2017-08-10
Wejherowo,

Policjanci w ramach dbania o bezpieczeństwo w wakacje sprawdzają okolice zbiorników wodnych w wejherowskim powiecie, nad którymi znajdują się miejsca wypoczynku letniego.  Zdarzają się przypadki, kiedy policjanci otrzymują informację o zaginięciu dziecka na plaży czy w innym miejscu. Dlatego też aby poszukiwania przebiegały szybciej, funkcjonariusze na plaży nad jeziorem w miejscowości Bieszkowice –rozdawali opaski „niezgubki”. Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wejherowie, które ufundowało opaski.

Wejherowscy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” w ramach obowiązków służbowych każdego dnia zwracają szczególną uwagę na osoby wypoczywające na zbiornikami wodnymi. Celem realizowanych akcji jest wyeliminowanie zagrożeń dla wczasowiczów. Podczas wczorajszych działań policjanci rozdawali najmłodszym opaski na których można zapisać numer telefonu do rodziców, co w efekcie może pomóc w szybkim odnalezieniu dziecka, gdyby doszło do sytuacji, kiedy dziecko się samowolnie oddali od opiekuna. Wczoraj policjanci realizowali akcję na plaży nad jeziorem w Bieszkowicach, gdzie rozdali najmłodszym kilkaset opasek.

Ponadto podczas akcji funkcjonariusze rozdawali ulotki dotyczące akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” oraz informowali o przepisach dotyczących właściwego parkowania na drogach dojazdowych do plaży oraz przepisach w ruchu drogowym.

 

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury, wręcz upały powodują, że coraz częściej wybieramy się nad wodę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślności ludzi oraz lekceważenia obowiązujących przepisów. Kąpiel w miejscach niestrzeżonych oraz alkohol to główne przyczyny utonięć. 


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.