2018-02-12
Wejherowo,

Wejherowscy dzielnicowi spotkali się z uczestnikami zajęć organizowanych w świetlicy w Ustarbowie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne Ferie”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku podczas ferii zimowych i bezpiecznych zachowaniach na drodze.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w ramach akcji „Bezpieczne Ferie”, spotkali się z dziećmi uczestniczącymi w zajęciach podczas ferii zimowych, które zorganizowała świetlica w Ustarbowie. Celem tych kliku spotkań była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie, jak również mundurowi opowiadali o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym. Podczas spotkania mówili także o miejscach w których można bezpiecznie zjeżdżać na sankach czy bezpiecznie jeździć na łyżwach. Ponadto funkcjonariusze wyjaśniali dzieciom dlaczego zamarznięte sadzawki, jeziora, rzeki czy stawy nie są to miejsca do zabawy. Podczas spotkania nie zabrakło także innych atrakcji. Milusińscy mogli także przymierzyć elementy policyjnego umundurowania oraz wsiąść do radiowozu.

 

Mundurowi wyjaśnili dzieciom dlaczego tak ważne jest aby nosić elementy odblaskowe, a na koniec spotkania wręczyli dzieciom zawieszki odblaskowe.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.