2017-09-12
Wejherowo,

Wzorem lat ubiegłych z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci prowadzą działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze prowadzą zajęcia z najmłodszymi, a także nadzorują ruch pojazdów i pieszych w okolicach szkół. Wszystko po to, aby uczniowie mogli czuć się bezpiecznie.

Od czwartego września policjanci uczestniczą w ogólnopolskich działaniach pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci ruchu drogowego przez cały tydzień w okolicach szkół i na drogach dojazdowych do nich w zakresie właściwego oznakowania przejść dla pieszych oraz respektowania zasad i przepisów ruchu drogowego zwłaszcza przez kierowców. 

 

Bardzo ważnym elementem akcji są spotkania policjantów z uczniami szkół, zwłaszcza najmłodszych klas edukacji wczesnoszkolnej. Pierwsze spotkania odbyły się już w piątek 8 września. Wczoraj policjantki uczestniczyły w kolejnych spotkaniach w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Funkcjonariuszki przypomniały najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły. Zwróciły również uwagę na to, aby dzieci zakładały odblaski, dzięki czemu będą lepiej widoczne. Mundurowe uwrażliwiały dzieci na różne zagrożenia, które mogą pojawić się podczas drogi do szkoły, a dotyczące kontaktu z agresywnym psem. Dzieci chętnie uczestniczyły w różnych ćwiczeniach edukacyjnych podczas realizowanych lekcji. 


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.