2018-12-06
Wejherowo,

Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu osoby do którego doszło dziś w nocy na terenie Gminy Łęczyce w pobliżu miejscowości Godętowo. Piesza zmarła na miejscu zdarzenia. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z wejherowską Policją.

Dziś w nocy po godzinie 22:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem osoby pieszej, do którego doszło przed miejscowością Godętowo na drodze krajowej nr 6. Na miejsce zostali skierowani policjanci z wejherowskiej drogówki, technik kryminalistyki oraz biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Mundurowi wstępnie ustalili, że piesza została potrącona przez 37-letniego kierowcę hyundai jadącego w kierunku do Wejherowa, następnie wpadła bezpośrednio przed nadjeżdżające audi jadące w kierunku Lęborka, którym kierował 36-latek. 87-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu zdarzenia.  

Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierowców, byli trzeźwi. Oba samochody zostały zabezpieczone. Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniali przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z wejherowską Policją, można dzwonić pod numer 58 672 97 53 lub 50.

Przypominamy o tym, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one naszą widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Dlatego też szczególny apel kierujemy przede wszystkim do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma swoje zastosowanie.

Zadbajmy o swoją widoczność. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.