2018-11-05
Wejherowo,

W środę przed południem policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel drogi wojewódzkiej spotkali się wczoraj na ul. Marynarki Wojennej w Wejherowie w miejscu, w którym doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem volkswagena i samochodu cws. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to procedura, która uruchamiana jest w każdym przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki,  funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych w skutkach wypadków, w których były ofiary śmiertelne. Spotkania odbywają się zawsze do kilku dni po wypadku. Ostatnie spotkanie zespołu odbyło się wczoraj przed południem i dotyczyło wypadku w którym doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym audi.

Dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał wówczas zgłoszenie o wypadku drogowym w Wejherowie na ul. Marynarki Wojennej, w którym zderzyły się dwa pojazdy: volkswagen i cws. Pasażerka vw zmarła po kilku dniach w szpitalu.

Głównym celem tego spotkania było sprawdzenie poprawności infrastruktury drogowej. Podczas spotkania spisane zostały wnioski, które zostaną przekazane do zarządcy drogi.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2019 r.