2018-11-05
Wejherowo,

PODSUMOWANIE AKCJI ZNICZ

W czasie trwającej akcji „Znicz 2018", policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.  Nie zabrakło kierowców, którzy wsiedli także do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Podczas tych działań prowadzone są także kampanie profilaktyczne, podczas których policjanci rozdają mieszkańcom odblaski w ramach akcji „Bądź widocznym patriotą”.

W tym roku akcja "ZNICZ" rozpoczęła się w czwartek 31 października. W naszym powiecie nad bezpieczeństwem czuwa codziennie wielu policjantów. Łącznie przez cały okres działań od 31.10 br. Do 04.11.br. w zabezpieczeniu akcji znicz brało udział 81 policjantów ruchu drogowego i 229 policjantów z innych pionów służbowych. W działania włączyli się także strażnicy miejscy z Wejherowa i Rumi. Działania te pojmowane są dlatego, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych. W tym okresie 5 dni na terenie powiatu doszło do 28 kolizji i 3 wypadków drogowych.

W dniu 1 listopada br. w Rumi około południa doszło do awaryjnej sytuacji na ul. Górniczej  - wyjazd na K6– droga wyjazdowa z cmentarza. Autobus miejski miał w tym miejscu awarię i całkowicie zablokował wyjazd ulicą Górniczą. Tylko dzięki zaangażowaniu wielu policjantów w tym miejscu na drodze, spowodowało, że ruch mimo tak ogromnych trudności odbywał się płynnie. Było to możliwe dzięki szybkiej reakcji policjantów drogówki na to zdarzenie i błyskawiczne działania w celu upłynnienia ruchu na drodze.

Policjanci nadzorowali także ruch osób pieszych i sprawdzali, czy są wyposażeni w elementy odblaskowe poza terenem zabudowanym po zmierzchu. W dniu 31 października 2018 roku rozpoczęła się akcja „Bądź widocznym patriotą” podczas której policjanci drogówki rozdawali odblaski w rejonach cmentarzy.

Funkcjonariusze patrolowali okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo nawiedzającym groby.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2019 r.