2016-09-23
Wejherowo,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzali policyjną akcję „PIESI”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych. Akcja ta jest realizowana cyklicznie i będzie powtarzana.


 2016-09-23
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 8 w Wejherowie na spotkanie dotyczące akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W  pogadance tej uczestniczyli siedmioletni uczniowie klas drugich. Celem tej akcji było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na różne sytuacje, jakie dzieci napotkać w drodze do szkoły.


 2016-09-22
KWP,
Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się nie wydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i nie zabieranie ich ze sobą w przypadku otrzymania. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.


 2016-09-22
WEJHEROWO,
Wczoraj Komendę Powiatowa Policję w Wejherowie odwiedziły dzieci z Gościcina. Podczas spotkania policjanci opowiedzieli milusińskim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o tym jak należy zachować się w przypadku, kiedy na drodze spotykamy agresywnego psa.


 2016-09-21
WEJHEROWO,
Policjanci pracując nad wyjaśnieniem spraw kradzieży samochodu oraz rozboju do jakiego doszło w gminie Wejherowo ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 18-latek. Mężczyzna został już zatrzymany przez kryminalnych i noc spędził w policyjnym areszcie. Sprawca został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-21
WEJHEROWO,
Od 1 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje elektroniczna aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Narzędzie pozwala każdej osobie na przekazywanie Policji informacji, poprzez zaznaczenie na interaktywnej mapie internetowej konkretnych zagrożeń, wybranych ze starannie opracowanego katalogu. Po pojawieniu się nowego zagrożenia, policjanci weryfikują je i podejmują działania tak, aby wyeliminować wskazane przez internautę problemy.


 2016-09-20
WEJHEROWO,
Wczoraj policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziła grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Wejherowie. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów.


 2016-09-19
WEJHEROWO,
W piątek Komendę Powiatowa Policję w Wejherowie odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Podczas spotkania policjanci opowiedzieli milusińskim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz jak należy zachować się w przypadku kontaktu z osobą obcą.  


 2016-09-19
WEJHEROWO,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Motocykle”. Akcja ta ukierunkowana była na kontrolę kierujących jednośladami.


 2016-09-16
WEJHEROWO,
Wczoraj kryminalni ustalili osobę odpowiedzialną za przywłaszczenie telefonu komórkowego. Policjanci podczas pracy nad sprawą odzyskali telefon o wartości około 1000 zł. 23-latek który użytkował ten telefon został już przesłuchany. Niewykluczone, że już niebawem usłyszy zarzut dotyczący przywłaszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2016-09-15
WEJHEROWO,
Policjanci z Wejherowa zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 11 w Wejherowie na spotkanie dotyczące akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły". W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klasy II F. Celem spotkań było dotarcie do wyobraźni dziecka i uwrażliwienie na rożne sytuacje, jakie mogą napotkać w drodze do szkoły. Dodatkowo funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat osób obcych.  


 2016-09-15
MSWIA,
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.


 2016-09-13
MSW,
Znasz dziecko, które ocaliło lub  bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka? Wyślij jego historię do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!  Minister Mariusz Błaszczak nagradza i promuje godne naśladowania postawy wśród dzieci i młodzieży. Każdy laureat nagrody otrzyma od szefa MSWiA unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej Ministerstwa, gdzie będzie można poznać jego historię.


 2016-09-14
WEJHEROWO,
Policjanci zatrzymali podczas minionego weekendu 5 osób posiadających narkotyki. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Zatrzymani zostali już przesłuchani a część z nich usłyszała zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-09-12
WEJHEROWO,
Miał  ponad 2 promile alkoholu w organizmie, gdy wsiadł za kierownicę audi a4. Jadąc przez miejscowość Wejherowo najechał na tył kierowcy audi a 5, który następnie uderzył w audi a 5 jadący przed nim. W piątek nietrzeźwy kierowca uderzył w narożnik bloku mieszkalnego w Redzie. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto nietrzeźwy kierowca odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.  


 2016-09-09
WEJHEROWO,
Kryminalni pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań do piwnic w Wejherowie ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 34-latek. W środę mężczyzna został zatrzymany, natomiast wczoraj usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-09-08
KWP,
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji, jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa, jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, 1 lipca została uruchomiona w naszym województwie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Tym samym pomorska Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń. Zachęcamy do korzystania z mapy.


 2016-09-08
,
Rozpoczął się nowy rok szkolny i właśnie w drodze do szkoły i ze szkoły dzieci będą najbardziej narażone na wypadek. Minister Mariusz Błaszczak polecił funkcjonariuszom policji, aby podjęli bardziej intensywne działania na rzecz edukacji dzieci i rodziców, takie jak „Bezpieczna droga do szkoły”.


 2016-09-08
WEJHEROWO,
Policjanci z wejherowskiej komendy w ostatnich dniach prowadzili działania dotyczące zwalczania m.in. przestępczości samochodowej. Podczas akcji funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ponadto sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz zwracali szczególną uwagę także na dokumentację samochodu. Ponadto kontrolowali różne miejsca handlu samochodami. W działaniach uczestniczyli także strażnicy graniczni, funkcjonariusze Izby Celnej oraz Żandarmerii Wojskowej.


 2016-09-08
WEJHEROWO,
1 września rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci z wejherowskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzili wzmożone kontrole w okolicach szkół i na przyległych drogach. Już niebawem także rozpoczną się spotkania w szkołach, podczas których funkcjonariusze przypomną uczniom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2016-09-07
WEJHEROWO,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę audi a8 do kontroli drogowej z uwagi na przekroczenie prędkości. W trakcie legitymowania okazało się, że miał on cofnięte uprawnienia przez organ uprawniony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-09-06
Luzino,
Policjanci pracując nad sprawą kradzieży z włamaniem ustalili, że 19-latek ma związek z przestępstwem. Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a część kradzionych rzeczy odzyskana przez policjantów. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut. Za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat. 


 2016-09-05
WEJHEROWO,
W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie pożegnano asp.sztab. Grzegorza Biangę. W mundurze pracował ćwierć wieku, ostatnich 6 lat na stanowisku kierowniczym.


 2016-09-05
Gniewino,
Policjanci z nieetatowej grupy wodnej Komisariatu Policji w Gniewinie przeprowadzili w gminie i na Jeziorze Żarnowieckim akcję „Bezpieczna Gmina –Bezpieczny wypoczynek na Pomorzu”. Mundurowi działali na wodzie oraz terenach przywodnych. Funkcjonariusze odnotowali drobne uchybienia.


 2016-09-02
WEJHEROWO,
W ostatnich dniach policjanci z Wejherowa i Redy wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Gdyni zatrzymali 25-letniego kierowcę, który był pod wpływem narkotyków. Po przeszukaniu terenu posesji zatrzymanego okazało się, że uprawiał on konopie indyjskie. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 215 krzewów konopi w wysokości do niemal 1,5 metra, oraz prawie 2 kg suszu marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi około 270 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące posiadania, sprzedaży narkotyków oraz uprawy konopi indyjskich. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności 10 lat.


 2016-08-31
Wejherowo,
Już jutro rozpocznie się nowy rok szkolny i dzieci ruszą do szkół. By dzieci wiedziały jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, policjanci będą realizowali jak co roku akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”.


 2016-08-31
Wejherowo,
W niedzielę 4 września odbędzie się rajd rowerowy Cyklo Gdynia. Częściowo trasa przebiegać będzie przez tereny powiatu wejherowskiego. Dla kierowców będzie wiązać się to z utrudnieniami w ruchu drogowym. Niektóre ulice czasowo będą zamknięte dla ruchu drogowego w godzinach 11:00 – 15:00.


 2016-08-25
Wejherowo,
Kryminalni pracując nad sprawami dwóch kradzieży z włamaniem ustalili, że 22-latek ma związek z tymi sprawami. Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a część kradzionych rzeczy odzyskana przez policjantów. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-08-25
Wejherowo,
Wczoraj dyżurny policji został powiadomiony o zaginięciu 15-latki z powiatu wejherowskiego. Następnie policjanci otrzymali informację o zaginięciu 17-latki. Od tego momentu rozpoczęły się intensywne poszukiwania. Mundurowi sprawdzili dworce PKP, PKS, szpitale. Obie dziewczyny zostały odnalezione dzisiejszej nocy na terenie Gminy Gniewino. Zostały przekazane pod opiekę rodziców. O ich zaginięciu zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny.


 2016-08-23
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 38-latka do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem narkotyków.  Podczas przeszukania mundurowi znaleźli prawie 240 gram marihuany i prawie 50 gram amfetaminy. Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego już niebawem zostanie przesłuchany przez policjantów i niewykluczone że usłyszy zarzuty dotyczące posiadania oraz sprzedaży narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2016-08-22
Wejherowo,
Wejherowscy policjanci wczoraj uczestniczyli w festynie „Święto Chleba” na terenie Konwiktu przy parafii św. Leona Wielkiego w Wejherowie. Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie w czasie wakacji nad wodą oraz w ruchu drogowym. Omawiana tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.


 2016-08-22
Wejherowo,
Kryminalni pracując nad sprawami kradzieży i włamań ustalili, że 23-latek ma związek z tymi sprawami. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał 8 zarzutów. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2016-08-19
Luzino,
Dzisiaj wejherowscy policjanci biorą udział w akcji „Bezpieczny piątek- Bezpieczne wakacje na przejazdach kolejowych”. Funkcjonariusze wraz z pracownikami kolei prowadzili kampanię informacyjną kształtowali wśród kierowców i pieszych nawyki przestrzegania zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.


 2016-08-19
Wejherowo,
Wczoraj na drogach powiatu wejherowskiego prowadzone były działania pod kryptonimem „Bezpieczne drogi powiatu”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Działania takie są realizowane przez mundurowych cyklicznie.  


 2016-08-18
,
Kryminalni zatrzymali 26-latka posiadającego narkotyki. Jak się okazało mężczyzna przywiózł narkotyki z zagranicy.  Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty. Za popełnione przestępstwo posiadania i przywozu narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2016-08-17
Wejherowo,
Policjanci wczoraj zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata. Jak się okazało, 23-letni kierowca był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo w mieszkaniu miał także narkotyki. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, za kierowanie pod ich wpływem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2016-08-17
Wejherowo,
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, 1 lipca została uruchomiona w naszym województwie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Tym samym pomorska Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń.


 2016-08-16
KWP GDAŃSK,
Policjanci w trosce o bezpieczeństwo zachęcają do ostrożności w nawiązywaniu przypadkowych znajomości. W celu uniknięcia zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym zalecają przestrzeganie poniższych zachowań.


 2016-08-16
Wejherowo,
W piątek policjanci zatrzymali poszukiwanego 17-latka, który także przy sobie miał kradziony telefon komórkowy. Chłopak uciekł z ośrodka wychowawczego oraz jak ustalili policjanci podejrzewany był o różne kradzieże. Ostatnie noce spędził w Policyjnej Izbie Dziecka. Już niebawem trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.


 2016-08-16
Wejherowo,
Wczoraj po godzinie 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał informację o śmiertelnym wypadku na torach. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna został potrącony przez pociąg intercity relacji Szczecin – Białystok.  Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. 


 2016-08-12
Wejherowo,
Wczoraj policjanci przeprowadzili na terenie całego powiatu wejherowskiego akcję informacyjną, w ramach której przypominali plażowiczom i osobom wypoczywającym nad akwenami wodnymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a zwłaszcza rodzicom o potrzebie szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. Akcja skierowana była do wszystkich, którzy spędzają wolny czas w nadmorskich kurortach czy nad jeziorami.


 2016-08-12
Wejherowo,
W terminie od 16.08.2016 r. do 30.11.2016 r. nastąpi całkowite zamknięcie drogi powiatowej z Wejherowa w kierunku Robakowa, która przebiega przez Dąbrówkę Młyn w związku z remontem mostu na rzece Gościcina.


 2016-08-11
KGP,
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przesłał na ręce Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów, pełniących służbę podczas Światowych Dni Młodzieży.


 2016-08-11
Wejherowo,
Pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” odbyły się w poniedziałek działania na drogach powiatu wejherowskiego. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, a zwłaszcza wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi przeprowadzili blisko 900 badań trzeźwości.


 2016-08-09
Wejherowo,
W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego na trasie Rybno -  Zamostne. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia, a także przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Trzy osoby zostały poszkodowane, jedna z nich zmarła.


 2016-08-08
Wejherowo,
Trwa okres letni, a więc sprzyjająca pogoda  i wysokie temperatury powodują, że coraz częściej wybieramy się na wypoczynek nad wodę. Niestety zdarza się, że taka wyprawa kończy się tragicznie. Większość utonięć jest wynikiem lekceważenia obowiązujących przepisów i lekkomyślności. Przedstawiamy najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego zachowania się nad wodą.


 2016-08-05
gm. Szemud,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Koleczkowo. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności, a także przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala.


 2016-08-04
Gniewino,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena golfa do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwa, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2


 2016-08-03
Wejherowo,
 Pomimo licznych ostrzeżeń i informacji w mediach, do jednostek Policji w całym kraju często wpływają zgłoszenia, dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy od starszych osób przez oszustów podających się za członków rodziny lub policjantów.


 2016-08-03
Wejherowo,
W dniu wczorajszym w Wejherowie na parkingu sklepu „Biedronka” przy ul. Rzeźnickiej znaleziono zagubione pieniądze.Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2016 r.