2017-08-10
Wejherowo,

Wejherowscy policjanci spotkali się z uczestnikami zajęć ceramicznych organizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz o cyberprzemocy. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podczas spotkania dzieci otrzymały odblaski oraz opaski „niezgubki”.

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, przeprowadzili kilkunastu uczestników zajęć z ceramiki zorganizowanych w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie spotkanie profilaktyczno - edukacyjne dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz cyberprzemocy. Podczas spotkania funkcjonariuszki omówiły także tematykę zaginięć dzieci na plażach czy w centrach handlowych. Podczas spotkania policjanci przekazywali wiedzę uczestnikom spotkania jak zachowywać się nad wodą, zwracali uwagę aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się także, jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego oraz rowerzystą. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych.

Na zakończenie dzieci otrzymały „opaski niezgubki”, które zakupiło Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz zawieszki odblaskowe, które zakupił Urząd Miasta w Wejherowie. Tego typu akcje przeprowadzane są pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.