2013-10-17
Wejherowo,

 

Policjanci z Wejherowa zatrzymali po krótkich poszukiwaniach, młodego mężczyznę, który ukradł paliwo ze stacji paliw na terenie miasta. Sprawca poruszał się samochodem punto,  dodatkowo nie posiadał prawa jazdy, ważnego przeglądu technicznego. Jak się okazało w samochodzie miał także ukradzioną tablicę rejestracyjną, którą posłużył się podczas kradzieży paliwa. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione wykroczenia odpowiedział przed sądem.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa wczoraj po godzinie 12:00. Funkcjonariusze uzyskali informację, że sprawca kradzieży poruszał się samochodem fiat punto ciemnego koloru na wejherowskich tablicach rejestracyjnych. Natychmiast w rejon kradzieży zostali skierowani mundurowi, którzy po krótkich poszukiwaniach na jednej z mniejszych uliczek miasta, zauważyli opisywany samochód. Nie zgadzały się jednak numery tablic rejestracyjnych. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. W trakcie rutynowego sprawdzania pojazdu, ujawnili tablicę rejestracyjną, którą wcześniej kierowca wykorzystał w trakcie kradzieży paliwa. Dalsze sprawdzenie 20-latka wykazało, że nie posiada on prawa jazdy, a samochód, którym jechał nie posiadał ważnego przeglądu technicznego. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy.

Został już przesłuchany przez funkcjonariuszy oraz usłyszał cztery zarzuty dotyczące kradzieży paliwa, kradzieży tablicy rejestracyjnej, prowadzenia pojazdu bez uprawnień oraz prowadzenia pojazdu po drodze publicznej pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu. Za popełnione wykroczenia odpowiedział dziś przed Sądem Rejonowym w Wejherowie. Za dokonane wykroczenia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2018 r.