2019-01-07
Wejherowo,

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie na Piaśnicę -  na drodze wojewódzkiej, gdzie zderzyły się 2 samochody. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Funkcjonariusze apelują, aby dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności, jak również stosowną odległość między pojazdami.

W piątek po południu policjanci pracowali przy wypadku drogowym, do którego doszło po godzinie 15:30 na drodze na Piaśnicę( na drodze wojwódzkiej). Policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistyki pojechali na miejsce zdarzenia, które zabezpieczyli oraz wyjaśniali okoliczności wypadku, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych informacji wynika, że 28-latka kierująca samochodem nissan micra z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn najprawdopodobniej zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym z przeciwka peugeot partner, którym kierowała 43-latka.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującej peugeot – była trzeźwa, natomiast kierującej nissanem pobrano krew do analizy (z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia badania na miejscu). Obie kierujące zostały przetransportowane do szpitala.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności wypadku. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy często tracą czujność, a przy trudnych warunkach drogowych (opadach śniegu, śniegu z deszczem, marznącej mżawki) nie trudno o wypadek. Wystarczy chwila nieuwagi, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z innym pojazdem. Dlatego też pamiętajmy, aby prędkość oraz odległość między pojazdami dostosować do warunków drogowych.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt 58 672 97 53 lub 672 97 50 w godzinach 7:30 - 15:30 od poniedziałku do piątku.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2019 r.