2017-06-23
MSWIA,
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey - dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.


 2017-06-23
Choczewo,
Dnia 21 czerwca br.  w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Choczewie o godz. 12.00 odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym, a w szczególności zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży w czasie letnim.


 2017-06-21
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej jednostki wspólnie z gdyńską służbą celną zabezpieczyli na terenie Wejherowa nielegalne automaty do gier. Ich wartość szacowana jest na kwotę około 96 tys. zł. Wspólne działania to efekt zmian przepisów dotyczących gier hazardowych zgodnie, z którymi podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami. 


 2017-06-20
Wejherowo,
Wczoraj policjanci odwiedzili uczniów w dwóch szkołach podstawowych w Wejherowie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas spotkań, mundurowi przypominali najmłodszym, jak bezpiecznie bawić się w domu, czy otworzyć drzwi osobie obcej oraz jak być bezpiecznym nad wodą.


 2017-06-19
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. 27-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany. Po dokładnym przebadaniu zabezpieczonych substancji niewykluczone, że usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2017-06-14
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Tym samym popełnił przestępstwo, za które od 1 czerwca 2017 roku grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Ponadto, okazało się także, że nie posiadał on uprawnień do kierowania, gdyż decyzją uprawnionego organu zostały mu one cofnięte. Ponadto był poszukiwany w celu odbycia 1,8 miesięcy kary pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Kierowca odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe. Wczoraj został przetransportowany do aresztu śledczego, gdzie rozpoczął odbywanie kary pozbawienia wolności.


 2017-06-12
Wejherowo,
Na drogach powiatu wejherowskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „BICYKL”. Akcja ukierunkowana była głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Funkcjonariusze sprawdzali podczas akcji trzeźwość cyklistów. W wyniku realizowanych działań zatrzymali aż siedmiu kierowców jednośladów pod wpływem alkoholu.


 2017-06-09
Wejherowo,
Kolejne zgłoszenia, które wpłynęły od mieszkańców powiatu wejherowskiego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa są weryfikowane i potwierdzane. Funkcjonariusze kilkukrotnie sprawdzają każde zgłoszenie, które zostanie naniesione na „mapę zagrożeń”. Potwierdziły się zgłoszenia miejscach grupowania się młodzieży, czy nieprawidłowego parkowania, a także o przekraczaniu dozwolonej prędkości.


 2017-06-09
Wejherowo,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.


 2017-06-08
Rumia,
Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Seniorzy mięli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat nurtujących Ich problemów oraz dowiedzieć o działaniach Policji. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości oraz uwrażliwienie uczestników na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa kradzieży, włamań, czy oszustw na tzw. "wnuczka".  Ponadto seniorzy dowiedzieli się czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Aplikacja Moja Komenda oraz Regionalny System Ostrzegania. 


 2017-06-08
Wejherowo,
Dziś rano policjanci jadąc do pracy zatrzymali mężczyznę, który napadł na pasażera pociągu i i ukradł mu telefon komórkowy. 19-letni sprawca został doprowadzony do wejherowskiej komendy. Od pokrzywdzonego przyjęto zawiadomienie o przestępstwie. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


 2017-06-07
Wejherowo,
Wczoraj w Rumi doszło do wypadku drogowego, w którym samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2017-06-06
Szemud,
Za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej policjantom odpowie 20-letni mieszkaniec powiatu, który 3 czerwca br. został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Szemudzie. Podczas kontroli drogowej okazało się, że jest nietrzeźwy. Dzielnicowi zatrzymali mu prawo jazdy. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. 


 2017-06-06
Wejherowo,
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie włączyła się do realizacji projektu zorganizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego pod hasłem "Młodzi razem dla bezpieczeństwa". Przedsięwzięcie zorganizowane przy wsparciu Starosty Wejherowskiego dawało uczniom szkół ponadgimnazjalnych możliwość pogłębienia i sprawdzenia wiedzy z zakresu tematyki cyberzagrożeń, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasad bezpiecznego wypoczynku letniego oraz zagrożeń, jakie niesie używanie środków psychoaktywnych. 


 2017-06-06
Wejherowo,
Policjanci z wejherowskiej jednostki wspólnie z chojnicką służbą celną zabezpieczyli na terenie Redy 3 nielegalne automaty do gier. Ich wartość szacowana jest na kwotę około 36 tys. zł. Wspólne działania to efekt zmian przepisów dotyczących gier hazardowych, które mówią, że podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami.


 2017-06-05
Wejherowo,
W piątek w Wejherowie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka „W Służbie Dzieciom” przygotowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie oraz Prezydenta Miasta Wejherowo. Impreza cieszyła się dużą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców, na których czekało wiele atrakcji -pokazy, konkursy, zabawy promujące bezpieczeństwo.


 2017-06-05
KWP Gdańsk,
  Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.


 2017-06-02
Wejherowo,
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 4 mężczyzn w związku z kradzieżami dwóch samochodów. Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i przywłaszczenia samochodów, z tego dwóch w ramach powrotu do przestępstwa, natomiast czwarty sprawdza usłyszał zarzut paserstwa. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 lat, za paserstwo do 5 lat.


 2017-06-01
Wejherowo,
Ponad 150 osób wspólnie prowadziło działania poszukiwawcze zorganizowane przez Wydział Kryminalny z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na pograniczu powiatu wejherowskiego i lęborskiego. Dziś od samego rana mundurowi dalej szukają zaginionego mężczyzny. W naszych działaniach bierze także udział śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Osoby, które widziały zaginionego Bronisława Kopeć proszę są o kontakt z Policją.


 2017-06-01
Wejherowo,
W poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Wejherowie przedstawiciele różnych instytucji w tym: Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, Sądu Rejonowego w Wejherowie, Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej podpisali wspólną Deklarację w sprawie stosowania procedur dotyczących wykonywania postanowień sądu w sprawach opiekuńczych.


 2017-05-31
Wejherowo,
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie poszukuje zaginionego 71-letniego Bronisława KOPEĆ. Wczoraj mężczyzna wyjechał z domu samochodem SKODA FABIA Kombi koloru czarnego o początkowym wyróżniku tablicy rejestracyjnej GD i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania. 


 2017-05-31
Wejherowo,
Wczoraj policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów.


 2017-05-30
KWP Gdańsk,
Od poniedziałku na ulicach Redy i Rumi 18 słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku razem z policjantami z KP w Redzie i Rumi patrolują dwa miasta. Kursanci szkoły pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. To jeden z etapów szkolenia, który przechodzą młodzi funkcjonariusze.


 2017-05-30
Wejherowo,
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie poszukuje zaginionej Małgorzaty Rogksz lat 17 z Bożegopola Wielkiego. Dziewczyna zaginęła 27 maja br. i do chwili obecnej nie powróciła ani nie skontaktowała się z rodziną. 17-latka została odnaleziona. 


 2017-05-29
Wejherowo,
2 czerwca na wejherowskim rynku służby mundurowe organizują dla najmłodszych „Dzień Dziecka – w służbie dzieciom”. Od godz. 12 na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji – pokazy, konkursy, zabawy promujące bezpieczeństwo.  


 2017-05-29
Wjherowo,
W piątek od rana na drogach powiatu wejherowskiego trwały wzmożone działania ruchu drogowego. Prowadzona akcja ukierunkowana była głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, pieszych oraz na eliminowanie z ruchu poruszających się jednośladami pod wpływem alkoholu.  


 2017-05-29
Gmina Choczewo,
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Łętowie (Gmina Choczewo).  Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalali jego okoliczności oraz przeprowadzili oględziny. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala.


 2017-05-26
Wejherowo,
Wczoraj policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przedszkolaki z wejherowskiego przedszkola. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów.


 2017-05-26
Wejherowo,
Policjanci zatrzymali 19-latka, który nieletnim sprzedawał narkotyki. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące sprzedaży narkotyków oraz ich udzielania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


 2017-05-24
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. 19-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany oraz usłyszał zarzuty dotyczące posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2017-05-24
Wejherowo,
Dzisiaj rano wejherowscy kryminalni zatrzymali 23-latka poszukiwanego sądowym nakazem. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od ponad 2 miesięcy. Teraz najbliższe 8 miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Wejherowie.


 2017-05-23
Wejherowo,
W piątek policjanci z wejherowskiej komendy uczestniczyli w IV Gminnym Dniu Profilaktyki pn. „Niech każdy się dowie, że promujemy zdrowie”. Zabawa edukacyjno- integracyjna zorganizowana była dla uczniów klas II i V szkół podstawowych w terenu gminy Wejherowo przez Samorządową Szkołę Podstawową w Gościcinie. Spotkanie stanowiło świetną okazję do promocji zdrowego stylu życia u dzieci, aktywności ruchowej oraz integracji instytucji.


 2017-05-23
Reda,
W piątek w Redzie doszło do wypadku drogowego, w którym samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.


 2017-05-19
Wejherowo,
Rozpoczął się okres szkolnych wyjazdów na wycieczki. Dla wielu uczniów to czas wyczekiwanych podróży. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy przewoźnicy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj podczas kontroli dwóch autokarów, policjanci zatrzymali kierowcom dowody rejestracyjne tych pojazdów. Okazało się, że pojazdy te miały niesprawne układy hamulcowe, ale funkcjonariusze stwierdzili także inne usterki, zagrażające bezpieczeństwu podróżnych.


 2017-05-19
Wejherowo,
Kryminalni pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań do piwnic w Wejherowie ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 32-latek. W środę mężczyzna został zatrzymany, natomiast wczoraj usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


 2017-05-19
Wejherowo,
Wczoraj policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Luzina. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów.


 2017-05-18
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo" spotkali się z uczniami w Zespole Szkół nr 3. W czasie wizyty funkcjonariusze rozmawiali na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy. Mundurowi omówili odpowiedzialność prawną nieletnich oraz konsekwencje uzależnienia. 


 2017-05-17
Wejherowo,
Policjanci z Wejherowa 2 maja br. uratowali z pożaru troje mieszkańców domku jednorodzinnego w Rumi. Funkcjonariusze zauważyli dym wydobywający się z poddasza i bez chwili wahania rozpoczęli ewakuację mieszkańców budynku i przystąpili do akcji ratowniczej. Dzięki ich błyskawicznej reakcji nikomu nic się nie stało. Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Wejherowie policjanci zostali wyróżnieni za swoją postawę i zaangażowanie.


 2017-05-16
Wejherowo,
Dziś od samego rana na terenie powiatu wejherowskiego policjanci z drogówki prowadzą działania „Bezpieczna szóstka”. Akcja ta realizowana jest przez funkcjonariuszy cyklicznie i będzie kontynuowana. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, by nie dochodziło do zdarzeń drogowych. Kontrolowane podczas akcji są te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-05-16
KWP Gdańsk,
Policjanci poszukują 32-letniego Krzysztofa Gromowskiego, mieszkańca gminy Smętowo Graniczne. Mężczyzna zaginął na początku kwietnia 2017 roku i do chwili obecnej nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.


 2017-05-12
Wejherowo,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego to jedno z podstawowych zadań policjantów. Z tego powodu, wejherowska drogówka realizuje szereg przedsięwzięć, które mają ograniczyć liczbę wypadków drogowych i ich skutki. W ostatnich dniach funkcjonariusze przeprowadzili  wzmożone kontrole prędkości na drodze krajowej nr 6. Efektem tych działań było zatrzymanie praw jazdy 4 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.


 2017-05-12
Gniewino,
Policjanci z Wejherowa spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół w Gniewinie. Podczas spotkania wpisującego się w ramy programu „Kręci mnie bezpieczeństwo” mundurowi rozmawiali na temat zagrożeń dotyczących cyberprzemocy, szkodliwości narkotyków i dopalaczy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Mundurowi promując zawód policjanta omówili także przypadki przestępstw z jakimi mieli do czynienia oraz zadania policji w walce i zapobieganiu naruszeniom prawa.  


 2017-05-11
Wejherowo,
21-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego odpowie przed sądem za kradzieże m.in. rowerów. Mężczyzna został zatrzymany przez wejherowskich kryminalnych, kilka dni po tym jak z terenu prywatnej posesji mieszczącej się w Gminie Wejherowo ukradł dwa rowery. Jak się okazało, kradł on także rowery z innych miejsc. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2017-05-11
Wejherowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, przedstawiciele Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, urzędnicy miejskiego ratusza oraz przedsiębiorcy spotkali się na debacie w Urzędzie Miasta w Wejherowie. Debata ewaluacyjna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ” stanowiła nie tylko świetną okazję do szkolenia właścicieli sklepów, ale również wdrożenia wspólnych działań profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania alkoholizmowi.


 2017-05-10
Wejherowo,
Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali trzem kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami z uwagi na przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pomimo wielu apeli i tragicznych wypadków, amatorów niebezpiecznej jazdy nadal nie brakuje.


 2017-05-09
Wejherowo,
Policjanci z powiatu wejherowskiego podczas codziennej służby sprawdzają miejsca, w których według mieszkańców mogą występować zagrożenia. Od początku działania aplikacji w naszym regionie zgłoszono już blisko ponad 1700 zagrożeń. Większość z zaznaczonych przez społeczeństwo zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, niewłaściwej infrastruktury drogowej czy też nieprawidłowego parkowania.  


 2017-05-09
Wejherowo,
Wczoraj Policjanci przeprowadzili działania kontrolno – pomiarowe pod nazwą „Bezpieczna Szóstka” mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze krajowej nr 6.  Podczas tej akcji na drodze krajowej nr 6 funkcjonariusze nie odnotowali ani jednego zdarzenia drogowego. Działania te są realizowane cyklicznie i niebawem będą kontynuowane.


 2017-05-09
Wejherowo,
Policjanci w Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie jutro organizują debatę ewaluacyjną POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW. Spotkanie odbędzie się 10 MAJA 2017 roku o godzinie 13:00 w Urzędzie Miasta w Wejherowie przy ul. 12 Marca 195 piętro III.


 2017-05-05
Wejherowo,
Dzięki informacjom zawartym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wejherowscy policjanci codziennie przeprowadzają interwencje, w miejscach wskazanych przez mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W ostatnim czasie otrzymali zgłoszenie z Koleczkowa i dotyczyło ono niewłaściwej infrastruktury drogowej. 


 2017-05-08
KWP Gdańsk,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego to jedno z podstawowych zadań Policji. Polska, na tle innych krajów europejskich, ciągle wypada gorzej zarówno pod względem liczby wypadków drogowych, jak i ich skutków. Z tego powodu, pomorska policja realizuje szereg przedsięwzięć, które mają ograniczyć liczbę wypadków drogowych i ich skutki. Pierwsze cztery miesiące bieżącego roku pokazały, że wysiłek, który policjanci wkładają w swoją pracę, daje wyraźne efekty.  Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2017 r.