2017-08-10
Wejherowo/Rumia,

Wejherowscy policjanci zatrzymali 60-latka w związku ze sprawą zabójstwa 50-latka w Rumi, do którego doszło w poniedziałek wieczorem. Rumianin zginął od ciosu zadanego ostrym narzędziem w okolicę klatki piersiowej. Sprawca został już przesłuchany i wczoraj usłyszał zarzut zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

O znalezieniu zwłok w jednym z mieszkań w Rumi policjanci zostali powiadomieni w poniedziałek wieczorem. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowani zostali funkcjonariusze, którzy w związku z tą sprawą zatrzymali 60-latka. Mundurowi na miejscu zbrodni przeprowadzili oględziny, zebrali ślady oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Podczas pracy nad sprawą policjanci przesłuchali kilkunastu świadków. Ponadto od sprawcy pobrany został materiał porównawczy do dalszych badań biologicznych.

Wczoraj Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Wejherowie przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

60-letniemu mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.