowo,
Policjanci wczoraj otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące wypadków drogowych, do których doszło na terenie Gmin Łęczyce oraz Choczewo. Na miejsce obu wypadków zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali jego okoliczności. 


 2017-03-03
Wejherowo,
W środę kryminalni zatrzymali dwie osoby w związku z kradzieżami sklepowymi do których dochodziło w marketach w powiecie wejherowskim. Jak ustalili policjanci sprawcy kradli kosmetyki oraz ubrania, a straty jakie zostały wstępnie oszacowane wynoszą kilka tysięcy złotych. Dzisiaj zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Kradzież jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 


 2017-03-02
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj młodzież ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Gimnazjum i Szkoły Zawodowej Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.


 2017-03-01
Wejherowo,
Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Urząd Miasta w Redzie. Burmistrz Miasta przekazał na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Redzie odblaski, które trafią do najmłodszych mieszkańców miasta w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Odblaskujące elementy noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność pieszych.


 2017-02-28
Wejherowo,
Dziś już od wczesnego ranka w powiecie wejherowskim są prowadzone wzmożone działania kontrolne na drogach. W związku z powyższym, kierowcy mogą spodziewać się zwiększonej liczby kontroli prędkości, oraz trzeźwości. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i innych. Kontrolowane będą także te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-02-27
Wejherowo,
Policjanci w sobotę otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w  miejscowości Zamostne (Gmina Wejherowo). Na miejsce obu wypadków zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali jego okoliczności. 


 2017-02-24
Wejherowo,
W środę kryminalni zatrzymali 23-latka w związku z kradzieżami samochodów. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany odpowiada łącznie za 7 przestępstw. Wczoraj usłyszał siedem zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2017-02-23
Wejherowo,
  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie. Podczas prelekcji funkcjonariusze tłumaczyli podstawowe zasady bezpieczeństwa, wyjaśniali pojęcia dotyczące przejawów demoralizacji i czynów karalnych oraz zwracali wagę na pojęcia cyberprzemocy oraz odpowiedzialności osób nieletnich. Spotkania z uczniami to jeden z elementów działań profilaktycznych realizowanych przez policjantów w szkołach na terenie całego powiatu.


 2017-02-22
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj uczniów ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz szkodliwości różnych używek i odpowiedzialności prawnej. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.


 2017-02-22
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z Wejherowa pracowali na miejscu pożaru budynku znajdującego się w centrum miasta. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonej akcji gaśniczej, zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem drogowym.


 2017-02-21
Wejherowo,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzali policyjną akcję „PIESI”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych. Akcja ta jest realizowana cyklicznie i będzie powtarzana.


 2017-02-21
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.


 2017-02-20
Wejherowo,
Policjanci  z Wejherowa na krajowej mapie zagrożeń od początku jej funkcjonowania odnotowali już ponad 1000 zgłoszeń. Najwięcej z nich bo aż 183 dotyczą spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, następnie przekraczania dozwolonej prędkości oraz niewłaściwego parkowania.


 2017-02-17
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 8 Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.


 2017-02-17
Wejherowo,
W środę w Jackowie (Gmina Choczewo) w świetlicy o godzinie 1800 odbyło się spotkanie o tematyce bezpieczeństwa na terenie tej miejscowości. W spotkaniu zorganizowanym przez Policję uczestniczył Wójt Gminy Choczewo oraz wielu mieszkańców.


 2017-02-17
KWP Gdańsk,
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.


 2017-02-16
Wejherowo,
Kryminalni z wejherowskiej komendy ustalili tożsamość sprawców rozboju, do którego doszło w miejscowości Kąpino (Gmina Wejherowo) kilka dni temu. 20-latek i 17-latek zostali zatrzymani przez policjantów. Niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące rozboju.


 2017-02-16
Wejherowo,
Policjanci Komisariatu Policji w Szemudzie zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Jak się okazało miał on sądowy zakaz kierowania. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące naruszenia sądowego zakazu. Kierowca odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe.


 2017-02-15
KWP Gdańsk,
Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres: dobor@gd.policja.gov.pl. Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17.30, jeżeli pracujesz daj nam znać – dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania ? Dzwoń ! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą składać dokumenty po uprzedniej rejestracji na adres e-mailowy: dobor@gd.policja.gov.pl. Zgodnie z kolejnością zgłoszeń, każdemu kandydatowi zostanie wskazany drogą mailową lub telefonicznie termin złożenia dokumentów.


 2017-02-14
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej komendy odwiedzili wczoraj młodzież z Gimnazjum Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Podczas spotkania rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy oraz groźbach karalnych. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję. Na zakończenie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.


 2017-02-14
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wzięli udział w warsztatach dotyczących projektu profilaktycznego nt. przeciwdziałania przemocy, których organizatorem była Szkoła Podstawowa w Gościcinie. W programie tym udział wzięli uczniowie klas szóstych tej szkoły.


 2017-02-14
KWP Gdańsk,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia, tj. od 1 lipca 2016 roku, mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się  zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.


 2017-02-14
Choczewo,
W dniu 15 lutego 2017 roku w świetlicy w Jackowie o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców. Organizatorem spotkania jest Komisariat Policji w Gniewinie.


 2017-02-13
Wejherowo,
Policjanci w sobotę otrzymali dwa zgłoszenia o wypadkach drogowych, do których doszło w Wejherowie oraz na terenie Gminy Choczewo. Na miejsce obu wypadków zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli miejsca wypadków oraz wyjaśniali okoliczności tych zdarzeń.


 2017-02-10
Wejherowo,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Warszkowo. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia, a także przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Kierująca volkswagenem została przetransportowana do szpitala. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2017-02-10
Reda,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę jeep cherokee do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2017-02-09
Wejherowo,
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 55-letniego mężczyzny. Jego zwłoki odnaleziono w opuszczonym budynku w Wejherowie. Policjanci zajmą się ustaleniem śmierci tego mężczyzny. Niewykluczone, że przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu.


 2017-02-09
Wejherowo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Pobłociu. Na miejsce zdarzenia skierowani zostali funkcjonariusze drogówki oraz technik kryminalistyki. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia.  


 2017-02-09
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali 16-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Noc spędził w policyjnej izbie dziecka.  Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili narkotyki. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Posiadanie narkotyków jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Z uwagi na to iż, sprawca jest nieletni, sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.


 2017-02-08
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zatrzymali 21-latka w związku z posiadaniem narkotyków. W trakcie pracy nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna handlował narkotykami. Noc spędził w policyjnym areszcie.  Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili narkotyki.  Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2017 r.