2014-05-07
Wejherowo,

Mateusz Ostaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zwyciężył w V Ogólnopolskich Zawodach Strongman Policjantów, które odbyły się w Kłobucku. Turniej Strongman Policjantów odbył się 1 maja 2014 roku r. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się w pięciu konkurencjach.

Policyjni siłacze z całej Polski już po raz piąty spotkali się w Kłobucku. Wśród policyjnych zawodników znalazł się również przedstawiciel Straży Granicznej. Głównym celem imprezy jest popularyzacja dyscyplin siłowych oraz aktywności ruchowej wśród funkcjonariuszy. Siłacze konkurowali w pięciu dyscyplinach: - spacer farmera z walizkami o wadze 100 kg i spacer buszmena z ramą o wadze 240 kg, - zegar z 4 hostessami (ciężar ponad 300 kg) - uchwyt Herkulesa - utrzymywanie w górze umieszczonego na platformie samochodu KIA Ceed, - wyciskanie platformy na barki z quadem o wadze 300 kg, - przeciąganie tira o wadze 8 ton.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Mateusz Ostaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, drugie miejsce Adam Antośkiewicz – reprezentujący Straż Graniczną, a trzecie Mariusz Tałaj z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Zwycięscy zawodnicy, oprócz pucharów, otrzymali także nagrody rzeczowe.

Mateusz Ostaszewski na co dzień pracuje w Komisariacie Policji w Szemudzie na stanowisku patrolowo – interwencyjnym. Ma lat 23 i jest mieszkańcem powiatu wejherowskiego a od roku jest funkcjonariuszem Policji. Mateusz interesuje się sportem od 15 roku życia, natomiast treningi dyscypliny strongman rozpoczął mając lat 17.


 


Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie,
84-200 Wejherowo, ul. Dworcowa 14,
Telefon : (058) 672 97 22,
Kanał RSS  policji
© 2019 r.