2017-12-06
Wejherowo,

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz Oddziałów Prewencji Policji KWP w Gdańsku realizowali czynności służbowe związane z bezpieczeństwem pieszych w Wejherowie na ul. Pomorskiej. Czynność te realizowane były w związku z tym, iż na tej ulicy w ostatnim czasie dochodziło do potrąceń pieszych.

Wczoraj od rana policjanci z ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku czuwali nad bezpieczeństwem pieszych. Podczas służby zwracali uwagę na pieszych, którzy często swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla samych siebie jak i innych uczestników ruchu. W trakcie działań policjanci szczególną uwagę zwracali na nieprawidłowości w relacji kierujący - pieszy jak również sprawdzają prawidłowość poruszania się po odcinkach dróg bez wydzielonych chodników oraz nietrzeźwych pieszych popełniających.

Celem działań policjantów jest przypomnienie kierowcom, że piesi też są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali też szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym po zmroku piesi są wyposażeni w elementy odblaskowe. 

Policjanci zawsze podczas takich akcji stanowczo reagują w przypadku ujawnienia wykroczeń popełnianych przez pieszych, polegających m.in. na przechodzeniu na czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych oraz za brak elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.

 

Podczas tych działań został zatrzymany kierowca, który miał cofnięte uprawnienia przez uprawniony organ. 
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.