2018-12-04
Wejherowo,

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wczoraj wieczorem otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Wejherowie na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej (drogi krajowej nr 6) z Rybacką. W wyniku potrącenia 24-latka została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.

W poniedziałek około godziny 18:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej z Rybacką. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni kierowca skody wyjeżdżając z ul. Rybackiej w kierunku miejscowości Reda na przejściu dla pieszych najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił 24-latkę, która to w wyniku zdarzenia została przewieziona do szpitala na badania.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Został ona sprawdzony przez mundurowych alko-testem, był trzeźwy. Obecnie policjanci będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem  okoliczności tego wypadku.

KIEROWCO- pamiętaj, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować w tym rejonie szczególną ostrożność.

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez PIESZYCH :

Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

- spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,

- gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić

- podczas przechodzenia kontroluj sytuację, upewnij się czy nie nadjeżdża pojazd

- przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą,

- w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, każdy pieszy ma taki obowiązek. 

Nie ryzykuj ! - pieszy w kontakcie z pojazdem jest z góry na straconej pozycji.

W przypadku przejść z sygnalizacją świetlną pieszy powinien także zawsze zachować czujność na drodze.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.