2017-04-20
Łęczyce,

Wczoraj na trasie Kisewo – Kębłowo Nowowiejskie doszło do wypadku drogowego, w którym motocykl zderzył się z samochodem ciężarowym. Na miejscu pracował technik kryminalistki oraz policjanci z wejherowskiej drogówki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Wczoraj przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na terenie Gminy Łęczyce na trasie Kisewo – Kębłowo Nowowiejskie. Na miejsce zostali skierowani policjanci z drogówki oraz technik kryminalistki. Ze wstępnych informacji funkcjonariuszy wynika, że motocyklista 21-letni motocyklista najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z jadącym z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym volvo, którym kierował 43-latek. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość oby kierowców – byli trzeźwi.
Ciężko ranny motocyklista został przetransportowany do szpitala.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności a także o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma ponosi zawsze poważniejsze konsekwencje zdrowotne takiego zdarzenia.

 
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.